Pogłębienie nieśmiałości po rozstaniu

Witam! W tym roku kończę 23 lata, 4 miesiące temu zostawił mnie narzeczony po 6 latach związku, 2 latach narzeczeństwa. Zawsze byłam potwornie nieśmiała, ale to rozstanie pogłebiło moją nieśmiałość. Zamknełam się w domu, boję się potwornie ludzi. Chcę iść na studia, ale boję się, że przez moją nieśmiałość nie dam sobie rady. Nie pracuję, szukam pracy od pół roku. Na każdym kroku każdy mnie tylko krytykuje i wymaga o wiele za dużo. Nie mam oparcia w nikim. Jak poradzic sobie z ta sytuacja?

Witam,
serdecznie zachęcam do psychoterapii, która ( jeśli wykaże Pani zaangażowanie w terapię) może pomóc, nie tylko w podniesieniu samooceny, pewności siebie, czy przełamaniu swoich lęków. Dzięki psychoterapii przepracuje Pani również emocje, które towarzyszą Pani od rozstania z narzeczonym.
Pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba

Dzień dobry, na uwagę zasługuje pani zdanie, że na każdym kroku każdy panią krytykuje i wymaga za dużo. Być może interpretuje pani z otoczenia komunikaty właśnie w ten sposób. Jeżeli problemy z nieśmiałością utrzymują się od długiego czasu zachęcam do konsultacji z psychologiem i rozpoczęcia psychoterapii. Pozdrawiam.