Gdzie mogę zgłosić się po pomoc przy moim samopoczuciu?

Witam, od kilku lat zmagam się z ciągłym uczuciem smutku. Myślę, że wszystko zaczęło się od moich nieprzyjemnych sytuacji życiowych. Molestowanie oraz wykorzystywanie seksualne. Teraz jestem w szczęśliwym związku, mam wielu znajomych. Nie roztrząsam starych spraw. Mimo wszystko często płaczę bez powodu i pojawia się długotrwałe uczucie smutku. Kiedyś pojawiały się również myśli samobójcze oraz okaleczanie. Już długo nie miałam takich myśli lecz ostatnio one powracają. Gdzie mogę się zgłosić o pomoc? Pozdrawiam

Witam! Wskazana konsultacja psychologiczna, ew. wykonanie "testów depresyjnych". Najlepiej kontakt z Poradnią Zdrowia Psychicznego, porobią odpowiednie badania i zaproponują dalsze postępowanie. Do PZP nie jest potrzebne skierowanie. Pozdrawiam W. Ł.