Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 7 , 1 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Katar: Pytania do specjalistów

Czy na nawracający, gęsty katar można stosować Imupret?

4,5 letni syn w lato na podstawie badania u laryngologa miał stwierdziony powiększony trzeci migdał. Laryngolog kazała przyjść ponownie teraz. Niestety syn nie dał tym razem sprawdzi migdała ani zbadać słuchu. Laryngolog poddają c się dała skierowanie na rtg... 4,5 letni syn w lato na podstawie badania u laryngologa miał stwierdziony powiększony trzeci migdał. Laryngolog kazała przyjść ponownie teraz. Niestety syn nie dał tym razem sprawdzi migdała ani zbadać słuchu. Laryngolog poddają c się dała skierowanie na rtg nosogardla. Syn nie przechodzi poważniejszych infekcji - nasza jedyną zmorą jest czesty gęsty katar o żółtej barwie. Praktycznie zawsze od początku gęsty. Czy mogę na tą chwilę profilaktycznie podawać mu imupret? Syn zaczął też pochrzakiwac lecz laryngolog nie widzi związku z migdałem.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak rozumieć swój wynik przeciwciał?

Witam.Kobieta 61 lat.Od 27.11 do 4.12 przebywałam w szpitalu i otrzymywałam 8 dni antybiotyk Biotraxon.Znalazłam się tam z powodu wys.temp.40 st.i powiększone węzły chłonne szyi,głowy.Ponadto bóle nóg i lekki swędzący kaszel.Po wyjściu ze szpitala kaszel zaczął się nasilać,ból gardła.Osłuchowo... Witam.Kobieta 61 lat.Od 27.11 do 4.12 przebywałam w szpitalu i otrzymywałam 8 dni antybiotyk Biotraxon.Znalazłam się tam z powodu wys.temp.40 st.i powiększone węzły chłonne szyi,głowy.Ponadto bóle nóg i lekki swędzący kaszel.Po wyjściu ze szpitala kaszel zaczął się nasilać,ból gardła.Osłuchowo czysto,ale RTG wykazało zagęszczenia w dolnym biegunie wnęki prawej.Pulmonolog przepisał Alvesco wziewy.Niestety nie wiele też pomogło,teraz doszedł silny katar. Ponieważ w przeszłości byłam zarażona mycoplasmą pneumoniae zrobiłam prywatnie badanie przeciwciał.: IgG 43 RU/ml, IgM 1,33(dodatni). Proszę o analizę wyników,czy to świeże zakażenie czy nałożyły inne wirusy.Z tego co wiem to przy mycoplasmie nie ma kataru.Nie wiem,czy konieczny jest kolejny antybiotyk.Dziękuję za odp.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Czy wydzielina z nosa może wywoływać kaszel?

Witam czy jest możliwość że przy Katarze zanosowym bo ciągle od dłuższego czasu mi scieka wydzielina po tylnej ścianie gardła i czy może mi to spływac do płuc albo oskrzeli i wywoływać delikatnie mokry kaszel czasem suchy miałem rtg płuc... Witam czy jest możliwość że przy Katarze zanosowym bo ciągle od dłuższego czasu mi scieka wydzielina po tylnej ścianie gardła i czy może mi to spływac do płuc albo oskrzeli i wywoływać delikatnie mokry kaszel czasem suchy miałem rtg płuc i jest czyste tylko rano jak wstaje to mam pełno tej wydzieliny w gardle a potem mam kaszel nokrawy pytanie takie czy 5o może mieć jakiś wpływ ta wydzielina na kaszel proszę o odp mam 22 lata
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Górkiewicz-Kot
Lek. Izabela Górkiewicz-Kot

Kaszel i wydzielina z nosa - czy konieczna jest wizyta u pediatry?

Dzien dobry. Moja corka (5 miesiecy) od kilku dni ma silne przeziebienie. Kaszel (brzmi jak mokry), leje jej sie z nosa bardzo duzo wodnistej wydzieliny, praktycznie caly czas oprocz kiedy spi. Zaczelo sie okolo tygodnia temu od samego kaszlu suchego... Dzien dobry. Moja corka (5 miesiecy) od kilku dni ma silne przeziebienie. Kaszel (brzmi jak mokry), leje jej sie z nosa bardzo duzo wodnistej wydzieliny, praktycznie caly czas oprocz kiedy spi. Zaczelo sie okolo tygodnia temu od samego kaszlu suchego ktory po 2-3 dniach zamienil sie w mokry i doszedl katar. Dwa razy zwymiotowala podczas ataku kaszlu (wygladalo to jak odruch od wysilku przy kaszlu). Do tej pory miala dobry humor i usmiechala sie, dzis natomiast jest duzo bardziej marudna, miala duze problemy z zasnieciem, dlugo plakala. Slychac problemy z oddychaniem przez zatkany nos, rowniez z jedzeniem. Pojawily sie krostki ja calej buzi (na ciele brak) ktore znikaja w ciagu doby ale pojawiaja sie nowe. Po nacisnieciu ich palcem skora na sekunde robi sie biala (powiedziano nam zeby tak je sprawdzac). Nie ma zadnych innych objawow ani goraczki. Od trzech tygodni przebywamy w anglii gdzie opieka medyczna jest zupelnie inna, ponadto corka ma obywatelstwo polskie i nie jest w anglii zarejestrowana wiec jest problem z normalna wizyta u pediatry. Od dwoch dni jestesmy w kontakcie telefonicznym z pomoca medyczna jednak mimo braku poprawy i opisanemu przez nas pogorszeniu jej stanu nie dostajemy zadnych nowych porad oprocz tego co juz robimy czyli zakrapianie olbas oil na rekawki corki, wtyczna do kontaktu z para lawendowo-rumiankowa aby wspomoc oddychanie w nocy, syrop na kaszel powyzej 3 miesiaca zycia, czyszczenie nosa sola fizjologiczna oraz smarowanie klatki piersiowej mascia vicks dla niemowlat. Czy uwaza Pan/Pani ze konieczna bedzie wizyta u pediatry zanim przeziebienie przerodzi sie w cos powazniejszego czy powinnismy kontynuowac wyzej opisane leki dostepne bez recepty? W ciazy z corka mialam identyczne objawy po kilkudniowej probie leczenia medycyna naturalna i bezpiecznymi lekami wydawanymi bez recepty moj stan pogarszal sie w ten sam sposob. Udalam sie do internisty ktory po osluchaniu stwierdzil ze bylam bliska zapaleniu oskrzeli, stad moje obawy. Pozdrawiam serdecznie
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co może być przyczyną łaskotania w gardle i przytykania ucha?

Od dwóch miesięcy mam problem z, no właśnie, ciężko powiedzieć. Zaczęło się od gwałtownego bólu gardła tylko po lewej stronie i powiększenia lewego migdałka podniebiennego (tak sądzę, uczucie kulki w gardle przy przełykaniu) oraz uczucie dotyku na lewym policzku -... Od dwóch miesięcy mam problem z, no właśnie, ciężko powiedzieć. Zaczęło się od gwałtownego bólu gardła tylko po lewej stronie i powiększenia lewego migdałka podniebiennego (tak sądzę, uczucie kulki w gardle przy przełykaniu) oraz uczucie dotyku na lewym policzku - blisko ucha. Kulka w gardle ustąpiła po tygodniu-dwóch. Zostało jedynie łaskotanie w gardle po lewej sięgające ucha, często równoznaczne z "przytkaniem" ucha i wspomniane wcześniej uczucie dotyku, nasilające się na przykład przy ochłodzeniu, ale nie tylko bo zdarza się też w normalnych warunkach, czasami trwa chwilę, czasami pół dnia. Laryngolog "wzrokowo" nic nie zauważył, tylko lekko przekrwione gardło - możliwe, że od refluksu. Do tego powiększone węzły chłonne - USG - charakterystyka odczynowa. Również RTG zatok nie wykazało nic niepokojącego. Mam przyjść w styczniu do kontroli i na badanie słuchu. Tymczasem delikatnie słabiej słyszę wspomnianym lewym uchem. Wczoraj po wysiłku fizycznym, gdy już spokojnie siedziałem, kilkukrotnie doznałem "bulgotania" w tym uchu. Wydzieliny jednak z ucha nie stwierdziłem żadnej. Nie mam kataru, chociaż po nocy w małej ilości przezroczystej wydzieliny z lewej dziurki w nosie znalazło się lekkie zabrudzenie świeżą krwią (mała ilość tylko raz rano, może w ciągu dnia spływa do gardła, chociaż posmaku krwi nie mam w ustach). Jestem ogólnie dość zestresowany zaistniałą sytuacją, trwa to już za długo. Morfologia prawidłowa, CRP 0,2. Czy to zapalenie ucha środkowego? Niedrożność trąbki słuchowej? A może problem ze ślinianką przyuszną? Na twarzy, w okolicy żuchwy czy uszu nie znajduję żadnych asymetrii. Proszę o ewentualne naprowadzenie co to może być, a co raczej nie, bo zaraz zacznie się trzeci miesiąc dolegliwości. Chce wiedzieć, co ewentualnie zasugerować laryngologowi na kontroli, gdyby ten dalej "nic nie widział".
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Flegma z krwią przy wykrztuszaniu

Dzień dobry, od półtora tygodnia jestem poziebiona...mam katar, kaszel do tego czasami ból gardła, którego już praktycznie nie ma, ale nie o to chodzi. Od dwóch dni zauważyłam, że oprócz wyksztuszania flegmy pojawia się tam także niewielka ilosc krwi... Dzień dobry, od półtora tygodnia jestem poziebiona...mam katar, kaszel do tego czasami ból gardła, którego już praktycznie nie ma, ale nie o to chodzi. Od dwóch dni zauważyłam, że oprócz wyksztuszania flegmy pojawia się tam także niewielka ilosc krwi- przy każdym wyksztuszaniu. Na co to może wskazywać i czy lepiej jest się udać z tym do lekarza?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Do jakiego specjalisty udać się z kaszlem u syna?

Od miesiąca 6 letniego syna męczy suchy, miarowy kaszel ( jest non stop, ok 3-4 chrząknięcia na minutę) , ustępuje po zaśnięciu.miesiac wcześniej miał infekcję wirusową i mokry kaszel z katarem.Dostal nebbud na 5 dni.Nie przeszlo.nast.lekarz zalecił rtg.Wyszło atypowe... Od miesiąca 6 letniego syna męczy suchy, miarowy kaszel ( jest non stop, ok 3-4 chrząknięcia na minutę) , ustępuje po zaśnięciu.miesiac wcześniej miał infekcję wirusową i mokry kaszel z katarem.Dostal nebbud na 5 dni.Nie przeszlo.nast.lekarz zalecił rtg.Wyszło atypowe zap.oskrzeli.Dostał klacid na 7 dni.Kaszel nadal się utrzymywał.Znów dostał nebbud do inhalacji oraz ventolin.Podaje mu również herbapect na kaszel mokry/suchy.Mija miesiąc, kuracje nic nie zmieniły.Lekarze określają go jako krtaniowy ( choc moim zdaniem nie jest szczekajacy).Nasila się przy wysiłku.Ogólnie syn zdrowy. Jak mu pomóc? Do jakiego specjalisty się zwrócić? Jakie badania zrobic? Proszę o pomoc
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy przy zwykłym przeziębieniu może wystąpić wysypka podobna do szkarlatyny?

Witam, dziś trafiłam z dzieckiem poraz kolejny od czterech dni do pediatry z podejrzeniem szkarlatyny objawy są podobne: wysypka pojawila sie na tlowiu na drugi dzien była na buzce i w tej chwili obejmuje roczki i nóżki, lekka goraczka, katar... Witam, dziś trafiłam z dzieckiem poraz kolejny od czterech dni do pediatry z podejrzeniem szkarlatyny objawy są podobne: wysypka pojawila sie na tlowiu na drugi dzien była na buzce i w tej chwili obejmuje roczki i nóżki, lekka goraczka, katar ktory byl ok tygodnia,czasem ból brzuszka, zaczerwienione lekko gardlo.Synek ma niecale 3 latka. Bardzo się martwię, Lekarz wykluczył szkarlatynę twierdząc, że nie wie co to jest i że to jest infekcja wirusowa bo robilismy rozmaz krwi i crp. Moje pytanie dotyczy tego, czy przy zwykłym przeziebieniu może występować wysypka podobna do szkarlatyny? Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy możliwe jest, żeby to była alergia pokarmowa?

Tydzień temu nad ranem obudziłam się z drapaniem w gardle i potwornym kaszlem. Kaszel powodował ogromny ból klatki piersiowej. Nastepnego dnia ból gardla zanikł, doszedł katar i temp. 37,4, a kaszel nie był już tak bolesny, normalnie jak przy zwyklym... Tydzień temu nad ranem obudziłam się z drapaniem w gardle i potwornym kaszlem. Kaszel powodował ogromny ból klatki piersiowej. Nastepnego dnia ból gardla zanikł, doszedł katar i temp. 37,4, a kaszel nie był już tak bolesny, normalnie jak przy zwyklym przeziębieniu. W kolejnych dniach objawy zanikały pozostał bardzo gęsty intensywny katar i kaszel, który jest bardzo suchy, trudno się odksztusza i momentami aż dudni w plucach. Zastanawiam się czy możliwe jest żeby to była alergia pokarmowa? W dzieciństwie byłam uczulona na cytrusy jednak z wiekiem to ustąpiło. Wtedy też miałam duszności, ale nie pamietam dokładnie jak to wyglądało, bo byłam małym dzieckiem. Przez lata nie mialam z tym problemu, jadłam wszystkie cytrusy. W przeddzień objawów, które opisalam wypilam 600 ml soku ze świeżo wyciskanych pomarańczy. Czy to może być alergia? Czy raczej przeziębienie, które za chwilę ustąpi?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Do jakiego lekarza się zgłosić z nawracającym katarem w okresie jesienno-zimowym?

W okresie jesienno-zimowym tzn. od września do marca mam ciągły katar. Co może być jego przyczyną i do jakiego lekarza się zgłosić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Podrażnienie krtani i suchy kaszel - jak pozbyć się tych dolegliwości?

Witam. Od jakiś 3 tygodni odczuwam notorczywe drażnienie/łaskotanie gdzies w krtani/tchawicy. Czuje je ciągle tylko w jednym punkcie, mniej więcej po prawej stronie. Kaszel nie przynosi ulgi, tak jakbym nie mogła w żaden sposón dosięgnąć tego swędzenia. Wzięcie oddechu/wypuszczenie... Witam. Od jakiś 3 tygodni odczuwam notorczywe drażnienie/łaskotanie gdzies w krtani/tchawicy. Czuje je ciągle tylko w jednym punkcie, mniej więcej po prawej stronie. Kaszel nie przynosi ulgi, tak jakbym nie mogła w żaden sposón dosięgnąć tego swędzenia. Wzięcie oddechu/wypuszczenie powietrza powoduje powoduje łaskotanie, a przy mówieniu załamuje mi się głos i bezproduktywny kaszel nie pozwala mi wydobyć z siebie słowa. Na początku grudniu miałam przepisany antybiotyk macromax (zapalenie ucha, ból węzłow chłonnych). Przeszło na chwile, potem było jeszcze gorzej, doszedl suchy bezproduktywny kaszel i jeszcze więcej kataru (przepisany amotaks) Mam dobre wyniki krwi, osluchowo bez zmian, rtg klatki piersiowej ok. Czy to uczucie ktore opisałam jest poinfekcyjne?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy mógł się pojawić dodatkowo katar wirusowy?

Witam Trzeci dzień biorę antybiotyk amotaks dziś 1g 2 razy 1 tabletka Pani doktor stwierdziła anginę. Jednak mnie nie boli gardło. Przez te 3 dni mam za to problemy z katarem. Początkowo nos był zatkany i nic z... Witam Trzeci dzień biorę antybiotyk amotaks dziś 1g 2 razy 1 tabletka Pani doktor stwierdziła anginę. Jednak mnie nie boli gardło. Przez te 3 dni mam za to problemy z katarem. Początkowo nos był zatkany i nic z niego nie leciało albo niewiele. Jednak dziś zaczęłam odczuwać takie jakby laskotanie w nosie kichanie i ciągle coś z niego cieknie pomimo tego uczucie zatkania nadal jest. Mam tak zawsze ale kiedy katar się zaczyna. Mam pytanie czy mógł się pojawić dodatkowo katar wirusowy? Dodam że dziecko ma grypę. Czy mogę w tej sytuacji wziąć coś typu neosine forte? Czy przy antybiotyku nie ma takiej możliwości. Ewentualnie co mogę zarzyc żeby jakoś złagodzić te objawy bo zwariuje z tym chorubskiem. Dodatkowe informacje 1 dzień gorączką 39 na zmianę paracetamol i jurorem co 4h pomimo tego temperatura nie spadała prawie wcale dzień 2 antybiotyk i jurorem temperatura w dół na 37. I tak do dzis
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co mogą znaczyć częste infekcje u mojego dziecka?

Witam. Moja corka ma 3 lata i 9 miesięcy. Nie chorowała często oprócz jakiś infekcji sezonowych zwykle katar. Jeszcze nie chodzi do przedszkola jednak teraz mamy wrecz jedną infekcję za drugą. Zaczęło się od zapalenia pęcherza. Wyleczone. spokój był... Witam. Moja corka ma 3 lata i 9 miesięcy. Nie chorowała często oprócz jakiś infekcji sezonowych zwykle katar. Jeszcze nie chodzi do przedszkola jednak teraz mamy wrecz jedną infekcję za drugą. Zaczęło się od zapalenia pęcherza. Wyleczone. spokój był przez miesiąc i zaraz zajęte górne drogi oddechowe katar . Zdarzylismy wyleczyć i znów katar i gorączka mokry kaszel. Trochę przeszło i znów gorączka 38 st bez innych objawów trochę tylko pozostałości po infekcji delikatny katar. W czasie świąt była w trakcie infekcji i przyjechał do nas brat męża ze swoimi dziećmi które tez były chore jedno miało zapalenie oskrzeli drugie katar tylko. Mamy jeszcze syna który obecnie jest w trakcie antybiotyku bo też ma zapalenie oskrzeli. Czy to możliwe że córka nie zdarzyła wyzdrowiec i została ponownie zainfekowana. Martwię się bo nigdy wcześniej nie mieliśmy tak często infekcji jak teraz. W poniedziałek chce wykonać badania morfologie i crp bo naczytalam się o białaczce i innych schorzeniach ale ani w mojej rodzinie ani męża nigdy nie było takich chorób. Córka nie skarży się na żadne inne dolegliwości nie jest specjalnie osłabiona nawet przy gorączce pomijając pierwsze dni infekcji bo potem wraca do siebie. Apetyt ma normalny raz je wiecej raz mniej w zależności od jej humoru jak większość dzieci w jej wieku. Nie skarży sie na bóle żadne tylko przy gorączce mówi że trochę boli ja główka. Ładnie reaguje na leki. Dostaje witaminę c i d, profilaktycznie też 2-3 razy w tygodniu lek na odporność. Rozwija się ladnie rośnie nie ma ani niedowagi ani nad wagi przy 108 cm waży 15,7 kg, nie wymiotuje. Czy ten stan moze byc spowodowany obecną porą roku, wizytą chorych dzieci u nas podczas świąt, chorobą syna i nie doleczona infekcją że ponownie coś zaczyna się dziać?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co mogą znaczyć powiększone węzły chłonne, zatkane zatoki i katar?

Powiekszone wezly chlonne z lewej strony szyi podzuchwowe iszyjne 33×11drugi12×6zatkane zatoki wszystkie bezpowietrzne katar od wrzesnia do dzis uczucie duszenia w gardle
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak można odetkać ucho w czasie kataru?

Mam pytanie czy da się jakoś odetkac zatkane ucho podczas kataru
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co może oznaczać dziwny katar i uczucie guli w gardle?

Witam. Zmagam się z dziwnym latarek i proszę o pomoc. Otóż ponad miesiąc temu byłam przeziębiona. Trwo to ok 4 dni. Byłam trochę osłabiona bo zaczęłam studia i mało jadłam itd. Wtedy katar w nosie był koloru żółtego i był... Witam. Zmagam się z dziwnym latarek i proszę o pomoc. Otóż ponad miesiąc temu byłam przeziębiona. Trwo to ok 4 dni. Byłam trochę osłabiona bo zaczęłam studia i mało jadłam itd. Wtedy katar w nosie był koloru żółtego i był gęsty. Od razu powiem (i to może był moj blad) że się nie leczylam. Jedynie wieczorem kilka razy wzięłam ferveks. I obecnie mam dziwny katar czyli jak smarkam nos to jest to katar wodnisty Ale ciągle czuje taka gule w nosie oraz gardle. Gdy 2 razy udało mi się jakoś mocniej wysłuchać nos to katar był bardzo gęsty lepki i przezroczysty. Czuje że chyba spływa mi on do gardła bo nieraz muszę odchrzaknac i też wydzielonina jest lepka gęsta i przezroczysta. Rano mam przyśni zapach z ust i jak skacze to chusteczkę też dziwnie pachnie. Jak sobie z tym poradzić? Co to może być? Bardzo proszę o pomoc. Dodam tylko że od dziecka mam problem z katarem Ale alergii żadnej nie mam.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy ten objaw zatykania ucha może być od problemu z nosem?

Witam od dłuższego czasu ok. 1,5 miesiąca przy przełykaniu i pochylaniu głowy czuję lekkie zatkanie i ból ucha lewego. Byłam z tym problemem u lekarza laryngologa- ucho ok ale po tej stronie mam pogrubioną śluzówkę nosa - lekarz zasugerował wizytę... Witam od dłuższego czasu ok. 1,5 miesiąca przy przełykaniu i pochylaniu głowy czuję lekkie zatkanie i ból ucha lewego. Byłam z tym problemem u lekarza laryngologa- ucho ok ale po tej stronie mam pogrubioną śluzówkę nosa - lekarz zasugerował wizytę u alergologa. jak byłam mała byłam alergikiem. Czy ten objaw zatykania ucha może być od problemu z nosem .raz mam katar raz zatkanie. dziękuję Ponadto leczę kanałowo 6 po tej stronie na dole. dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy mój powiększony węzeł chłonny jest powodem do niepokoju?

Witam. Mam 21 lat i lekko powiększony lewy węzeł chłonny z tyły szyi. Jak dotykam jest bolesny i jest w dość elastyczny tzn przesuwa się. Czy mam powody do niepokoju czy to tylko przeziębienie? Mam również lekki katar oraz kaszlę. Dziękuję z góry za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Górkiewicz-Kot
Lek. Izabela Górkiewicz-Kot

Co może oznaczać moje chrząkanie?

Witam od 7 lat lub więcej zaczęłam chrzakac. Myślę, że to mogło być spowodowane choroba, ponieważ gdy złapalo mnie choróbsko pojechałam na targi i odkąd minęło mi to zaczęłam chrzakac. Strasznie mnie to męczy. Gdy byly tego początki chrzakanie było... Witam od 7 lat lub więcej zaczęłam chrzakac. Myślę, że to mogło być spowodowane choroba, ponieważ gdy złapalo mnie choróbsko pojechałam na targi i odkąd minęło mi to zaczęłam chrzakac. Strasznie mnie to męczy. Gdy byly tego początki chrzakanie było minimalne, parę razy na dzień a teraz non stop przy czym strasznie mecze się a gdy jestem przeziębiona i mam katar to jest gorzej, zdenerwuje się jest to samo, nawet gdy zmecze się to pogarsza się to. Mam niedoczynność tarczycy i nie wiem czy to jakiś związek. Nie wiem co robić bo strasznie mecze się przy tym, byłam u swojego lekarza przepisal mi tabletki do ssania i coś lnianego ale nic nie pomoga. Czasami jak mnie złapie to przestać nie mogę i nie daje sobie rady już z tym :(
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy steryd do nosa na katar ma sens u 6-latka?

Witam, mój 6 letni syn ma wiecznie ciągnące się katary. Jest po usunięciu 3 migdałka który był powiększony i w stanie ropnym. Po wycieciu zdrowy od września. Od 6 grudnia przeziębienie i niedrożny nos. Jakby wszystko siedziało w... Witam, mój 6 letni syn ma wiecznie ciągnące się katary. Jest po usunięciu 3 migdałka który był powiększony i w stanie ropnym. Po wycieciu zdrowy od września. Od 6 grudnia przeziębienie i niedrożny nos. Jakby wszystko siedziało w zatokach. Dostaje sinupret, inhalacje nebu dose. Kaszle od 2,5 tygodnia mokrym kaszlem. Oczywiście dostał steryd do nosa już na początku infekcji. . Nie podałam ale nie mam siły na kaszel i chyba podam... Dodam że przed wycięciem migdała zaczynał chorować we wrześniu a kończył w maju - kaszel, katar, zapchany nos z którego nie wychodzi katar. Alergolog, laryngolog, pulmonolog.. Najbardziej pomogła homeopatia. Niestety nie mamy w okolicy dobrego jomeopaty a do Sandomierza mam przeszło 400 km... Proszę odpowiedziec czy steryd do nosa ma tu sens? Wszyscy przepisuja to synkowi.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Patronaty