Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 6 , 7 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pytania do specjalistów

Co mogą oznaczać komplikacje po zabiegu stulejki?

Witam. Pare lat temu (5lat) mialem zabieg usuwania stulejki, gdy ściągam napletek mam takie lekkie zgrubienie w miejscu gdzie byly szwy czy to normalne? I pod napletkiem sa takie bardzo male żyłki to moge normalnie bez obaw sciagac ten napletek? Jeszcze dodam ze nic mnie nie boli i nie szczypie
odpowiada 1 ekspert:
 Witold Korczyński
Witold Korczyński
Dotyczy: Urologia Stulejka

Co może oznaczać ból języka przy jedzeniu?

Witam mam 20 lat i byłem na koncercie na którym głośno śpiewałem, na następny dzień miałem zachrypnięte gardło i bolała mnie tylna cześć językaa, teraz po czterech dniach gardło wróciło do normy ale język cały czas boli w tym samym miejscu zwłaszcza przy jedzeniu.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski
Dotyczy: Laryngologia Język

Jakie badania zrobić przy problemach z erekcją?

Witam mam 25 lat i zwracam się z następującym problem. Od dłuższego czasu występuje u mnie problem braku podniecenia, erekcji ,niepełnej lub stosunek szybko się kończy. Mam skierowanie do urologa oraz seksuologa i nie wiem do którego specjalisty w pierwszej... Witam mam 25 lat i zwracam się z następującym problem. Od dłuższego czasu występuje u mnie problem braku podniecenia, erekcji ,niepełnej lub stosunek szybko się kończy. Mam skierowanie do urologa oraz seksuologa i nie wiem do którego specjalisty w pierwszej kolejności się wybrać czy do jakiegos innego z wyżej wymienionych oraz jakie badania zrobić. (Bez stresującego życia nadużywania alkoholu,nie palący, okazjonalnie marihuana)
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Beata Bystranowska
Mgr Beata Bystranowska

Jak dbać o higienę przy kłykcinach kończystych, aby nie zarazić innych?

Pojawiły się u mnie kłykciny kończyste.Jestem w trakcie leczenia. Czekam na wynik testu HPV. Jak szczególnie dbać o higienę żeby nie zarazić dzieci. Z góry dziękuję za odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Co mogą oznaczać problemy z wypróżnianiem się oraz swędzenie i pieczenie okolic odbytu ?

Od 3 miesięcy prawie wcale się nie załatwiam (nie wypróżniam) się. Byłem u gastrologa, to powiedział, że to nic takiego w moim wieku (20 lat) Miałem diete ze zdrowym jedzeniem, ale to nic nie dało. Czasem leci mi krew, swędzi, lub piecze tyłek. Co to może być?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznaczają wyniki badań krwi u 9-letniej córki?

Witam, odebrałam wyniki mojej 9 letniej corki, neurofile 33.9 (norma 45,8-73), limfocyty 56.5 (norma 15-45) neurofile całkowite 1.42 (norma 1.7-6.7) monocyty 0.27 (0.3-0.95). Corka jest bardzo odporna, szczupła, okaz zdrowia, ostatnio lekarz wysłuchał arytmię, stad badani krwi. Tsh w... Witam, odebrałam wyniki mojej 9 letniej corki, neurofile 33.9 (norma 45,8-73), limfocyty 56.5 (norma 15-45) neurofile całkowite 1.42 (norma 1.7-6.7) monocyty 0.27 (0.3-0.95). Corka jest bardzo odporna, szczupła, okaz zdrowia, ostatnio lekarz wysłuchał arytmię, stad badani krwi. Tsh w normie. Nie mieszkamy w pl, czekamy na wizytę lekarska, czy mam sie martwić? Co to moze oznaczać?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Tomasz Grzelewski
Dr n. med. Tomasz Grzelewski

Czy stosunek w dni płodne bez wytrysku może skończyć się ciążą?

Witam. Mam problem i strasznie sie denerwuje ponieważ wydaje mi sie ze w trakcie dni płodnych (sprawdzała na kalendarzyku w telefonie lecz ma nieregularny okres) wsadziłem penisa swojej dziewczynie do pochwy nie było wytrysku pozniej założyłem przezerwatywe i skończyłem poza... Witam. Mam problem i strasznie sie denerwuje ponieważ wydaje mi sie ze w trakcie dni płodnych (sprawdzała na kalendarzyku w telefonie lecz ma nieregularny okres) wsadziłem penisa swojej dziewczynie do pochwy nie było wytrysku pozniej założyłem przezerwatywe i skończyłem poza nią i moje pytanie brzmi czy jest duza szansa na ciąże Bardzo prosze o odpowiedz
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Czy moje miesiączki są nieregularne?

kiedys mialam menstruacje co 28 dni.teraz mam co 24-28 dni nieraz 23 dni.co uznaje sie za nieregularne miesiączkowanie?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Dotyczy: Ginekologia

Co może oznaczać złe samopoczucie i unikanie kontaktów z innymi?

Mam 21 lat i nie potrafię żyć. Nie potrafię żyć z ludźmi spędzać czasu od 3 lat mieszkam sama i nie potrafię na dłuższy czas przebywać z innym człowiekiem. Nie potrafię z nimi rozmawiać. Ogólnie wychodzę praktycznie tylko wtedy kiedy... Mam 21 lat i nie potrafię żyć. Nie potrafię żyć z ludźmi spędzać czasu od 3 lat mieszkam sama i nie potrafię na dłuższy czas przebywać z innym człowiekiem. Nie potrafię z nimi rozmawiać. Ogólnie wychodzę praktycznie tylko wtedy kiedy jest to konieczne np. do sklepu kiedy lodówka jest całkowicie pusta. Jako dziecko stwierdzono u mnie chorobe afektywna dwubiegunowa. Zrobiłam dużo złego w swoim życiu mianowicie ja tak uważam. Wstydzę się siebie to jakim człowiekiem jestem. W wieku 15lat trafiłam na dzienny oddział psychiatryczny. Panie psycholog stwierdziły u mnie depresję. W wieku 17 lat kiedy zaczęłam mieszkać sama stawało się coraz gorzej. Dostałam wtedy absenor oraz asertin jednak po tych lekach czułam się źle. Od roku jestem również uzależniona od alprazolamu. Czuję się samotna ponieważ nie mam rodziny ani przyjaciół ale jednocześnie nie potrafię na dłużej przebywać z ludźmi. Często też miewam ataki paniki do takiego stopnia,że nie jestem w stanie racjonalnie myśleć. Dobija mnie to,że grozi mi komornik nie potrafię przestać o tym myśleć przez to w mojej głowie pojawia się większy stres. Cierpię również na okropne bóle stóp kilku minutowy spacer powoduję u mnie skurcze i okropny ból. Chodzę na terapie indywidualna ds.uzależnień. Staram jak mogę marzę o tym aby wieźć normalne życie. Aby iść do pracy,zacząć rozmawiać ludźmi oraz iść do pracy. Jednak ból nóg i kregosłupa mnie paraliżuje. Są okresy w moim życiu,że wyłączam się lekami aby nie myśleć bo inaczej nie potrafię. Wtedy chcę tylko zniknąć. Potrafię tylko wtedy spać,leżeć w łóżku patrząc się w sufit. Tak bardzo chciałabym być choć na chwilę szczęśliwa. Nie budzić się codziennie z tym bólem fizycznym jak i psychicznym ponieważ czuję się po prostu jak egzystencjonalne warzywo.
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś
Mgr Łucja Fitchman
Mgr Łucja Fitchman

Czy mogę mieć grzybicę prącia?

Witam. Mam pytanie czy to grzybica prącia? Ogolnie nie boli ale jak pocieram żołądź lub wewnetrzny napletek to czuje lekki dyskomfort w postaci pieczenia lub szczypania.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka

Czy jest możliwe, że zaszłam w dzień owulacji w ciążę?

Witam pytam pilnie jestem po 5 porodzie od ostatniego porodu minęło nie całe 5 miesięcy odpowiedzcie mi na pytanie czy jest możliwe ze zaszłam w dzień owulacij w ciążę w 100 %. Tylko mówię odrazu wiem ze to nie fer... Witam pytam pilnie jestem po 5 porodzie od ostatniego porodu minęło nie całe 5 miesięcy odpowiedzcie mi na pytanie czy jest możliwe ze zaszłam w dzień owulacij w ciążę w 100 %. Tylko mówię odrazu wiem ze to nie fer ale sperme wstrzyknelam ze szczykawki a sperme wzięłam za raz po wytrysku na brzuch i sobie wstrzyknelam i zrobiłam test ciążowy po 6 dniach i wyszedł mi negatywny to znaczy ze nie zaszłam również po owulacij pobolewal mnie prawy jajnik. Proszę o szybką odpowiedź wręcz błagam. Zależy mi na tej odpowiedzi
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy niedoczynność tarczycy jest uleczalna?

Witam serdecznie, czy niedoczynność tarczycy jest uleczalna? Mam na myśli różnego rodzaju zabiegi typu przeszczep itp.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Andrzej Sawicki
Dr n. med. Andrzej Sawicki

Jak prawidłowo leczyć trądzik?

Dzień dobry. Walczę z trądzikiem już bardzo długo. Od jakiegoś czasu zacząłem używać krem aknemycin i dodatkowo używam peelingów plus zaraz po tej maści nakładam krem nawilżający. Czy mogę tak robić? I czy powinienem aknemycin stosować na całym obszarze twarzy, czy pomijać miejsca, które wydają się być w lepszym stanie?
odpowiada 2 ekspertów:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Mgr Justyna Sobczyńska
Mgr Justyna Sobczyńska

Czy zawsze nadmiar estrogenów objawia się nieregularnymi miesiączkami?

mam miesniaki macicy i endometrioze ktora objawia mi sie torbielą na jajniku juz tylko jednym.podawano mi lek psychotropowy na sile od ktorego przytylam 30 kilo i podejrzewam u siebie zaburzenia hormonalne ktore spowodowaly endometrioze i miesniaki macicy. Czy zawsze nadmiar estrogenów objawia sie nieregularnymi miesiaczkami?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy mając krwiaka na plecach powinnam udać się do lekarza?

Czy coś stanie się jeśli nie pójdę z krwiakiem na plecach do lekarza?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Co może być przyczyną bólu brzucha u 4-latka?

Ból brzucha u 4latka co moze byc przyczyna bólu brzucha u mojego syna ma skurcze i bóle trwaja one 5 minut co 20 minut
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Tomasz Grzelewski
Dr n. med. Tomasz Grzelewski

Co mogą oznaczać zmiany na dziąsłach po założeniu koron?

witam moje pytanie dotyczy koron... rok temu poszlam do dentysty aby wstawic dwojke na srubie , jak sie dowiedzialam nie jest to mozliwe gdyz poprzednia dentystka wlozyla wklad szklany wiec ponoc jedynym wyjsciem byla korona ... po namysle dentysta stwierdzil,... witam moje pytanie dotyczy koron... rok temu poszlam do dentysty aby wstawic dwojke na srubie , jak sie dowiedzialam nie jest to mozliwe gdyz poprzednia dentystka wlozyla wklad szklany wiec ponoc jedynym wyjsciem byla korona ... po namysle dentysta stwierdzil, ze aby dopasowac kolory przednich zebow i tych leczonych kanalowo najlepiej oszlifowac je i na 5 przednich zebow zalozyc (no wlasnie nie wiem co, bo to nie sa osobne korony na kazdy zab, raczej cos w rodzaju mostka) wlasnie przypadkiem odkrylam ze na calej lini dziasel od wewnatrz zrobilo sie az czarno ! - kolana sie pode mna ugiely ! Jako ze juz wiele przeszlam z dentystami - mowilam dentyscie ktory zakladal ostatnia robote ze potrzebuje porzadnej roboty bo juz sama mysl o wizycie i jej konsekwencjach mnie przeraza ! no i teraz taki efekt ! rece mi juz opadaja, nie wiem czy czykac kogos innego ktory bedzie ratowac co sie da, czy isc do tego co robil ...
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Co oznacza obrzęk po złamaniu nasady bliższej głowy kości promieniowej?

witam. w styczniu mialem zlamana nasade blizsza glowy kosci promieniowej. nie mam pelnej sprawnosci. wyprost max 35st. intensywnie rehabilituje od marca. po cwiczeniach okladam reke lodem lub altacetem wedlug zalecen fizjoterapeuty. od 2 tyg mam non stop dosc spory obrzek. co to moze byc? czy tj tzw woda w stawie?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

O czym świadczy wynik rezonansu lewego stawu kolanowego?

Witam, mam pytanie odnośnie wyniku rezonansu lewego stawi kolanowego. Chodzi mi zwłaszcza o acl, a jego opis brzmi: ACL z widocznymi wlokami o zachowanej ciągłości, nieco scieńczały-uszkodzenie II stopnia. Jak należy to interpretować? Z góry dziękuję za odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy 6 dni po basenie może dojść do wtórnego utonięcia?

Witam serdecznie, mam pytanie czy 6 dni czyli 144 godziny po odwiedzeniu basenu przez dziecko 8 lat może dojść do wtórnego utonięcia. Do kiedy w sytuacji zachłyśnięcia wodą trzeba obserwować dziecko jakie występują objawy czy oprucz kaszlu może pojawić się... Witam serdecznie, mam pytanie czy 6 dni czyli 144 godziny po odwiedzeniu basenu przez dziecko 8 lat może dojść do wtórnego utonięcia. Do kiedy w sytuacji zachłyśnięcia wodą trzeba obserwować dziecko jakie występują objawy czy oprucz kaszlu może pojawić się katar ból gardła. Syn był na basenie w sobotę zjeżdżał że zjeżdżalni do wody zjeżdżalnia była niska i wody co naj wyżej pod kostki po zjechaniu woda lekko uderzyła w twarz dziecka syn nie pamięta czy woda dostała się do ust lub nosa a ja nie widziałam stałam przed zjeżdżalnią czy woda dostała się do ust lub do nosa, syn bawił się w wodzie cały dzień woda była wprost lodowata był to basen miejski z chlorowaną wodą w niedzielę oraz poniedziałek i wtorek syna obserwowałam czuł się wspaniale nie miał rzadnych objawów niepokojących dopiero w środę dostał kataru i zaczęło boleć go gardło zaczął też kaszlec sporadycznie raz na parę godzin kaszle w nocy śpi dobrze spokojnie nic mu nie świszcze potrafi spać spokojnie na plecach zaznaczę że dziś jest 6 dzień od tego incydentu i syn ma jedynie kaszel sporadyczne i katar nie jest słaby ani otępiały ma mnóstwo Energi za dnia ale ja jednak się martwię choć może to tylko zwykłe przeziębienie bo cały dzień spędził w zimnej wodzie ale wolała bym się upewnić u Specjalisty nie mam szans by iść do lekarza rodzinnego ponieważ jestem za granicą a nie wiem czy biegać na pogotowie bo nie chce wyjść na chisterczyczke ponieważ czytałam że wtórne utonięcie może mieć miejsce od 15min do 72 godzin dziś minja 144godziny od tego incydentu i oprucz lekkiego kaszlu i kataru synowi nie dolega nic ale wolałabym się poradzić specjalisty w tym temacie bardzo się martwię nie śpię 6 noc bacznie obserwuje syna błagam o odpowiedź i pomoc
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Andrzej Sawicki
Dr n. med. Andrzej Sawicki
Patronaty