Brak uczucia szczęścia w małżeństwie

Witam Od roku jestem mężatką, chciałabym powiedzieć ze szczęśliwa ale niestety tak nie jest, otóż nie mieszkamy z mężem razem powiewaz mój maź jest Amerykaninem i na dodatek żołnierzem, mamy 4 miesięczne dziecko oraz ja mam córkę z pierwszego związku. Był w Polsce 18 dni a dla mnie to był koszmar, nawet nie mogłam sie z nim położyć do łóżka bo było mi nie dobrze, nie wspomnę o seksie do którego sie zmuszalam i robiłam to z zaciśniętymi zębami. Co mam robić, nie wiem czy go nadal kocham

Dzień dobry!

Pisze Pani o bardzo poważnym kryzysie, niechęci do męża, "koszmarze" spędzonych z nim kilku dni. Istotne byłoby, jak długo jesteście parą, co pozytywnego Was połączyło, jaki był okres, kiedy byliście szczęśliwi i nie miała Pani podobnych wątpliwości i odczuć, a także, kiedy rozpoczął się kryzys, czy zauważa Pani jakieś możliwe przyczyny takich negatywnych odczuć wobec męża itp. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa na ten temat. Polecam wizytę u psychoterapeuty.

Pozdrawiam!

Warto spotkać się z psychologiem i przyjrzeć temu, co się zmieniło, co jest powodem dość nagłego ochłodzenia w relacji. Być może jakieś tłumione emocje, żale, pretensje, czy niespełnione potrzeby i oczekiwania w ten sposób się ujawniają? W poszukiwaniu przyczyn warto także przyjrzeć się temu jak długo to trwa, kiedy było lepiej, co wtedy robił mąż i Pani, że było lepiej itp.
Kiedy Pani poukłada swoje emocje, uczucia będzie Pani wiedziała czego chce, potrzebuje, oczekuje, będzie Pani łatwiej podjąć decyzje dotyczące przyszłości.