Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 7 , 0 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gastroenterologia: Pytania do specjalistów

Co może znaczyć bulgotanie w brzuchu?

Witam. Od mniej więcej lutego tego roku mam bulgotanie w brzuchu (tylko bulgotanie, żadnego bólu żołądka, kłucia, biegunki, nic). Udałem się na wizytę do gastrologa (w czerwcu), ten zlecił badanie - gastroskopię i usg jamy brzusznej. Po gastroskopii... Witam. Od mniej więcej lutego tego roku mam bulgotanie w brzuchu (tylko bulgotanie, żadnego bólu żołądka, kłucia, biegunki, nic). Udałem się na wizytę do gastrologa (w czerwcu), ten zlecił badanie - gastroskopię i usg jamy brzusznej. Po gastroskopii wyszły mi nadżerki żołądka, refluks oraz zapalenie żołądka i dwunastnicy, a po USG stłuszczenie wątroby. Gastrolog stwierdził że najpierw zajmiemy się leczeniem wątroby, gdyż z żołądkiem nie jest tak źle. Dodam tylko tyle, że pracuje w McDonalds i to było moje główne odżywianie (od ponad ponad miesiąca nie jem maka.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co mogą oznaczać intensywnie pomarańczowy stolec, częste bóle brzucha i mdłości?

Witam serdecznie. Od kilku tygodni mój stolec jest bardzo nietypowy: intensywnie pomarańczowy (jak pomarańcza), tworzą go małe kuleczki i ciężko go spłukać z powierzchni toalety. Towarzysza temu czeste bóle brzucha i mdłości. Jak może być tego problem?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co mogą oznaczać promieniujące bóle nerek?

Witam , od 3 dni mam straszne bole nerek promieniujace az do dolu brzucha i delikatnie lewej nogi I do tego dzisiaj doszly mdlosci. Czesto chodze do toalety ale w zasadzie zawsze tak bylo. Nie czuje tez bolu przy oddawaniu moczu. Co to moze oznaczac?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy przyczyną biegunki może być spożywanie soku pomidorowego?

Od pięciu dni mam biegunkę, nie cały czas ale dwa razy dziennie. Boli mnie delikatnie brzuch dołem i czasem zakole w żołądku. Czy przyczyną może być nadmiernie sporzywany sok pomarańczowy i duża ilość owoców. Jestem w Niemczech i nie mam możliwości udania się do lekarza.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy pieczenie w brzuchu może być spowodowane nerwicą?

Witam, na początku tego roku w styczniu miałam robiona gastroskopię ze względu na refluks, który jest stwierdzony jedynie po dolegliwościach, natomiast w badaniu jest wszystko w porządku. Iam pytanie czy jeżeli był robiony test ureazowy i wyszedł NEGATYWNY to... Witam, na początku tego roku w styczniu miałam robiona gastroskopię ze względu na refluks, który jest stwierdzony jedynie po dolegliwościach, natomiast w badaniu jest wszystko w porządku. Iam pytanie czy jeżeli był robiony test ureazowy i wyszedł NEGATYWNY to po jakim czasie taki test warto powtorzyc ? Czy jest to w ogóle konieczne ? I drugie pytanie czy pieczenie (od czasu do czasu ) w brzuchu może być spowodowane nerwica ? Mając refluks od 10miesiecy dopiero teraz odczuwam takie dolegliwości lub jak o tym mi się przypomni
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Magdalena Golicz
Mgr Magdalena Golicz
Mgr Łucja Fitchman
Mgr Łucja Fitchman

Czy podane wyniki badań świadczą o celiakii?

Witam. Ze względu na toczącą się u syna diagnostykę pod kątem celiakii dostałam skierowanie by i siebie przebadać. U dziecka wszystko stanęło z winy lekarki prowadzącej w szpitalu, która po badaniach z krwi i kału kazałą rygorystycznie trzymać się diety... Witam. Ze względu na toczącą się u syna diagnostykę pod kątem celiakii dostałam skierowanie by i siebie przebadać. U dziecka wszystko stanęło z winy lekarki prowadzącej w szpitalu, która po badaniach z krwi i kału kazałą rygorystycznie trzymać się diety i syn nie ma gastroskopii. U mnie wręcz odwrotnie, wszystko przybrało inną kolejność, co już budziło u mnie zaskoczenie. Lekarz już podczas pierwszej wizyty zasugerował, że coś dużo osób z mojego miasta szuka tej celiakii i że raczej nic mi nie dolega .. Mimo to skierował mnie na gastroskopię i wykonał ją sam. Pobrał biopsję, w trakcie badania powiedział, że celiakia to na pewno odpada, bo taka "kosmata jestem". W opisie wykonanym od ręki napisał: "Przełyk, wpust bez zmian. Żołądek bez zmian ogniskowych oglądany również w inwersji. Odźwiernik kształtny. Opuszka i część pozaopuszkowa dwunastnicy bez zmian- pobrano biopsję. Test ureazowy- ujemny." Dodam, że 5-10min. po zabiegu oceniono, że helikobakterii nie ma (Podobno czeka się około godziny obserwując zmiany kolorystyczne pobranego fragmentu?) Byłam więc spokojna czekając na wyniki, jednak dziś okazuje się, że coś zaobserwowano.. Niestety Pan dr jest delikatnie mówiąc małomówny i nieprzyjemny, niestety dopiero po fakcie czując się traktowana nieodpowiednio doczytałam bardzo negatywną opinię Pana ordynatora...Jedyne co przy odbiorze powiedział to by się podpisać, sama doczytałam co widzę i zapytałam czyżby jednak celiakia, a w odpowiedzi usłyszałam jedynie, że trzeba będzie obserwować... Badań z krwi ani innych pod kątem celiakii przed gastroskopią nie zlecił. Od razu z przyszpitalnej poradni wysłał mnie na nią w inne miejsce. Dziś chcąc się tam zarejestrować na dalsze badania usłyszałam, że tam Pan dr przyjmuje tam jedynie prywatnie. W wynikach okolicy T-64300 dwunastnicy jakie dziś otrzymałam napisano: M-43000 Duodenitis chronica. Mediocri gradus, wskaźnik Marsh powyżej 30 IEL/100 EC. Kosmki asymetryczne, skrócone i poszerzone. Obraz morfologiczny odpowiada: Marsh 3a. Czy oznacza to, że mam celiakię? Czy powinnam wykonać również inne badania? Jeśli nie to o czym jeszcze taki wynik może świadczyć, czy taki stan jelit to moga być jakieś pasożyty , bakterie czy jedynie celiakia? Nie wiem dlaczego, ale moje zaufanie do wyniku poprzez podejście lekarza daje wiele do myślenia tym bardziej, że sam sugerował, że raczej nie mam ani objawów ani celiakii. Czy powinnam skonsultować się z innym lekarzem gestroenterologiem? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
dr n. med Monika Łukaszewicz
dr n. med Monika Łukaszewicz

Jak powrócić do pełnego zdrowia po laparoskopowym wycięciu pęcherzyka żółciowego?

Dzień dobry. We wrześniu 2017 roku miałam planowo, laparoskopowo wycięty pęcherzyk żółciowy. Na początku było dobrze. Jednak po jakimś miesiącu ld operacji zaczęły się przewlekłe biegunkk uniemożliwiające normalne funkcjonowanie. Od lekarza dostałam lek Proursan, po stosowaniu go przez 3... Dzień dobry. We wrześniu 2017 roku miałam planowo, laparoskopowo wycięty pęcherzyk żółciowy. Na początku było dobrze. Jednak po jakimś miesiącu ld operacji zaczęły się przewlekłe biegunkk uniemożliwiające normalne funkcjonowanie. Od lekarza dostałam lek Proursan, po stosowaniu go przez 3 miesiące nie nadeszła poprawa. Ratowałam się tylko tabletkami typu stoperan, laremid aby wyjść w ogóle z domu. Po 5 miesiącach wielkich męczarni, na jednym z forum internetowym przeczytałam o leku vasosan ( cholestyramin). Dostępny on jest najbliżej w Niemczech. Piję teraz ten lek raz na dwa dni, wcześniej piłam dwa razy dziennie. Nadal mam intensywne bóle brzucha, ale na szczęście biegunki zdarzają się raz na jakiś czas jednak są bardzo bolesne i intensywne. Czy kiedyś będę mogła żyć normalnie ? ( szczerze to już tracę nadzieje na jakakolwiek poprawę ) Jak długo może trwać taki powrót do zdrowia ? Czy mogę jakoś sobie pomóc? ( lekarze jak dotąd wyjścia z mojej sytuacji nje znaleźli )
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy ucisk pod piersią może zwiastować problemy ze śledzioną?

Witam, od kilku dni odczuwam ucisk pod lewą piersią i pod żebrem. Do tego miesiąc temu miałam anginę i teraz też mam ból lewego migdała. Jeszcze do tego od 3 miesięcy lecze się na zapalenie błony śluzowej żołądka.... Witam, od kilku dni odczuwam ucisk pod lewą piersią i pod żebrem. Do tego miesiąc temu miałam anginę i teraz też mam ból lewego migdała. Jeszcze do tego od 3 miesięcy lecze się na zapalenie błony śluzowej żołądka. Niepokoi mnie ten ucisk. Czy to może być śledziona? Dodam jeszcze że obsesyjnie boję się o swoje zdrowie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

O czym może świadczyć ból i wzdęcie brzucha po wypaleniu kilku papierosów pod rząd?

W czasie wczorajszej ,,posiadówki'' wypaliłem kilka 5-6 papierosów pod rząd, potem pojawił się dziwny ból z prawej strony brzucha, jest mi go dosyć ciężko opisać bo to wrażenie przy dotyku boli podbrzusze i wczoraj było widać całkiem sporą nabrzmiałą żyłę... W czasie wczorajszej ,,posiadówki'' wypaliłem kilka 5-6 papierosów pod rząd, potem pojawił się dziwny ból z prawej strony brzucha, jest mi go dosyć ciężko opisać bo to wrażenie przy dotyku boli podbrzusze i wczoraj było widać całkiem sporą nabrzmiałą żyłę, odnoszę wrażenie też jakby bolało pod prawym żebrem, brzuch jest jakby nierówny, wydęty, zauważyłem też innego rodzaju oddawany kał, był jakby ciemno zielony i ołowkowaty. Co to może być i do kogo się miałbym zgłosić ewentualnie?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co może oznaczać konieczność wypróżnienia się tuż po posiłku i biegunka?

Co może oznaczać fakt iż zaraz po posiłku muszę się wyproznic a kał ma formę biegunki?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Jak interpretować wynik gastroskopii męża?

Mój mąż (lat 56) miał robioną gastroskopię. Pobrano wycinki. Nie wiem, jak interpretować wynik. Wizytę u lekarza ma dopiero za tydzień. Trochę się niepokoję. Bardzo proszę o interpretację wyniku. "Średnio nasilone przewlekłe ogniskowo aktywne zapalenie błony śluzowej żołądka. Obraz odpowiada zmianom po infekcji bakteryjnej post helicobacter."
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Co mógł oznaczać dziwny wygląd stolca po zażyciu tabletki przeczyszczającej?

Po zazyciu tabletki przeczyszczajacej z powodu zaparac zauwazylam podczas wyproznienia cos dziwnego, tak jakby jasny kawalek miesa w krwi. Co to moglo byc?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Agnieszka Jankowska
Lek. Agnieszka Jankowska

Jaki zabieg jest najlepszy w przypadku achalazji?

Witam, mój mąż choruje na Achalazje, jest już po zabiegu laparoskopem i po balonikowaniu, niestety okazało się że Achhalazja dalej jest i teraz ma mieć operacje ale już otwartą, proszę mi napisać czy powinien się zgodzić na otwartą czy szukać innego lekarza który zrobi laparoskopem, co będzie lepsze?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Co znaczy mój wynik kolonoskopii?

Proszę o interpretację wyniku kolonoskopii: I. Wycinki z utkaniem w granicach normy, a w blaszce jednego z wycinków wzmożony naciek z limfocytów, plazmocytów i pojedynczych granulocytów kwasochłonnych z tworzeniem słabo wyróżnionych grudek chłonnych, które zmniejszają ilość zarówno gruczołów... Proszę o interpretację wyniku kolonoskopii: I. Wycinki z utkaniem w granicach normy, a w blaszce jednego z wycinków wzmożony naciek z limfocytów, plazmocytów i pojedynczych granulocytów kwasochłonnych z tworzeniem słabo wyróżnionych grudek chłonnych, które zmniejszają ilość zarówno gruczołów jelitowych jak i kosmków jelitowych (wycinki z jelita krętego). II. Fragmenty błony śluzowej z niewielkim obrzękiem w blaszce właściwej. ponadto w blaszce właściwej jednego z wycinków drobna grudka chłonna bez wyróżnionego ośrodka rozmnażania (wycinek z prawej okrężnicy) III.Fragmenty błony śluzowej z niewielkim obrzękiem w blaszce właściwej. Ogniskowo powierzchowny nabłonej pokrywający w jednym z wycinków nieco hiperplastycznie rozrośniety (wycinek z lewej okrężnicy). Dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co może oznaczać ból podbrzusza podczas biegania?

Witam mam 28 lat . Regularnie uprawiam sport głównie piłka nożna . Od 4 miesięcy podczas biegania (trucht) oraz biegania sprintem mam minę bóle podbrzusza okolice spojenia łonowego wykonałem rezonans magnetyczny który wykluczył jakiekolwiek zmiany w spojeniu mięśniach brzucha i... Witam mam 28 lat . Regularnie uprawiam sport głównie piłka nożna . Od 4 miesięcy podczas biegania (trucht) oraz biegania sprintem mam minę bóle podbrzusza okolice spojenia łonowego wykonałem rezonans magnetyczny który wykluczył jakiekolwiek zmiany w spojeniu mięśniach brzucha i wielu innych narządów , lekarz opisał tylko ze występuje dyskopatia l4 l5 . Dodam jeszcze ze ból pojawia sie tylko podczas biegania natomiast w życiu codziennym podczas chodzenia i wielu innych czynnościach tak jak by go nie było . Proszę o pomoc ponieważ nie wiem juz co mam myśleć i gdzie uderzyć o pomoc
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Co może oznaczać brak apetytu i krew w kale u 19-latka?

Dzień Dobry. Jestem mężczyzną i mam 19 lat. Od miesiąca pracuje w Niemczech. 2 tygodnie temu jednego dnia 2 razy w kale pojawiła się krew. Nie wiedziałem o co chodzi. Od tamtego czasu nie mam apetytu. Piję tylko wodę. W... Dzień Dobry. Jestem mężczyzną i mam 19 lat. Od miesiąca pracuje w Niemczech. 2 tygodnie temu jednego dnia 2 razy w kale pojawiła się krew. Nie wiedziałem o co chodzi. Od tamtego czasu nie mam apetytu. Piję tylko wodę. W ciagu miesiąca schudłem az 8 kg. Czekam na szybką odpowiedź. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Co może jeść mama po całkowitej resekcji żołądka?

Dzień dobry, moja mama jest trzy tygodnie po całkowitej resekcji zoladka. Co można jeść? Kiedy można wprowadzac nowe produkty oraz jakie? Czy mogłabym prosić o jakiś przykładowy jadlospis ? Posiłki jemy tylko gotowane ewentualne pieczone w naczyniu żaroodpornym. Mama stara... Dzień dobry, moja mama jest trzy tygodnie po całkowitej resekcji zoladka. Co można jeść? Kiedy można wprowadzac nowe produkty oraz jakie? Czy mogłabym prosić o jakiś przykładowy jadlospis ? Posiłki jemy tylko gotowane ewentualne pieczone w naczyniu żaroodpornym. Mama stara się jeść co 2-3h. Nasza dieta glownie opiera sie o produkty mleczne, kurczak,indyk itp.Głównie chodzi mi o produkty i potrawy żeby urozmaicic dietę i zachęcić do jedzenia. Pozdrawiam!
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co może oznaczać kłucie pod klatka piersiową po operacji wrzodów żołądka?

Witam przeszłem operacje wrzodow żołądka zaczęło mnie kłuć bardzo mocno z prawej strony pod klatką piersiawa nawet nie mogę się położyć ponieważ tak kłuję że zabiera oddech co to może być
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Patronaty