Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 6 , 5 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Borelioza: Pytania do specjalistów

Co oznacza wynik badania PMR 35-latka?

Witam Po pobycie w szpitalu otrzymałem następujące wyniki płynu mózgowo-rdzeniowego: PMR glukoza 55 (40-70) Mleczany PMR 1,32 (1,10-2,40) Białko PMR 56 (15-45) Prążki oligoklonlne PMR IgG w PMR 3 (2,8 -5,6) Immunoglobina G 1400 (700 - 1600) Prążki oligoklonalne w... Witam Po pobycie w szpitalu otrzymałem następujące wyniki płynu mózgowo-rdzeniowego: PMR glukoza 55 (40-70) Mleczany PMR 1,32 (1,10-2,40) Białko PMR 56 (15-45) Prążki oligoklonlne PMR IgG w PMR 3 (2,8 -5,6) Immunoglobina G 1400 (700 - 1600) Prążki oligoklonalne w PMR Po reakcji z antysurowicą IgG stwierdza się obecność prążków oligoklonalnych w rozdziale białek PMR a nieobecnych w rozdziale białek surowicy (charakterystyczne dla syntezy wewnątrzmózgowej). Badanie było związane z postawieniem diagnozy w kierunku stwardnienia. Był też wykonany test w kierunku boreliozy ale tam wszystkie wyniki wyszły ujemne. Czy ten wynik płynu przybliża w kierunku SM? Badanie potencjałów i MRI czekam na wynik.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak interpretować mój wynik w kierunku boreliozy?

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące planowania ciąży w przypadku wyniku pozytywnego badania WesternBlot w kierunku boreliozy (tylko przeciwciała IgG). Pierwsze badanie w kierunku boreliozy miałam przeprowadzone w czerwcu zeszłego roku. Po pozytywnym wyniku (wtedy również były to tylko przeciwciała... Dzień dobry, mam pytanie dotyczące planowania ciąży w przypadku wyniku pozytywnego badania WesternBlot w kierunku boreliozy (tylko przeciwciała IgG). Pierwsze badanie w kierunku boreliozy miałam przeprowadzone w czerwcu zeszłego roku. Po pozytywnym wyniku (wtedy również były to tylko przeciwciała IgG) odbyłam trzytygodniową kurację doksycykliną. Po powtórnym badaniu (w styczniu tego roku) okazało się, że wartości liczbowe spadły o ponad połowę. Mój obecny wynik to: Borrelia WB IgG VIsE - 9,00 p 83 - 23,00 p 39, BmpA - 11,00 p 31, OspA - 0,00 p 30 - 36,00 p 25, OspC - 0,00 p 21 - 0,00 p 19 - 0,00 p 17 - 56,00 Wynik badania na przeciwciała IgM jest negatywny. Bardzo proszę o wskazówkę, czy w tej sytuacji warto powtórzyć leczenie i czy bezpieczne jest planowanie ciąży z takim wynikiem.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy jest możliwe, że choruję na boreliozę?

Witam robiłem test elisa wynik igm s25 jest 4,7 au/ml. Norma 18 nieobecne watpliwe 18-22. Obecne 22. . a test igg wynik : 27,4 au/ml nieobecne 10. Watpliwe 10-15 obecne 15. Jak mam to rozumieć na jednym wyszło że mam... Witam robiłem test elisa wynik igm s25 jest 4,7 au/ml. Norma 18 nieobecne watpliwe 18-22. Obecne 22. . a test igg wynik : 27,4 au/ml nieobecne 10. Watpliwe 10-15 obecne 15. Jak mam to rozumieć na jednym wyszło że mam a na drugim nie kleszcz ugryzł mnie 10 lat temu nie leczyłem się nigdy mam tą bolerioza czy nie ?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Michał Lenard
Lek. Michał Lenard
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Co oznacza wynik badania po ukąszeniu?

Witam Mój 5 letni syn został przez coś ugryziony, następnego dnia na szyi pojawił się u niego rumień. Pomyśleliśmy , że to rumień po kleszczu ale go nie znaleźliśmy. Rumień zszedł bardzo szybko 2 dni. Z tego co wiem po... Witam Mój 5 letni syn został przez coś ugryziony, następnego dnia na szyi pojawił się u niego rumień. Pomyśleliśmy , że to rumień po kleszczu ale go nie znaleźliśmy. Rumień zszedł bardzo szybko 2 dni. Z tego co wiem po kleszczu utrzymuj się dłużej.Teraz jak coś go ugryzie to również ma duże zaczerwienienie, nawet po komarze. Tak jakby był uczulony na jad owadów. Dla swojego spokoju zrobiliśmy badanie krwi KKI na boreliozę z takim wynikiem: Krazace kompleksy immunologiczne (KKI) anty Borrelia burgdorferi IgG met. immunoblot Antygen P100 (p83) gatunek: B. afzelii Ocena prazka: ujemny Punktacja: 0 Antygen VIsE gatunek: B. afzelii Ocena prazka: ujemny Punktacja: 0 Antygen P58 gatunek: B. garinii Ocena prazka: ujemny Punktacja: 0 Antygen P41 gatunek: B. burgdorferi sensu stricto Ocena prazka: dodatni ( ) Punktacja: 1 Antygen P39 (BmpA) gatunek: B. afzelii Ocena prazka: ujemny Punktacja: 0 Antygen OspA (p31) gatunek: B. afzelii Ocena prazka: ujemny Punktacja: 0 Antygen OspC (p23-25) gatunek: Mieszanina antygenów B. afzelii, B. garinii, B. sensu stricto i B. spielmanii Ocena prazka: ujemny Punktacja: 0 Antygen P18 (DbpA) gatunek: Mieszanina antygenów B. afzelii, B. garinii, B. sensu stricto i B. spielmanii Ocena prazka : ujemny Punktacja: 0 Suma punktów 1 Interpretacja: ujemny <= 5 - Ujemny 6 - Graniczny >= 7 - Dodatni Krazace kompleksy immunologiczne (KKI) anty Borrelia burgdorferi IgM met. immunoblot Antygen P100 (p83) gatunek: B. afzelii Ocena prazka: graniczny (±) Punktacja: 0 Antygen VIsE gatunek: B. afzelii Ocena prazka: ujemny Punktacja: 0 Antygen P58 gatunek: B. garinii Ocena prazka: ujemny Punktacja: 0 Antygen P41 gatunek: B. burgdorferi sensu stricto Ocena prazka: dodatni ( ) Punktacja: 1 Antygen P39 (BmpA) gatunek: B. afzelii Ocena prazka: ujemny Punktacja: 0 Antygen OspA (p31) gatunek: B. afzelii Ocena prazka: ujemny Punktacja: 0 Antygen OspC (p23-25) gatunek: Mieszanina antygenów B. afzelii, B. garinii, B. sensu stricto i B. spielmanii Ocena prazka: ujemny Punktacja: 0 Antygen P18 (DbpA) gatunek: Mieszanina antygenów B. afzelii, B. garinii, B. sensu stricto i B. spielmanii Ocena prazka : ujemny Punktacja: 0 Suma punktów 1 Interpretacja: ujemny <= 5 - Ujemny 6 - Graniczny >= 7 - Dodatni Czy z wynikami wszystko ok? czy trzeba udać się na konsultacje z lekarzem?Ten antygen P41 jest po jednym punkcie i to nas martwi.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy muszę się obawiać boreliozy?

Witam, Okolo 10 dni temu po wycieczce do lasu zauważyłem, ze w okolicy łydki mam malego kleszcza, niezwlocznie go usunąłem pesetą ale od tek pory wokół ukąszenia wystepuje ok 1cm czerwona plamka. Jestem za granicą i niestety nie mam... Witam, Okolo 10 dni temu po wycieczce do lasu zauważyłem, ze w okolicy łydki mam malego kleszcza, niezwlocznie go usunąłem pesetą ale od tek pory wokół ukąszenia wystepuje ok 1cm czerwona plamka. Jestem za granicą i niestety nie mam dustepu do lekarza...najbliższy punkt opieki medycznej jest oddalony o ok 70km...czy muszę się obawiać boreliozy? Czy to tylko cos w stylu reakcji alergicznej na jego "toksyny" czy cokolwiek tam z buźce kleszcz ma?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jarosław Stobiecki
Lek. Jarosław Stobiecki

Co może znaczyć mój wynik badania na boreliozę?

Robilsm badania na borelioze i wyniki ogolne wyszły negatywne a szczególowe ig41 wyszedl pozytywny 90 co to moze oznaczac
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak radzić sobie z nawracającymi infekcjami pęcherza moczowego, pochwy i gardła?

Witam, od grudnia nie mogę poradzić sobie z nawracającymi infekcjami gardła, pochwy i pęcherza, od kilku miesięcy doszły również bóle mięśni rąk. Straciłam już na wadze 6 kg. Wylecze zapalenie pęcherza za dwa dni zaczyna mnie bolec gardło, skupiam... Witam, od grudnia nie mogę poradzić sobie z nawracającymi infekcjami gardła, pochwy i pęcherza, od kilku miesięcy doszły również bóle mięśni rąk. Straciłam już na wadze 6 kg. Wylecze zapalenie pęcherza za dwa dni zaczyna mnie bolec gardło, skupiam się na leczeniu gardła zaczyna się zapalenie pochwy i do tego cały czas ból rąk. Mój lekarz rodzinny twierdzi, że to osłabienie po reaktywacji wirusa EBV (EBV-VCA-IgG positiv >750.0 u/ml EBV-EBNA-1 IgG positiv 37.9 oraz EBV-VCA-IgM negativ) a ból mięśni i spadek masy ciała to zespół przewlekłego zmęczenia wywołany właśnie reaktywacją wyżej wymienionego wirusa. Wpadłam już w totalna panike bo rzekomy wirus reaktywowal sie prawie rok temu a ja dalej odczuwam jego rzekome skutki - pytane jak długo i czy rzeczywiscie to reaktywacja wirusa? Nie wychodzi mi z głowy nowotwór - zrobiłam już RTG klatki- ok , USG jamy brzusznej- ok, usg szyi - 3 mm guzek na tarczycy, wyniki krwi ok, toksoplazmoza - przebyta, bolerioza - negatywna, cystoskopia - ok. Jestem osoba szczupła wiec jeszcze jak spadlam 6 kg ze swojej wagi wyczuwam kazda chrzasteczke swojego ciala. Zaraz na poczatku obojczyka wyczyłam gulke bardzo twarda jakby jakas chrzczastka ale z drugiej str jej nie ma, na kciuku (zewnetrznej str) rowniez twardy groszek - lek. na pod.usg stwierdzil ze narazie nie ma powodow do obaw, zeby zapomniec o problemie. Juz nie wiem co robić, co mysleć żeby nie zwariować, jakie jeszcze badania zrobić? ciągle mam mysli ze lakarze mnie zbywaja (juz od 8 miesiecy) powikłaniami reaktywacji EBV a ja mam jakis toczacy sie nowotwor w sobie. POMOCY !
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Andrzej Sawicki
Dr n. med. Andrzej Sawicki

Czy możliwa jest borelioza u 62-latki?

Witam ! Mam pytanie w sierpniu 2018 coś mnie ugryzło z tyłu nogi pod kolanem, końcem września zauważyłam coś w rodzaju zaczerwienienia przez całą szerokość nigi, długości ok 7 cm .Była wizyta u lekarza mam przepisane Doxyycyclinum TZF 100... Witam ! Mam pytanie w sierpniu 2018 coś mnie ugryzło z tyłu nogi pod kolanem, końcem września zauważyłam coś w rodzaju zaczerwienienia przez całą szerokość nigi, długości ok 7 cm .Była wizyta u lekarza mam przepisane Doxyycyclinum TZF 100 mg 2x1 przez 4 tygodnie.Wykonalam badanie krwi wynik: Borrelia IgG 19,15 Borrelia IgM 7.66 czy to oznacza że mam boreliozę....???
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak leczyć rumień wędrujący?

Witam. Około 23 lipca zauważyłam u siebie rumień okazało się że to rumien wędrujący. Dostałam antybiotyk na miesiac. Po skończeniu antybiotykiialam odczekać 3-4 tygodnie i zgłosić się na badania. Wyszły one niejednoznaczne( Igg 1.2 -ujemne, Igm 19.9 -dodatnie)metoda ELISE. Lekarz... Witam. Około 23 lipca zauważyłam u siebie rumień okazało się że to rumien wędrujący. Dostałam antybiotyk na miesiac. Po skończeniu antybiotykiialam odczekać 3-4 tygodnie i zgłosić się na badania. Wyszły one niejednoznaczne( Igg 1.2 -ujemne, Igm 19.9 -dodatnie)metoda ELISE. Lekarz stwierdził że nie muszę z tym nic robić bolerioza to choroba obiadowa. Czy robić badania western blot ? Czy jestem zdrowa.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka

Do jakiego lekarza się udać w przypadku zdiagnozowanej boreliozy?

Mam stwierdzoną bolieroze a w głowie mam ogniska hiperintensywne do 8mm we FLAIR,T2,PD bez restrykcji w DWI ,nie wzmacniające się.Do jakiego specjalisty udać się.Proszę o pomoc
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jarosław Stobiecki
Lek. Jarosław Stobiecki
Dotyczy: Borelioza Interna

Czy podane badania wykluczają raka węzłów chłonnych?

Biopsja węzła chłonnego Dzień dobry mam jedno czy dwa Pytania do lekarzy tutejszych i proszę pilnie o pomoc informacyjną Mój Problem, mam ot 1,5 Roku w Szyj powiększone węzły chłonne dodatkowo symptomy jak bule szyj, cale dzienne mocne poty, osłabienie,... Biopsja węzła chłonnego Dzień dobry mam jedno czy dwa Pytania do lekarzy tutejszych i proszę pilnie o pomoc informacyjną Mój Problem, mam ot 1,5 Roku w Szyj powiększone węzły chłonne dodatkowo symptomy jak bule szyj, cale dzienne mocne poty, osłabienie, bule mieści , bule głowy, i przy okazji cala Glowa mnie straszne swędzi. Zaczęło to się z dwoma węzłami chłonnymi wielkości 1,6 Cm i zbiegiem czasu doszło ich dużo tak ze mam ich teras na szyi mnóstwo. Stare węzły chłonne się nie powiększyły ale doszło ich sporo węzły som miedzy 1,2-2,5 cm wielkości. Krew była wielokrotnie pobierana (białka ,Hemoglobina ;erytrocyty, HIV, Borelioza, świnka itp. wszystko w porządku ) oprócz lekkie zniżenie Mcv na 81 Norma (85-98). Dodatkowo były w tym czasie trzy Computer tomografie Szyi i Klatki piersiowej (ostatnia 06.2018) robione wyniki byle zawsze te same oprócz ze zawsze doszły jakieś węzły chłonne na Szyi w sumie z dwóch zrobiło się ich mnóstwo co potwierdza USG jak i Computer tomografia. Biopsia Miedzy czasie (03.2018) była na jednym węźle chłodnym po prawnej stronie biopsja cienkoigłowa węzłów chłonnych pod kontrolą Usg zrobiona (dwa wycinki) Wynik był opisano jak prawdopodobnie zapalenie węzłów chłonnych bo ponieważ żadnych rakotwórczych komórkow nie znaleziono. W Miesiącu (06.2018) był tym razom na lewej stronie Szyi było całkowicie usunięcie jednego węzła chłonnego ale niestety nie jakiś podejrzanego (pos Usg,Ct) tylko była pobierane Masa z Szyj w której był jeden jakiś węzeł Chłonny i który był do patologa wysłany tak co najmniej Zeznania Chirurga. Także tu tez nic złośliwego nie znaleziono. Mam mimo tego wątpliwości do tych padań bo ponieważ się coraz bardziej się złe czuje. Moje pytanie jest czy faktycznie wystarczyły te badania żeby wykluczyć raka węzłów chłonnych bo nie rozumiem dlaczego niby mam mieć zapalne węzły chłonne a co ras więcej ich dochodzi i ja się dotykowo z tygodnia na tydzień coraz gorzej czuje. Serio ja nie wiem co jeszcze mógłbym zrobić żeby w końcu się dowiedzieć dlaczego coraz więcej ja tych węzłów chłonnych mam i co mi dolega. Za każde informacje bardzo serdecznie dziękuje. Pozdrawiam Tomek
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy przy boreliozie można starać się o dziecko?

Mój mąż choruje na starą boreliozę. Ma wszystkie koinfekcje poza babesioza. Leczy się już pół roku. powoli objawy ustępują. Ja jestem zdrowa. Czy możemy się starać o dziecko ?? Czy w ogóle mamy szanse na dziecko przy takim obciążeniu antybiotykami ??
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy bóle oczu mogą być powiązane z boreliozą?

Moj 6 letni syn co jakis czas ma ataki bolu oczu badz jednego oka czasami pojawiaja sie tez wymioty po nich bol ustepuje mial robiona tomografie wszystko dobrze badanie okulistyczne tez wyniki bardzo dobre czy to moze byc migrena co... Moj 6 letni syn co jakis czas ma ataki bolu oczu badz jednego oka czasami pojawiaja sie tez wymioty po nich bol ustepuje mial robiona tomografie wszystko dobrze badanie okulistyczne tez wyniki bardzo dobre czy to moze byc migrena co należałoby jeszcze zrobic chodzi mi o badanie.Syn byl zarazony borelioza leczony 3 tygodnie antybiotykiem czy jest mozliwe ze to od tego te ataki
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jakie mogą być przyczyny tężyczki u 27-latki?

Witam, Mam terzyczkę z niewyjaśnionego powodu. Atak paniki nie mogę iść ciągnę noga po ataku zaczynaja drżeć mięśnie głównie jedna strona ciała. Mam stwierdzone policystyczne jajniki, problemu ze wzrokiem od jakiegoś czasu, problemu ze stawami okropne bóle raz na... Witam, Mam terzyczkę z niewyjaśnionego powodu. Atak paniki nie mogę iść ciągnę noga po ataku zaczynaja drżeć mięśnie głównie jedna strona ciała. Mam stwierdzone policystyczne jajniki, problemu ze wzrokiem od jakiegoś czasu, problemu ze stawami okropne bóle raz na jakiś czas. Nieustanne rozwolnienie. Insulinoopornośc. Zastanawiam się czemu wszyscy mogą żyć normalnie a ja mam tak poważne wstrząsy mięśni suplementuje regularnie magnefar max i witamina D. Czy to naprawdę nerwica ? Czy może ta bolerioza ? Strasznie się boje czemu te ataki są przez miesiąc dzień w dzień po kilka razy nie mam już siły i zastanawiam się czy się obudzę. Bardzo jest mi okropnie. Zastanawiam się czy mogę planować rodzine kiedyś czy miejsc takie ataki w ciąży będę w stanie donosić i urodzić dziecko. Mam wrażenie ze nikt nie rozumie co przechodzę ponieważ tego nie widać kompletnie. Czy taka terapia jest w stanie mnie wyleczyć ? Czy jako staruszka tez będę ciągnęła nogą po klatce schodowej nie widząc moich drzwi bo robi mi się ciemno przed oczami na chwile ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy podane objawy mogą świadczyć o rumieniu po ukąszeniu przez kleszcza?

Witam. Syn 4 letni bedac na wakacjach z dziadkami wrocil ze sladem ukaszenia. ( podobno wygladalo to jak ugryzienie meszki albo muchy konskiej). Mija 3 miesiac a slad na raczce dalej jest. Wyglada jak siniak taki fioletowy :( martwie sie... Witam. Syn 4 letni bedac na wakacjach z dziadkami wrocil ze sladem ukaszenia. ( podobno wygladalo to jak ugryzienie meszki albo muchy konskiej). Mija 3 miesiac a slad na raczce dalej jest. Wyglada jak siniak taki fioletowy :( martwie sie bardzo. Czy jest mozliwe ze to kleszcz go ugryzl a to rumien boleriozy?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jarosław Stobiecki
Lek. Jarosław Stobiecki

Czy podane objawy mogą świadczyć o nowotworze?

Witam.prosze o pomoc . Od miesiąca mam zawroty głowy,lekkie nudności, często mi jest słabo. Oraz przy wszystkich objawach razem ból w klatce piersiowej. Morfologia ok, mocz ok, boleriozy nie mam,kardiologicznie ok,ginekologiczne ok. Neurolog zrobił RTG czynnościowe wyszło zniesienie... Witam.prosze o pomoc . Od miesiąca mam zawroty głowy,lekkie nudności, często mi jest słabo. Oraz przy wszystkich objawach razem ból w klatce piersiowej. Morfologia ok, mocz ok, boleriozy nie mam,kardiologicznie ok,ginekologiczne ok. Neurolog zrobił RTG czynnościowe wyszło zniesienie lordozy szyjnej i pierwsze cztery kręgi nachodzą na siebie. Chodzę na gimnastykę. Nie robiono mi rezonansu ani tomografi. Czy od karku mogą być takie objawy? A może to guz? Jak mam na codzienne funkcjonować? Mam pracę fizyczno umysłową
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Co może oznaczać pogorszenie stanu zdrowia po ugryzieniu kleszcza?

Dzień dobry od 20 lat znacznie pogorszył się mój stan zdrowia. Na moment straciłem wzrok, mam straszny światłowstręt, odczuwam ciągłe zmęczenie, drżenie mięśni, słabsza erekcja, gubię wyrazy podczas czytania, mam słabą pamięć, słabe mięśnie, sztywne plecy. Słyszę... Dzień dobry od 20 lat znacznie pogorszył się mój stan zdrowia. Na moment straciłem wzrok, mam straszny światłowstręt, odczuwam ciągłe zmęczenie, drżenie mięśni, słabsza erekcja, gubię wyrazy podczas czytania, mam słabą pamięć, słabe mięśnie, sztywne plecy. Słyszę piski w uszach, podczas ruchu oczami widzę jakby nitki, bardzo dokuczają mi zatoki. Bardzo szybko się męczę. Ciężko mi się wysłowić. W 2009 roku miałem robiony MR głowy i kręgosłupa, ale neurolog stwierdził że to podłoże psychologiczne. Punkcja - białko 60.63 (mg%), odczyn Nonne Apelta słabo dodatni, Pandyego dodatni, chlorki 123 mmol/l. Western Blot na Boreliozę w klasie IgM OspC 23-25 wynik 8 a p41 wynik 1, kleszcz ugryzł mnie gdy miałem 17 lat teraz 37.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak radzić sobie z boreliozą w ciąży?

Witam mam 29 lat w zeszłym roku dowiedzialam się ze mam zaawansowana Bolerioze ból nie do zniesienia ogniska wokół stawów praktycznie dwa miesiące spędziłam w szpitalu bez ruchu, do tego od 15 roku życia leczę się na nadciśnienie.Od zeszłego tyg... Witam mam 29 lat w zeszłym roku dowiedzialam się ze mam zaawansowana Bolerioze ból nie do zniesienia ogniska wokół stawów praktycznie dwa miesiące spędziłam w szpitalu bez ruchu, do tego od 15 roku życia leczę się na nadciśnienie.Od zeszłego tyg mam bóle w okolicach podbrzusza zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny ból się nasila do jakiego lekarza powinnam się udać i czy z moimi chorobami jest możliwe że ciąża będzie przebiegała prawidłowo i czy test może wskazywać coś innego??? Prosze o pomoc
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Czy moje objawy mogą wskazywać na boreliozę?

Witam mam 31 lat i bardzo potrzebuje pomocy bo mimo wielu skierowan do lekarzy jest coraz gorzej od paru lat miewalem lekkie bole kregoslupa ledzwiowego i piersiowego Ostatnio bole wogole nie przechodza w ledzwiowym mam kregosmyk 7 mm a piersiowy... Witam mam 31 lat i bardzo potrzebuje pomocy bo mimo wielu skierowan do lekarzy jest coraz gorzej od paru lat miewalem lekkie bole kregoslupa ledzwiowego i piersiowego Ostatnio bole wogole nie przechodza w ledzwiowym mam kregosmyk 7 mm a piersiowy musze ponowic rezonans bo bol jest taki jak by mi sie mial zlamac kregoslup przy ruchu do tego przy schylaniu bol klatki piersiowej Co dzin budze sie z kolejnymi bolami od marca : prawa dlon 3 palce lewa reka maly palec stopa duzy palec napady silnego swedzenia stawow dziwne uczucie.glownie w nocy oraz dretwienie i pieczenie dloni strzelanie w bolacych stawach Juz nie mam sil prosze o jakas rade Badania rzs wyszly w normie Ck kinaze kreatynowa mam obnizona do 8 I bolerioza pierwsze syadium Jestem 2 tydzien po miesiecznej kuracji antybiotykowej nie wiem czy wogole zwiazane z bolerioza czy jakas inna choroba Bardzo prosze o pomoc
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy jest możliwe, że mogę mieć boreliozę?

CZY MAM BOLERIOZE? Witam mam pytanie czy mam Bolerioze? Bo mojego lekarza nie ma chwilowo i nie mam z kim tych wyników badań skonsultować a zżera mnie ciekawość.. *Borrelia burgdorferi lgG met.ELISA ilościowo (ICD9:S21) - Wynik 6,03 RU/ml *Borrelia burgdorferi lgM met.ELISA ilościowo (ICD9:S25) - Wynik > 200,00 RU/ml
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jarosław Stobiecki
Lek. Jarosław Stobiecki
Patronaty