Załamanie psychiczne po zdradzie żony

mialem 31 lat kochalem moja zone i dziecko pracowalem bylem kierowca z zawodu nagle nie wiem dlaczego chlopacy namuwili mnie na sex z obca kobieta .po tym jak to zrobilem poczulem zimny pot i drzenia i bol w kregoslupie .po jakis 2 miesiacach bedac w trasie zaczolem plakac bac sie ludzi ,zalamalem sie psychicznie mialem dosc poszedlem na chorobowe i zaczolem szukac pomocy u lekarzy mialem rozne objawy chorob .nadal sie lecze u psychiatry i za dobrze sie nie czuje . co robic .jestem po rozwodzie
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Leczenie nerwicy

Witam serdecznie,
Zdradzenie żony wywołało w Panu ogromne poczucie winy - tak duże, że doprowadziło do załamania. Wspomniał Pan, że jest Pan pod opieką psychiatry - a czy zastanawiał się Pan nad możliwością rozpoczęcia psychoterapii? Moim zdaniem byłoby to dobre dla pana rozwiązanie.
Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Najlepiej udać się do psychoterapeuty i skorzystać z psychoterapii. Poczucie winy, ale także powody dla których zdecydował się Pan na zdradę (koledzy namawiali, ale ostatecznie to Pan podjął decyzje i działanie) dają nerwicowe objawy, z którymi najlepiej poradzić sobie w procesie terapeutycznym. Będzie się Pan mógł przyjrzeć swojemu życiu, wartościom, relacjom, emocjom, sposobom radzenia sobie itp, a tym samym zwiększyć satysfakcje życia i podjąć nowe, bardziej adaptacyjne metody radzenia sobie.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Dzień dobry.

Wydaje się, że skoro, jak Pan napisał, leczy się Pan u psychiatry, warto to leczenie kontynuować. Nie określił Pan jednak, czy leczenie to ogranicza się wyłącznie do farmakoterapii (podawania leków), czy połączone jest może z terapią (psychologiczną, psychiatryczną). Jeżeli jednak nie, sugerowałbym poddanie się takiej terapii, która, przy umiejętnym wspomaganiu lekami (jeżeli będzie to konieczne), może przynieść Panu ulgę.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty