Anoreksja i bulimia oraz zmęczenie, sucha skóra i zajady

Od ok. 10 lat choruję na anoreksję i bulimię. Jestem pod opieką psychiatry i psychoterapeuty. Jednak nie byłam diagnozowana pod względem stanu zdrowia. Mój lekarz rodzinny nie wie o ED. Ostatnio znowu jestem ciągle zmęczona, pęka mi sucha skóra, pojawiają się zajady. Drętwieje mi prawa ręka, czasem kłuje coś w okolicy mostka i boli po lewej stronie pod żebrami. Zrobiłam prywatnie morfologię, żelazo, magnez i TSH - wyniki są ok. Co zrobić w tej sytuacji? Powinnam zgłosić się do lekarza?

Najbardziej wskazana była by wizyta zarówno u lekarza, jak i dietetyka. Pierwszy zadba o pełną diagnostykę biochemiczną, a drugi pomoże w przygotowaniu zdrowego, bogatego w witaminy i składniki mineralne menu, które odżywi organizm oraz oceni aktualny sposób żywienia by ocenić niedobory.

Konsultacja lekarska i zlecenie dodatkowych szczegółowych badań jest absolutnie niezbędne. Zaburzenia odżywiania powinny być leczone przez zespół specjalistów psycholog-lekarz-dietetyk. Wiedza i kontakt miedzy tymi osobami również jest niezbędny dla pozytywnego wyzdrowienia. Pozdrawiam.