Czy można wyleczyć się z pamięci?

Po 28 latach małżeństwa mąż spotkał się z pierwszą miłością. Była dla niego ważną osobą, ale zaszła w ciążę poślubiła innego.2 lata temu zadzwoniła do pracy i umówili się. Potem mailowali przez 1.5 roku Chciała zostać jego kochanką ale już nigdy nie spotkali się. Po odkryciu prawdy nie byłam i nie jestem w stanie żyć Mąż powtarza rozkochałem i zostawiłem.2 lata przepłakałam leczę się u psychiatry byliśmy na terapii Czy można wykluczyć stare wspomnienia czy pamięć jest trudna do wyleczenia

Dzień dobry,
niestety nie istnieje metoda wykluczania niechcianych wspomnień. Można jednak pogodzić się z nimi. Pisała Pani o wspólnej terapii z mężem. Może jednak warto rozważyć podjęcie indywidualnej psychoterapii podczas której mogłaby Pani zająć się swoimi uczuciami.
Pozdrawiam.