Urwanie kontaktów po zakończeniu studiów

Mam przyjaciółkę...pozornie można by przypuszczać. Gdy razem studiowałyśmy to zawsze i wszędzie byłyśmy razem. Tylko boję się, że ona mnie wykorzystała, żeby zdać najważniejsze egzaminy m.in. obrony. Użyczałam jej swój komputer do pisania prac dyplomowych. Uczestniczyłam na egzaminach. Po ostatniej obronie widziałyśmy się może ze 3 razy i kontakt się urwał. Zaproponowałam wyjście..nie odpisała.2 tyg. później pytam się, czemu nic się nie odzywa. Odpisała, że ma słabe dni. Pytam dalej i nic cisza.

Witam,
opisana sytuacja sugeruje,że być może jest to bardziej ogólny problem związany z potrzebą uzależniania się od innej /innych/osób ,który w konsekwencji powoduje podobne rozczarowania.Myslę,że dobrze byłoby porozmawiać na ten temat z terapeutą,bowiem będziesz narażona na powtarzanie schematu "nadmiernego dawania ",którego druga osoba nie wymaga,by chcieć z Tobą być.To najczęsciej jest konsekwencja wcześniejszych doświadczeń oraz ich projekcji na ważne nowe osoby,które spotykamy w zyciu.
Warto zakończyć takie obsesyjne podejrzenia i po znalezieniu ich żródeł,rozstać się z przeszłością,Dlatego polecam wizytę u specjalisty i serdecznie pozdrawiam.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Szanowna Pani,
To, co czym Pani mówi wiąże się z uczuciem rozczarowania. Jest Pani zawiedziona zachowaniem koleżanki z okresu studiów i przeczuwa Pani, że została wykorzystana. Znajoma nie odzywa się albo Panią zbywa. Pojawiło się uczucie zlekceważenia, umniejszania Pani wartości. Należałoby się temu głębiej przyjrzeć. Być może koleżanka naprawdę przeżywa trudny okres? Jedno ważne pytanie - czy mieszkacie w tym samym mieście, czy być może po studiach Wasze drogi się rozeszły? - to też może być powód zmniejszenia częstotliwości kontaktów. Z drugiej strony opisana sytuacja może wskazywać na wystąpienie poczucia straty, które wiąże się z frustracją i silnymi odczuciami smutku. Nie możność pogodzenia się z zaistniała sytuacją może zacząć z czasem utrudniać normalne życie. Zachęcam do zasięgnięcia porady psychologa.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam