Znęcanie psychiczne w Internecie

Jak reagować kiedy znęcanie się psychiczne przeniosło się ze szkoły mojej córki do internetu ? Jakiś miesiąc temu byłam w szkole i zgłaszam całą zaistniałą sytuację. Pani Dyrektor gimnazjum, do którego uczęszcza moja córka, zaleciła by dziewczyny unikały kontaktu w szkole. Cała sytuacja przeniosła się do internetu. Moja reakcja była natychmiastowa i zwracałam się do tych osób by przestały. Na to jena z matek zaczęła mnie oskarżać o nękanie. Co z tym zrobić ?

Witam. Może opacznie Panią zrozumiała i wyszła z założenia, ze pani jest wrogo nastawiona i wtedy można prosić i zabiegać o kontakt z rodzicami drugiego dziecka. Nie daje to jednak gwarancji sukcesu bo może rodzice tamtej dziewczyny nie będą przychylnie nastawieni.
Magdalena Brabec

Szanowna Pani, Z Pani opisu wynika, że rodzice uczniów, którzy nękają psychicznie Pani córkę nie chcą współpracować, żeby rozwiązać problem. Wydaje mi się, że najlepiej będzie jeśli zgłosi Pani całą sytuację na policję. Przemoc psychiczna mająca miejsce w realu jak i w Internecie to przestępstwo. Jednak zanim problem się rozwiąże może minąć sporo czasu - procedury policyjne mają swoją określoną dynamikę. Zatem cały czas proszę wspierać córkę, uważnie ja obserwować, dużo z nią rozmawiać a jeśli będzie potrzeba udać się z córką do psychologa. Pozdrawiam, Monika Wysota

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
to coraz częstszy problem w polskich szkołach. w takich sytuacjach należy zachować treść przesyłanych informacji i zgłosić się na najbliższą komendę Policji. Pozdrawiam
M. Prus