Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 6 , 6 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Holter EKG: Pytania do specjalistów

Czym są zaburzenia rytmu śródkomorowego?

Witam. Bardzo proszę o wytłumaczenie co to są zaburzenia rytmu srodkomorowego? Echo serca i holter nic nie wykazały, wszystkie inne badania (tj. Tsh, ft4, ft3, glukoza, lipidogram badania rozszerzone z krwi )także dobrze wyszły. Lekarz mówi ze to... Witam. Bardzo proszę o wytłumaczenie co to są zaburzenia rytmu srodkomorowego? Echo serca i holter nic nie wykazały, wszystkie inne badania (tj. Tsh, ft4, ft3, glukoza, lipidogram badania rozszerzone z krwi )także dobrze wyszły. Lekarz mówi ze to jest w normie. Jakie są rokowania? Co to jest i czy to coś groznego? Nie dostałam na to żadnych lekarst ale boje się codziennie ze przez to umre
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Czy mogę mieć migotanie przedsionków?

Witam. Od pół roku mam problemy z sercem. Mam niskie ciśnienia, górne nie przekracza zazwyczaj 100 a dolne potrafi spaść i do 50, do tego serce mi przyspiesza i zwalnia, mam nieregularne tętno. Mam duszności, uczucie lęku i odczuwam... Witam. Od pół roku mam problemy z sercem. Mam niskie ciśnienia, górne nie przekracza zazwyczaj 100 a dolne potrafi spaść i do 50, do tego serce mi przyspiesza i zwalnia, mam nieregularne tętno. Mam duszności, uczucie lęku i odczuwam bardzo dotkliwie te kołatania. Hormony, tsh, cukier etc w normie. Wielokrotne badania holterem wykazały bardzo zmienny puls. Aktualnie sytuacja się pogorszyła, kardiolodzy twierdzą że nie bardzo da się coś z tym zrobić. Boję się gdyż moj ojciec zmarł na migotanie przedsionków. Czy te objawy mogą mieć coś z tym wspólnego. Jakie badania mozna byłoby wykonać ?
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Dlaczego skacze mi tętno przy nadczynności tarczycy?

Dzień Dobry, mam 28 lat, leczę się na nadczynność tarczycy, ale jest ona od kilku miesięcy unormowana. Mimo to mam ciągle skoki tętna w spoczynku 85-105, podczas spaceru dochodzi do ok. 125 (mierzone opaską lub zaraz po zatrzymaniu ucisk... Dzień Dobry, mam 28 lat, leczę się na nadczynność tarczycy, ale jest ona od kilku miesięcy unormowana. Mimo to mam ciągle skoki tętna w spoczynku 85-105, podczas spaceru dochodzi do ok. 125 (mierzone opaską lub zaraz po zatrzymaniu ucisk palcami i stoper). Czuję ciągle kołatanie serca, duszności, zawroty głowy. Wejście po schodach na 1 piętro sprawia mi problem, bo zaraz pojawiają się zawroty głowy i osłabienie. Serce jest sprawne - miałem 2 miesiące temu robione usg serca i holter 24h, Pani kardiolog nie znalazła żadnych nieprawidłowości. Ze względu na lęk który towarzyszy skokowi tętna zaczynam mierzyć puls, mierzę go bardzo często.. boję się, że to coś poważnego. Nie mam już pomysłu co mogę robić dalej aby sobie pomóc, ale te codziennie stany są nie do zniesienia Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Czybw nerwicy możliwe jest pulsowanie tętnic?

Czy w nerwicy możliwe jest pulsowanie tętnic? I jeśli tak to czy jest to groźne? Dodam że jak się denerwuje lub czuje lęk to pulsowanie wzrasta. Szyja i lewy bok aż do brzucha. Miałem badane serce kardiologocznie 4 miesiące temu(echo,ekg... Czy w nerwicy możliwe jest pulsowanie tętnic? I jeśli tak to czy jest to groźne? Dodam że jak się denerwuje lub czuje lęk to pulsowanie wzrasta. Szyja i lewy bok aż do brzucha. Miałem badane serce kardiologocznie 4 miesiące temu(echo,ekg kilka razy, ekg z próbą wysilkowa, holter ekg 24 godziny) . Do tego rtg klatki i usg jamy brzusznej. Wyniki dobre. Mam 23 lata.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Co znaczy moje rtg płuc?

Uprzejmie proszę o interpretację wyniku badania RTG płuc. Badanie było robione w związku z gruźlicą współpracownika. Palę od 20 lat. Ostatnie badanie miałam robione ok 10 lat temu. Wynik: pasmowaty cień włóknisty w okolicy nadprzeponowej płuca lewego. Lewy kąt przeponowo... Uprzejmie proszę o interpretację wyniku badania RTG płuc. Badanie było robione w związku z gruźlicą współpracownika. Palę od 20 lat. Ostatnie badanie miałam robione ok 10 lat temu. Wynik: pasmowaty cień włóknisty w okolicy nadprzeponowej płuca lewego. Lewy kąt przeponowo żebrowy spłycony. Serce małe typu wiszącego. Nie byłam chora w czasie badania. EKG miałam robione 3 lata temu w związku ze spadającym tętnem do około 40, i osłabieniu, w EKG i holterze nie wyszło nic niepokojącego. Posiadam obraz RTG ale nie da się go tutaj załączyć.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Dlaczego mam wysoki puls i ciśnienie?

Cześć. 21 lat i mam straszny problem, który uprzykrza mi życie do tego stopnia, że rozmyślałem już nad tym, aby je zakończyć. Mianowicie miesiąc temu miałem nagły skok pulsu i ciśnienia, strasznie się przestraszyłem. Jeszcze wtedy nie wiedziałem, że... Cześć. 21 lat i mam straszny problem, który uprzykrza mi życie do tego stopnia, że rozmyślałem już nad tym, aby je zakończyć. Mianowicie miesiąc temu miałem nagły skok pulsu i ciśnienia, strasznie się przestraszyłem. Jeszcze wtedy nie wiedziałem, że to puls i ciśnienie. Moi bliscy zadzwonili po karetkę, ratownicy na miejscu po sprawdzeniu pulsu i ciśnienia stwierdzili 240/180 i puls 165. To dolało goryczy do sytuacji jeszcze bardziej się wystraszyłem, czułem że mdleje i umieram. Podano mi dożylnie lek na obniżenie ciśnienia i pulsu i do tego relanium. Trochę przechodziło po chwili. Zawieziono mnie na SOR i zostawiono na obserwacji 6 dni na oddziale chorób wewnętrznych. Zrobiono mi badania takie jak EKG, RTG klatki piersiowej, USG tętnic szyjnych i wątroby, tomograf głowy, morfologie, chemie no i holter ekg. Tu pojawia się problem bo holter miałem założony jak bałem wstać się z łóżka szpitalnego i leżałem w nim 24h. Dlatego też boje się, że wynik badania mógł być nie miarodajny i coś zostało przeoczone. Reszta badań nie wskazywała na jakiekolwiek problemy ze strony serca czy czegokolwiek. Jedynie otłuszczona wątroba (mam nadwagę). Lekarz przepisał metokard i alprazopam i dał skierowanie do psychiatry i kardiologa, aby wykluczyć przyczynę kardiologiczną, bo na jego oko to była nerwica. W moim mieście niestety nie ma kardiologa więc udałem się do dobrego internisty, który zrobił echo serca i powiedział, że serce mam zdrowe i mam się nie obawiać żadnego zawalu itp. Jednakże ja nadal mam w głowie swoje, kilka razy w ciągu dnia serce przyspiesza do 150-160 uderzeń na minutę co bardzo mnie niepokoi i wzywam karetkę. W ciągu tygodnia około 4 razy jestem na SORze. Niestety nikt nie może wyłapać żadnego zaburzenia. Byłem dziś u psychiatry, który stwierdził nerwicę i zalecił farmako i psychoterapie. Jednak moje serce wciąż pracuje nieregularnie i co chwile przyspiesza. Szczególnie kiedy zasypiam lub się budzę. Jest to nie do zniesienia naprawdę pojawiają się już myśli samobójcze.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Dlaczego mam bóle w klatce piersiowej w wieku 20 lat?

Witam, Mam 26 lat 170 i ok 68kg Mój problem obiawia się bólem w klatce piersiowej takim jakby skurczem ciepłem który czuje az w brzuchu ciężki oddech mam uczucie ciężkich nóg bezzsennosc gdyż te uczucia obawiają się głównie w nocy... Witam, Mam 26 lat 170 i ok 68kg Mój problem obiawia się bólem w klatce piersiowej takim jakby skurczem ciepłem który czuje az w brzuchu ciężki oddech mam uczucie ciężkich nóg bezzsennosc gdyż te uczucia obawiają się głównie w nocy a do tego jest uczucie klocia w różnych miejscach ciała szczególnie na lewej stronie pleców i napady lękowe nie wiem czy jest to spowodowane słabym snem gdyż sypiam po 3h ostatnio mam lekka głowę dotego od czasu do czasu czuje taki jakby ucisk w lewej ręce jakby dretwiala mierze ciśnienie to wydaje się okej ok 125/93 do tego 74 uderzenia serca nie wiem już co robić byłem u kardiologia prywatnie zrobił mi badanie holterem i stwierdził, że wszystko jest ok i super proszę o pomoc bo to przecież nie jest normalne
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy wartości Holtera są właściwe?

Witam, odebrałem wyniki Holtera. Proszę o wytłumaczenie skrótów w części HRV: SDNN-24h, Index SDANN, rMSSD, pNN50, Moc widma 24h. Jakie są prawidłowe wartości tych parametrów?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co może być przyczyną takiego uczucia omdlenia?

Dzień dobry. Od około 3 miesięcy, podczas chodzenia( choć ostatnio zdarza się również w pozycji siedzącej, głównie w miejscach publicznych) mam poczucie, że za chwilę zemdleje. Zaczyna się od wrażenia, że obraz "przeskoczyl" , potem czuje uderzenie gorąca do głowy,... Dzień dobry. Od około 3 miesięcy, podczas chodzenia( choć ostatnio zdarza się również w pozycji siedzącej, głównie w miejscach publicznych) mam poczucie, że za chwilę zemdleje. Zaczyna się od wrażenia, że obraz "przeskoczyl" , potem czuje uderzenie gorąca do głowy, silniejszy szum w uszach i uczucie, że za chwilę zemdleje. Do omdlenia nigdy nie doszło. Zawsze staram się usiąść, uspokoić. Wtedy objawy odrobinę ustępują. Szumienie w uszach i poczucie, że słyszę jakby za szybą, a także delikatne migotanie/mroczki przed oczami towarzyszą mi nieustannie. Sytuacja jest dla mnie dramatyczna, ponieważ w związku z tymi objawami przestałam właściwie wychodzić z domu. Przejście 100m jest dla mnie problemem. Wykonałam holter ekg- wyszła jedynie tachykardia i lekkie, niegroźne dodatkowe pobudzenia; badania z krwi- w porządku. Jedynie p/ciała h.pylori dodatnie - jestem w trakcie leczenia. W związku z helicobacter - usg j. Brzusznej - również bez zmian. I MR kręgosłupa Szyjnego- zniesienie fizjologicznej lordozy, bez ucisku na nerwy. Proszę o pomoc. Jaka może być przyczyna? Jakie badania jeszcze wykonać. Za 4 miesiące wracam do pracy po urlopie wychowawczym i ciężko mi to sobie wyobrazić. Pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Hanna Markiewicz
Mgr Hanna Markiewicz

Co znaczy taka praca serca przy wysiłku?

Od marca tego roku zauważyłem, że przy wysiłku serce "dość szybko wchodzi na wysokie obroty". W trakcie niezbyt ciężkiego wysiłku (np. rozgrzewka 10 minut) tętno dochodzi do 130-140. W zeszłym roku trenowałem bezproblemowo dość intensywnie MMA. Na początku tego roku... Od marca tego roku zauważyłem, że przy wysiłku serce "dość szybko wchodzi na wysokie obroty". W trakcie niezbyt ciężkiego wysiłku (np. rozgrzewka 10 minut) tętno dochodzi do 130-140. W zeszłym roku trenowałem bezproblemowo dość intensywnie MMA. Na początku tego roku bezproblemowo grałem w siatkówkę, aktualnie po krótkim czasie gry w siatkówkę, czuje że serce od razu bije szybko w granicach 140- 160 razy. Poza uczuciem szybkiego bicia serca nie mam innych problemów, serce mnie nie boli, nie odczuwam duszności, możliwe że trochę więcej się pocę, ale nie jestem wstanie tego jednoznacznie ocenić ze względu na warunki, w których trenuję. Treningi na siłowni/basenie nie sprawiają większych problemów, tętno jest raczej w normie. Gorzej natomiast w sportach typowo wytrzymałościowych. Krótka przebieżka to od razu szybkie bicie serca. W ostatnim roku przytyłem około 6 kg co raczej spowodowane jest zmniejszoną, a właściwie całkowicie ograniczoną aktywnością fizyczną i lekką zmianą diety. Ostatni dość większy wysiłek fizyczny odbyłem tydzień temu, przejechałem około 30 km rowerem, w normalnym dla siebie tempie. Maksymalne odnotowane tętno wynosiło 178, praktycznie pod koniec jazdy i sporym podjeździe pod górę, w reszcie trasy myślę że wynosiło w granicach 140/150-60. Aktualnie ważę 94kg przy wzroście 191, wiek 20 lat). W mojej rodzinie występuje tendencja do nadciśnienia. U mnie wynosi ono średnio w granicach 140/85 przy czym uważam, że w zasadzie może być ono niższe. Źle reaguje na widok ciśnieniomierza nawet w warunkach domowych. Nie wiem czy ten stan jest spowodowany spadkiem kondycji, czy kryje się za tym coś poważniejszego, w każdym razie udałem się na badania: morfologia, tsh, mocz, cukier wszystko w normie. Dodatkowo byłem u dwóch kardiologów, ekg robione kilkukrotnie, wszystko prawidłowo. Miałem też założonego holtera na 48 godzin, również nie wykazał niczego niepokojącego. Nie mam pojęcia skąd wziął się u mnie taki stan i czym może być spowodowany. Do tej pory nie miałem żadnych problemów ze zdrowiem, nie licząc łagodnej astmy oskrzelowej (nigdy nie miałem żadnego ataku duszności, dobrze znosiłem wysiłek, właściwie nie odczuwałem tej astmy), oraz uczulenia na kurz, na które od tego roku jestem odczulany. Nie wiem czy nie powinienem zrezygnować ze sportu, bo trening z uczuciem, że serce zaraz wyskoczy z klatki, odbiera mi jakiekolwiek chęci do uprawiania sportu.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Co mogą znaczyć takie migotanie przedsionka i duszności?

Robilam holtera mam migotanie przedsionek do tego nie mam okresu prawdopodobnie mam problem z tarczyca od jakiegoś czasu czuje jak by mnie dusilo nie wiem co robić gdzie się udać
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Jakie objawy może dawać nerwica lękowa?

Witam. Od paru lat walczę prawdopodobnie z nerwica lekowa. Zaczęło się od serca(zrobiony holter EKG, samo EKG wiele razy, przeswietlenie klatki piersiowej, USG jamy brzusznej), jakiś czas było dobrze a od niedawna odczuwam mrowienie, ciągniecie (ciężko określi) oraz chwilowe bóle... Witam. Od paru lat walczę prawdopodobnie z nerwica lekowa. Zaczęło się od serca(zrobiony holter EKG, samo EKG wiele razy, przeswietlenie klatki piersiowej, USG jamy brzusznej), jakiś czas było dobrze a od niedawna odczuwam mrowienie, ciągniecie (ciężko określi) oraz chwilowe bóle(rzadko) z tyłu głowy, wcześniej bywało również z boku nad uszami. 4 miesiące temu zrobiony holter rr który wykazał nadciśnienie. Podczas przyjmowania leków ciśnienie w normie a objawy nie ustępują. Nadciśnienie "wyleczone", zrzucilem 20kg i na lekach miałem 110/50 przy pulsie 45. Na ta chwile między 120-135/70. Wiek 26 lat. Czy nerwica może dawać takie objawy? Nasilają się po każdym papierosie lub na kacu ale to prawdopodobnie moja fobia nasila objawy.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Co oznacza wynik EKG Holter u 27-latka?

Witam. Proszę o interpretację wyniku badania holterem. Mężczyzna 27 lat. Nie skarży się na dolegliwości typu omdlenia, kołatanie serca itp. Stwierdzony zespół WPW bezobjawowy. Średnie HR: 72, Max HR: 166 ( bieg ), Minimalne HR: 44 Pauzy: 0 Ektopia... Witam. Proszę o interpretację wyniku badania holterem. Mężczyzna 27 lat. Nie skarży się na dolegliwości typu omdlenia, kołatanie serca itp. Stwierdzony zespół WPW bezobjawowy. Średnie HR: 72, Max HR: 166 ( bieg ), Minimalne HR: 44 Pauzy: 0 Ektopia komorowa: Razem: 0, RnaT: 0 Ektopia nadkomorowa 20%. Razem: 54, Pojedyncze: 52, Pary: 1, Razem sekwencje: 0, w tym pobudzeń: 0 , Najdlużysz run: 0@9:08-1 0, Najszybszy run: 0 @ 9:08- 1 0, Aberowane: 0 Zmienność RR: SDNN: 197 ms, pNN50: 16,56%, RMSSD: 45 ms Z góry dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Co oznacza wynik Holtera u 9-latka?

Witam Proszę o interpretacje wyniku Holtera 9 letniego chłopca.Zasłabł na treningu piłkarskim Czas rejestracji 24h,5 min,niediagnostyczne 3,42% zapisu.Rytm zatokowy o częstotliwości 75-150/min,średni 97/min.W dniu sredni rytm 91-108/min,w nocy średni rytm 84-89/min.Zarejestrowano pojedyńcze pobudzenia dodatkowe nadkomorowe,bez arytmii komorowej.Obecne wysokie odejscie pkt-u J.bez częstoskurczu.Bez zaburzeń przewodzenia.Bez pauz RR>2sek. lat 40,ojciec. Dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Jakie są normy w przypadku odstępu QT w zapisie EKG?

Dzień dobry. Chciałem zapytać o normy w przypadku odstępu QT w zapisie EKG. Kilka lat temu gdy miałem robione badanie holterem odstęp QT wynosił 340 ms natomiast 2 lata później 370. Szukając zakresu norm znalazłem różne wartości. W jednym miejscu... Dzień dobry. Chciałem zapytać o normy w przypadku odstępu QT w zapisie EKG. Kilka lat temu gdy miałem robione badanie holterem odstęp QT wynosił 340 ms natomiast 2 lata później 370. Szukając zakresu norm znalazłem różne wartości. W jednym miejscu było podane że od 300ms, w innym od 320, w jeszcze innym, ze od 360. jaka jest prawidłowa wartość i czy u mnie może występować skrócony odstęp QT i tym samym zagrażać zyciu?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Czy ataki paniki mają wpływ na serce?

Witam. Mam 23 lata. Od kilku miesięcy mam nerwicę. Odczuwam ciągły lęk,napięcie i niepokój. Mam napady paniki. Czy ma to jakiś wpływ na serce ? Miałem robione echo serca,ekg kilkukrotne,ekg wysiłkowe poprzedzające Holterem ekg 24 godziny. RTG... Witam. Mam 23 lata. Od kilku miesięcy mam nerwicę. Odczuwam ciągły lęk,napięcie i niepokój. Mam napady paniki. Czy ma to jakiś wpływ na serce ? Miałem robione echo serca,ekg kilkukrotne,ekg wysiłkowe poprzedzające Holterem ekg 24 godziny. RTG klatki i usg jamy brzusznej. Wszystkie wyniki były ok. Czy sytuację stresujące w nerwicy i lęk mogą wywołać zawał czy coś podobnego w moim wieku ?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Dlaczego mam uczucie kłucia w piersiach?

Od małego przy wysiłku miałem problem z oddychaniem i ucisk w klatce piersiowej teraz ucisk jest cały czas ,mam uczucie jak biorę powietrze do pełnego wdechu że coś tam blokuje mój oddech Miałem robioną gastroskopię i wszystko woarzadku, badania serca... Od małego przy wysiłku miałem problem z oddychaniem i ucisk w klatce piersiowej teraz ucisk jest cały czas ,mam uczucie jak biorę powietrze do pełnego wdechu że coś tam blokuje mój oddech Miałem robioną gastroskopię i wszystko woarzadku, badania serca EKG , badanie holtera ,USG serca , i wszystko w porządku Prześwietlenie płuc w porządku cierpię na bezsenność kładąc sie na łóżko przy męczącym oddechu nie mogę zasnąć
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Co oznacza pieczenie w okolicy łopatki?

Witam, mam 24 lata. Od tygodnia odczuwam dziwne pieczenie w okolicy lewej łopatki. Pieczenie ma nawracający charakter, pojawia się kilkanaście razy w ciągu dnia. Zdarza się też nierzadko ucisk między łopatkami, ale nie jest bolesny. Jest to jakby ucisk i... Witam, mam 24 lata. Od tygodnia odczuwam dziwne pieczenie w okolicy lewej łopatki. Pieczenie ma nawracający charakter, pojawia się kilkanaście razy w ciągu dnia. Zdarza się też nierzadko ucisk między łopatkami, ale nie jest bolesny. Jest to jakby ucisk i uczucie zimna w tym miejscu jednocześnie. Nie utrudnia mi to jakoś życia, ale jest to bardzo nieprzyjemne. Nieraz te objawy pojawiają się w spoczynku. Czasem też czuję pobolewanie w lewej ręce, chociaż ostatnio po leżeniu na lewym boku po obudzeniu odczuwałam krótkotrwały ból po prawej stronie ciała, nie pamiętam czy wtedy bolała mnie klatka z prawej strony czy bolało mnie blisko klatki piersiowej. Na początku lipca tego roku miałam robiony rtg klatki piersiowej i badanie nic nie wykazało. Obecnie czekam na wyniki z holtera ekg, gdyż miewam kołatania serca, na które regularnie przyjmuję jedną tabletkę Propranololu w dawce 10 mg. Nawet leki przeciwbólowe typu Apap niezbyt mi na te dolegliwości pomagają. Czy to może być od kręgosłupa czy od serca?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznacza pulsowanie w brzuchu u 23-latka?

Witam. Czego powodem może być skakanie/pulsowania w brzuchu oraz po lewej stronie klatki oraz uciski w mostku jeśli badania serca tj. Ekg,echo,ekg wysiłkowe i holter ekg 24 godziny oraz rtg klatki piersiowej nie wykazują nic złego. Wszytskie badania są w... Witam. Czego powodem może być skakanie/pulsowania w brzuchu oraz po lewej stronie klatki oraz uciski w mostku jeśli badania serca tj. Ekg,echo,ekg wysiłkowe i holter ekg 24 godziny oraz rtg klatki piersiowej nie wykazują nic złego. Wszytskie badania są w porzadku. Czy może to być jakas nerwica lekowa czy coś związanego z psychiką?
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Czy jest jakaś możliwość, że choruję na nerwicę?

Witam. Od 3 miesięcy mam ucisku w klatce przy których odczuwam lek i niepokój o serce. Dodam że miałem robione rtg klatki oraz byłem przebadany kardiologicznie (echo,ekg,holter ekg 24 godziny oraz próba wysilkowa) morfologia krwi też ok. Czy może... Witam. Od 3 miesięcy mam ucisku w klatce przy których odczuwam lek i niepokój o serce. Dodam że miałem robione rtg klatki oraz byłem przebadany kardiologicznie (echo,ekg,holter ekg 24 godziny oraz próba wysilkowa) morfologia krwi też ok. Czy może to być jakąś nerwica? Gdyż Od kad to się pojawiło straciłem trochę na wadze. Czy mam się o co bać? Wyniki są w porządku. Mam 23 lata .
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś
Patronaty