Problem z samodzielnym rozwiązywaniem problemów przez 24-latka

Mam problem z chłopakiem ma 24 lata. Wychowywał się w nadopiekuńczej rodzinie. Nie ma u nich indywidualnego działania, robią wszystko wspólnie. Chłopak nie potrafi rozwiązywać problemów. Robi dopiero to co inni mu każą. Rodzice jego mnie nie akceptują. Poradziłam mu żeby udał się do psychologa. Jednak czy ja coś mogę zrobić czy jest szansa że on się zmieni? Proszę o poradę

Mgr Monika Hibner

Witam,
z tego co Pani opisuje, przyjrzała się Pani sytuacji rodzinnej chłopaka i jego zachowaniu. Poleciła Pani pójcie do psychologa. Wygląda na to, że to tyle ile sytuacja wymaga. Teraz wszystko zależy od tego czy Pan widzi kłopot w swoim funkcjonowaniu i czy będzie chciał się temu przyglądać i ewentualnie coś zmieniać.
Rozumiem, że Pani zależy na chłopaku niestety jednak niczego więcej nie zrobimy jeśli ktoś nie chce.

Pozdrawiam,
Monika Hibner

zmieni sie, jesli sam bedzie chcial,Pani mu w tym nie pomoze.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza