Czy dobrze robię, szukając drugiej połówki?

Witam! Jest dziewczyna której się podobam ale ona mi nie. Chciałem zapytać czy dobrze robię szukając drugiej połówki. Otóż wypisałem sobie cechy charakteru i wyglądu takiej osoby i jak chociaż 80% z tego będzie to sie z taką związe. Ta, której się podobam nie ma ładnej twarzy i nie jest tak ekstrawertyczna jak ja, a czytałem w psychologii miłości, że powinny osoby być do siebie podobne. Nie wie. Do końca co zrobić, czuję, że to zły pomysł żeby z nią być, ale może to ja się mylę z ambicjami?

Witam,

myślę, ze całkiem realny cel, Pan sobie wyznaczył, na podstawie badań można wnioskować, że podobieństwa się przyciągają, jednak analizując pierwiastek męski i żeński - widzimy istotne różnice w charakterystyce męskości i kobiecości, można założyć, że 100% kobiecości i 100%męskości, to są wymiary, które reagują na siebie jak magnes. Istotne są podobne zainteresowania, pasje, poglądy, podobny styl życia, które mogą wpływać na relacje w związku. Niewskazane jest uzupełniać własne deficyty, defekty w obszarze osobowościowym, cechami partnera, na zasadzie kompensacji, ponieważ formuje się związek zależny w określonym obszarze. Reasumując dobrze jest wiedzieć, kogo szukamy.

Pozdrawiam serdecznie

Często trudno o szczere zaangażowanie i bliskość, jeśli partner (nawet jeśli teoretycznie spełnia nasze oczekiwania) nie pociąga nas także fizycznie (rozumiejąc to pojęcie szeroko). Najczęściej związki, które są trwałe oparte są nie tylko na odpowiednio dopasowanych osobowościach, ale także na uczuciu, które łączy dwoje ludzi. Jeśli zatem nic Pan nie czuje do dziewczyny, to warto przemyśleć, czy dalej angażować się w podobną relację.

Witam, w miłości ważne są podobieństwa ale i różnice które sprawiają że ktoś jest dla nas interesujący. Wiedza przede wszystkim o sobie, o tym co jest dla nas ważne, jakie wartości nami kierują, co jesteśmy w stanie zaakceptować w partnerze, jakie różnice, a co nie, na pewno pomaga w znalezieniu właściwej osoby oraz utrzymaniu związku. Trudno jest znaleźć osobę w 100% taką samą jak my, w relacji ważna jest tolerancja, akceptacja również różnic, oraz kompromis. Pozdrawiam serdecznie