Witam serdecznie
Oprócz przyjmowania leków, które powinny Panią ustabilizować, ważne by było, żeby skorzystała Pani z pomocy psychoterapii, dzięki pomocy psychoterapeuty, będzie Pani mogła popracować nad bardziej pozytywnym obrazem siebie , wzmocnić poczucie wartości. Ważne też, by miała Pani kontakt ze znajomymi , przyjaciółmi , rodziną, którzy pomogą Pani urealniać Pani kompleksy i niwelować poczucie konieczności odchudzania się , bo przy takiej wadze jak Pani pisze 52 kg , zupełnie nie ma potrzeby chudnąć , ale wręcz przeciwnie dbać o racjonalne, zdrowe odżywianie, aktywność fizyczną (choćby spacery), które pomogą zachować lepszy nastrój.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska - psychoterapeuta
"znalezienie kogos" tylko pozronie zwiazane jest z waga i wygladem....jak Pani schudnie i bedzie sie sobie podobac, to BYĆ MOŻE wiecej osob sie Pania zainteresuje na chwilke, a "na stale" dalej beda schody... istotne jest, czy Pani siebie lubi i szanuje, czy lubi i akceptuje innych, czy ma szacunek do siebie i swiata, czy umie sie Pani bronic, uszczesliwiac (aby nie wieszac sie na partnerze jak dziecko i nie oczekiwac, ze uleczy on Pani bóle...) i pare innych aspektow... warto sie sobie przyjrzec na psychoterapii, o co tak naprawde chodzi z ta waga... powodzenia, pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza
Warto zapytać lekarza endokrynologa, czy objawy obniżenia nastroju, negatywnego widzenia siebie i przyszłości mogą być ubocznymi objawami zaburzeń związanych z tarczycą (co się zdarza). Polecam także skorzystanie z pomocy psychoterapeuty, z którym będzie Pani mogła pracować nad samoakceptacją, samoocena, poczuciem wartości, pewności siebie itp.
Witam, choroby tarczycy (zwłaszcza niedoczynność) bardzo często powodują obniżenie nastroju, stany depresyjne, dlatego warto moim zdaniem skorzystać z pomocy psychologa czy psychoterapeuty, który pozwolić zbudować pozytywny obraz samej siebie. Ja ze swojej strony mogę dodać, że podana masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa, natomiast ta oczekiwana (47kg) przy Pani wzroście byłaby już znacząco niedoborową.
W celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl
Serdecznie pozdrawiam
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Niska samoocena u 23-letniej kobiety – odpowiada Dr Małgorzata Mazurek
- Czy niska samoocena może powodować zaburzenia emocjonalne? – odpowiada Mgr Anna Szyda
- Brak efektów odchudzania i niska samoocena – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Niska samoocena - jak sobie pomóc? – odpowiada Mgr Arleta Balcerek
- Niska samoocena i brak akceptacji siebie – odpowiada Mgr Ewelina Kazieczko
- Niska samoocena - czy jestem chora? – odpowiada Mgr Arleta Balcerek
- Uczucie beznadziejności i niska samoocena – odpowiada mgr Julia Firlej
- Moja bardzo niska samoocena – odpowiada Mgr Arleta Balcerek
- Płaczliwość u nastolatki i niska samoocena – odpowiada Mgr Kamila Drozd
- Napady szału i niska samoocena u dorosłej córki – odpowiada Mgr Patrycja Stajer