Jak zapanować nad dzieckiem?

witam moje dziecko jest agresywne krzyczy nie slucha sie mnie zwlaszcza w obecnosci innej osoby dy jestesmy sami w domu jest jak aniolek nie rozumiem tego prosze o pomoc

Proszę Pani,
To może chodzić o uwagę, którą Pani podarowuje dziecku. Obecność innych osób "odbiera" Pani uwagę. Uwagę podarowuje się ciałem: zbliżeniem się, pochyleniem, potakiwaniem, nawiązaniem kontaktu wzrokowego. Następnym razem w obecności innych osób, proszę co jakiś czas zbliżyć się do dziecka wychylić, poświęcić mu wysokiej klasy uwagę. Jest bardzo prawdopodobne, że dziecko próbuje odzyskiwać ( bezwiednie) Pani uwagę, agresywnym zachowaniem. Jeśli będzie Pnai podarowywała uwagę, dziecko przestanie być agresywne.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Witam,
może to być następstwem doświadczeń różnorakich jakościowo wpływów ,w których dziecko widzi,że Pani autorytet może być zakwestionowany,w dodatku i tym bardziej,gdy jest to z korzyścią dla dziecka.Nie chciałabym tu jednak być żle zrozumiana,gdyż nie stoję na bezrefleksyjnej pozycji,że rodzic powinien mieć jedyny wpływ na dziecko a inne osoby przepędzić,ponieważ nie bierzemy wówczas pod uwagę potrzeb dziecka,lecz tylko rodzica.Spokój w Pani wyłącznym towarzystwie nie daje możliwości manewru,ale -co chcę zaznaczyć-nie jest dowodem na Pani nieomylność,tak więc zachęcałabym do przyjrzenia się relacjom Pani z osobami wokól oraz zbadania wzajemnych wpływów na siebie i dziecko.To bardzo pożyteczny proces,dający szansę wzmocnienia niepewności w niektórych obszarach oraz zrewidowania wpływu kolejnych osób na psychikę maluszka .
Zapraszam więc i pozdrawiam.