Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Wyślij pytanie i uzyskaj odpowiedź specjalisty.
Rozpocznij
7 3 3 , 4 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Magnez: Pytania do specjalistów

Czy to oznacza, że leki są za słabe?

Witam. Mam 22 lata, lekarz rodzinny stwierdził u mnie nerwicę lękową i tężyczkę, od okolo 3 tygodni przyjmuję magnez, wapń i witaminę d3, oraz pramolan - 2 tabletki na noc. Z początku tabletki pomagały, ale teraz znowu zaczynam ciągle... Witam. Mam 22 lata, lekarz rodzinny stwierdził u mnie nerwicę lękową i tężyczkę, od okolo 3 tygodni przyjmuję magnez, wapń i witaminę d3, oraz pramolan - 2 tabletki na noc. Z początku tabletki pomagały, ale teraz znowu zaczynam ciągle płakać i czuć pustkę, tesknie ale nie wiem za czym. Moje pytanie brzmi, czy to możliwe że lek nie zaczął do końca działać, czy może leki są za słabe. co powinnam zrobić ? czekać na poprawę ?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Dlaczego mam to twardnienie brzucha?

Dzień dobry. Jestem w 24 tyg. ciąży. Od ponad 2 tygodni brzuch mi twardnieje i napina się, nawet całymi dniami. Mam lekko skrócona szyjkę, przepisana luteinę 100 dwa razy dziennie i magnez. Mimo tego twardnienia nie ustępują. W związku z... Dzień dobry. Jestem w 24 tyg. ciąży. Od ponad 2 tygodni brzuch mi twardnieje i napina się, nawet całymi dniami. Mam lekko skrócona szyjkę, przepisana luteinę 100 dwa razy dziennie i magnez. Mimo tego twardnienia nie ustępują. W związku z tym czy mogę zwiększyć dawkę luteiny, czy da się ja przedawkować? Czy może mam le dobrane leczenie?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co może znaczyć takie zmęczenie i pragnienie?

Witam. 10 miesięcy temu urodziłam drugie dziecko przez cc. Po porodzie dostałam żelazo gdyż pod koniec ciąży i po niej czułam bardzo duże zmęczenie, mogłam cały dzień spać. W ciąży miałam również cukrzyce i przyjmowałam insulinę. Po 2 tygodniach... Witam. 10 miesięcy temu urodziłam drugie dziecko przez cc. Po porodzie dostałam żelazo gdyż pod koniec ciąży i po niej czułam bardzo duże zmęczenie, mogłam cały dzień spać. W ciąży miałam również cukrzyce i przyjmowałam insulinę. Po 2 tygodniach wszystko było ze mną w porządku, zmęczenie uciekło. Cukrzycy nie było widać zaraz po porodzie. Ale po pewnym czasie czuje znowu ciagle zmęczenie, znowu mogła bym spać cały dzień. Początkowo myślałam, tradycyjnie dwójka dzieci, chora mama i masa innych problemów. Jednak pomimo tego ze to mąż wstaje w nocy do młodszego syna, pomaga mi jak tylko może kiedy jest w domu.. ja nadal czuje zmęczenie, senność oraz rozdrażnienie. Nie jest to depresja, po konsultacji miałam brać magnez z witaminami, niestety on nie pomógł. Problem się pogarsza jak mam np rano wstać z łóżka potrafię nie słyszeć budzika obok siebie, który dzwoni kilka godzin, a ja jestem raczej ta osoba, która wstaje po pierwszym alarmie, długo przed wszystkimi domownikami. Proszę o jakaś radę. Aha i łącznie ze zmęczeniem odczuwam bardzo duże pragnienie, o każdy porze dnia i nocy. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy takie objawy gastryczne daje niedobór magnezu?

Czy niedobór magnezu może wpływać na pracę jelit typu przelewanie, burczenie i luźne stolce oraz skurcze? Badania gastrologiczne( gastroskopia, kolonoskopia) nie wykazują żadnych nieprawidłowości.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy można stosować taki suplement wapnia w ciąży?

Witam, czy w ciąży (pierwszy trymestr)można zażywać wapń z magnezem w postaci cytrynianu (firna solgar) Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy te skurcze zagrażają ciąży?

Dzień dobry. Jestem w ciazy 21t 4 d. Wczoraj byłam na badaniu polowkowym. Szyjka macicy 3.1. Lekarz zwiększył mi magnez, więcej odpoczynku i mniej stresu. Jeżeli pojawia się skurcze mam brac luteine. Proszę mi powiedzieć czy szyjka 3.1 to... Dzień dobry. Jestem w ciazy 21t 4 d. Wczoraj byłam na badaniu polowkowym. Szyjka macicy 3.1. Lekarz zwiększył mi magnez, więcej odpoczynku i mniej stresu. Jeżeli pojawia się skurcze mam brac luteine. Proszę mi powiedzieć czy szyjka 3.1 to już powód do niepokoju? I jak silne lub jak często muszą być skurcze aby zacząć brać luteine?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co znaczy takie drżenie powiek?

Dzień dobry, od ponad 3 miesięcy drży mi prawa dolna powieka (z kilkoma kilkudniowymi przerwami). Jest to drżenie nieprzerwane (nawet w nocy, po przebudzeniu to widzę), wyraźnie widoczne, niebolesne. Od początku przyjmuję magnez (lek), potas, także kompleks witaminy B. Bywało... Dzień dobry, od ponad 3 miesięcy drży mi prawa dolna powieka (z kilkoma kilkudniowymi przerwami). Jest to drżenie nieprzerwane (nawet w nocy, po przebudzeniu to widzę), wyraźnie widoczne, niebolesne. Od początku przyjmuję magnez (lek), potas, także kompleks witaminy B. Bywało tak, że nawrót następował rano po umyciu włosów (myję je pochylona nad wanną). Inne pochylenia głowy tego nie powodowały, już nie wiem, czy to się jakoś łączy. Miałam już w swoim życiu może ze trzy epizody takiego właśnie drżenia (zawsze to dolna prawa powieka), ale góra trzy tygodnie, nigdy tak długo. Już bardzo źle to znoszę. Anna, 41 lat
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy ten magnez zaszkodził dziecku?

Witam, jestem w 35 tygodniu ciąży. Bralam magnez w saszetkach 400 witamina B12 i D3. Nie był to magnez przeznaczony dla kobiet w ciąży, teraz się martwie, że źle postąpilam, ponieważ boli mnie bardzo krocze, ledwo chodze i w nocy... Witam, jestem w 35 tygodniu ciąży. Bralam magnez w saszetkach 400 witamina B12 i D3. Nie był to magnez przeznaczony dla kobiet w ciąży, teraz się martwie, że źle postąpilam, ponieważ boli mnie bardzo krocze, ledwo chodze i w nocy mam skurcze łydek, teraz juz zw późno na zmianę magnezu, ale chciałam tylko wiedzieć, co poradzić na taki bol krocza? Myślę, ze to jest rozejście się spojenia łonowego, i czy ten zwykły magnez zaszkodził maluszkowi? Proszę o odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co może oznaczać ten ucisk z tyłu głowy?

Dzień dobry Mój chłopak ostatnio Zaczął narzekać na ucisk z tylu głowy, dodatkowo czuje się słaby i ma problemy ze wzrokiem plus mówi ze serce mu dziwnie bije. Miał badania krwi niedawno i ma niedobór magnezu i witaminy D3. Miał... Dzień dobry Mój chłopak ostatnio Zaczął narzekać na ucisk z tylu głowy, dodatkowo czuje się słaby i ma problemy ze wzrokiem plus mówi ze serce mu dziwnie bije. Miał badania krwi niedawno i ma niedobór magnezu i witaminy D3. Miał badanie serca i prześwietlenie głowy i nic niepokojącego nie wyszło. Proszę o rady jak mam mu pomoc i co może mu się dziać
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogę brać też magnez przy tym preparacie?

Witam. Od dawna przyjmuję preparat Asparaginian cardio duo. Ostatnio jednak zauważam objawy niedobiru magnesu. Czy mogę biorąc ten preparat dołączyć inny magnez, np cytrynian?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogę odstawić magnez?

5 lat temu kardiolog zalecił mi branie magnezu. Biorę od tamtej pory codziennie tabletkę magneb6 codzienne rano. Niestety, ostatnio zauważyłam, ze jeśli zapomnę wziąć rano tabletkę zaczynam się źle czuć-zawroty głowy, skurcze mięśni. Czy można jakoś odstawić tabletki? Czy będę musiała brać je już do końca życia?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Co oznaczają te spięcia brzucha w ciąży?

Witam, Zaraz zaczynam 20 tydzień ciąży. Miewam uczucie spięcia brzucha od ponad tygodnia. Nieprzyjemne uczucie, lekko bolesne, pojawia się i przemija. Zjawisko nie nasila się. Często przechodzi gdy się położę (nie zawsze jest to możliwe bo mam też dwulatkę... Witam, Zaraz zaczynam 20 tydzień ciąży. Miewam uczucie spięcia brzucha od ponad tygodnia. Nieprzyjemne uczucie, lekko bolesne, pojawia się i przemija. Zjawisko nie nasila się. Często przechodzi gdy się położę (nie zawsze jest to możliwe bo mam też dwulatkę pod swoją opieką). Słyszałam, że dodatkowy magnez może pomóc. Zażywam zestaw witamin Femibion 2 plus kwas foliowy 5 mg (przez wzgląd na leki przeciwpadaczkowe). Za tydzień mam kontrolę u lekarza prowadzącego. Czy do tego czasu mogę brać dodatkowy magnez, jeśli tak to jaki i ile?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogę brać magnez i potas przy tych lekach?

Czy jak biorę leki Betaloc ZOK 50 mg i xarelto 20 mg czy mogę brać magnez i potas raz dziennie dziękuję pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy taki magnez można stosować w ciąży?

Czy DOZ Product Magnez B6 Balance można przyjmować w trakcie ciąży A w zasadzie to już przed samym porodem?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza to mrowienie nóg?

od jakiegoś miesiąca ale z przerwami bo miałam tak że 1.5 tyg czułam się ok mam tak że dobrze się czuje mam siły nic mi nie dolega ale mam takie coś że przy chodzeniu czuje takie osłabienie jakbym miała upaść... od jakiegoś miesiąca ale z przerwami bo miałam tak że 1.5 tyg czułam się ok mam tak że dobrze się czuje mam siły nic mi nie dolega ale mam takie coś że przy chodzeniu czuje takie osłabienie jakbym miała upaść takie kręcenie w nogach . No nie umiem tego tak wytłumaczyć takie odczucie jakby ci w głowie się kręciło ale to nie głowa. No w sierpniu miałam krwotok przetaczali mi krew jadłam z miesiąc żelazo . Potem czułam się dobrze o teraz mam takie coś. Jadłam magnez z cit b6 i od pary dni jem witaminy centrum dla kobiet wit.c , byłam u neurologa powiedział że jest ok wszystko, rodzinny lekarz nic konkretnego . Nie wiem czy to jakieś osłabienie czy co czy żelazo jeść jeszcze oprócz tego na dolnyych ustach po środku blady punkcik mi się zrobil
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy te witaminy można zażywać w trakcie ciąży?

Czy 4 Move Magnez witamina B6 napój energetyczny można przyjmować w trakcie ciąży?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z tym bólem pobrzusza w 36 tygodniu ciąży?

Jestem w za chwilę w 36tc. Lekarz przepisał mi tabl dop, pimafucin w 35tc na infekcje. Więc drugi dzień je stosuje, zaczelo boleć mnie podbrzusze, pośladek prawy który promieniuje na nogę, że kuleję, dodatkowo jak leżę to drętwieje mi lewa... Jestem w za chwilę w 36tc. Lekarz przepisał mi tabl dop, pimafucin w 35tc na infekcje. Więc drugi dzień je stosuje, zaczelo boleć mnie podbrzusze, pośladek prawy który promieniuje na nogę, że kuleję, dodatkowo jak leżę to drętwieje mi lewa noga (leżąc na prawym boku) czy mogę zażyć magnez? Czy coś się stanie? Bo podobno magnez powoduje zanikanie skurczy porodowych a mam mieć CC że względu na złe ułożenie dziecka..
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak pozbyć się takich objawów jak drżenie nóg i rąk?

Dzień dobry, od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie dziwne objawy. Chodzi o to, że drży mi głowa (szarpnięcia) ale też kiedy powoli poruszam nią w dół albo górę to drży. To samo z nogami i rękami. Kiedy podnoszę to nic... Dzień dobry, od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie dziwne objawy. Chodzi o to, że drży mi głowa (szarpnięcia) ale też kiedy powoli poruszam nią w dół albo górę to drży. To samo z nogami i rękami. Kiedy podnoszę to nic się nie dzieje ale kiedy już poruszają się w dół to całe drżą zarówno nogi jak i ręce. Co to może być? Miałam robione badania krwi głównie pod tarczycę i było wszystko ok, CRP też w normie. Pani doktor powiedziała żebym brała magnez i biorę już od 2 miesięcy. Boję się, że to coś złego. Proszę o odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Jak utrzymać ciążę bliźniaczą?

Jestem w ciąży blizniaczej. Szyjka macicy w 26tc wynosi zaledwie 16mm. Wcześniej bralam tez amtybiotyk ze wzgledu na infekcje bakteryjna (paciorkowiec). Lekarz nie zalecił zadnego leku (luteinyy, magnezu) ani nie decyduje sie na pessar czy szef. Bardzo... Jestem w ciąży blizniaczej. Szyjka macicy w 26tc wynosi zaledwie 16mm. Wcześniej bralam tez amtybiotyk ze wzgledu na infekcje bakteryjna (paciorkowiec). Lekarz nie zalecił zadnego leku (luteinyy, magnezu) ani nie decyduje sie na pessar czy szef. Bardzo martwie sie ze samym lezeniem nie doniose ciąży wystarczajaco dlugo. Co moge zrobić? Czy szukać porady innego lekarza? Czy na zglosic sie na SOR?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy ta długość szyjki macicy w 21 tygodniu ciąży jest prawidłowa?

Dzień dobry. Chciałabym poprosić o pomoc. Jestem w ciazy 22 tydzień. Podczas USG polowkowego 21t,4dz. Szyjka macicy zmierzyła 3.1. Czy to jest powód do niepokoju? Mam brać tylko magnez. Mam przepisana tez luteine ale jeszcze mam nie przyjmowac chyba... Dzień dobry. Chciałabym poprosić o pomoc. Jestem w ciazy 22 tydzień. Podczas USG polowkowego 21t,4dz. Szyjka macicy zmierzyła 3.1. Czy to jest powód do niepokoju? Mam brać tylko magnez. Mam przepisana tez luteine ale jeszcze mam nie przyjmowac chyba że pojawia się skurcze. Prosze mi wytłumaczyć jak kobieta kobiecie jakiej mocy czy częstotliwości mają to być skurcze?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty
Ważne tematy