Nie mogę przełamać się do współżycia z mężem

Nie współżyję z mężem od 6 miesięcy, mój mąż nie jest święty, lubi flirtować na boku z innymi dziewczynami, nakryłam go na flirtowaniu nie jeden raz - miarka się przebrała, ponieważ zaniedbywał nie tylko mnie, ale także nasze dziecko, ważniejsze było dla niego flirtowanie niż to, że nasza córeczka była chora. Nie jestem w stanie przełamać się, trwa to już 6 miesięcy - co będzie z nami dalej?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Współżycie w związku jest ważnym elementem cementującym wzajemne więzi. Kobiety, do czerpania satysfakcji z aktu miłosnego, potrzebują odpowiedniej atmosfery, głębokiego związku uczuciowego oraz poczucia bezpieczeństwa.
W Pani związku ta równowaga i bliskość są zaburzone. Mąż flirtuje z innymi kobietami zaniedbując swoją rodzinę. W ten sposób łączące Was więzi mogą się rozluźniać. W efekcie może to prowadzić do zaburzeń sfery seksualnej i niechęci do współżycia z partnerem z Pani strony.
Warto zastanowić się, jak Pani wyobraża sobie dalszą przyszłość. Jeśli chce Pani ratować związek i poprawić sytuację między Wami, zachęcam do rozpoczęcia terapii dla par. Państwa problemy nie są wyłącznie związane ze sferą seksualną, dlatego należałoby rozwiązać konflikty i trudne sprawy, jakie są między Wami. Pomoc terapeuty może pozwolić na większą szczerość i otwartość w trakcie trudnych rozmów.

Pozdrawiam