Szanse na odwzajemnienie uczucia

Od miesiąca spotykam się z dziewczyną w której się zakochałem... Problem tkwi też w tym że jej ostatni związek zakończył się tragedią , strasznie cierpiała, chodziła do psychologa i powiedział jej że przez długi czas nie bedzie potrafiła się zaangażować w żaden związek... Na początku naszej znajomości ciągle zapierała się że nie chce mieć chłopaka , teraz się to zmieniło , "przemogła" się i mówi że chce być ze mną, ale ciężej z tym uczuciem. Czy jest jakaś nadzieja że się we mnie zakocha ?

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
paradoksalnie można powiedzieć, że to dobrze,ze masz informacje o tym co zdarzyło się w jej przeszłości. Miała trudne doświadczenia wyniesione z relacji z poprzednim partnerem, zawiedzione zaufanie,rozczarowanie. Dlatego trudno uwierzyć jej teraz, że kolejna osoba spotkana na jej drodze, nie skrzywdzi jej. Myślę, że czas i Twoja obecność pomogą jej na nowo uwierzyć w drugiego człowieka, wtedy też będzie szansa, że pojawią się uczucia.
Życzę Wam wszystkiego dobrego
M. Prus

Dzień dobry,zawsze jest taka nadzieja. Rozumiem też Pana niepokój,ale na pańskim miejscu dałabym szansę temu związkowi. Wszystkiego dobrego.

Witam. To pewnie trudny okres dla tej kobiety i tym samym też dla Pana. Ale nie oznacza to, ze kiedyś za jakiś czas powstanie uczucie pełnej prawdziwej miłości. Byle nie naciskać i nic na siłę.
Magdalena Brabec

Mgr Monika Prus

Nadzieja zawsze jest, myślę jednak, że warto pomyśleć o samej sytuacji, w której się Pan znalazł. Przede wszystkim o tym, jak to jest być w związku, w którym ktoś "przemógł" się, żeby z nami być. To musi bardzo przykra sytuacja, tym bardziej, że z tego co Pan pisze, bardzo Panu zależy na tej dziewczynie.
Tym bardziej zachęcałabym, żeby przyjrzeć się również swoim uczuciom i swoim potrzebom. Czasem zdarza się bowiem, że tak bardzo skupiamy się na tej drugiej stronie, że zapominamy o tym, że my również jesteśmy ważni w związku.

Nadzieja jest, wszystko zależy od tego, co będzie się działo między Państwem i jak wybranka poradzi sobie ze swoja przeszłością. Jeśli uda jej się jakoś zamknąć przeszłość, przeżyć emocje z nią związane i pozwolić im odejść, będzie gotowa na to, co może pojawić się w jej życiu nowego. A wtedy już wszystko zależy tylko o d Was. Choć trudno powiedzieć, jaki czas to zajmie.