Jak zbilansować braki w codziennej porcji kalorii?

Mam 24/180 i 66kg wykonuje ciężką prace w piekarni umnie jest max 3 posiłki dziennie a przewaznie 2 posiłki dziennie żeby uzupełnic kalorycznosc w posiłkach brałem odżywki na mase. Czy powinienem brać odżywki i zakupic białko aby zbilansowac sobie braki tych rzeczy.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

można zakupić odżywki ale lepsze będzie racjonalne odżywianie. Białko ma pan w produktach mlecznych, mięsie i rybach oraz strączkowych, do tego węglowodany - wystarczy chleb jaki ma Pan w pracy oraz warzywa i owoce np. pomidory i śliwki. Może Pan rozważyć zakup 1000g czystego weglowodanu w postaci cukru za 4 zł lub zakup odżywki węglowodanowej.

Pozdrawiam