Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 6 , 5 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pytania do specjalistów

Co oznacza ból głowy i okolic ucha?

Błagam o jaką kolwiek opinie od paru dni dokucza mi delikatny ból głowy za uchem z prawej strony czasem wieczorem boli mnie na środku głowy nie wiem czy to może być od kręgosłupa bo mam chory zwyrodnienie nie mam innych... Błagam o jaką kolwiek opinie od paru dni dokucza mi delikatny ból głowy za uchem z prawej strony czasem wieczorem boli mnie na środku głowy nie wiem czy to może być od kręgosłupa bo mam chory zwyrodnienie nie mam innych objawów czasem szwabkuje mi pamięć ale to mam od dawna boje sie czy to nie jest przypadkiem guz kogo dotyka guz najczęściej i dlaczego.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko

Czy możliwe jest zapalenie przydatków?

Witam , przez 7 dniu stosowalam antybiotyk Augmentin na bakterie ,które wyszły mi w posiewie ,w ostatni dzień brania antybiotyku zaczął mnie boleć lewy jajnik a teraz boli mnie podbrzusze ,nie zbyt mocno ale boli.Czy jest możliwość ,ze przy antybiotykoterapi... Witam , przez 7 dniu stosowalam antybiotyk Augmentin na bakterie ,które wyszły mi w posiewie ,w ostatni dzień brania antybiotyku zaczął mnie boleć lewy jajnik a teraz boli mnie podbrzusze ,nie zbyt mocno ale boli.Czy jest możliwość ,ze przy antybiotykoterapi rozwinęło się u mnie zapalenie przysadków ? A moze to coś innego ? Nie mieszkam w Polsce ,dlatego nie mogę iść do lekarze .Proszę o odp. Dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Andrzej Niedzielski
Dr n. med. Andrzej Niedzielski

W jaki sposób bada się ENA?

Dzień dobry, byłam w szpitalu na reumatologii na badania, miałam między innymi ANA i ENA. Wszystkie wyniki już są, podobno ANA mam dodatnie, a od ponad miesiąca ENA w realizacji. Co to może oznaczać? ENA jest oznaczane w zależności od... Dzień dobry, byłam w szpitalu na reumatologii na badania, miałam między innymi ANA i ENA. Wszystkie wyniki już są, podobno ANA mam dodatnie, a od ponad miesiąca ENA w realizacji. Co to może oznaczać? ENA jest oznaczane w zależności od ANA, czy coś musi być nie tak po stronie laboratorium, że tyle czekam?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jak leczyć żylaki odbytu?

Chyba mam podejrzenie hemoroidów, poza odbytem znajduje się jeden guzek miękki, krawawił tylko raz, innych objawów poza tym nie odczuwam. Jedynie tylko przy defekacji coś wychodzi z odbytu ale poźniej od razu wraca tam skąd przybyło. Zaczęłam stosować diohespan max... Chyba mam podejrzenie hemoroidów, poza odbytem znajduje się jeden guzek miękki, krawawił tylko raz, innych objawów poza tym nie odczuwam. Jedynie tylko przy defekacji coś wychodzi z odbytu ale poźniej od razu wraca tam skąd przybyło. Zaczęłam stosować diohespan max i hemorol żeby pozbyć się tego no iprzede wszystkim żeby to na zawsze nie zostało poza odbytem. Miałam tez wrazenie raz czy dwa pobolewa mnie odbyt najcześciej przy oddawaniu stolca. Co robić i czy to groźne?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wojciech Zygmunt
Lek. Wojciech Zygmunt

Jak wyleczyć ciężką infekcję nerek?

Witam... W lutym leżałam 4 dni w szpitalu z podejrzeniem odmiedniczkowego zapalenia nerek. Przyjęta z dodatnim posiewem moczu 10^4 (e coli) oraz wysoką gorączką i wysokim CRP w krwi. Po 4 dniach kroplówek z antybiotykiem Cipronex kiedy stan... Witam... W lutym leżałam 4 dni w szpitalu z podejrzeniem odmiedniczkowego zapalenia nerek. Przyjęta z dodatnim posiewem moczu 10^4 (e coli) oraz wysoką gorączką i wysokim CRP w krwi. Po 4 dniach kroplówek z antybiotykiem Cipronex kiedy stan zapalny ustąpił zostałam wypisana do domu z zaleceniem przyjmowanie tego samego antybiotyku doustnie. Potygodniu przyjmowania odczekałam 2-3 dni i ponownie zrobiłam posiew moczu. Niestety posiew tym razem też wyszedł dodatni 10^5 również z bakterią E coli. W szpitalu wynik posiewu na lekowrażliwość w każdej pozycji wskazywał "Wrażliwy" Tym razem w jednej pozycji wyszedł Oporny. Lekarz pierwszego teraz przepisał antybiotyk z innej grupy i nakazał przyjmowanie 7 dni a po 10 dniach wykonanie kolejnego posiewu moczu. Niestety po raz trzeci posiew wyszedł dodatni E coli 10^5 ale z zaznaczeniem " DROBNOUSTRÓJ ALARMOWY " ( szczep wytwarza B-laktamazę o rozszerzonym spektrum (ESBL) Na 7 pozycji w rubryce (lekowrażliwośćć ) już 5 wykazało Oporność. Wrażliwość jedynie na Amoksycyline i Nitrofurantoine. Od momentu, kiedyy skończyłam pierwszy antybiotyk Cipronex objawy jak gorączka, pieczenie, częstomocz ustąpiły.Czuje się znacznie lepiej, ale bakteria E coli dalej we mnie siedzi i to mnie niepokoi, Dodatkowo stała się oporna a w wyniku badania moczu pojawił się zwrot " Drobnoustrój Alarmowy " Kontaktowałam się ze szpitalem telefonicznie a tam otrzymałam odpowiedź, że jeśli dobrze się czuje i obecnie nie mam żadnych objawów mimo tego, że posiew dalej wychodzi dodatni z bakterią e coli nie powinnam podejmować dalszych działań. Trochę mnie to niepokoi :/ czy aby na pewno ? Czy nie powinnam dalej próbować innych antybiotyków,które rozprawią się z bakterią e coli ? Badania ogólne moczu prawidłowe, dobrze się czuje mimo złego wyniku posiewu. Proszę o radę, bo z pęcherzem mam problemy od lat i jestem niemal pewna,że objawy powrócą.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Czy stan kręgosłupa może mieć wpływ na serce?

Witam, tydzień temu uderzyłem,ucisnelem głowę o zagłowek w aucie (z tylu). Wylądowałem w szpitalu i po zdjeciach RTG stwierdzono Słycenie Lordozy Szyjnej. Niestety mam ataki takie, że mocniej bije mi serce i uciska w klatce piersiowej czy to może wiązać się z tym co wykryli? trochę mnie to niepokoi. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Co oznacza wynik USG pochwy?

Dzień dobry. W moim wyniku usg pochwy napisane jest tak.Trzon macicy przodozgiety o niejednorodnej echogenicznosci. Poza tym wszystko w normie.Co to znaczy ta niejednorodna echogenicznosc. Nigdy wcześniej nie miałam tego w opisie.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Andrzej Niedzielski
Dr n. med. Andrzej Niedzielski

Czy przy wadzie genetycznej można mieć dziecko?

Witam. Mam 30 lat i nie dawno się dowiedziałam że mam translokacje robertsonowska zrównoważona dokładnie wynik był taki 45XX 14i22 (q10, q10) przy takim wyniku jakie mam szansę na zdrowe dziecko? Jedna córeczkę mam zdrowa ma 8 lat i po... Witam. Mam 30 lat i nie dawno się dowiedziałam że mam translokacje robertsonowska zrównoważona dokładnie wynik był taki 45XX 14i22 (q10, q10) przy takim wyniku jakie mam szansę na zdrowe dziecko? Jedna córeczkę mam zdrowa ma 8 lat i po niej miałam dwa poronienia w 8 tyg. Bardzo chcemy mieć jeszcze jedno dziecko, ale jest też strach czy wszystko będzie dobrze.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Andrzej Niedzielski
Dr n. med. Andrzej Niedzielski

Co oznacza wynik badania szyjki macicy?

Witam. Proszę o intepretacje wyników. Fragmenty normotypowego endocervix. Fragmenty szyjki macicy w stanie przewlekłego zapalenia z cechami metaplazji plaskonablonkowej. Cechy dysplazji w nadeslanych materialach nie uwidoczniono. Dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Co oznaczają wyniki badania tarczycy 25-latki?

Witam Otóż moje tag wyszło 0.982 miałam robione usg tarczycy i płat lewy o tym 42x14x16mm płat prawy 60x23x14mm w jego biegunie górnym hypoechogenny guzek wielości 5mm. Poza tym ona płaty o jednostronnym prawidłowym echu. Dostałam od endokrynologa jodid 200... Witam Otóż moje tag wyszło 0.982 miałam robione usg tarczycy i płat lewy o tym 42x14x16mm płat prawy 60x23x14mm w jego biegunie górnym hypoechogenny guzek wielości 5mm. Poza tym ona płaty o jednostronnym prawidłowym echu. Dostałam od endokrynologa jodid 200 w tabletce. I czy ucisk w gardle się zmniejszy? Bardzo dużo biegam bo po 10 km czy mam wyeliminować sport?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Co mogą oznaczać bóle szyi?

Witam, Mój tata od czasu do czasu skarży się na bóle szyi, karku, nie może w tym czasie ruszyć głowa w jedną stronę. Obecnie znowu ma ten ból, i nie może skręcić głowa w lewą stronę. Pół roku temu miał... Witam, Mój tata od czasu do czasu skarży się na bóle szyi, karku, nie może w tym czasie ruszyć głowa w jedną stronę. Obecnie znowu ma ten ból, i nie może skręcić głowa w lewą stronę. Pół roku temu miał robiona angiografie tętnic szyjnych, przy czym tętnica lewa była niedrozna i lekarz nie mógł się przez nią przebić. Czy możliwy jest jakiś związek pomiędzy ta tętnica lewa a bólem przy skręcaniu głowy w lewo? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Co oznacza wynik badania prostaty?

Mam 44 lata robiłem usg i mam napisane Gruczoł krokowy o wym ok 42×27×26 mm czy mam się martwić .
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wojciech Zygmunt
Lek. Wojciech Zygmunt
Dotyczy: USG Urologia Prostata

Co oznacza ból pleców w jednym miejscu?

Dzien dobry mam pytanie bola mnie plecy na wysokosci zapiecia od stanika boli mnie to juz dlugo 18 miesiecy ale teraz bol przechodzi na gardlo i czuje dretwienie policzkow na wysokosci uszu troche wyzej .i od tygodnia czuje jak kreci mi sie w glowie
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Jak leczyć pokrzywkę u 32-latki?

Witam, 2 lata temu dostałam dziwnego uczulenie. Wszystko zaczęło się latem. Chodziłam na fitness i podczas wysiłku na skórze pojawiła się mała pokrzywka i swędziała, najbardziej pod pachami. Problem z miesiąca na miesiąć stawał się bardziej uciążliwy. Dziś nawet lekkie... Witam, 2 lata temu dostałam dziwnego uczulenie. Wszystko zaczęło się latem. Chodziłam na fitness i podczas wysiłku na skórze pojawiła się mała pokrzywka i swędziała, najbardziej pod pachami. Problem z miesiąca na miesiąć stawał się bardziej uciążliwy. Dziś nawet lekkie "przegrzanie" ciała powoduje planu plus swędzenie. Np jak odkurzam lub jadę samochodem i jestem ubrana w kurtkę szalik itp. Na pewno to nie chodzi o leki bo nie zmieniałam ani nie brałam nowych. Dziś natomiast skojarzylam pewniej fakt...2 kata temu dokładnie w wakacje zrobiłam sobie tatuaż na ręce jest bardzo mały. Czy to możliwe że to uczulenie jest wywołane właśnie przez niego? Dodam że miałam robione testy alergiczne i nie mam na nic allergii.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Czy konieczna jest wizyta u urologa?

Czy powinnam pilnie udać się do urologia? Nerka lewa z szeroką miedniczka o objętości 10 ml, nieznacznie poszerzone szyje kielichów zwłaszcza górnego. W nerce kilka drobnych odbić echa największe 0,5 cm bez cienia akustycznego
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski
Dotyczy: Urologia Nerka

Czy możliwa jest mitomania?

Witam. Czy mój mąż jest mitomanem? Zaczęło się od kłamstw o samochodzie którego nie ma,prawo jazdach itp. wybaczyłam. Nagle w rozmowach telefonicznych pojawiła się ciocia zza granicy która dawała nam szansę na lepsze życie u siebie... Rozmów było dużo... Nawet... Witam. Czy mój mąż jest mitomanem? Zaczęło się od kłamstw o samochodzie którego nie ma,prawo jazdach itp. wybaczyłam. Nagle w rozmowach telefonicznych pojawiła się ciocia zza granicy która dawała nam szansę na lepsze życie u siebie... Rozmów było dużo... Nawet ja z nią rozmawiałam,radziła mi w problemach(mąż powtarzał do słuchawki). Ciocia chora? Mąż płakał do słuchawki... Aż odkryłam że zdjęcia rzekomej cioci są w Internecie a telefony od cioci są aplikacja do fałszywych połączeń. Nie mam pojęcia co robić. Kocham męża ale zrobił coś okropnego, nie wiem co jeszcze było fikcja skoro to wmawiał mi przez 1,5 roku. Nie wierzę że człowiek zdrowy jest zdolny do czegoś takiego. Czy to się leczy?
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Magdalena Golicz
Mgr Magdalena Golicz
Mgr Irena Mielnik - Madej
Mgr Irena Mielnik - Madej

Jak należy leczyć załupek?

Witam dziś jakąś godzinę temu zauważyłem że chyba mam załupek bo mam pod żołędziem oponke, naciągnąłem napleta na żołędzia ale widzę dalej że ta opuchlizna jest widoczna i teraz moje pytanie mianowicie co mam zrobić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wojciech Zygmunt
Lek. Wojciech Zygmunt
Dotyczy: Urologia Załupek

Co oznacza biała wydzielina z nosa po operacji guza mózgu?

Jestem po operacji guza mózgu i mam biała wydzieline z nosa a po tylnej ścianie gardła spływaja mi cały czas jakieś kluchy których nie mogę polknac. Boli mnie nos i mam kłopoty z oddycha iem. Czy to może być płyn mózgowych rdxeniowy
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Co oznacza wynik TK 52-latka?

Dzień dobry, proszę o ocenę wyniku tomografii komputerowej: Umiarkowanego stopnia boczne lewe skrzywienie. Spłycenie fizjologicznej lordozy. Drobne osteofity na przednich i bocznych krawędziach trzonów kręgów lędźwiowych od L1 do L5. Zwężenia przestrzeni międzykręgowych na poziomie L4/L5 L5/S1 Wielopoziomowe od L2... Dzień dobry, proszę o ocenę wyniku tomografii komputerowej: Umiarkowanego stopnia boczne lewe skrzywienie. Spłycenie fizjologicznej lordozy. Drobne osteofity na przednich i bocznych krawędziach trzonów kręgów lędźwiowych od L1 do L5. Zwężenia przestrzeni międzykręgowych na poziomie L4/L5 L5/S1 Wielopoziomowe od L2 do S1 , obustronne zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych w postaci zwężenia szpar stawowych, zwiększonej sklerotyzacji powierzchni stawowych i odczynów wytwórczych, zmiany powodują zniekształcenie otworów kręgowych i konflikty korzeniowe. Drobne zwapnienia w jądrze miażdżystym, łączące się z tylnymi krawędziami trzonów kręgowych na poziomie L4/L5 L5/S1. Na poziomie L4/L5 L5/S1 widoczne centralno-dwuboczne 5-6mm uwypuklenia jądra miażdżystego do kanału kręgowego z uciskiem na worek oponowy i korzenie nerwów P i L szerokość kanału kręgowego w normie. Czy mogę się starać o grupę niepełnosprawności?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Co oznacza wynik RTG kręgosłupa 33-latki?

Witam, proszę o wyjaśnienie. Opis zdjęcia rtg kręgosłupa: " Wyrostki poprzeczne kręgu L-5 nieco przerośnięte. Po za tym w widocznej strukturach kostno- stawowych uchwytnych zmian rtg nie wykazuje". Czy to dobry wynki??
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk
Patronaty