Jak pogodzić się z utratą przyjaciółki?

Jak pogodzić się z utratą przyjaciółki, którą znało się od dziecka, wychowaliśmy się razem, a teraz już jej nie ma. I to przez jakiś psycholi którzy ją brutalnie zgwałcili. I pozostaną bezkarni. Jaka byłam głupia, że uległam jej prośbom i przemilczałam to. Bo twierdziła że to zbyt upokarzające. Policja bada jej bilingi i pocztę ale co oni teraz mogą? Nie zdarzyłam nawet ostrzec jej mamy w jakim jest stanie. A ostrzegaliście Państwo o jej stanie. Nie wiem czy dam radę nawet pójść na jej pogrzeb.

Witam Panią, radzę Pani pójść na pogrzeb. Pożegnać się z przyjaciółką na ile to będzie możliwe. Albo przynajmniej uczestniczyć w odprowadzeniu jej na miejsce spoczynku, nie myśląc o winie, odpowiedzialności , złości. Trzeba być razem ze wszystkimi którzy tam będą pogrążeni w bólu. Na pogodzenie się z sytuacją lub przynajmniej próbami godzenia się przyjdzie czas. W tej chwili takie pogodzenie się możliwe być nie może. Radziłabym też w stosownym dla Pani czasie porozmawiać z doświadczonym psychoterapeutą.Taka rozmowa może poszerzyć kontekst rozumienia sytuacji co byłoby wartościowe. Radzę również rozmawiać z bliskimi. Nie pozostawać w samotności. Współczuję Pani bardzo. Krystyna Kozłowska