Nadmiar witaminy A i E w organizmie

Witam. Podczas zwykłego spożywania tłuszczy czy innych pokarmów dość bogatych w witaminy A i/lub E dochodzi u mnie do ich nadmiaru (wniosek wysunięty z własnych długotrwałych obserwacji i obecności charakterystycznych objawów), który jak wiadomo jest szkodliwy, wręcz niebezpieczny. Domyślam się więc , że mam zmienioną przemianę tych witamin. Czy coś takiego występuje przy nowotworach tak samo jak z tym magnezem? Czy mogę zrobić w związku z tym problemem jakieś badanie/a?

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Trudno doprowadzić do nadmiaru tych witamin przy tradycyjnym jadłospisie , bez suplementacji, zwłaszcza, że ulegają one stratom w procesach technologicznych. Warto byłoby wykonać badania ogólne oraz w przypadku dalszych wątpliwości oznaczyć zawartość tych witamin w organizmie.Proszę się nie obawiać, to nie jest sygnał sugerujący chorobę nowotworową.
pozdrawiam serdeczenie