Problem z wagą u 19-letniej osoby

Witam. Nazywam się Gosia i mam 18 w tym roku 19 lat. Borykam się z problemem dotyczący mojej wagi. Przy wzroście 161 cm waze 75 kg. cwicze od miesiąca i jem prawidłowo widze efekty jestem szczuplejsza ale waga nie maleje. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Witam. Sama waga niestety często przekłamuje, ponieważ nie pokazuje takich komponentów ciała jak masa wody, masa mięśni oraz masa tłuszczu. Czasami występuje np. nadmierne gromadzenie wody lub w wyniku ćwiczeń przybyło masy mięśniowej. Dlatego proszę się nie przejmować wagą, a zamiast tego mierzyć obwody ciała (talia, biodra, uda) i zapisywać regularnie. Jeśli ma Pani taką możliwość, można też wykonać analizę składu ciała w gabinecie dietetycznym. Jeśli wciąż będzie Pani miała wątpliwości, czy proces odchudzania przebiega prawidłowo, warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem. Pozdrawiam serdecznie.

Witam serdecznie,
Pani Gosiu bardzo chętnie Pani pomoge. Potrzebowalabym kilka szczególowych informacji dot wagi,wzrostu, co Pani je w ciągu dnia,jak intensywne sa ćwiczenia, czy wczesniej juz podejmowala proby redukcji wagi itp.Zatrzymanie wagi moze wynikac z roznych czynników m.in z obnizenia tempa metabolizmu co moze skutkowac efektem jojo a tego nie chcemy, stad potrzebowalabym w/w informacje.
W razie potrzeby sluze pomoca.
Dzwoniac prosze powołac się na portal abczdrowie.

Pozdrawiam
Małgorzata