Dlaczego nie potrafię już porozumieć się z mężem?

Witam,potrzebuje porady psychologa.Od kilku miesiecy przerasta mnie wszystko,ale juz ostatnie dni szczegolnie .Juz od kilku lat lecze sie na depresje .Najwiekszym moim problemem jest to ,ze nie moge porozumiec sie z mezem .Wiele razy probowalam z nim rozmawiac o tym co mi przeszkadza a jest kilja takich rzeczy.Jak tylko maz jest w domu to do poznych godzin nocnych gra na komputerze ,nigdy nie ma dla mnie czasu i tak od 20lat .On uwaza ,ze tak ma byc ,bo on w ten sposob odpoczywa a gdzie jestem ?

Dzień Dobry Pani,

Zachęcam Panią do szczerej, spokojnej, nie oceniającej rozmowy.z mężem.

Najlepiej zaaranżować "randkę z mężem" w jakimś nastrojowym lokalu, na zewnątrz domu.
I opowiedzieć mężowi o swoich potrzebach, że chce Pani, żeby Panią słuchał, był uważny na Panią, żeby czuła się Pani wysłuchana, a prawdopodobne jest że mąż też ma takie potrzeby, a nieuświadomione.

I co i jak moglibyście poprawić w Waszym związku.

I równocześnie namawiam Panią do zadbania o siebie, o swoje zainteresowania, czy też poszukania takich, które by Panią zainspirowały i na tyle wciągnęły, że przez taką aktywność poczułaby się Pani radośniejsza, zrelaksowana.

Wielkie rzeczy zawsze zaczynają się od malutkiego kroku.

Warto było by podjąć terapię, by popracować nad samooceną.

Życzę Pani zadbania o siebie,
Irena Mielnik-Madej

Witam, napisała Pani że od kilku lat leczy się na depresję. Czuje się Pani zaniedbana przez męża, który nie poświęca Pani czasu. Czy korzystała Pani z pomocy psychologa? Warto by było umówić się na konsultację, aby bardziej szczegółowo omówić Pani sytuację, oczekiwania. Podstawą funkcjonowania związku w równej relacji jest zrozumienie wzajemnych potrzeb, w jaki sposób chcemy aby były realizowane. Obie strony mają do tego prawo. Potrzebny jest jednak dialog i dobra wola obu stron. Może Pani skorzystać z pomocy psychologa w poradni NFZ (np. https://zip.nfz.gov.pl/GSL/GSL/PrzychodnieSpecjalistyczne) lub zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie
http://pracownia-start.pl/

Warto, by teraz zadbała Pani o swoje zdrowie i samopoczucie. Wszelka aktywność (ulubiony sport, spacery, hobby, pasje, nauka nowych umiejętności, czy spotkania ze znajomymi itp.) jest jak najbardziej wskazana. Spokojna rozmowa z mężem zawsze jest dobrym pomysłem, warto ustalić termin takiej rozmowy - może w weekend, kiedy oboje macie Państwo więcej czasu? Wyrażenie swoich oczekiwań wprost bez złości, żalu i pretensji to podstawa skutecznej komunikacji w związku.
Pozdrawiam serdecznie.