Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 6 , 5 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból podbrzusza: Pytania do specjalistów

Czy możliwe są wrzody żołądka u 16-latka?

Dzień dobry prosił bym bardzo o pomoc w interpretacji wyników mojego syna (16l) Cała sprawa zaczęła się w styczniu zrobiło mu się coś w gardle i nie mógł za bardzo jeść.Gdy już jadł mówił się to boli i zaraz przestawal.Dostalismy... Dzień dobry prosił bym bardzo o pomoc w interpretacji wyników mojego syna (16l) Cała sprawa zaczęła się w styczniu zrobiło mu się coś w gardle i nie mógł za bardzo jeść.Gdy już jadł mówił się to boli i zaraz przestawal.Dostalismy od rodzinnej skierowanie do szpitala tam wykonano gaskostropie I wyszedł wald wartowniczy wpustu i infekcja H.pyroli. Dostał polprazol i 2 antybiotyki.Mogl już jest Ale zaraz po jedzeniu bolało go podbrzusze miał takie puste odbijania zgage.W kwietniu poszliśmy do gastrologa (tak jak kazali w szpitalu ) daj emanere 40 raz dziennie przed jedzeniem i kazał pić ulgastran jak będzie go boleć ( te mleczko pomagało gdy podczas bólu wziął to za jakiś czas przechodzilo).W czerwcu lekarz dał skierowanie na gaskostropie z biopsja i wyszedł taki wynik Badanie wykonano w znieczuleniu miejscowym.Endoskop wprowadzono bez trudności.Przelyk bez zmian linia Z w poziomie szczytów faldow zoladkowych i wciecia rozworu przełykowego przepony z pojedynczą nadzerka i faldem strażnikiem od ściany przedniej (pobrano wycinki ) wpust zamknięty na wprost i w inwersji okolica podwypustowa dno trzon i okolica poddziernikowa żołądka bez zmian.Ukald faldow zoladkowych i rysunek śluzówki prawidłowy.Jeziorko wodojasne małe. Podatność ściany żołądka na insuflakcje prawidłowa. Odzwiernik kształtny drozny. Opuszka kształtna prawidłowa. Część zaopuszkowa prawidłowa. Pobrano wycinki z cz 2 i 3 xlianicy test ureazowy ujemny. Badanie histopatologiczne: A. Cztery beżowe fragmenty tkankowe średnicy 0,1-0,2 B.Trzy beżowe fragmenty tkankowe średnicy 0,2cm Mikorskopowo A.Fragmenty prawidłowej błony śluzowej dwunastnicy B.Polip wartowniczy wpustu żołądka Chciałbym dodac ze syn mial w grudniu operacje Fess i sp a okolo 2 tygodnie po niej zaczęły się problemy. Nie wiem czy to ważne Ale u nas cała męska część rodziny chorowala na wrzody żołądka lub dwunastnicy. Proszę o pomoc jak zrozumieć te wyniki bo leakrz nic na to nie powiedział. Przepraszam że tak się rozpisałem ale chciałem dokładnie nakreślić sytuację. Dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Czy te objawy mają związek z owulacją czy ciążą?

Dzień dobry, dnia 13.07 wzięłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną, 16.07 nastąpiło krwawienie z odstawienia. Cykle regularne 28dni. W miedzy czasie współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia. Od 3 dni moje piersi są o rozmiar większe, obrzęknięte, sutki są bardzo wrażliwe, pobolewa mnie... Dzień dobry, dnia 13.07 wzięłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną, 16.07 nastąpiło krwawienie z odstawienia. Cykle regularne 28dni. W miedzy czasie współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia. Od 3 dni moje piersi są o rozmiar większe, obrzęknięte, sutki są bardzo wrażliwe, pobolewa mnie podbrzusze, momentami naprawde silne kłucia, do tego mam podwyższoną temperaturę i czuję sie wiecznie zmęczona, senna. Czy powyższe objawy są po prostu objawami owulacji czy jednak już wczesnej ciąży? Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Z czego może wynikać taki ból podbrzusza?

Witam. 5 dni temu w środę byłam na badaniu u ginekologa, które wykazało że wszystko jest w porządku. Następnie w nocy (z środy na czwartek) uprawiałam stosunek z chłopakiem (byliśmy zabezpieczeni prezerwatywa). Mój problem polega na tym ze od... Witam. 5 dni temu w środę byłam na badaniu u ginekologa, które wykazało że wszystko jest w porządku. Następnie w nocy (z środy na czwartek) uprawiałam stosunek z chłopakiem (byliśmy zabezpieczeni prezerwatywa). Mój problem polega na tym ze od 4 dni boli mnie podbrzusze (takie jakby skurcze). Dodam jeszcze ze byłam po owulacji i jestem 9 dni przed miesiączka. Co mi może dolegać ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy możliwe jest poronienie z przyczyn zewnętrznych?

Witam Czy mozliwe jest poronienie z przyczyn zewnetrznych ( jedzenie , sport itp) we wczesnej ciazy? (2miesiac) , czesto odczowalam bole w podbrzuszu itp a mimo to nie lezalam , tylki duzo chodzilam , jadlam duzo fast foodow mimo ze... Witam Czy mozliwe jest poronienie z przyczyn zewnetrznych ( jedzenie , sport itp) we wczesnej ciazy? (2miesiac) , czesto odczowalam bole w podbrzuszu itp a mimo to nie lezalam , tylki duzo chodzilam , jadlam duzo fast foodow mimo ze czulam sie po nich zle , dodatkowo podejrzewano u mnie nietolerancje i refluks zoladkowy a jadlam tez sporo slodyczy , w nocy zaraz po zjedzeniu macdonalda mialam skrzep i troche krwi po czym okazalo sie ze to poronienie
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Czy dobrze zrobiłam kontynuując branie tabletek?

Witam! Biorę tabletki antykoncepcyjne Elin już z pół roku. Zapomniałam wziąść tabletki 6 i 7, zorientowałam się 8 dnia rano (zazwyczaj biorę o 7-9). Po przekopaniu internetu w poszukiwaniu pomocy (nie mogłam się dodzwonić do swojego lekarza) przeczytałam, że mam... Witam! Biorę tabletki antykoncepcyjne Elin już z pół roku. Zapomniałam wziąść tabletki 6 i 7, zorientowałam się 8 dnia rano (zazwyczaj biorę o 7-9). Po przekopaniu internetu w poszukiwaniu pomocy (nie mogłam się dodzwonić do swojego lekarza) przeczytałam, że mam wziąć 2 tabletki na raz (6 i 7) 8 dnia i 9 dnia też 2 tabletki (8 i 9), a następnego dnia już normalnie po 1 tabletce. Tak zrobiłam. 9 dnia po południu zaczęłam plamić, niewiele i zaczęło mnie boleć w podbrzuszu. Plamie już 5 dzień i bolą mnie jajniki (czasem po lewej stronie, czasem po prawej). Współżyłam 5 dnia i przeczytałam, że jest to duże ryzyko zajścia w ciążę. Moje pytania: Czy dobrze zrobiłam biorąc i kontynuując zażywanie tabletek? Czy powinnam postąpić inaczej? Czy plamienie i ból jajników jest objawem ciąży czy "odstawienia" tabletek?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy taki ból podbrzusza 4 miesiące po porodzie jest normalny?

Witam. Jestem 4miesiace po porodzie . Mialam cesarskie ciecie. Mialam krwawienia 2 razy po 7dni odstep miedzy jednym a drugim krwawieniem to bylo 21dni. Myslalam ze to.miesiqczka ale teraz powinnam dostac I nic. Boli mnie podbrzusze I nie Wiem czy to normalne
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jakie inne leki mogą usmierzyć mój ból?

Od 6 lat cierpię na silne bóle podbrzusza. Parę dni temu chirurg wykrył u mnie przepuklinę brzuszną. Mam ją zoperować za 4 m-ce. Dotychczas stosowałem dla uśmierzenia bólu narkotyczne plastry Melodyn 70. Z biegiem czasu moja tolerancja na nie gruntownie... Od 6 lat cierpię na silne bóle podbrzusza. Parę dni temu chirurg wykrył u mnie przepuklinę brzuszną. Mam ją zoperować za 4 m-ce. Dotychczas stosowałem dla uśmierzenia bólu narkotyczne plastry Melodyn 70. Z biegiem czasu moja tolerancja na nie gruntownie się zmieniła. Obecnie działają słabo wręcz wcale pomimo podwójnych dawek na krótsze okresy. Chciałbym zadać takie pytanie. Na wypadek gdyby przydała się mojemu lekarzowi mała podpowiedz. Jakie inne leki mogą pomóc mi w uśmierzeniu bólu? Proszę o odpowiedz. To bardzo ważne. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Czy ten ból piersi i podbrzusza wskazuje na ciążę?

Witam. Od kilku miesięcy biorę tabletki Qlaira. W tym miesiącu chciałam przesunąć krwawienie z odstawienie i nie wzięłam dwóch ciemnoczerwonych tabletek oraz dwóch tabletek placebo i od razu zaczęłam nowe opakowanie. Od tygodnia bolą mnie piersi, wydają się nabrzmiałe, miałam... Witam. Od kilku miesięcy biorę tabletki Qlaira. W tym miesiącu chciałam przesunąć krwawienie z odstawienie i nie wzięłam dwóch ciemnoczerwonych tabletek oraz dwóch tabletek placebo i od razu zaczęłam nowe opakowanie. Od tygodnia bolą mnie piersi, wydają się nabrzmiałe, miałam również plamienia i bóle podbrzusza. Zrobiłam test, ale wyszedł negatywny. Czy jest możliwość, ze zaszłam w ciążę?
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Czy mogę być w ciąży chociaż testy pokazują coś innego?

Witam przejdę odrazu do sprawy a wiec z partnerem wspolzylismy z zabezpieczeniem w trakcie miesiączki w 3,4 oraz 5 dzień ( moja miesiączka trwa 6 dni a moje cykle 25-28 dni) gdy skończyła mi się miesiączka odrazu dostałam owulacje a... Witam przejdę odrazu do sprawy a wiec z partnerem wspolzylismy z zabezpieczeniem w trakcie miesiączki w 3,4 oraz 5 dzień ( moja miesiączka trwa 6 dni a moje cykle 25-28 dni) gdy skończyła mi się miesiączka odrazu dostałam owulacje a po owulacji zaczął lecieć mi kremowy śluz z pochwy aż doszło do czasu kiedy miałam dostać okres (2 dni temu) i nadal mam ten śluz doszły do tego bóle podbrzusza. Przestraszyłam się ze moge być w ciąży i wykonałam dwa testy ciążowe które wyszły negatywne jeden wykonałem rano a drugi wieczorem. Od ostatniego współżycia do wykonania testu minęło 22 dni. Oprócz bólu podbrzusza czasami pobolewa mnie głowa. Dlatego nir wiem czy test miał 100% skuteczność czy tez nie dlatego prosze o odpowiedz czy moge być w ciąży mimo to ze wyszły one negatywnie? Bardzo się martwię i stresuje
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Dlaczego mam przewlekłe bóle jąder?

Dzień dobry mam 31 lat mam kilka problemów przewlekły ból jąder podbrzusza prącia żołędzu oraz świąd ból odbytu a tekzec cewki moczowej jeszxze mam ból jakby mięśni takie kłócie czass mi też klatka piersiowa orz bóle zawroty głowy co może mi dolegac?
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Jakie badania mogę jeszcze wykonać w kierunku przewlekłych biegunek?

Dzień dobry, Mam 24 lata i w styczniu tego roku przeszłam zabieg cholecystektomii laparoskopowowej. Przez ok. 3 miesiące trzymałam ścisłą dietę lekkostrawną, powoli ją uzupełniając. Aktualnie męczą mnie biegunki, właściwie po każdym posiłku, nie ma reguły czy jest... Dzień dobry, Mam 24 lata i w styczniu tego roku przeszłam zabieg cholecystektomii laparoskopowowej. Przez ok. 3 miesiące trzymałam ścisłą dietę lekkostrawną, powoli ją uzupełniając. Aktualnie męczą mnie biegunki, właściwie po każdym posiłku, nie ma reguły czy jest to coś lekkiego czy cięższego. Bardzo źle reaguję na kawę (bez mleka), z którą wcześniej nie miałam żadnych problemów. Od ok. miesiąca odczuwam bóle w podbrzuszu, w tym samym miejscu co kolki żółciowe przed operacją. Nie są tak nasilone jak wtedy, jednak bardzo bolesne. W USG czysto, gastroskopia wykazała refluks żółciowy i niewydolność wpustu żołądka. Czy powyższe schorzenia leczone pod kontrolą chirurga mogą zastopować moje biegunki? Lekarz, który przeprowadzał badanie gastroskopii wskazał, że refluks i niewydolność objawiają się przede wszystkim zgagami, które bardzo mi nie dokuczają. Chciałabym wreszcie normalnie jeść i nie odczuwać dyskomfortu. Czy mogliby Państwo zaproponować jakieś dodatkowe badania w kierunku przewlekłych biegunek? Jestem pod kontrolą poradni chirurgicznej w szpitalu, w którym mnie operowano, jednak chciałabym przyspieszyć diagnostykę. Staram się nawadniać elektrolitami, jednak przez biegunki całymi dniami nie mam siły, włosy lecą garściami i jestem bardzo osłabiona. Będę wdzięczna za wskazówki.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy możliwe, że mam mięśniaka?

Witam,mam 20 lat,3 miesiące wczesniej dostałam antybiotyk na grzybice pochwy.W ostatnim czasie miałam problem z opóźniająca sie miesiaczka,po 2 tygodniach pojawiła się i przebiegła tak jak powinna.W między czasie miałam bardzo duże bóle jajników.Mialam nadzieje ze po tym... Witam,mam 20 lat,3 miesiące wczesniej dostałam antybiotyk na grzybice pochwy.W ostatnim czasie miałam problem z opóźniająca sie miesiaczka,po 2 tygodniach pojawiła się i przebiegła tak jak powinna.W między czasie miałam bardzo duże bóle jajników.Mialam nadzieje ze po tym wszystko bedzie dobrze,jednak teraz jest ok. 2 tygodnie po przebytej miesiączce i mam lekko brązowe plamienia,jak bardzo jasna/brazowa krew-ledwo widoczne.Boli mnie podbrzusze/jajniki. Wizyte u ginekologa mam dopiero 20 sierpnia,wykonalam tez przez ten czas 4 testy ciazowe i kazdy jest negatywny.W mojej rodzinie jednak było dużo przypadków mięśniaków.Stąd moje pytanie,czy istnieje mozliwosc takiej choroby lub czy takie objawy wskazują na jakąś chorobe? Dziekuje za odpowiedz
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Dlaczego mam ciemne plamienia po miesiączce?

Dzień dobry. Od kilku miesięcy pojawiają się plamienia z dróg rodnych koloru ciemno brunatnego po okresie i trwają tak przez ok 10 dni. Pojawia się również ból w podbrzuszu oraz ból jajników zwłaszcza prawego. Lekarz ginekolog wykonał badanie do oceny... Dzień dobry. Od kilku miesięcy pojawiają się plamienia z dróg rodnych koloru ciemno brunatnego po okresie i trwają tak przez ok 10 dni. Pojawia się również ból w podbrzuszu oraz ból jajników zwłaszcza prawego. Lekarz ginekolog wykonał badanie do oceny histopatologicznej. Rozpoznanie kliniczne to: Nieprawidłowe krwawienia maciczne i pochwowe. Rozpoznanie histopatologiczne to: Hyperplasia endometrii complexa cum atypia focalis levis. Mam 39 lat. Dwoje dzieci urodzone przez cesarskie cięcie. Od roku nie stosuję żadnych tabletek antykoncepcyjnych. Wcześniej lekarz przepisywał Stediril 30. Proszę o wyjaśnienie co oznacza nazwa rozpoznania histopatologicznego. Dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznacza krwawienie ze śluzem z dróg rodnych?

Czy krwawienie okolocyklowe moze wygladac jak miesiaczka? Witam! Dokladnie 14 dnia cyklu, w dzień owulacji, zauważyłam u siebie lekkie krwawienie z ciągnącym sluzem. W ciągu dnia jednak ono narastało i obecnie (jest początek 17 dnia cyklu) nadal obserwuję krwawienie (... Czy krwawienie okolocyklowe moze wygladac jak miesiaczka? Witam! Dokladnie 14 dnia cyklu, w dzień owulacji, zauważyłam u siebie lekkie krwawienie z ciągnącym sluzem. W ciągu dnia jednak ono narastało i obecnie (jest początek 17 dnia cyklu) nadal obserwuję krwawienie (krew jasnoczerwona) z ciemnymi skrzepami. Ma ono postac krwawienia podobnego u mnie jak w ok 4 dniu okresu ( jedna podpaska na dzień).Zaobserwowałam bole podbrzusza i lewego jajnika. Nie współżyję ponad roku, więc wykluczam ciążę. Dodam, ze od pol roku uskarżam się na straszne bole przedmiesiaczkowe. Cytologia z 19.06.19 nie wykazala zmian, usg z poczatku lipca b.r. nic nie wykazalo, a robilam tez badaia ca125, prolaktyny i testosteronu i wszystkie w normie. Brzucha i podbrzusza (w mojej icenie) tez nie mam twardego. Czy mam miec powody do niepokoju?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy trzy dni przed owulacją mogę zajść w ciążę?

Witam, mam pytanie czy 2-3 dni przed owulacją można zajść w ciążę ? Mam cykle 28 dni a raz 30 dni. Miałam okres 7 lipca, a współżyłam z Mężem 20-21 lipiec i doszło do wytrysku w pochwie. Od 29-31... Witam, mam pytanie czy 2-3 dni przed owulacją można zajść w ciążę ? Mam cykle 28 dni a raz 30 dni. Miałam okres 7 lipca, a współżyłam z Mężem 20-21 lipiec i doszło do wytrysku w pochwie. Od 29-31 lipiec boli mnie podbrzusze i kłucie w piersiach, nie zauważyła aż takiego się powiększenia piersi. Czy to oznacza, że mogło dojść do zapłodnienia w dzień owulacji? Dodam, że następną miesiączkę mam dostać 04.08, tą datę mam zapisaną w kalendarzyku internetowym. Proszę o jak najszybszą odpowiedz. Dziękuje i Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Z czego wynikają te trudności z zajściem w ciążę?

Witam. Około trzech lat temu zdiagnozowano u mnie torbiel okołojajowodową, która pomimo zastosowanego leczenia farmakologicznego nadal się powiększała powodując dość znaczne dolegliwości bólowe. W 2017 r. przeprowadzono laparoskopowe wyłuszczenie torbieli. Od tamtego czasu dość usilnie lecz bezskutecznie staramy się z... Witam. Około trzech lat temu zdiagnozowano u mnie torbiel okołojajowodową, która pomimo zastosowanego leczenia farmakologicznego nadal się powiększała powodując dość znaczne dolegliwości bólowe. W 2017 r. przeprowadzono laparoskopowe wyłuszczenie torbieli. Od tamtego czasu dość usilnie lecz bezskutecznie staramy się z mężem o dziecko. Wszystkie badania są normie. W międzyczasie na macicy pojawił się mięśniak uszypułowany wielkości 20 mm, którym, zdaniem lekarza nie należy się przejmować. Poziom prolaktyny też jest w normie. Z uwagi niewielkie rozregulowanie cyklów miesiączkowych lekarz zalecił stosowanie luteiny twierdząc, że wydłuża ona owulację co ułatwia zajście w ciążę. Pomimo regularnego przyjmowania leku ciąży dalej nie widać. Dodam, że pomimo usunięcia torbieli mam dość duże dolegliwości bólowe w podbrzuszu, które pojawiają się zwykle po aktywności fizycznej. Proszę o informację czy przebyty zabieg laparoskopowy bądź też obecność mięśniaka mogą mieć jakieś powiązanie z obecną trudnością z zajściem w ciążę?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co znaczą moje problemy z układem pokarmowym?

Dzień dobry, mam 22 lata i od niecałych dwoch tygodni mam problemy z ukladem pokarmowym. Zaczęło sie od zmiany otoczenia, juz nastepnego dnia pojawił sie zielony stolec i tak bylo przez kilka dni. Nie poajwoly sie inne objawy, konsystencja tez... Dzień dobry, mam 22 lata i od niecałych dwoch tygodni mam problemy z ukladem pokarmowym. Zaczęło sie od zmiany otoczenia, juz nastepnego dnia pojawił sie zielony stolec i tak bylo przez kilka dni. Nie poajwoly sie inne objawy, konsystencja tez niezmieniona. Po kilku dniach zaczelo sie uciazliwe parcie na stolec na czczo, tuz po przebudzeniu, a także gazy i nieco luzniejsza konsystencja stolca. Lekarz rodzinny zalecil dobry probiotyk i controloc (zaobserwowalam rowniez nasilenie objawow refluksu). Przez kilka dni byly biegunki, ale tylko rano i na czczo, do trzech razy, juz w normalnym kolorze. Teraz z kolei ustapily biegunki ustapily, ale pojawił sie bol po lewej stronie podbrzusza, dalej silna potrzeba wyproznienia rano, ale czesto w bardzo malych ilościach, czasem samym sluzem, bez krwi. Mam wrazenie, ze stolec jest bardziej waski, niz zwykle, czesto luzny, ale nie caly czas, poza tym czuje, jakbym nie do konca mogla sie wyproznic. Do tego wystepuja lekkie mdlosci, obnizony apetyt, no i sporadycznie wciagu dnia te bole po lewej stronie. Czy to moze byc rak? Bardzo sie martwie, nigdy wczesniej nie mialam takich objawow. Oczywiscie jestem zapisana do lekarza.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznacza wynik badania moczu w 30 tygodniu ciąży?

Witam jestem w 30 tc, niepokoją mnie trochę moje wyniki z moczu które wyglądają tak: ciężar właściwy 1.012 Leukocyty 11-15 Fosforany bezpost. Liczne Dodam jeszcze że w ubiegłym tygodniu byłam w szpitalu ze względu na ból pleców i podbrzusza w... Witam jestem w 30 tc, niepokoją mnie trochę moje wyniki z moczu które wyglądają tak: ciężar właściwy 1.012 Leukocyty 11-15 Fosforany bezpost. Liczne Dodam jeszcze że w ubiegłym tygodniu byłam w szpitalu ze względu na ból pleców i podbrzusza w badaniu usg który wykonała Pani Doktor wykazało że mam powiększone UKM prawej nerki. Zanim zapytam lekarza prowadzoncego ciążę chciałabym się poradzić co mi dolega? Dziękuję za odpowiedz
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Co może znaczyć taki ostry ból nerek, żołądka i podbrzusza?

Witam od trzech dni budzę się z ostrym bólem nerek żoladka i podbrzusza i dochodzi do tego biegunka co mam robic ?
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Jak długo boli brzuch po założeniu Mireny?

Witam, mam stan przedrakowy endometrium. Zdecydowałam się na hormonalna metodę leczenia, ponieważ mam 33 lata i chciałabym móc zajść jeszcze w ciążę. Mam zastosowaną mirenę oraz lek provera. Po włożeniu wkładki mam silne bóle podbrzusza (skurcze jak przy silnym okresie). Kiedy miną bóle? Władkę mam od dwóch tygodni.
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Patronaty