Jak sobie poradzić z brakiem rodzinnego ciepła?

Witam mam 23 lata , nigdy jakoś życie mnie nie rozpieszczalo od około 10 roku życia wiedziałem że jestem adoptowanym dzieckiem przyjąłem to spokojnie ale potem na każdym kroku każdy wykorzystywał ten fakt a ja wstydzilem sie tego bardzo.Mój ojciec byl alkoholikiem czesto mnie wzywał i wciąż oskarżyła o rozpad małżeństwa z mamą. W 2016 roku wzięli rozwód z ojcem, nie mam kontaktu chyba sam nie chce nwm próbowałem do niego dziwonic ale nie odbiera tagrze dałem sb spokój . Aktualnie matka ma drugiego męża niby jest ok ale to dla mnie obcy człowiek ,izoluje mamę odemnie a ja z nią jestem bardzo związany . Mieszkam w nowym mieście znajomości stare sie rozpadły nie mam nawet skim nawet porozmawiać spokojnie . Nie mam praktycznie żadnej rodziny tylko mame i babcie choć czuje że babcia nie traktuje mnie w pełni jak członka rodziny :/ Przez moje przeżycia w życiu nie umiem zaufać ludziom. Wciąż w życiu mi czegoś brak . Mam ładny dom i wszystko o czym inni by mogli marzyć jednak brak mi tego rodzinnego ciepła

Zachęcam do spotkania z psychologiem, psychoterpautą i przepracowania zarówno trudności w podejmowaniu bliskich relacji, zaufania czy bliskości, ale dodatkowo głębszych tkwiących (także) w dzieciństwie i relacjach doświadczeń, które wpływają na Pana przeżywanie siebie i ludzi. Wiele z przeżyć, które Pan opisuje mogły i nadal mogą mieć duży wpływ na Pana stosunek do siebie i świata. Psycholog, psychoterapeuta pomoże Panu lepiej rozumieć siebie, swoje zachowania czy sposób myślenia, pomoże także wprowadzać zmiany, budować zaufanie i bliskość. Z takiej pomocy można skorzystać w Poradniach Zdrowia Psychicznego, Niepublicznych Zakładach Opieki Zdrowotnej posiadających kontrakt z NFZ lub gabinetach prywatnych. Na psychoterapię refundowaną potrzebne będzie skierowanie wystawione przez lekarza rodzinnego lub lekarza psychiatrę. Do lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania. Zachęcam do podjęcia działania i poszukania pomocy, szczególnie, że zmiana, odzyskanie radości z relacji i z życia jest możliwa.

Witam,
pomocne może być wsparcie psychoterapeutyczne, polecam paradygmat poznawczo - behawioralny.
Pozdrawiam serdecznie