Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 2 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

RTG układu kostnego: Pytania do specjalistów

O czym świadczy problem z piekącymi kostkami?

Witam mam problem z piekacymi moimi kostkami od dlugiego czasu szukam przyczyny u roznych specjalistow ale narazie nie mam nic co by mnie naprowadzilo na odpowiednia przyczyne tego mojego problemu zrobilam doplera jest dobry -kiedys problemy 'a teraz to wszystko... Witam mam problem z piekacymi moimi kostkami od dlugiego czasu szukam przyczyny u roznych specjalistow ale narazie nie mam nic co by mnie naprowadzilo na odpowiednia przyczyne tego mojego problemu zrobilam doplera jest dobry -kiedys problemy 'a teraz to wszystko ok sprawy kardiologiczne tez ok osttnio wykryto mi podwyzszony kwas moczowy 6,7 biore tabletki. Milurit od miesiaca ale to pieczenie tak sie nasililo ze nie moge zasnac lekarz stwierdzil ze dny moczanowej nie mam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Patologiczne ogniskowe gromadzenie radiofarmaceutyku w prawej kości biodrowej

Witam, proszę o interpretację w zwykłych słowach badania scyntygrafii u.kostnego. Chodzi o przerzuty. Opis badania: patologiczne ogniskowe gromadzenie radiofarmaceutyku w prawej kości biodrowej. Wniosek: obraz scyntygraficzny u.kostnego z dużym prawdopodobieństwem sugeruje ogniska aktywnego procesu rozrostowego w miednicy. Widzę czarny... Witam, proszę o interpretację w zwykłych słowach badania scyntygrafii u.kostnego. Chodzi o przerzuty. Opis badania: patologiczne ogniskowe gromadzenie radiofarmaceutyku w prawej kości biodrowej. Wniosek: obraz scyntygraficzny u.kostnego z dużym prawdopodobieństwem sugeruje ogniska aktywnego procesu rozrostowego w miednicy. Widzę czarny punkt. Niestety widzę też czarne punkty w nerkach. Czy to oznacza,że są przerzuty w nerkach? Proszę o proste wytłumaczenie.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski
 Rafał Stando
Rafał Stando

Badanie RTG - interpretacja wyników

dzień dobry co oznacza głowa kości udowej znacznie zagłębiona w panewce,panewka przykrywa całą głowę,aż do pogranicza z szyjką.Badanie rtg po upadku na bok na oblodzonej powierzchni.Proszę o odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Ile czasu należy nosić gips po złamaniu tylnej części kostki bocznej bez przemieszczenia?

Dzień dobry 10 dni temu złamałam tylna część kostki bocznej bez przemieszczenia. Wg rtg układ kostno-stawowy stopy bez zmian pourazowych. Założono longetę marszową pod kolano. Lekarz nie powiedział na ile gips tylko po 2 tygodniach do kontroli. Zakaz obciążania... Dzień dobry 10 dni temu złamałam tylna część kostki bocznej bez przemieszczenia. Wg rtg układ kostno-stawowy stopy bez zmian pourazowych. Założono longetę marszową pod kolano. Lekarz nie powiedział na ile gips tylko po 2 tygodniach do kontroli. Zakaz obciążania kończyny. Pytanie moje dotyczy czasu noszenia gipsu przy takim złamaniu i czy konieczna jest rehabilitacja po zdjęciu gipsu? Gdy leżę z nogą w górze nie boli, palcami ruszam swobodnie, gdy stoję o kulach czuję bolesny ucisk w okolicy kostki i palce po chwili robią się sinawe. Czy to normalne? Z góry dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Gdzie udać się po interpretację RTG?

Przewróciłam się w 3.08, przekręciłam staw skokowy, ale że ulegam częstym wypadkom, uznałam, że przejdzie. Niestety od 4.08 boli mnie strasznie, poszłam dziś ( 06.08) do lekarza rodzinnego, który wypisał mi skierowanie do ortopedy i na rtg. Jutro mam do... Przewróciłam się w 3.08, przekręciłam staw skokowy, ale że ulegam częstym wypadkom, uznałam, że przejdzie. Niestety od 4.08 boli mnie strasznie, poszłam dziś ( 06.08) do lekarza rodzinnego, który wypisał mi skierowanie do ortopedy i na rtg. Jutro mam do odbioru rtg, jeśli coś wykaże ( a zaznaczę, że nie ma nigdzie miejsc u ortopedy) to gdzie mam się udać?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jacek Gleba
Lek. Jacek Gleba

Czy jest możliwe, żeby wiek kostny nadgarstka różnił się od wieku kostnego kolana?

Witam serdecznie.Czy jest możliwe, żeby wiek kostny nadgarstka różnił się od wieku kostnego kolana?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Złamana kość strzałkowa wieloodłamowa z przemieszczeniem

Witam, Mam złamana kość strzałkową wieloodłamową z przemieszczeniem. Na leczenie dostałem gips bez szyny i zastrzyki. Czy nie powinien być zastosowany zabieg drutowania lub śrub na kość. Pytam z powodu nietypowego pęknięcia. Przesyłam link do zdjęć http://imgur.com/th6eCFI
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Co oznacza wynik badania RTG po złamaniu kości piszczelowej?

Witam, 4 tygodnie temu syn (10 lat)złamał piszczel. Złamanie spiralne, w osi. Założony pełny gips.Po dzisiejszym rtg stwierdzono lekkie przesunięcie w porównaniu do rtg sprzed dwóch tygodni. Na zdjęciu widoczna już kostnina. Chirurg stwierdził, że wygląda to " mylnie dobrze".... Witam, 4 tygodnie temu syn (10 lat)złamał piszczel. Złamanie spiralne, w osi. Założony pełny gips.Po dzisiejszym rtg stwierdzono lekkie przesunięcie w porównaniu do rtg sprzed dwóch tygodni. Na zdjęciu widoczna już kostnina. Chirurg stwierdził, że wygląda to " mylnie dobrze". Nic więcej nie chciał powiedzieć.Zabrał zdjęcia rtg do konsultacji z ortopeda. Ma zadzwonić z informacją za dwa dni. Bardzo proszę o informacje, czy dzieje się coś złego?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy częste badanie RTG u 6-latka może być szkodliwe?

Witam! Moje dziecko w wyniku złamania nadgarstka miało w ciągu miesiąca 6 razy RTG tej okolicy. Syn ma 8 lat. Nosil bedzie gips 6 tyg. Za każdym razem miał zakładany ochronny pas na brzuch ale nie fartuch. Wydaje mi się... Witam! Moje dziecko w wyniku złamania nadgarstka miało w ciągu miesiąca 6 razy RTG tej okolicy. Syn ma 8 lat. Nosil bedzie gips 6 tyg. Za każdym razem miał zakładany ochronny pas na brzuch ale nie fartuch. Wydaje mi się że to zbyt dużo RTG dla tak małego dziecka. Czy są powody do obaw przed kolejnym RTG i czy mogę odmówić tego badania ? Z poważaniem M.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Co zrobić, żeby pozbyć się bólu?

RTG 1i2 palca dłoni wykazał widoczne drobne cienie metaliczne ciał obcych w tkance podskórnej co mam zrobić aby bez bólu żyć. Proszę o radę.MP.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Jak interpretować wyniki RTG kości udowej?

Witam, proszę o odpowiedź, przypadkiem na kości udowej została wykryta zmiana. W badaniu RTG stwierdzono: niejednorodna struktura o sklerotycznych gładkich brzegach. Łagodna zmiana o charakterze włóknistego ubytku korowego. Ortopeda stwierdził, że jest to torbiel/cysta, (3x2 cm) nakazał powtórzyć badanie RTG... Witam, proszę o odpowiedź, przypadkiem na kości udowej została wykryta zmiana. W badaniu RTG stwierdzono: niejednorodna struktura o sklerotycznych gładkich brzegach. Łagodna zmiana o charakterze włóknistego ubytku korowego. Ortopeda stwierdził, że jest to torbiel/cysta, (3x2 cm) nakazał powtórzyć badanie RTG za kilka miesięcy. Na kolejnym prześwietleniu widoczny większy ubytek w stosunku do poprzedniego zdjęcia. Co z czymś takim się robi, w przypadku gdy co jakiś czas odczuwam wyraźny ból w tym miejscu (przy wysiłku lub spoczynku) oraz miejsce to przez cały czas jest opuchnięte?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy mój wynik rtg wskazuje na konieczność wizyty u specjalisty?

Dzień dobry, Z końcem lipca w wyniku kopnięcia w stopę w trakcie meczu doznałem złamania podstawy V kości śródstopia. Stopa była 2 tygodnie w szynie gipsowej następnie 2 tygodnie w ortezie. Po badaniu fizykalnym (bez ponownego RTG) lekarz stwierdził, że... Dzień dobry, Z końcem lipca w wyniku kopnięcia w stopę w trakcie meczu doznałem złamania podstawy V kości śródstopia. Stopa była 2 tygodnie w szynie gipsowej następnie 2 tygodnie w ortezie. Po badaniu fizykalnym (bez ponownego RTG) lekarz stwierdził, że mogę już chodzić w wygodnym obuwiu sportowym. Złamanie było niewielkie i nie muszę już nosić ortezy. Nie zalecono ponownego RTG. Przy chodzeniu odczuwam czasami lekki ból. Po 5 tygodniach od złamania opis RTG - dyskretna regresja szczeliny w porównaniu do badania wyjściowego. Czy taki wynik badania sugeruje, że należy ponownie odwiedzić lekarza?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Jaka choroba stawów może być obecna?

Dzień dobry, borykam się z problemami charakterystycznymi dla zwyrodnienia wielostawowego w wyniku intensywnego grania na perkusji, a mianowicie trzeszczenia, sztywności, strzelania, uciski, rwanie, tkliwośćjednak bez ostrych dolegliwości bólowych. Na oku akutalnie nadgarstek, którego opis prześwietlenia rtg jest następujący: 45 kv... Dzień dobry, borykam się z problemami charakterystycznymi dla zwyrodnienia wielostawowego w wyniku intensywnego grania na perkusji, a mianowicie trzeszczenia, sztywności, strzelania, uciski, rwanie, tkliwośćjednak bez ostrych dolegliwości bólowych. Na oku akutalnie nadgarstek, którego opis prześwietlenia rtg jest następujący: 45 kv i 3,4 mas x 4 Sklerotyzacja powierzchni stawowych stawów promieniowo-nadgarstkowych i śródręczo-nadgarstkowych. Drobne geody zwyrodnieniowe kości nadgarstka lewego. Poza tym układ kostny kości nadgarstków rtg w normie. Badanie MR nadgarstka lewego opis: Badanie MR nadgarstka lewego wykonano protokołem standardowym w płaszczyznach osiowych, czołowych i strzałkowych. Opis: Drobna nieregularna kolekcja płynowa/ ganglion wielkości 8 x 3 mm położona przy dłoniowej powierzchni kości czworobocznej mniejszej na poziomie górnego odcinka kanału nadgarstka przyśrodkowo od końcowego odc. ścięgna zginacza promieniowego nadgarstka; Śladowa ilość płynu w jamie stawowej stawu promieniowo -nadgarstkowego od str. łokciowej. Obraz nasad dalszych kości promieniowej i łokciowej, kości nadgarstka i części bliższych kości śródręcza bez widocznych patologii. Aparat więzadłowy nadgarstka prawidłowy. Ścięgna mięśni zginaczy i prostowników bez zmian. Nie wykazano innych patologii w zakresie kanału nadgarstka i kanału nerwu łokciowego. Moje pytania: Czy można mówić to o degeneracji jakiś struktur stawowych np. chrząstki jesli występuje sklerotyzacja ? W jakich sytuacjach występuje szereg powyższych dolegliwości bez objawów bólowych?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Skierowanie na RTG kości ogonowej a starania o dziecko

Mam 24 lata, od 2 miesięcy boli mnie kość ogonowa, dostałam skierowanie na RTG i do ortopedy. Zostałam poinformowana, że zdjęcie to jest bardzo szkodliwe, bo bezpośrednio na narządy, muszę podpisać oświadczenie, że nie jestem i nie planuje być... Mam 24 lata, od 2 miesięcy boli mnie kość ogonowa, dostałam skierowanie na RTG i do ortopedy. Zostałam poinformowana, że zdjęcie to jest bardzo szkodliwe, bo bezpośrednio na narządy, muszę podpisać oświadczenie, że nie jestem i nie planuje być w ciąży. Jak długo po wykonaniu zdjęcia nie powinnam starać się o dziecko? Czy po zdjęciu tabletki antykoncepcyjne będą działały normalnie?
odpowiada 1 ekspert:
 Bartłomiej Rawski
Bartłomiej Rawski

Co oznacza taki opis RTG barku?

Witam dziś odebrałem wynik z rtg barku po nastawieniu i chciałbym się dowiedzieć co to znaczy i jak to leczyć. Rozrzedzenie struktury kostnej guzka wiekszego kosci ramieniem lewej ze sklerotyzacja jego krawędzi.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Dlaczego odczuwam ból kostki?

Tydz temu w sobotę 15 października skręciłam kostkę miałam zrobione prześwietlenie nic na nim nie wyszło,lekarz chirurg który mnie przyjmował na sorze nawet nie zobaczył mojej kostki ani jej nie dotknął nawet pytań nie zadawał,kazal mi smarować maściami,robić okłady i... Tydz temu w sobotę 15 października skręciłam kostkę miałam zrobione prześwietlenie nic na nim nie wyszło,lekarz chirurg który mnie przyjmował na sorze nawet nie zobaczył mojej kostki ani jej nie dotknął nawet pytań nie zadawał,kazal mi smarować maściami,robić okłady i tyle,mogę chodzić trochę boli,kostka jest dalej spuchnięta i zasiniaczona w dodatku z kontaktem z ciepła woda w niektórych miejscach mnie tak jakby przypalało skórę,kostka ciągle mnie boli przy każdym ruchu. Bardzo proszę o pomoc
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Silne kłucia w kości piszczelowej

Witam, od około 2 tygodni kłuje mnie w kości piszczelowej nie jest to ból lecz dość silne kłucie ( dodam iż nie uprawiam sportów), czy to może być coś poważnego ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Co oznacza wynik RTG kręgosłupa 25-latka?

WItam,dziś odebrałem opis badania RTG kręgosłupa szyjnego C ap i boczne: Foremen arcuatym C1(anomalia rozwojowa) poza tym uklad kostny kręgosłupa lędzwiowego bez zmian rtg Czy można prosić o wytłumaczenie mi co to oznacza? Czy to da sie leczyć i jak?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Michał Lenard
Lek. Michał Lenard

Co oznacza ta narośl na kostce?

Witam serdecznie. Na grzbiecie mojej stopy obok normalnej kostki wyrosla kostka o rozmiarze trzy razy wiekszym.. Bardzo mi ona przeszkadza.. Zaznacze, ze nigdy w tym miejscu nie mialam urazu a ponadto na mojej drugiej stopie pojawia sie taka sama tylko... Witam serdecznie. Na grzbiecie mojej stopy obok normalnej kostki wyrosla kostka o rozmiarze trzy razy wiekszym.. Bardzo mi ona przeszkadza.. Zaznacze, ze nigdy w tym miejscu nie mialam urazu a ponadto na mojej drugiej stopie pojawia sie taka sama tylko ze mniejsza kosc. Co to moze byc? Podaje link do zdjecia. http://zapisz.net/view.php?filename=283_20170619_122417.jpg
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Co oznacza wynik RTG stóp u 19-latki?

Witam, przedstawiam opis badania rtg stóp. Lateralizacja obu paluchow. Poza tym układ kostno-stawowy obu stóp rtg prawidlowy. Czym jest ta lateralizacja i do jakiego specjalisty mam sie udac?
odpowiada 1 ekspert:
 Pawe Żmuda-Trzebiatowski
Pawe Żmuda-Trzebiatowski
Patronaty