Jak mam dalej żyć z zazdrosnym i despotycznym mężem?

Witam! Mam 31 lat, od siedmiu lat jestem mężatką i mamy dwójkę dzieci. Skończyłam studia, nie mogę znaleźć pracy. Jestem chudą kobietą. W związku z mężem jestem od 11 lat.

Na początku było super, aż do momentu kiedy się naprawdę w nim zakochałam i świata po za nim nie widziałam. Zaczął mnie oszukiwać, zdradzał mnie, ze zdrady "wyszło" dziecko. Niestety wybaczyłam mu, ale zapomnieć nie umiem. Wykręca się od alimentów.

Nie akceptuję swojego wyglądu i czuję, że też mu sie nie podobam, jednak ciągle mnie posądza o zdrady. Podam przykład: mąż był na wsi i tam nocował z dziećmi, przyjechał i zobaczył dwa stojące kufle do piwa. Zaczął donośnym głosem pytać kto u mnie był, a ja że nikt. A to było tak, że któregoś razu robiłam rybę w occie i po prostu kufle posłużyły mi jako miarka. Nie wiem co o tym myśleć, to jest chore.

Jest despotyczny, wszystko ma być tak jak on myśli, tak jak u jego mamy. Boję sie mu cokolwiek powiedzieć, nie akceptuje mojej rodziny, bo wszystko co u nas się dzieje - mówię. Są jedyną moją podporą. Po za tym nie mam wielu znajomych, rzadko ktokolwiek mnie odwiedza, moi znajomi są tymi złymi - wymyśla na ich temat różne historie, np. ta pijaczka itp.

Nie umiem i nigdy nie umiałam z nim rozmawiać o naszej przyszłości, nie mieliśmy nigdy planów, dla niego liczy się tylko samochód - jak najładniejszy, najlepszy, a ja chcę, żeby mnieszkanie doprowadzić do porządku, bo córka idzie do pierwszej klasy i nie ma swojego kącika. To tyle. Proszę o pomoc.

Witam!

Problemy w związku odbijają się poważnie na Pani poczuciu własnej wartości i akceptacji swojego wyglądu. Dalsze trwanie w takim stanie może spowodować silne zaburzenia samooceny oraz obrazu siebie. Myślę, że powinna Pani skorzystać razem z mężem z terapii dla par. Będziecie mogli popracować nad związkiem i spróbować poprawić relacje. Jeśli mąż się nie zgodzi, to powinna Pani sama skorzystać z psychoterapii i postarać się rozwiązać swoje problemy.

Obecna sytuacja w związku jest męcząca i może mieć dla Pani bardzo poważne konsekwencje psychiczne. Dlatego warto zadbać o swoje samopoczucie i komfort i skorzystać z pomocy specjalisty. Terapia pozwoli Pani zrozumieć wiele kwestii dotyczących związku, poradzić sobie z narastającym napięciem i problemami oraz poznać siebie i swoje potrzeby. Jest to bardzo ważne, by mogła Pani zmienić swoją sytuację i poprawić jakość swojego życia.

Pozdrawiam