Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 6 , 6 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rozmaz krwi obwodowej: Pytania do specjalistów

Dolegliwości zlokalizowane w okolicy szyi, karku i brody

Od ok. trzech tygodni dokuczają mi dolegliwość zlokalizowane w okolicy czyi, karku i brody. Najpierw odczuwalam ból i napięcie mięśni oraz bóle głowy (skroni lub z tylu głowy), później doszło do tego ból pod obojczykiem i drętwienie, mrowienie żuchwy z... Od ok. trzech tygodni dokuczają mi dolegliwość zlokalizowane w okolicy czyi, karku i brody. Najpierw odczuwalam ból i napięcie mięśni oraz bóle głowy (skroni lub z tylu głowy), później doszło do tego ból pod obojczykiem i drętwienie, mrowienie żuchwy z lewej strony. Ból jest już mniej nasilony, chyba ustępuje. Nie miałam ograniczonej ruchomości szyi. Lekarz stwierdził, że to przewianie, ale moje pytanie brzmi: czy takich objawów nie mogą dawać nieprawidłowości kręgosłupa w odcinku szyjnym? Zauważyłam, że drętwienie i napięcie mięśni wraca, gdy przez dłuższy czas siedzę lub leżę w niewygodnej pozycji, a ustępuje gdy mam aktywny dzień i dużo się ruszam. CRP i morfologia w pierwszym dniu dolegliwości bólowych były całkiem w normie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co znaczą następujące wyniki badań tarczycy?

Witam. Dzisiaj odebrałam wyniki badań tarczycy, są następujące: Anty-TPO 2184 IU/ml norma 0-9 (za wyskokie) TSH - 30,245 ulU/ml norma 0,38-5,33 (za wysokie) FT3 - 3,32 pg/mL norma 2,5-4,3 ( w normie) FT4 - 0,39 norma 0,65-1,48 ( za niskie)... Witam. Dzisiaj odebrałam wyniki badań tarczycy, są następujące: Anty-TPO 2184 IU/ml norma 0-9 (za wyskokie) TSH - 30,245 ulU/ml norma 0,38-5,33 (za wysokie) FT3 - 3,32 pg/mL norma 2,5-4,3 ( w normie) FT4 - 0,39 norma 0,65-1,48 ( za niskie) Poza tym zrobiłam morfologię gdzie wszystko w normie z wyjątkiem troszeczkę niskiego BASO: 0,06 przy normie od 0-0,2. Dodam, że jestem 11 miesięcy po porodzie. Proszę o interpretację wyników. Dziękuję i pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Leukocyty i bakterie w badaniu moczu i krwi a komisja lekarska

Dzień dobry, zrobiłam badanie moczu oraz krwi, ponieważ czeka mnie komisja lekarska w związku z chęcią podjęcia pracy w służbach. Niestety w badaniu pojawiły się leukocyty na poziomie 70-100w, pojedyncze pasma śluzu oraz nieliczne bakterie. Czy to bardzo... Dzień dobry, zrobiłam badanie moczu oraz krwi, ponieważ czeka mnie komisja lekarska w związku z chęcią podjęcia pracy w służbach. Niestety w badaniu pojawiły się leukocyty na poziomie 70-100w, pojedyncze pasma śluzu oraz nieliczne bakterie. Czy to bardzo zły wynik? Boję się czy to może być powodem odrzucenia przez komisję, nie mam też zbyt wiele czasu na jej przejście. Zaznaczę jednak, ze nie mam żadnych objawów związanych z pęcherzem i oddawaniem moczu. Dodam, że morfologia, ob oraz bilirubina są w normie. Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka

Co może być przyczyną OB 50?

Co może byc przyczyną ob 50.Morfologia w normie
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Czy powinnam jeszcze gdzieś szukać przyczyny tego ataku bólu żołądka?

Kobieta, lat 37. Przytrafił mi się jednorazowy silny ból żołądka , po obfitej kolacji . Bez wymiotów i biegunki , trwał ponad 6 godzin stan podg. 37,3.Na Pogotowiu, nie stwierdzono ostrego brzucha wiec z lekami rozkurczowymu wysłano mnie do domu... Kobieta, lat 37. Przytrafił mi się jednorazowy silny ból żołądka , po obfitej kolacji . Bez wymiotów i biegunki , trwał ponad 6 godzin stan podg. 37,3.Na Pogotowiu, nie stwierdzono ostrego brzucha wiec z lekami rozkurczowymu wysłano mnie do domu . Pomogło. Badania krwi , wątrobowe, trzustkowe, bez zarzutów, morfologia z rozkazem rownież , choć CRP -25. Usg brzucha czyste . Usg ginekologiczne tez . Choć wcześniej podejrzenie o kamienie w woreczku . Czy mógł byc to epizod przejścia kamienia przez przewody żółciowe i został on juz naturalnie wydalony ? Czy powinnam jeszcze gdzieś szukać przyczyny tego ataku ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jakie hormony mogą być przyczyną uderzeń gorąca i zimna?

Jakie hormony mogą być przyczyną około 10 uderzeń gorąca na dobę i 6 uderzeń zimna. Objawy występują od około 9 miesięcy u kobiety 63 letniej, która zakończyła klimakterium 7 lat temu Czy istnieje jakaś procedura wykonania badań hormonów podczas wystąpienia... Jakie hormony mogą być przyczyną około 10 uderzeń gorąca na dobę i 6 uderzeń zimna. Objawy występują od około 9 miesięcy u kobiety 63 letniej, która zakończyła klimakterium 7 lat temu Czy istnieje jakaś procedura wykonania badań hormonów podczas wystąpienia uderzenia gorąca, a powtórzenie ich przy uderzeniu zimna. Wykonane badania (glukoza, TSH, morfologia, mocz) mieszczą się w normie. Lekarz endokrynolog, ginekolog na wizycie 4 miesiące temu, po badaniach krwi, zalecił przyzwyczajenie się do tego stanu. Kobieta przechodziła kurację hormonalną HTZ (lek femoston 1xdzień) przez 15 lat i zakończyła ją 3 miesiące temu.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy takie wyniki u 31-latka mogą wskazywać na boreliozę?

Witam bardzo proszę o pomoc czy te wyniki mogą wskazywać na bolerioze Cała morfologia ok oprócz : Monocyty 1,14 ( norma 0,30-0,82) MCV 93,5 ( norma 79,0-92,2) CRP ,KREATYNINA,OB - wszystko w normie Wyniki bolebiory: Bolerioze IgM 50,61 ( norma >=22)wykonane ELISA - WYNIK DODATNI Bolerioze IgG 5,10 ( norma <16 )wykonane ELISA - WYNIK UJEMNY
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy te wyniki mojej córki po infekcji są dobre?

Córka 5 dni goraczkowala,taki wirus. Dziś zrobiliśmy morfologie i neutrocyty 1.29 Płytki 116. Poniżej normy,córka ma 3 lata czy te wynìki są dobre?
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Z czym mogą mieć związek te dziwne dolegliwości?

witam, cd.morfologia krwi 18parametrow wszystko w normie,a jak czulem sie do kitu tak jest dalej,powoli przypomina mi sie pare faktow z przed paru lat a mianowicie,jakies szesc lat temu mialem takie same napady dziwnego wariowania serca tzn puk puk puk... witam, cd.morfologia krwi 18parametrow wszystko w normie,a jak czulem sie do kitu tak jest dalej,powoli przypomina mi sie pare faktow z przed paru lat a mianowicie,jakies szesc lat temu mialem takie same napady dziwnego wariowania serca tzn puk puk puk lup lup puk puk i taki sam bol po prawej stronie mostka na wysokosci serca,ale jak szybko to mi sie zrobilo tak szybko ustapilo,a teraz mecze sie,jak mnie najdzie to czuje jak by narastalo cisnienie i cos przepchlo i spokoj cisza,serce chodzi jak szwajcarski zegarek,mialem jeszcze takie cos dziwne,lezac na plecach lub na boku serce szalalo puk puk lup lup puk lup puk,zas lezac na brzuchu glowa skierowana w prawo po chwili serce chodzilo rowno,po zmianie na jaka inna spiaca pozycje od nowa wariacje i spowrotem na brzuch spokoj dziwne prawda,mialem przepisany nebilenin polowa tabletki rano,bralem przez pol roku i nic niedalo zero efektu postanowilem przerwac ale nie od razu tylko stopniowo,po jakims czasie samo przestalo ,ale wariacje mam od czasu do czasu,nieczuje sie tak jak wczesniej,podejrzewam tez ze moglem cos zlapac od kobiety,bo to wszystko stalo sie po paru spotkaniach, zauwarzylem biale plamki lub grodki na gardle i od razu do lekarza,stwierdzil ropna angine,antybiotyk i nic,a boli mnie po prawej stronie mostka na wysokosci serca i ciagnie az pod zuchwe a czasami w prawe ramie i po czubek glowy, wizyta u laryngologa tez fiasko,badanie na grzyby czy cos tam juz niepamietam ale wynik ujemny, a najlepsza wg mnie wizyta byla u urologa,powiedzialem co i jak z gardlem i z tymi bulami(dalem fallusowi papierek niepowiem ile) to powiedzial zeby plukac gardlo woda utleniona.... byc moze zlapalem cos od kobiety i niemozna tego wykryc lub szukam niewlasciwie,jedna dziwna rzecz to po stosunku oralnym jest taka ze odrazu poczulem cos dziwnego na moim wezu,potem oporna erekcja,pojawila sie dziwna plama ala malinka ktora wogole nie schodzi,wczoraj po onanizacji zauwazylem po wytrysku zrobilo sie pare wisniowych kropek pare na zoledziu i pare na srodkowej czesci,a wczesniej byl czysciutki chocby niewiem jak go wymeczyl,niepije alkoholu wcale,papierosy tak paka na dzien(jakies cienkie i slabe),kawa,jedna dzien niekiedy dwie,bardzo dziwny jest moj przypadek ale niestety tak mi sie dzieje naprawde,moze dr house by cos wymyslil,dziekuje za cierpliwosc i pozdrawiam serdecznie
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Beata Wańczyk-Dręczewska
Lek. Beata Wańczyk-Dręczewska

Czy w tym wypadku mogę zażyć Urosept w ciąży?

dzień dobry, Jestem w 17 tyg ciązy. Mam ból w podbrzuszu, lędzwiach i parcie na mocz bardzo często. Z wyników badan : morfologia krwi leukocyty podwyższone na 11,58 rodzial autonomiczny leukocytów: neutrocyty podwyzszone na 75.32 limfocyty obniżone na 18.18 neutrocyty... dzień dobry, Jestem w 17 tyg ciązy. Mam ból w podbrzuszu, lędzwiach i parcie na mocz bardzo często. Z wyników badan : morfologia krwi leukocyty podwyższone na 11,58 rodzial autonomiczny leukocytów: neutrocyty podwyzszone na 75.32 limfocyty obniżone na 18.18 neutrocyty 8,72 10^9/L oraz z badania moczu odczyn pHpodniesiony na 8. Czy w tym wypadku mogę zażyć Urosept? 2xdziennie? Zażywałam go w drugim miesiący ciązy ale boję się teraz sama zażyć a to chyba infekcja drog moczowych ,a niechcę poronić. Niestety nie mam mozliwości dzisiaj ani jutro wyzty u lekarza, jedynie na SOR ale niechcę z taką sprawą się tam wybierać. Z góry dziękuję za odpowiedz
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Co może mi dolegać przy tak licznych objawach?

Prosze o interpretację: Kobieta lat 31, waga prawidłowa, nawracające infekcje układu moczowego, choroba hashimoto (atpo >600, TSH 2,2 przyjmuje Euthyrox 50), nerwica lękowa. 2 lata temu iperowana z powodu guza szyi - podejrzenie torbieli, ale w histopatologii wyszedł powiększony węzeł... Prosze o interpretację: Kobieta lat 31, waga prawidłowa, nawracające infekcje układu moczowego, choroba hashimoto (atpo >600, TSH 2,2 przyjmuje Euthyrox 50), nerwica lękowa. 2 lata temu iperowana z powodu guza szyi - podejrzenie torbieli, ale w histopatologii wyszedł powiększony węzeł chłonny o charakterze chronicznym zapalnym. Nic wiecej Bogu Dziekowac nie wykryto Morfologia: Erytrocyty 4.01 (3.5-5.5) Hemoglobina 11.0 (11.5-16.5) LOW Hematokryt 32.9 (35,0-55,0) LOW MCV 82 fl (75-100) MCH 27.4 pg (27.0-32,0) MCHC 33.4 g/dl (32.0-36.0) Płytki krwi 180 tys (140-400) Leukocyty 5.0 tys (4-10) Limfocyty 1.0 tys (0.5-5.0) Monocyty 0.2 (0.0-1.5) Granulocyty 3.8 (1.2-8.0) LYM% 19% (15-50%) MO% 5% (1-15%) GR% 76% (35-80%) RDW 12.9% (10.0-16.0) PCT 0.17% (0.1-1.00) MPV 9.3 (8-12) Wiem ze mam lekką anemię, zdarzało mi się to już w przeszłości. Lekarka kazała suplementować żelazo i zaczełam to czynić. Niepokoi mnie jednak inna kwestia, mam wrażenie bagatelizowana zarówno przez lekarza internistę jak i przez endokrynologa. Liczba limfocytów. Podane wyżej normy obowiązują w tym konkretnym laboratorium, ale w wielu innych obowiązują normy od 1,5-4. Mam więc za mało limfocytów. Wyniki moich limfocytów w przeciągu ostatnich 2 lat są różne - od 0,9 do 1,7. Cierpię na chorobę hashimoto, mam częste infekcje układu moczowego praktycznie niewyleczalne (lekarz się poddał po 3 antybiotyku i kazał suplementować żurawine) oraz gardła, długo przechodze wszelkie infekcje. Bywa że mam bóle kostno-stawowe jak przy przeziębieniu ale bez gorączki. Trzepie wtedy nogami - coś jak zespół niespokojnych nóg. W nocy zdarzają się poty, ale raczej w okresach długich infekcji. Jestem bardzo blada i mam podkrążone oczy (od zawsze, już jako dziecko taka byłam. Myślę też że zawsze miałam słabą odporność, bo miałam owsiki długie lata jako dziecko) Nie mam jednak aft, nadżerek ani grzybicy. Test na HIV robiony dwukrotnie - negatywny. Nie jestem też w grupie ryzyka Proszę powiedzieć co mi może dolegać. Czy źle jest ze mną bardzo? Mam najgorsze myśli. Boję się raków, chłoniaków i białaczek. Czy można tez coś zrobić by podnieść te limfocyty?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Beata Wańczyk-Dręczewska
Lek. Beata Wańczyk-Dręczewska

Jak zmniejszyć te parametry w morfologii?

W 2017 roku morfologia erytrocyty 5,17 hemoglobina- 14,8 teraz luty 2019 erytrocyty 5,21 hemoglobina 15,5 wszystkie parametry poza tym sa ok. naczytałam się o tej czerwienicy i czy ciągle rosnacy wzrost może być tą choroba. mam torbiel na nerce i... W 2017 roku morfologia erytrocyty 5,17 hemoglobina- 14,8 teraz luty 2019 erytrocyty 5,21 hemoglobina 15,5 wszystkie parametry poza tym sa ok. naczytałam się o tej czerwienicy i czy ciągle rosnacy wzrost może być tą choroba. mam torbiel na nerce i jajniku ( kontrolowana). Mało pije- jedna herbata, kawa i 2 szklanki wody. Jak zmniejszyć te parametry. Dziękuje
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Czy wyniki tej morfologii są poprawne?

Miałam robiona morfologie dzis, jednak nie wiem czy wyniki są poprawne, ponieważ nie miałam konsultacji. Jawią się one tak: pH 7.309, pCO2-7.42, pO2-3.75.HCO3 (P)c28.0, HCO3-(P,st)c-24.4. Na -142, K -3.9. Glu-3.3, Lac-1,8 sO2-45.0%,ctHb-10,2, FO2Hb-42,2%, FCOHb-3,4%, FMetHb-2,9%. Będę bardzo wdzięczna za poświęcenie czasu na ogólną analizę moich wyników. Z góry dziekuje
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czym może być spowodowany mój stan?

Witam, od kilku dni odczuwam uczucie przytłumienia, przy gwałtownych ruchach czuje jakby zawroty głowy, ponadto od wczoraj czuje jakby katar spływał mi do gardła a nos mam drożny, wyniki moczu i morfologii wyszły w normie poza RBC które podwyższone... Witam, od kilku dni odczuwam uczucie przytłumienia, przy gwałtownych ruchach czuje jakby zawroty głowy, ponadto od wczoraj czuje jakby katar spływał mi do gardła a nos mam drożny, wyniki moczu i morfologii wyszły w normie poza RBC które podwyższone były p jedna dziesiąta oraz eozynofile podwyższone o jedną dziesiąta. Od 7 miesięcy karmie córkę. Czym spowodowany może być taki stan? Bardzo proszę o odpowiedź. Wizytę u lekarza mam dopiero za kilka dni, a bardzo się niepokoje.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co może oznaczać ból w skroniach?

Witam. Od miesiaca wystepuje u mnie bol w skroniach szczegolnie lewej bol nie jest silny opisalabym to bardziej jako nerwobol. Taki ucisk ktory scisnie i puszcza z tym ze pijawia sie i znika i tak kiljanascie razy dyskomfort odczuwam dyskomfort... Witam. Od miesiaca wystepuje u mnie bol w skroniach szczegolnie lewej bol nie jest silny opisalabym to bardziej jako nerwobol. Taki ucisk ktory scisnie i puszcza z tym ze pijawia sie i znika i tak kiljanascie razy dyskomfort odczuwam dyskomfort tez w okolicy czolowej tabletki przeciwbólowe nie przynosza poprawy bol jest bardzjej meczacy niz silny gdyz trwa juz jakis czas morfologia ok ob i crp w normach tsh i przeciwciala ok podwyzszona prolaktyna 716 przy normie do 469. Badanie podstawowe neurologiczne ok. Strasznie sie stresuja ze to cos powaznego. Czekam na RTG glowy jednak liczę na jakas pomoc bądź sugestię. Bol zaczol sie przy wystapieniu miesiaczki miesiac temu trwal oj 13 dni pozniej 5 dni przerwy i znow sie pojawil. Nie mam zawrotow glowy nudnosci ani wymiotow czuje sie idealnie tylko ta glowa mnie stresuje
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Wysoki poziom erytrocytów w badaniu moczu - co może być przyczyną?

Witam, Bardzo o odpowiedz co można jeszcze zrobić od ponad 6 msc. w każdym badaniu moczu wychodzą erytrocyty świeże na poziomie od 10 wpw.do 56, duża liczba erytrocytów wyługowanych od 4-80 wpw. ostatnio 318 /ul. W niektórych badaniach występuję białko... Witam, Bardzo o odpowiedz co można jeszcze zrobić od ponad 6 msc. w każdym badaniu moczu wychodzą erytrocyty świeże na poziomie od 10 wpw.do 56, duża liczba erytrocytów wyługowanych od 4-80 wpw. ostatnio 318 /ul. W niektórych badaniach występuję białko. Jak do tej pory leczenie nie przynosi rezultatu. Cały czas utrzymuje się ból w okolicy lędźwiowej, tem. 37,6, w morfologii krwi podwyższone mono 0,94 10*3/ul (0.24-0.36) kreatynina 0.94 mg/dl (0.50-0.90) egfr 63. W usg jamy brzusznej wykryto jedynie torbiel nerki prawej 14mm. jakie badania powinnam jeszcze zrobić. Wizytę u nefrologa mam dopiero za 2 msc. Bardzo proszę o odpowiedz.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Jak zinterpretować moje wyniki krwi?

W trakcie przeziębienie ( silny katar i lekki ból gardła, osłabienie) zrobiłam morfologię - lekarz kazał poczekać ale ja oczywiście zrobiłam. Proszę o interpretację: Leukocyty 4,46 ( 4-10), Erytrocyty 5,21 ( 3,7-5,1) H, Hemoglobina- 15,45 ( 12-16), Hematokryt -... W trakcie przeziębienie ( silny katar i lekki ból gardła, osłabienie) zrobiłam morfologię - lekarz kazał poczekać ale ja oczywiście zrobiłam. Proszę o interpretację: Leukocyty 4,46 ( 4-10), Erytrocyty 5,21 ( 3,7-5,1) H, Hemoglobina- 15,45 ( 12-16), Hematokryt - 42% ( 37-47), MCV- 82 ( 77-95), MCH- 30 ( 27-34), MCHC- 36,16 ( 32-36) H, płytki krwi - 219 (150-400), PCT- 0,17% ( 0,1-0,3), PDW- 20,4 ( 18-22), MPV- 7,58 ( 7-13). Neutrofile- 49,54% ( 45-70), Limfocyty- 39,5% ( 20-45), mono- 8,04% ( 3-9,9), Bazocyty- 1,78% ( 0-1,6) H, Eos-1,15% ( 1-5). Neutrofile- 2,21 ( 2,5-5), Limfocyty- 1,76 ( 1,5-3,5), Mono- 0,36 ( 0,2-0,8), Eos- 0,05 ( 0,04-0,4) i Bazofile 0,08 ( 0,02-0,16). Czy te wyniki mogą świadczyć o przeziębieniu czy trzeba udać się do hematologa. martwią mnie niskie neutrofile i wysokie bazo procentowo. dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Co oznacza taki zapis w morfologii?

Witam, w morfologii z rozmazem wszystkie współczynniki są w normie, na końcu jest informacja "limfocyty atypowe 2%". Co to oznacza, czy jest to coś niepokojącego. Pierwszy raz w wyniku mam taką informację. Badania się raz na rok/pół roku.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy mogę stosować Biovital Comlex, jeśli zawiera żelazo?

Witam od dwoch tyg zazywam witaminy biovital complex. Jednak teraz zrobilam morfologie i erytrocyty wyszly podwyzszone 5.21 norma do 5.1 a hemoglobina w gornej granicy 15,5 norma do 16. Czy moge stosowac ten preparat jesli zawiera zelazo? Dziekuje za odpowiedz
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Co może oznaczać powracający kaszel i temperatura u syna?

Dzień dobry mój syn ma 6 lat od początku października zaczął bardzo kaszleć, raz w tygodniu byłam z nim u lekarza, osluchowo cały czas czysto.Od 4 grudnia byliśmy w szpitalu w Istebnej Kubalonka na diagnostyce , w dniu przyjazdu stwierdzono... Dzień dobry mój syn ma 6 lat od początku października zaczął bardzo kaszleć, raz w tygodniu byłam z nim u lekarza, osluchowo cały czas czysto.Od 4 grudnia byliśmy w szpitalu w Istebnej Kubalonka na diagnostyce , w dniu przyjazdu stwierdzono zapalenie oskrzeli, na rtg wyszło, że miał wcześniej zapalenie płuc czego lekarze wcześniej nie wykryli, w badaniach wyszły bakterie legionnella i inne, na testach alergicznych wyszło uczulenie tylko na jajko w 2 klasie testy były z krwi i skórne, wykluczone astmę, spędziliśmy tam 7 dni stan zdrowia się poprawił ale kasze nie ustąpił nawet na jeden dzień. Od 26 stycznia stan zdrowia się pogorszył, wzmożony kaszel i gorączka przez 4 dni od 28ego antybiotyk , od 02.lutego syn ponownie zaczął gorączkowac do 39 stopni lekarz stwierdził zapalenie płuc, zmienił antybiotyk na inny zrobiono ponownie rtg na zdjęciu brak nowych zmian, zostały zmiany po wcześniejszym zapaleniu płuc, morfologia dobra crp wskazało infekcje wirusową, gorączka trwała 5 dni, 11 lutego pojechaliśmy do pulmunolog który stwierdził że syn ma astmę, odstawila antybiotyk i zmienił leki na wziewy, wcześniej z antybiotykiem miał inhalacje z nebbud I berodual, dziś 15 luty byłam na konsultacji u kardiolog wszystko ok , wieczorem syn ponownie dostał gorączkę 38 stopni narazie, kaszel do dziś nie ustąpił a ja już nie wiem co robić, jakie jeszcze badania mogę wykonać to już jest ponad 4 miesiące kaszlu i skąd ta powracając temperatura. Proszę o pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Patronaty