Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 7 , 0 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gastroenterologia: Pytania do specjalistów

Bóle żołądka i drętwienie rąk a zapalenie żołądka

Witam jestem 23 letnim mężczyzna, od dwóch tygodni mecze się z zapaleniem żołądka spowodowanym cofaniem wie treści z jelit do niego. Lekarz przepisał mi 2 antybiotyki Duomox i Framilid po jednej tabletce co 12h do tego osłonowe tracąc 2 razy... Witam jestem 23 letnim mężczyzna, od dwóch tygodni mecze się z zapaleniem żołądka spowodowanym cofaniem wie treści z jelit do niego. Lekarz przepisał mi 2 antybiotyki Duomox i Framilid po jednej tabletce co 12h do tego osłonowe tracąc 2 razy dziennie IPP40 oraz famogast w południe. Piszę ponieważ bóle żołądka ustępują lecz odczuwa bóle w płucach dretwienie rąk i mrowienie pod lewa łopatka (nie pale od dwóch dni jeżeli to może mieć wplyw). Martwia mnie te bóle w morfologi nic nie wyszło w ekg również. Czy bóle mogą być spowodowane tym zoladkiem? Dodam że bardzo mało jem w ostatnim czasie (schudlem 8kg). Nie mam pojęcia co mogę jeść nawet
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznacza kłujący ból brzucha u 34-latki?

Witam bardzo prosze o rade...od piatku po wstaniu z lozka odczuwalam bol w okolicy zoladka...od niedzieli czyli od wczoraj po prawej stronie brzucha bol klujacy calkiem z prawej strony troche wyzej nad pepkiem i czasem promieniuje tak jakby do prawego... Witam bardzo prosze o rade...od piatku po wstaniu z lozka odczuwalam bol w okolicy zoladka...od niedzieli czyli od wczoraj po prawej stronie brzucha bol klujacy calkiem z prawej strony troche wyzej nad pepkiem i czasem promieniuje tak jakby do prawego jajnika...podejrzewalam ze to moze byc wyrostek ale mam apetyt wyproznienia normalnie goraczki brak ..brzuch miekki ...nie boli tez przy podciaganiu nogi...bol jest niejednostajny boli i znika ...boli umiarkowanie po jakims czasie znowu mocniej...czasem boli przy chodzeniu...czy moze to byc jednak wyrostek??prosze o odpowiedz i z gory dziekuje
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Czy można nosić dziecko przy kamicy żółciowej?

Witam. Za 4dni mam się zgłosić do lekarza w celu planowej operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową. Miałam dwa ataki kolki jednak nie ma zapalenia. Mam 3miesięczne dziecko które waży ponad 7kg i tu moje pytanie kiedy będę mogła je... Witam. Za 4dni mam się zgłosić do lekarza w celu planowej operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową. Miałam dwa ataki kolki jednak nie ma zapalenia. Mam 3miesięczne dziecko które waży ponad 7kg i tu moje pytanie kiedy będę mogła je nosić. I druga sprawa to karmienie piersią, ile czasu po narkozie mogę to robić., 23lata
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak interpretować wyniki analizy wycinka z żołądka?

Wynik z wycinka żołądka, co dokładnie oznacza? A- wycinki błony śluzowej części astralnej żołądka z drobnymi nadżerkami, odczynowym rozrostem strefy dołeczkowej i niewielkim naciekiem zapalnym. Możliwy zanik. B - drobny wyciek błony śluzowej żołądka z niewielkim naciekiem zapalnym... Wynik z wycinka żołądka, co dokładnie oznacza? A- wycinki błony śluzowej części astralnej żołądka z drobnymi nadżerkami, odczynowym rozrostem strefy dołeczkowej i niewielkim naciekiem zapalnym. Możliwy zanik. B - drobny wyciek błony śluzowej żołądka z niewielkim naciekiem zapalnym drobinami ogniskowymi metaplazji jelitowej i stłoczonymi gruczołami, mogącymi pochodzić z gruczołaka z dysplazją małego stopnia. Rozpoznanie (opis mikroskopowy): beżowe fragmenty tkankowe wielkości od 0,3cm do 0,4cm. 007A - 1 - 2c (1) 008B - 2 - 1c (1) MB
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Po jakim czasie od laparoskopii pęcherzyka żółciowego można wrócić do jazdy rowerem?

dzień dobry Tydzień temu miałam usunięty pęcherzyk żółciowy metodą laparoskopową, chciałabym zapytać kiedy mogę rozpocząć jazdę na rowerze (spokojną w stylu miejskim). Po zabiegu czuję się doskonale nie odczuwam żadnych dolegliwości bólowych.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Stawski
Lek. Tomasz Stawski

Czy przy zespole jelita drażliwego może być obecny tłuszcz w kale?

Witam. Od dwóch lat mam często wzdęcia i gazy, zgagę i odbijania. Okresowo występuje u mnie nietolerancja glukozy. Często miewam luźne, papkowate stolce z resztkami jedzenia. W kale stwierdzono obecność tłuszczu i skrobii. Z badań miałam mogfologię, cep, amylazę,... Witam. Od dwóch lat mam często wzdęcia i gazy, zgagę i odbijania. Okresowo występuje u mnie nietolerancja glukozy. Często miewam luźne, papkowate stolce z resztkami jedzenia. W kale stwierdzono obecność tłuszczu i skrobii. Z badań miałam mogfologię, cep, amylazę, lipazę, alat, aspat, bilurubinę, ggtp, gastroskopię, kolonoskopię, tk jamy brzusznej 2 razy i eus. Wszystko w porządku. Lekarze twierdzą że to ibs lub dyspepsja czynnościowa. Ja obawiam się pzt? Czy w ibs występował by tłuszcz w kale? Po tych badaniach mpgę już wykluczyć pzt?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Stawski
Lek. Tomasz Stawski

Co oznacza biegunka po posiłkach?

Dziś odebrałam wyniki krwi. Od 5 dni meczy mnie biegunka po posilkach( internista stwierdził ze to wirus). Niepokoi mnie podwyższona bilirubina 1,72 (0,00-1,20) oraz fibrynogen 362,81 (180,00-350,00). Dodam, ze około 3 lat temu miałam usuwany pęcherzyk żółciowy. Usg i reszta wyników wątrobowych w normie. Czy powinnam się niepokoić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

O czym mogą świadczyć bóle brzucha, mdłości oraz ból głowy?

Witam. Jestem kobietą i mam 18 lat. Od około ponad tygodnia codziennie odczuwam bóle brzucha coś w rodzaju ściśnięcia czasami ukłucia. Odczuwam tzw. mdłości,ale nie wymiotuje. Mdłości towarzyszą w krótkich odstępach czasowych w ciągu dnia,a ból brzucha towarzyszy przez cały... Witam. Jestem kobietą i mam 18 lat. Od około ponad tygodnia codziennie odczuwam bóle brzucha coś w rodzaju ściśnięcia czasami ukłucia. Odczuwam tzw. mdłości,ale nie wymiotuje. Mdłości towarzyszą w krótkich odstępach czasowych w ciągu dnia,a ból brzucha towarzyszy przez cały dzień. Czasami występuje też ból głowy. Głównie boli w obrębie pulsu. Podkreślam,że kochałam się z chłopakiem dwa tygodnie temu i tydzień temu,ale do wytrysku nie doszło. Od dłuższego czasu też nie mam zbyt zdrowej diety jem często coś w typie zupek chińskich,fast food i słodyczy. Proszę o jak najszybszą odpowiedź co to może być?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

W jakim momencie najlepiej wykonać kolonoskopię?

witam, jestem po leczeniu sulfosalazyną, debretin, debutir, xifaxan.Czuję się dobrze, objawy ustąpiły (biegunki, bóle brzucha, aktualnie są zaparcia)i będę miala wykonywaną kolonoskopie. Czy w takiej sytuacji tj. kolonoskopie mam wykonywaną po podleczeniu jelit i w... witam, jestem po leczeniu sulfosalazyną, debretin, debutir, xifaxan.Czuję się dobrze, objawy ustąpiły (biegunki, bóle brzucha, aktualnie są zaparcia)i będę miala wykonywaną kolonoskopie. Czy w takiej sytuacji tj. kolonoskopie mam wykonywaną po podleczeniu jelit i w sytuacji kiedy objawy ustapily, moze "nic nie wyjść w badaniu" tylko dlatego ze badanie mam robione jak czuje się dobrze?a jakbym robiła je gdy objawy występują to już coś by mogła wyjść?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznaczają bóle po lewej stronie brzucha u 27-latki?

Dzień dobry, od kilku miesięcy, z różnym nasileniem odczuwam ból po lewej stronie brzucha. Do tej pory miałem wykonywaną gastroskopię dwa razy. Pierwszą ponad rok temu, która wykazała nieszczelność wpustu żołądka, drugą w tym roku - w kwietniu, która... Dzień dobry, od kilku miesięcy, z różnym nasileniem odczuwam ból po lewej stronie brzucha. Do tej pory miałem wykonywaną gastroskopię dwa razy. Pierwszą ponad rok temu, która wykazała nieszczelność wpustu żołądka, drugą w tym roku - w kwietniu, która pokazała refluks żółciowy. Kilka miesięcy temu towarzyszł mi częsty ból brzucha, oraz uczucie "przelewania" po lewej stronie brzuch. Często również po zjedzeniu występowały skurcze i wzdęcia. Po drodze, pojawiały się zarówno zaparcia, jak również biegunki. Obecnie ból brzucha nie zawsze się pojawia. Występuje po większym posiłku, choć nie tylko, przebiega nagle i ustaje po wypróżnieniu. Zauważyłam, że kiedy ból wywołuje u mnie stres, staram się uspokoić, co pomaga - co mogłoby też świadczyć o jelicie drażliwym. Martwi mnie to bardzo - nie jest też tak, że staram się denerwować na "siłę", po samym posiłku nie denerwuje się, nie myślę o tym, a ból brzucha i tak się pojawia. Do tej pory miałam wykonywane badania USG dwa razy, które nie wykazały nieprawidłowości. Chciałabym zapytać czy ból ten może mieć dalszy związek z refluksem żółciowym czy to jednak jelito drażliwe. Nie wymiotuję, choć odczuwam z racji nieszczelności wpustu żołądka, codziennie jakby gorycz, pieczenie szczególnie rano, po spaniu, na co pomaga popijanie wodą. Tabletki - inhibitory mi nie pomagały, a wręcz mam wrażenie, że moje jelita przez nie, pracują gorzej. Czy refluks żółciowy może ciągle się utrzymywać. Dodam, że brałam tabletki Prokit, który podczas przyjmowania pomagał mi na przelewanie po lewej stronie, na refluks i nieszczelność wpustu jednak nie bardzo. Po jego odstawieniu, uczucie powróciło. Męczę się obecnie prawie dwa lata, obawiam się dalszych powikłań, lekarze z którymi miałam kontakt nie mogli mi pomóc. Czy dalej powinna jednak brać Prokit - jak długo można brać go bezpiecznie, jak mogłabym pomóc sobie by refluks żółciowy nie występował - jeśli oczywiście nadal jest, oraz czy może on występować z niedokwasoty żołądka? Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Co może oznaczać gwałtowne parcie na stolec?

Mój problem to: Bardzo gwałtowne parcie na stolec, który podczas wypróżniania jest w pierwszym momencie jak strzał, potem stolec jest rzadki . Zawsze następuje to ok. 1 godziny po posiłku i poprzedzone jest to niepokojem i dyskomfortem samopoczucia. Zdarza... Mój problem to: Bardzo gwałtowne parcie na stolec, który podczas wypróżniania jest w pierwszym momencie jak strzał, potem stolec jest rzadki . Zawsze następuje to ok. 1 godziny po posiłku i poprzedzone jest to niepokojem i dyskomfortem samopoczucia. Zdarza się to raz góra dwa razy dziennie. W zasadzie nauczyłem się z tym żyć, ale chciałbym się tego pozbyć, bo jest jakieś ograniczenie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Czy osoby z zespołem jelita drażliwego mogą ćwiczyć na siłowni?

Witam, Mam Zespół Jelita Drażliwego postać biegunkowa, a czasem mieszana. W zaostrzeniach stosuję Enterol i Taninal. Mam pytanie do lekarzy czy osoby z chorobą mogą ćwiczyć na siłowni ??
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Czy bóle kręgosłupa i luźne stolce mogą być wynikiem endometriozy?

Dzień dobry, Od jakiegoś czasu, myślę, że mniej więcej od 3 lat boli mnie kręgosłup w części lędźwiowej raczej tylko po prawej stronie. W tym roku ból zaczął promieniować do prawej nogi co chyba wskazywałoby na rwę kulszową(?). Oprócz... Dzień dobry, Od jakiegoś czasu, myślę, że mniej więcej od 3 lat boli mnie kręgosłup w części lędźwiowej raczej tylko po prawej stronie. W tym roku ból zaczął promieniować do prawej nogi co chyba wskazywałoby na rwę kulszową(?). Oprócz tego codziennie miewam luźne, papkowate stolce wydalane średnio raz dziennie lub co drugi dzień. Zmagałam się także z silnymi bólami brzucha co skłoniło mnie do wizyty u ginekologa. W trakcie usg wykrył dośyć dużą torbiel na prawym jajniku, mniej więcej ok. 5cm średnicy. Od razu stwierdził endometriozę. Mam 27 lat, jestem osobą nerwową, wszystkim się przejmującą a do tego trochę hipochondryczką. Czy bóle kręgosłupa i luźne stolce mogą być wynikiem endometriozy? Dodam, że nie mam jej typowych objawów. Jedynie ostre bóle brzucha ( sporadycznie i najczęściej w okolicach miesiączki, ale też nie co miesiąc). Ostatnio robione badania krwi wykazały podwyższone stężenie glukozy 125 mg/dl, NEUT% 76,8%, LYM% 15,5%, EOS% 0,9%, PDW 44,9. Reszta wyników w normie. Czy to bardzo złe wyniki?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy podane objawy związane są z refluksem żołądka?

Witam choruje na refluks zołądka biore leki 2 razy dzienne mesopral mam pieczenie bol w klate piersiowe skurcze jakby przehodziły przez klatke ból pleców i przy oddyhaniu odzuwam ból . Także choruje na skurczowe wypadanie płatka zastawki mitralnej i trojdzielnej... Witam choruje na refluks zołądka biore leki 2 razy dzienne mesopral mam pieczenie bol w klate piersiowe skurcze jakby przehodziły przez klatke ból pleców i przy oddyhaniu odzuwam ból . Także choruje na skurczowe wypadanie płatka zastawki mitralnej i trojdzielnej wyszło na usg sera biore leki raz dziennie conor. Ekg wyszło dobrze, miałam tez przeswietlenie klatki piersiwej rok temu i tez ok. wyszło. I moje pytanie brzmi czy te objawy są związane z refluksem zołądka ze odzuwam je cały czas
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Co zrobić w przypadku biegunki, bólu brzucha oraz ogólnego osłabienia organizmu?

Witam, zadaje to pytanie tutaj poniewaz przebywam w Wietnamie i nie mam szansy udac sie do lekarza w ciagu 2 tyg. Od 4 dni mam silne bole brzucha(zwykle bardzo krotkie napady skurcze, na srodku) , biegunkę(uspokaja sie i wraca),... Witam, zadaje to pytanie tutaj poniewaz przebywam w Wietnamie i nie mam szansy udac sie do lekarza w ciagu 2 tyg. Od 4 dni mam silne bole brzucha(zwykle bardzo krotkie napady skurcze, na srodku) , biegunkę(uspokaja sie i wraca), oraz ogolne oslabienie organiznu (zaczelo sie przed biegunka, po 2 dniach sie poprawilo, ale reszta obiawow nie). Jesli chodzi o zatrucie(jedzenie uliczne itd) to kazdy posilek jemy na pol z dziewczyna, ktora czuje sie dobrze. Jedynym odstepstwem byl koktail z mango. Owoc mogl lezec bardzo dlugo w lodowce, ktora jak potem zobaczylem byla bardzo mocno oszroniona. Idac tym tropem sprawdzilem objawy zatrucia plesnia i wydaja mi sie zbiezne. Nie jestem jednak lekarzem, wiec pytam o rade. Dotychczas bralem niforuksazyd(nie pomagal w ogole) i nieduze ilosci wegla aktywnego. Czy powinienem tez unikac konkretnej diety(przestalem jesc owoce)? Czy powinienem jedbak poszukac lekarza? Z gory dziekuje za odpowiedz.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Co zrobić w przypadku problemów z żołądkiem, mdłości oraz bólu głowy?

coś mi jest z żołądkiem, mam mdłości,pobolewa mnie głowa w okolicach czoła. Biorę irogast. Co jeszcze zrobić by mi ulżyło.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

O czym może świadczyć silny, napadowy ból brzucha u 5-latki?

U mojej 5 latki od kilku dni utrzymuję się silny napadowy ból brzucha poniżej pępka. USG morfologia i ogólne badanie moczu nic nie wykazały badania dziecko piszczy z bólu składając się wpół. Co może być przyczyną lub do jakiego lekarza specjalisty się udać ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznacza wynik badania trzustki 20-latki?

W wyniku usg trzustki jest napisane Trzustka o niejednorodnym echogramie miąższu z obecnością punktowych stref hypoechogenicznych. Dodam że mam przewlekłe zapalenie trzustki, co taki wynik może oznaczać? Do lekarza mam termin dopiero za 2 miesiące
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Stawski
Lek. Tomasz Stawski

Co oznaczają biegunki u 62-latki?

Witam mam pytanie czy powinnam sie martwić ze w ciagu 1m-ca trzykrotnie po 2-3 dni mam biegunki,towarzyszy temu bol brzucha,ostatnio zauwazyłam krew na papierze,oraz bieliznie,chce zaznaczyc ze dwukrotnie maz tez miał podobne objawy,lecz bez krwi,czy to zatrucie pokarmowe czy cos złego?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski
Patronaty