Czy powinienem udać się na wizytę do psychoterapeuty?

Witam. Mam 25 lat. Jestem osobą nieśmiałą w relacjach z ludźmi. Nie potrafię z nimi rozmawiać i na co dzień nie utrzymuję z żadnym znajomym stałego kontaktu, ponieważ nie potrafię tak po prostu z nimi rozmawiać. Brakuje mi pewności siebie, a szczególnie w kontaktach z kobietami. Często układam sobie w myślach rozmowy z innymi osobami, które kiedyś tam mogłyby się wydarzyć. Łapę się nawet na tym, że mówię na głos sam do siebie. W ciągu dnia przeróżne myśli nie dają mi spokoju. Jest to chyba coś w rodzaju zamartwiania. Mam problem z podejmowaniem decyzji. Momentami czuję się zagubiony. Nawet najmniejsza rzecz potrafi mnie mocno zirytować, zdenerwować i doprowadzić do uderzenia pięścią w biurko. Czy w takim wypadku powinienem udać się na wizytę do psychoterapeuty, ponieważ mocno to rozważam w ostatnim czasie, ale nie mogę się zdecydować czy to wszystko na pewno wymaga wizyty i specjalisty i czy mi pomoże?

Witam

Proponuję poszukać dobrego psychoterapeuty, który pomoże przyjrzeć się się swoim lękom, pojawiającym się blokadom oraz pomoże rozkminować ich źródło , co w konsekwencji przyniesie większy spokój i lepsze rozumienie siebie. Pozwoli także dotrzeć do ukrytych potrzeb i pomoże je przepracować, co podniesie samoocenę, lepiej "ugruntuje" oraz pozwoli przepracować pojawiającą się złość i irytację, co w konsekwencji pomoże lepiej wchodzić w relacje.

Pozdrawiam

Anna Szyda