Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 6 , 4 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Herbata: Pytania do specjalistów

Czy łykanie 30 tabletek dziennie to dobry pomysł?

Pije 30 tabletek dziennie. 2x seronil 10 mg, 1x verospiron 25 mg, reszta to wit d3, ogorecznik, spirulina, biotyna, wiesiołekn tabletki na wlosy skore i paznockie, kwas foliowy, zelazo, complex wit b, mineraly, ziolowe tabletki na metabolizm... Pije 30 tabletek dziennie. 2x seronil 10 mg, 1x verospiron 25 mg, reszta to wit d3, ogorecznik, spirulina, biotyna, wiesiołekn tabletki na wlosy skore i paznockie, kwas foliowy, zelazo, complex wit b, mineraly, ziolowe tabletki na metabolizm i pije herbate z pokrzywy i wierznownice. Lacznie wychodzi, ze lykam 30 tabletek! Czy mozna tyle pic? Cierpie na lysienie androgenowe i wspomagam sie tabletkami na psychike. Prosze o odpowiedz!
odpowiada 1 ekspert:
dr n. med Monika Łukaszewicz
dr n. med Monika Łukaszewicz

Czy takie wahania wagi są w granicach normy?

Witam, pytanie odnosnie wahania wagi rano i wieczorem przeważnie różnica wynosi /- 1kg, czy to w granicach normy? Staram sie odżywiać zdrowo, i nie przekraczać dziennie 1800 kalorii, pije ok 3-4 litry czystej wody dziennie, do tego rano szklanke wody... Witam, pytanie odnosnie wahania wagi rano i wieczorem przeważnie różnica wynosi /- 1kg, czy to w granicach normy? Staram sie odżywiać zdrowo, i nie przekraczać dziennie 1800 kalorii, pije ok 3-4 litry czystej wody dziennie, do tego rano szklanke wody z cytryna, zielona herbate grejpfrutowa, i jakies 2-3 kawy rozpuszczalne z mlekiem. Czy nirmalne są też wahania wagi w miedzy jednym a drugim dniem rowniez w granicy 0.5-1 kg?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)

Czy to prawda, że należy pić herbatę do posiłku?

Dzień dobry. Moja babcia mówi, że powinno się pić herbatę do posiłków, szczególnie do ryby z puszki. I że dobrze pić herbatę wieczorem, bo dobrze to wpływa na trawienie w nocy. Czy to prawda, jest to uzasadnione naukowo?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Paula Łysakowska
Mgr Paula Łysakowska

Ataki padaczki po rozpoczęciu diety odchudzającej

Witam! Mam 35 lat i ważę prawie 90 kilo. Biorę leki na padaczkę levetiracetam oraz trileptal, nie jem dużo i bardzo dużo pije wody, kawę piję bez cukru, jak i herbatę. Kiedy zaczęłam się odchudzać, np. dieta zupowa to ataki... Witam! Mam 35 lat i ważę prawie 90 kilo. Biorę leki na padaczkę levetiracetam oraz trileptal, nie jem dużo i bardzo dużo pije wody, kawę piję bez cukru, jak i herbatę. Kiedy zaczęłam się odchudzać, np. dieta zupowa to ataki zaczęły mi powracać. Jak zaczynam ćwiczyć,czy chwilę biegać to głowa mi pęka. Proszę o pomoc, bo nie wiem co mam robić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jakie leki pomogą na kaszel i drapanie w gardle?

Witam! Od kilku dni boli mnie gardło, mam katar i kaszel. Drapie mnie w gardle, mam ataki kaszlu w nocy i czuję łaskotanie w gardle. Kaszel utrudnia zasypianie i brzmi głucho. Kaszel raczej suchy, choć dziś rano odkrztusiłam trochę... Witam! Od kilku dni boli mnie gardło, mam katar i kaszel. Drapie mnie w gardle, mam ataki kaszlu w nocy i czuję łaskotanie w gardle. Kaszel utrudnia zasypianie i brzmi głucho. Kaszel raczej suchy, choć dziś rano odkrztusiłam trochę wydzieliny. Piję herbatkę z lipy i płuczę gardło szałwią. Co pomoże na taki kaszel i drapanie w gardle?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy mogę mężowi podać herbatę z pokrzywy jeśli bierze Enkorton?

Czy mogę podać mężowi herbatę z pokrzywy jeżeli bierze enkorton
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Czy w tym czasie muszę zrezygnować z picia kawy i herbaty?

Witam, w badaniach krwi wyszedł mi niedobór żelaza i będę musiała przyjmować żelazo w tabletkach. Czy w tym czasie muszę zrezygnować z picia kawy i herbaty lub nie mogę czegoś jeść??
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Herbata z pokrzywy a kuracja trądziku

Czy picie herbaty z pokrzywy może przeszkodzić w kuracji trądziku lekiem Axotret? Czy wręcz przeciwnie, może wspomóc leczenie?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Justyna Sobczyńska
Mgr Justyna Sobczyńska

Problem z kolorem stolca po zmianie diety

Witam otóż od 1,5 miesiąca zmieniłem swoją dietę i od pon-piątku jem po jednym jabłku oraz bananie (do pracy) oraz tam herbatkę ziołową (no chudnięcie itp). Zauważyłem że mój stolec o ile przeważnie utrzymuje poprawne parametry to kolor jego jest... Witam otóż od 1,5 miesiąca zmieniłem swoją dietę i od pon-piątku jem po jednym jabłku oraz bananie (do pracy) oraz tam herbatkę ziołową (no chudnięcie itp). Zauważyłem że mój stolec o ile przeważnie utrzymuje poprawne parametry to kolor jego jest żółtawo brązowo zielony (taki jakiś dziwny kolor od ciemnego żółtawego wchodzącego w zieleń/brąz albo jasno brązowy z odcieniem zielonego). Jednak gdy w sob-niedzielę nie jem owoców i nie piję herbatki to kolor wraca do bardziej brązowej barwy (taki bardziej odcień tofi-krówki). Zauważyłem też w kale resztki po skórkach od jabłkach. , a jeśli jem coś z sezamem to i sezam nawet 2 dni po zjedzeniu dania z nim. Mam 34 lata.
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Czy taka herbata obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Czy Herbata FITOMAGRA DRENA obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

O czym świadczą takie niepokojące objawy u 23-latka?

Dzień dobry. Mam 22 lata, nie mam nadwagi. Od jakiegoś czasu towarzyszą mi niepokojące objawy. Trwa to może nawet kilka lat tylko nasilało się stopniowo i tego nie zauważałem. Jednak mimo badań, zmian stylu życia nic się nie zmienia. A... Dzień dobry. Mam 22 lata, nie mam nadwagi. Od jakiegoś czasu towarzyszą mi niepokojące objawy. Trwa to może nawet kilka lat tylko nasilało się stopniowo i tego nie zauważałem. Jednak mimo badań, zmian stylu życia nic się nie zmienia. A mianowicie chodzi o uczucie zmęczenia. Cały czas jestem senny, śpię po 8-9 godzin, w dzień jestem bez energii, bez życia a wieczorem to oczy same się zamykają. Na nic nie mam ochoty i mało co mnie cieszy. Do tego bardzo się pocę, pod pachami i na plecach a z czoła się leje nawet przy prostych czynnościach jak spacer a pod pachami też bez wysiłku. Dodatkowo pot jest śmierdzący. Wypadają mi włosy, mam brzydkie skórki przy paznokciach , straszne worki pod oczami. Często mam skurcze w stopach i łydkach. Mam też coraz większe problemy z pamięcią i koncentracją. Oto kilka przykładów: mylę słowa (myślę o jednym a mówię co innego), zapominam gdzie odkładam przedmioty (czasem szukam telefonu mając go w ręce itp.), wkładam jedzenie do lodówki zamiast mikrofalówki, chowam chleb do szafki, biorę mydło w płynie zamiast szamponu, wyjmuję klucz przed czyimiś drzwiami (ale zawsze w ostatniej chwili to zauważam i ostatecznie nie robię ale kilka dziennie mam takich sytuacji). Zdarzają mi się napady że nagle chce mi się sikać pełnym pęcherzem i tak kilka razy w ciągu 1-2 godzin nawet jak nie piję wody. Często mam wzdęcia (głównie wieczorem) Nie mam porannych erekcji ani jakiegoś wielkiego popędu seksualnego. Byłem u lekarza rodzinnego i zalecił kilka badań. Potas, sód, TSH, glukoza, lipidogram, morfologia, mocz w normie. Wyszedł zbyt wysoki poziom żelaza ale ferrytyna w normie więc nie stwierdził wskazań do leczenia. Miałem dosyć ciężką pracę fizyczną, więc podejrzewałem, że to może być przyczyną. Zmieniłem pracę na lekką, siedzącą, niestresującą, ćwiczę na siłowni, dużo spaceruję, zdrowo się odżywiam (w związku ze zbyt wysokim żelazem odstawiłem czerwone mięso, jem dużo warzyw, zdrowe tłuszcze, chude mięso, kasze, produkty pełnoziarniste, regularnie spożywam posiłki, piję 2,5l wody i zielonej herbaty dziennie, używam zdrowych przypraw). I nic. Ani jeden objaw nie minął. Robiłem detoks 3-dniowy i też żadnego efektu. Suplementowałem w tym czasie cynk, magnez, witaminy d3 k2 i omega-3. Również to nic nie zmieniało. Co mogę jeszcze zrobić, jakie badania wykonać? Co może być przyczyną? Jeszcze jak już niczego nie pomijam to dodam że mam skoliozę w odcinku lędźwiowym. Bardzo proszę o radę. Dokucza mi to bo jestem młody a czuję się jakbym miał 50 lat i nie funkcjonuję jak rówieśnicy.
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Czy mogę pić herbatę i kawę przy anemii?

Witam czy jeśli mam anemię to mogę pić słabą herbatę i kawę rozpuszczalną ale w ograniczonych ilościach czy całkowicie muszę zrezygnować?? Jaki to ma wpływ na przyjmowanie żelaza??
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co mogą oznaczać poniższe wyniki badań krwi?

Witam. Jestem kobietą 30 lat.od wakacji robię badania krwi co 3 miesiące i się pogarszają. Pije dużo wody bo około 1.5 litra dziennie a nawet czasem więcej. Plus herbaty więc nie jestem odwodniona. Co może oznaczac taki wynik krwi? Erytrocyty... Witam. Jestem kobietą 30 lat.od wakacji robię badania krwi co 3 miesiące i się pogarszają. Pije dużo wody bo około 1.5 litra dziennie a nawet czasem więcej. Plus herbaty więc nie jestem odwodniona. Co może oznaczac taki wynik krwi? Erytrocyty 5.91 norma do 5. 22 Hemoglobina 16.7 norma do 15.7 Hematokryt 51.7 norma do 44. 9 Pdw 16.4 norma do 16.2 Mpv 12.7 norma do 12.5 P-lcr 47.2 norma 46.6 Z góry dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy możliwa jest nerwica u 22-letniej kobiety?

Witam, podejrzewam u siebie nerwicę. Zaczeło się w maju 2018 kiedy to podczas rozmowy z kuzynką nagle przyśpieszyło mi serce które uspokoiło się po tabletkach uspokajających, następnie całe ciało mi się trzęsło ( tak jakby było mi zimno )... Witam, podejrzewam u siebie nerwicę. Zaczeło się w maju 2018 kiedy to podczas rozmowy z kuzynką nagle przyśpieszyło mi serce które uspokoiło się po tabletkach uspokajających, następnie całe ciało mi się trzęsło ( tak jakby było mi zimno ) ale po jakimś czasie przeszło. Oczywiście wyniki, EKG, holter, USG- wszystko z sercem w porządku. Ale u mnie to samo pojawiło się jeszcze w sierpniu i listopadzie. Od stycznia tego roku zaobserwowałam znaczne pogorszenie... taki" atak " juz nie mam raz na kilka miesiecy tylko już coraz częściej. Dochodzą do tego zawroty głowy, słabo mi, nogi mam jak z waty, od razu zaczynam płakać ( co nie zdażyło się w trzech pierwszych atakach ) wychodząc na ulicę od razu myślę czy są wokół ludzie którzy mi w razie czego pomogą. Jadąc do domu zastanawiam się czy w autobusie mi się coś stanie związanego z sercem, mam częste bóle w klatce piersiowej, czasami niereguralne uderzenia i ja już myśle czy się nie rozkręci. Pijąc herbate z melisy miałam wrażenie że serce jest spokojniejsze ale i ona nie zbyt pomaga. Mam natarczywe myśli typu że pewnie mało mi czasu zostało bo w końcu zawalu dostanę przez to. Ja nie mogę normalnie funkcjonować bo jakieś ukłucie w brzuchu czy w sercu to ja już myślę ze to cos poważnego i nawet to sobie tłumacząc ze nic się nie dzieje to nie działa na dłuższą metę bo naglę przyjdzie taki lęk i koniec. Ostatnio w sklepie stojąc i wybierając produkt nagle poczułam tak jakby taki lęk że musiałam wyjść ze sklepu. Nie miałam czym sie zdenerwować, myślałam żeby jak najszybciej dotrzec do domu, wziąć coś na uspokojenie i iść spać. Pierwsze myśli po przebudzeniu to JAK JA BĘDE SIE DZISIAJ CZUŁA I CZY DAM RADE. Staram sie duzo spać. Ostatnio jak wstałam o 7 rano to byłam przerażona ze bedę musiała tyle godzin funkcjonować. Unikam wyjść ze znajomymi bo boję sie ze coś mi zaraz będzie. W pracy mam mnóstwo stresu. Piłam kiedyś 2/3 kubki kawy z mlekiem dziennie, teraz boję sie wypić jeden BO SERCE ( kawa rozpuszczalna z mlekiem ) Kiedyś lubiłam być sama w mieszkaniu a teraz sie boje. Niby wiem ze nie byłabym w stanie nic sobie zrobić ale boje się ze pewnego dnia nie wytrzymam. czasami budzac sie mysle O MOZE DZISIAJ BEDZIE OK po czym pojawia sie mysl PEWNIE JAK WSTANE BEDZIE TO SAMO. Ktoś chce ze mną o czyms porozmawiać, dosłownie o pierdołach a ja niby rozmawiam i już słyszę ze głos mi drzy i jakbym sie stresowała tą rozmową . Zapisałam sie do psychologa kiedy miałam naprawde gorszy dzień i bałam sie samej siebie z tymi myślami ale kiedy po dwoch dniach mi przeszło to stwierdziłam ze nie ide bo co ja miałabym mu niby powiedzieć.Nie potrafię się z niczego cieszyć. Kazde wyjscie jest nie lada wyzwaniem. Przeraza mnie również myśl ze mogło by sie okazać że to problem psychiczny- chociaż na taki wygląda bo lekarz rozkłada ręcę za kazdym razem gdy przychodzę wciąż z tym samym problemem. Chciałam sie zapytac co mi jest ? to nie jest normalne zachowanie a ja już powoli nie daje rady.
odpowiada 3 ekspertów:
Mgr Irena Mielnik - Madej
Mgr Irena Mielnik - Madej
Mgr Katarzyna Kulczycka
Mgr Katarzyna Kulczycka
Mgr Małgorzata Nikonowicz
Mgr Małgorzata Nikonowicz

Problem z porannymi wzwodami u 24-latka

Witam, od pewnego czasu mam pewien problem. Wszystko zaczęło się od początku tamtego roku, ale do rzeczy... Mam 22 lata, współżycie zacząłem w wieku 16tu lat z pierwszą partnerką. Byłem z nią do 21ego roku życia, nie miałem wcześniej żadnych... Witam, od pewnego czasu mam pewien problem. Wszystko zaczęło się od początku tamtego roku, ale do rzeczy... Mam 22 lata, współżycie zacząłem w wieku 16tu lat z pierwszą partnerką. Byłem z nią do 21ego roku życia, nie miałem wcześniej żadnych problemów, które były związane z erekcją. Problemy zaczęły się pod koniec naszego związku, kilka razy się nie udało (osiągnąć wzwód), ale zlekceważyłem ten problem. W międzyczasie brałem różne suplementy oraz masturbowałem się kilka razy w tygodniu będąc z partnerką. Na początku 2018 roku zakończyłem z nią związek, po okresie letnim poznałem nową partnerkę z którą zacząłem współżycie. Jednakże już przed pierwszym stosunkiem miałem pewne obawy dot. tego, że pojawią się problemy z erekcją - tak jak pod koniec poprzedniego związku. Próbowałem ratować się różnymi specyfikami, które posiadają w sobie sildenafil oraz ashwagandhą. Po tej kuracji wróciły poranne wzwody (od końca poprzedniego związku ich nie było), aż do momentu gdy postanowiłem odstawić suplement z uwagi na złe ogólne samopoczucie po nim (skoki ciśnienia, objawy nadczynności tarczycy). Zaraz po odstawieniu tabletek na bazie sildenafilu oraz ashwagandhy wróciły problemy z poranną erekcją (zanik) oraz stosunkiem z partnerką. Dodam, że poranna erekcja zaczęła pojawiać się ostatnio gdy zacząłem pić melisę na koniec dnia. Oczywiście po odstawieniu "specyfików" partnerka dowiedziała się o moim problemie. Od tego momentu współżycie czasem udaje się, ale wystarczy chwila "lęku" bądź "złości", czy rozproszenie i wzwód szybko się kończy. Czy jest to problem psychogenny związany z lękiem przed stosunkiem z partnerką , czy problem zdrowotny z którym należy udać się do lekarza? Dlaczego poranne wzwody pojawiły się na początku po ashwagandzie, a potem po piciu melisy oraz zielonej herbaty? Bez tego się nie pojawiają. Dodam, że podczas próby oglądania filmów pornograficznych w domowym zaciszu pełen wzwód pojawia się po kilku sekundach. Bardzo proszę o pomoc, nie potrafię samemu rozwiązać tego problemu. Czy potrzebny jest tylko czas?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy wzrok pogorszył się z powodu boreliozy?

Mam boreliozę, w badaniu krwi wskaznik igm pokazał wynik powyżej 200, czyli zabrakło skali, natomiast igg- 70. Zażywałem przez miesiąc doksycylinę, zrobiłem badanie i igm dalej powyżej 200, igm około 40. Lekarz stwierdził, że to wystarczająco, jeżeli ustąpiły dolegliwości,... Mam boreliozę, w badaniu krwi wskaznik igm pokazał wynik powyżej 200, czyli zabrakło skali, natomiast igg- 70. Zażywałem przez miesiąc doksycylinę, zrobiłem badanie i igm dalej powyżej 200, igm około 40. Lekarz stwierdził, że to wystarczająco, jeżeli ustąpiły dolegliwości, a miałem pogorszony wzrok i po wstaniu z łóżka drętwiał mi mały palec z ręki, musiałem go rozruszać, żeby później nim normalnie ruszać. Zacząłem pić 3 kubki herbaty z czystka. Po 3 miesiącach znowu odczułem, że mam rozmazany wzrok. Do lekarza mogę podejść dopiero za 1, 5 miesiąca. Czy uważa Pan/Pani, że pogorszony wzrok może być z boreliozy ? Czy może być tak, że rozmazane widzenie jest spowodowane boreliozą i wzrok raz się polepsza raz pogarsza ? Co Pan/Pani uważa o moich wynikach ? Co robić ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Beata Wańczyk-Dręczewska
Lek. Beata Wańczyk-Dręczewska

Jak leczyć biegunkę u dziecka?

Mieszkam w De. Mój 3 letni syn w niedzielę 2 razy wymiotowal . Później doszła gorączka 38.5 . We wtorek była wodnista kupka . Dałam multilac . Byliśmy w niedzielę i we wtorek u lekarza . Stwierdzona infekcja. Paracetamll i... Mieszkam w De. Mój 3 letni syn w niedzielę 2 razy wymiotowal . Później doszła gorączka 38.5 . We wtorek była wodnista kupka . Dałam multilac . Byliśmy w niedzielę i we wtorek u lekarza . Stwierdzona infekcja. Paracetamll i tyle . Dziś kupka jasna odbarwiona. Mocz normalny . Mało je. Herbata , chudy rosołek z ryżem,chleb z masłem i tyle . Zaczynam się martwić bo dziś środa A kupka dalej luźna i jasna . Proszę o opinie .
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Czy taki poziom magnezu u 30-latki nie jest za niski?

Witam kobieta lat 30. Od kilku dni miałam przeforsowanie w pracy (pracuje fizycznie) i zaczęłam mieć zawroty głowy oraz mrowienie dłoni i stóp. Dodam ze w ciągu dnia mało się nawadniam. Pije 1-2 herbaty. Kupiłam wczoraj magnez i zaczęłam... Witam kobieta lat 30. Od kilku dni miałam przeforsowanie w pracy (pracuje fizycznie) i zaczęłam mieć zawroty głowy oraz mrowienie dłoni i stóp. Dodam ze w ciągu dnia mało się nawadniam. Pije 1-2 herbaty. Kupiłam wczoraj magnez i zaczęłam pić wode. Zaczynam czuć się coraz lepiej. Dziś zrobiłam badania z krwi i proszę o ich interpretacje: Leukocyty ↓ 3,29 x10^3/µL 4,00 — 10,00 Erytrocyty 4,40 x10^6/µL 3,80 — 5,40 Hemoglobina 13,5 g/dL 12,0 — 16,0 Hematokryt % 40,2 % 37,0 — 47,0 MCV 91,4 fL 80,0 — 100,0 MCH 30,7 pg 27,0 — 31,0 MCHC 33,6 g/dL 32,0 — 36,0 Płytki krwi 222 x10^3/µL 130 — 400 P-LCR 39,5 % 13,0 — 43,0 RDW-CV 12,6 % 11,5 — 16,0 MPV 11,8 fL 9,6 — 12,0 TSH 3 1,48 mIU/l 0,27 — 4,20 Wolna trójodotyronina (FT3) ) 3,14 pg/ml 2,57 — 4,43 Wolna tyroksyna (FT4) (I1,26 ng/dl 0,93 — 1,7 Magnez 2,04 mg/dl 1,90 — 2,50 Ferrytyna 40 ng/ml 13 — 150 Proszę o interpretację wyników. Czy magnez jest nie za nisko? I co z tymi obniżonymi leukocytami?? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy zioła mogą wypłukiwać jakieś witaminy?

Witam Ja mam rowniez pytanie odnośnie picia herbat ziolowych. Pije dwa razy dziennie gotukole,raz dziennie skrzyp polny -przy skrzypie robie dwudniową przerwe,raz dziennie pije szyszki chmielu . Czy takie polaczenie nie szkodzi zdrowiu .Czy ziola moga wyplukiwac jakies witaminy?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot
Dotyczy: Dietetyka Herbata

Jak stosować ocet jabłkowy?

Jak przyjmowac ocet jabłkowy? Próbowałam pić szklanke wody z łyżeczką octu i łyżeczką miodu, ale przyznaje, że nie było to dla mnie przyjemne. Nastepnego dnia wlałam łyżeczkę octu do herbaty z miodem i było ok. Czy moge pić to... Jak przyjmowac ocet jabłkowy? Próbowałam pić szklanke wody z łyżeczką octu i łyżeczką miodu, ale przyznaje, że nie było to dla mnie przyjemne. Nastepnego dnia wlałam łyżeczkę octu do herbaty z miodem i było ok. Czy moge pić to w taki sposób? Zaznaczam, że nie chodzi mi o zrzucenie wagi tylko detoksykacje i poprawe cery.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot
Dotyczy: Dietetyka Herbata
Patronaty