Płaczliwość i problemy z rozmawianiem o emocjach u 19-latki

Mam 19 lat, a od 4,5 roku jestem w związku. Nie jestem pewna swoich uczuć, płaczę po nocach, raz chcę zakończyć związek, a raz boję się, że sama sobie nie poradzę. Nie wiem, czy kocham swojego partnera, ale boję się go zostawić- wiem, że on mnie kocha, a ja nie chcę go ranić. Martwię się, że zrobi sobie krzywdę. Nie wiem co czuję i co mam robić, jestem sfrustrowana. Powiedziałam mu o swoich wątpliwościach i próbujemy od nowa, ale nie wiem, czy to był dobry pomysł...

Można także skorzystać c w pomocy psychologa, który wesprze w odkrywaniu i kierowaniu swoimi potrzebami i działaniami.

Szanowna Pani,
nie wiem co jest podłożem Pani wątpliwości ale myślę, że zawsze warto przemyśleć czego oczekuje się po związku. Co jest dla Pani najważniejsze. Następnie spisać, czego Pani w związku brakuje, czy czegoś z tej listy zabrakło,czego się Pani obawia. To pomogłoby Pani w podjęciu decyzji.
Dobrą metodą jest racjonalna terapia zachowania (RTZ) która pomaga szybko uporządkować myśli i lęki z nimi związane oraz ustalić plan działania. Służymy tego typu pomocą w Poznaniu i poprzez Skype (kontakt ctzo.kontakt@gmail.com).