Dlaczego polecana jest dieta niskotłuszczowa?

Dlaczego wśród dietetyków i lekarzy lansowana jest dieta niskotłuszczowa, która przecież niekorzystnie wpływa m.in. na poziom testosteronu we krwi?

Witam, w zależności od stanu zdrowia polecana jest dieta np. z ograniczeniem tłuszczów, jednak powinien on dostarczać 25-35 % energii w diiecie całodziennej. Z odpowiednią zawartością cholesterolu i kwasów wielonienasyconych. Przy diecie niskokalorycznej procent energii pochodzący z tłuszczy jest mniejszy jednak zostaje on na granicy 25% np. przy diecie 1800 kcal to ok, 50 g tłuszczu. Kwestia oczywiście ograniczania tłuszczów przy hiperlipidemiach lub innych zaburzeniach w gospodarce lipidowej.