Jak zapomnieć o nieprzyjemnych doświadczeniach z instruktorem nauki jazdy?

Witam mam 33 lata Zapisałam się na kurs prawa jazdy po raz drugi 7 lat temu zdawała 2 razy ale mi się nie udało zdać i opuściłam a teraz powiedziałam że do skutku aż zdam lecz problem jest taki że poprzedni pań co uczył mnie jeździć strasznie na mnie wrzeszczał wyzywal mnie i była to straszna nauka i pod koniec już że strachu nie chciałam do niego chodzić i płakałam bo po prostu panicznie się go bałam ten pan obecnie co mnie uczy wszystkiego od początku całkiem inny jak zapomnieć o tamtym

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam, nie wiem czy o tak nieprzyjemnych zdarzeniach w ogole da sie zapomniec.
Są przykre i należy wyciagnac z nich wniosek aby dbac o siebie kiedy ktos nas atakuje.
To wyglada na traume. O tramie kiedy sie duzo mowi zaczyna byc nudna i z czasem o niej zapominamy.
Pozdrawiam!

Pierwsza myśl jaka narzuciła mi się po przeczytaniu Pani pytania, to "nie próbować zapomnieć". Sam fakt, próbowania tego zrobić kieruje Pani myśli właśnie na to zdarzenie. Jakkolwiek trudne są wydarzenia, o których staramy się zapomnieć, należy mieć na względzie, że zawsze czegoś one nas uczą. Dają również informacje o tym jakie zachowanie akceptujemy, a jakie nie. Czasem pokazują jak uniknąć pewnych niebezpiecznych sytuacji. W Pani przypadku chciałbym postawić takie pytania:

Jak dzisiaj mogę skorzystać z tamtej sytuacji?
Jak dzisiaj zachowałabym się w takiej sytuacji?
Jakie informacje o mnie i o innych dała mi tamta sytuacja?
Jak mogę włączyć to co się stało do mojego dzisiejszego życia, aby nie musieć się tym denerwować?

A ma Pani jakąkolwiek styczność z poprzednim instruktorem? Jeśli jest to ta sama szkoła jazdy, może warto wybrać inną? Pamięć miejsca budzi złe wspomnienia.
Proszę reagować na najmniejsze przejawy przemocy, nie pozwalać na nią - instruktor ma być pomocny i cierpliwy. Jeśli się go Pani boi - trudno będzie się uczyć jazdy.