Wpływ przeszłości na obecny związek

Jak porozmawiac z dziewczyna o jej uczuciach okazywaniu i ogolnie. Bo mam wrazenie ze jest zamknireta po swoim ostatnim zwiazku i dlatego nie okazuje mi uczuc i jest oschla. Jak z nia porozmawiac zeby cos sie zmienilo na lepsze, ona zewnetrznej pomocy nie chce mowi ze taka jest w co watpie. Czy mogla sie tak zamknac w swojej skorupie 4 lata po poprzednim zwiazku , ze mna juz ponad dwa. Mowila ze juz nie zaplacze nigdy przy facecie ze bedzie twarda itd, ale ma to zly wplyw na nasz zwiazek na mnie

Witam serdecznie

`Na takie zachowania Pana dziewczyny mogło wpłynąć wiele czynników jej doświadczenia z poprzedniego związku, doświadczenia z domu rodzinnego. Jeśli z Panem nie chce o tym rozmawiać, może warto zaproponować jej konsultację u psychologa, który będzie mógł odpowiednio wzmocnić Pana partnerkę i znaleźć przyczyny takich zachowań i pomóc jej sobie z nimi poradzić. Pan ze swej strony tez może wiele zrobić, doceniając swoją partnerkę, mówiąc jej jak ważna jest dla Pana ile dla Pana znaczy i że w wartościowym związku warto sobie zaufać i okazywać uczucia bo to buduje bliskość i wzmacnia związek
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska terapeuta

Bardzo rzadko zachowania, jakie przejawiamy wynikają tylko i wyłącznie z tego, że "tacy jesteśmy". Zazwyczaj jest to mieszanka naszych cech osobowości, temperamentu, ale także naszych doświadczeń osobistych oraz tego, jakie wzorce przekazywali nam nasi rodzice. Niełatwo jest zatem stwierdzić co dokładnie wpływa na zachowanie Pana partnerki w tym momencie. Polecam udać się na konsultację psychologiczną, która po pierwsze pomoże odnaleźć źródła zachowań, a także pozwoli nabyć nowe, skuteczniejsze metody radzenia sobie z trudnościami. W związku zaufanie jest niezmiernie ważne. Zachowując nadmierny dystans trudno jest mieć pełne zaufanie do drugiej osoby. Proszę zatem spokojnie wytłumaczyć partnerce co zyska zgłaszając się na konsultację, jakie efekty będzie to miało dla waszej relacji, proszę powiedzieć jak Pan się czuje w obecnej sytuacji, omówcie swoje oczekiwania oraz cele wobec siebie i swojej przyszłości i zacznijcie pracować nad ich osiąganiem. Jeżeli partnerka nie będzie wyrażała ochoty na indywidualne spotkanie ze specjalistą, może być pomocne wsparcie z Pana strony - być może wspólna konsultacja przyniesie już pozytywne wyniki.
Powodzenia!