Samookaleczanie się przez 13-latkę

Witam! Moja przyjaciółka ma problem,z tym że ona ma 13 lat ale zauważyłam u niej że ma pocięte nadgarstki ostatnio mówiła mi że już kilka razy próbowała popełnić samobójstwo.Ona naprawdę jest zdesperowana ale nie wie czemu tak się dzieję chciała by przestać jednak to jest silniejsze od niej.Czasami płacze bez powodu chciałabym żeby przestała się samo okaleczać co powinnam zrobić w takiej sytuacji?Ja mam 19 lat ale znamy się bardzo długo.

Dzień dobry!

Koleżanka jest nieletnia, więc o jej stanie - samookaleczeniach, myślach i zamiarach samobójczych - muszą dowiedzieć się dorośli, jej rodzice czy opiekunowie prawni. Konieczna jest opieka lekarska oraz psychologiczna.

Pozdrawiam!

Warto zaproponować jej pomoc psychologa, z którym będzie mogła przyjrzeć się i przepracować trudne emocje, doświadczenia, nauczyć sie regulowania emocji i napięcia w sposób bardziej adaptacyjny niż autoagresja. Będzie miała szanse pracować nad poczuciem wartości, samoocena, otwieraniem się na bliskość, zaufaniem i poczuciem bezpieczeństwa itp.