Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 3 , 9 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kołatanie serca: Pytania do specjalistów

Czy ten ból piersi oznacza, że mogę być w ciąży?

Dzień dobry. Od marca nie miesiączkuje. Lekarz ginekolog przepisał mi Activellę. Wszystko się unormowało,czyli ustąpiły napady gorąca,kołatania serca,poty. Przy piątym opakowaniu zaczęły bardzo mnie boleć piersi. Teraz po tygodniu ból jest mniejszy,ale piersi są bardzo tkliwe. Czy mogę być w ciąży??
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co mam robić z tymi objawami nerwicy lękowej?

witam, Od dwóch lat mam stwierdzoną nerwicę lękową, leczę się u psychologa. Martwią mnie moje objawy. Zaczęło się dwa lata temu od kołatania serca i tak przez rok miałam co jakiś czas, kołatania, wtedy lęk o życie i nie mogłam... witam, Od dwóch lat mam stwierdzoną nerwicę lękową, leczę się u psychologa. Martwią mnie moje objawy. Zaczęło się dwa lata temu od kołatania serca i tak przez rok miałam co jakiś czas, kołatania, wtedy lęk o życie i nie mogłam spać. Po wizycie u kardiologa mam stwierdzoną lekką arytmie i biorę concor 2,5mg. Lekarz twierdzi, że może to być od nerwicy. Od grudnia objawy moje się pognębiły. Zmarła mi bliska osoba w młodym wieku i od tego momentu, dostałam silnych palpitacji serca i jednostronnych bólów głowy. Znowu wizyta u kardiologa, neurologa, tomograf i wszystko ok. Lekarza twierdzą, ze to na tle nerwowym. Martwię, że czy w nerwicy może być tak, że dwa dni mam spokoju, trzeciego dnia cały dzień czuję lęk, strach i palpitację serca, a następnego dla zaczyna mnie uciskać z tyłu głowy po lewej stronie, potem ból przechodzi do czoła i znowu wraca (tak mam w ciągu dnia), a czasami przechodzi na całą głowę jakbym miała obręcz założoną. Czy to wszystko może być od nerwicy? może jestem chora? Neurolog każe mi isć do psychiatry po leki, ale nie chcę brać leków :(
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy uczucie kołatania serca ma związek z przepukliną rozworu przełykowego?

Dzień dobry. Czy przepuklina roztworu przełykowego może powodować uczucie kołatania serca. Jestem przebadana kardiologicznie EKG kolholter, wysiłkowe i wszystko dobrze . W trakcie takiego kołatania wpadam w panikę
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy możliwe jest abym w tym wieku przechodziła menopauzę?

Dzień dobry. Mam 29 lat i od pierwszej miesiączki mam nieregularne cykle wahające się między 29 a 45 dni. Trzy lata temu zrobiłam komplet badań łącznie z hormonami TSH, FT3, FT4 i wszystko było w normie. Regularnie badam się ginekologicznie,... Dzień dobry. Mam 29 lat i od pierwszej miesiączki mam nieregularne cykle wahające się między 29 a 45 dni. Trzy lata temu zrobiłam komplet badań łącznie z hormonami TSH, FT3, FT4 i wszystko było w normie. Regularnie badam się ginekologicznie, na nic nie choruję i mam prawidłową wagę. Mimo długich cykli czułam się dobrze. Ostatnio jednak zaczęły mi doskwierać zawroty głowy, nawracające infekcje układu moczowego, kołatanie serca i stany apatii - nie zmieniając trybu życia i odżywiania. Obecnie to 53. dzień cyklu i nadal nie miesiączkuję. Dwa testy ciążowe były negatywne. Badałam się ginekologicznie miesiąc temu, ale niczego nie wykryto. Czy możliwe jest abym w tym wieku przechodziła menopauzę? Czy powinnam powtórzyć badania hormonalne, czy szukać przyczyny gdzieś indziej? Nie rozumiem co dzieje się z moim ciałem i nie wiem jak sobie z tym poradzić.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Martyna Dudzińska
Mgr Martyna Dudzińska

Dlaczego mam te objawy kardiologiczne?

Witam. Rok temu zaczęły mi się dziwne objawy, kołatanie serca, uczucie gorąca, jakbym miała umrzeć. Myślałam że to od serca i udałam się do kardiologa. Zbadał mnie, zrobił echo serca, EKG i okazało się że oprócz małej arytmii... Witam. Rok temu zaczęły mi się dziwne objawy, kołatanie serca, uczucie gorąca, jakbym miała umrzeć. Myślałam że to od serca i udałam się do kardiologa. Zbadał mnie, zrobił echo serca, EKG i okazało się że oprócz małej arytmii nic nie nie ma. Miałam takich napadów jeszcze kilka , ale ostatni był tak.mocny że znowu udałam się do kardiologa, zbadał ponownie i powiedział że serce jest ok, ale muszę iść po leki uspokajające bo to na tle nerwowym. Udałam się do lekarza rodzinnego , który stwierdził że to raczej nerwica lękowa , zlecił badania krwi, tarczycy itp. dał leki na uspokojenie gdyby były doraźnie potrzebne . Podczas wizyty zmierzył mi ciśnienie i miałam 155 na 92, tak się wystraszyłam że myślałam że zemdleje. Wieczorem zmierzyłam drugi raz i było podobne,w tym momencie moja głowa zrobiła sie gorąca, jakby coś się w niej przelewało i od tamtej pory mam takie uczucia ciepła w głowie. Często po lewej stronie.Czy to może być od nerwicy? Wmawiam sobie wszystkie choroby, chyba oszaleje :( wizytę u psychologa mam za miesiąc.
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Dlaczego odczuwam ten ucisk w szyi?

Od 2 tygodni mam ucisk na bokach szyi, cokolwiek robię czy śpię cały czas ten ucisk jest. Mam problemy z zębami które lecze, byłam u laryngologa który stwierdził że w gardle nie widzi nic niepokojącego prócz tego, że jest lekko... Od 2 tygodni mam ucisk na bokach szyi, cokolwiek robię czy śpię cały czas ten ucisk jest. Mam problemy z zębami które lecze, byłam u laryngologa który stwierdził że w gardle nie widzi nic niepokojącego prócz tego, że jest lekko zaczerwienione. Często mam kołatania serca, mało pije, mam zimne ręce, nogi, bóle w nadgarstkach bądź klatce piersiowej. Czym to może być spowodowane? Ucisk na szyje mnie martwi, że w końcu się udusze a mieszkam sama z synem. Jakie badania bym mogła wykonać aby pozbyć się ucisku. USG szyi?
odpowiada 2 ekspertów:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy taki wynik badania MR głowy z kontrastem powinien mnie martwić?

Dzień dobry odebrałam dziś badanie MR głowy z kontrastem nie wiem jak interpretować i czy jest powód do zmartwień czy może konieczna dalsza diagnoza w prawym płacie czołowym widoczna anomalia żylna t.DVA.W istocie białej Płata czołowego prawej pólkuli mózgu Widoczne... Dzień dobry odebrałam dziś badanie MR głowy z kontrastem nie wiem jak interpretować i czy jest powód do zmartwień czy może konieczna dalsza diagnoza w prawym płacie czołowym widoczna anomalia żylna t.DVA.W istocie białej Płata czołowego prawej pólkuli mózgu Widoczne drobne ognisko podwyższonego sygnału T2/FLAIR o średnicy 0,3 cm nie wykazującyce restrykcji dyfuzji ani wzmocnienia kontrastowego,prawdopodobnie o charakterze niewielkiej nieistotnej klinicznie gliozy około naczyniowej lub przewlekłej zmiany naczyniopochodnej niedokrwiennej. poza tym obszar mózgowia w normie dodam jeszcze że cierpię na bóle głowy oraz często mam Kołatanie serca .mam 45 lat
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Jak dalej postępować przy kołataniu serca?

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu odczuwam kołatanie serca. Zaznaczę, że objawy raz się pojawiają, raz znikają. Miałam 2 razy robione EKG, niby wszystko w porządku. Czasami bywa tak, że serce bije normalnie i miarowo, ale mimo wszystko jest... Dzień dobry. Od jakiegoś czasu odczuwam kołatanie serca. Zaznaczę, że objawy raz się pojawiają, raz znikają. Miałam 2 razy robione EKG, niby wszystko w porządku. Czasami bywa tak, że serce bije normalnie i miarowo, ale mimo wszystko jest bardzo "głośne". Po prostu je odczuwam i jest to dosyć nieprzyjemne. Tarczycę i hormony miałam badane, też wszystko było w porządku. Od jakiegoś czasu również mam pewne zaburzenia miesiączkowania, zapewne od przyjmowania leków Duphaston. Miesiączki są albo skąpe, albo zbyt obfite, co podobno jest normalne. Czy mogą te objawy być jednak związane z miesiączką i z przyjmowanymi lekami? Poza tymi dolegliwościami czuję się dobrze, badania z krwi też w porządku, jednak te objawy są dosyć nieprzyjemne i uciążliwe, przez co ciągle chodzę w stresie i nie wiem już nawet do jakiego lekarza się udać. Oprócz opisanych objawów czasami występuje też nadmierna potliwość, np. dłoni. Bardzo proszę o odpowiedź i poradę.
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Jaki może być skutek przyjmowania następujących leków?

Jakie może być skutek przyjmowania następujących leków pregabaliny 300mg 1-0-1 seratagen 50mg 1-0-1 depakine chrono 300mg XR 1-1-1 Kwetaplex 100mg 0-0-1 Samo połączenie bez seratagenu działa skutecznie na przypadłości prócz problemu z orgazmem po SSRI ten problem znika ale występuje... Jakie może być skutek przyjmowania następujących leków pregabaliny 300mg 1-0-1 seratagen 50mg 1-0-1 depakine chrono 300mg XR 1-1-1 Kwetaplex 100mg 0-0-1 Samo połączenie bez seratagenu działa skutecznie na przypadłości prócz problemu z orgazmem po SSRI ten problem znika ale występuje w połączeniu występuje: senność,ból kości, dezorientacja, brak apetytu, ból mięśni, dreszcze, myśli samobójcze, kołatanie serca Co można z tym zrobić następna wizyta za trzy tygodnie ://
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Z czego może wynikać kołatanie serca?

Dzień dobry, Od miesiąca zaobserwowałam kołatanie serca, ale tylko wieczorem gdy się położę do łóżka. Dodam, że towarzyszy temu głód (ssanie w żołądku), bez względu na to czy zjadłam czy nie zjadłam kolację. Z czego to może wynikać?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego miewam te kołatania serca w wieku 25 lat?

Witam jestem kobietą 25lat. Nigdy nie byłam chora ani na nic nie chorowałam. Ostatnio dostałam napadu (myślałam, że schodzę z tego świata) było mi słabo i serce szybko biło, nastąpiło to tak nagle przed spaniem. I właśnie tak zostało już... Witam jestem kobietą 25lat. Nigdy nie byłam chora ani na nic nie chorowałam. Ostatnio dostałam napadu (myślałam, że schodzę z tego świata) było mi słabo i serce szybko biło, nastąpiło to tak nagle przed spaniem. I właśnie tak zostało już od 2 tyg. Wieczorem miewam lekkie napady ale już nie takie jak za pierwszym razem, kołatanie serca i uczucie ciężkiego serca, lekkie drętwienie głowy czy ręki na kilka sekund i ogólny brak apetytu, a przez dzień nic mi nie jest, w pracy fizyczna robota i też nic. Zrobiłam badania: cukier w normie, ogólnie krew tez, tsh okej, żelazo dość niskie ale w normie. W badaniu wyszło mi tylko np CRP na poziomie 10 itp badania wskazują na infekcję ale akurat dostałam 3 dni temu zapalenie pęcherza co się u mnie czasem zdarza, więc to nie ma z tym nic wspólnego, chyba ze zapalenie pęcherza zakrywa poważny problem. Co mam wziąć pod uwagę, jakie badanie zrobić i do jakich specjalistów się udać żeby ktoś powiedział mi co mi jest. Może być to nerwica więc jestem już umówiona do specjalisty. Ale gdzie jeszcze szukać pomocy?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co mam robić z tymi kołataniami serca i zmęczeniem?

Witam mam 39 lat, nie choruję na nic poważnego, od pewnego czasu odczuwam kołatanie serca, najczęściej podczas wysiłku oraz po drzemce w ciągu dnia. Od dwuch dni serce kołacze mi w nocy właściwie przez całą noc, a również w... Witam mam 39 lat, nie choruję na nic poważnego, od pewnego czasu odczuwam kołatanie serca, najczęściej podczas wysiłku oraz po drzemce w ciągu dnia. Od dwuch dni serce kołacze mi w nocy właściwie przez całą noc, a również w dzień tylko słabiej. W nocy czuję pulsowanie w całym ciele, tętnienie w uszach i szyji. Drętwieją mi ręce i nogi, szczególnie z prawej strony. Nie mogę przez to zupełnie spać. W ciągu dnia też to odczuwam szczególnie kiedy siedzę. Czy to mogą być objawy odwodnienia lub niedoboru witaminy b6? Dodam że mam lekka anemię od lat, jestem słaba i wiecznie zmęczona.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego moje ciśnienie wzrasta w godzinach wieczornych?

Witam mój problem polega na wieczornym wzroście ciśnienia które wzrasta w godzinach wieczornych moje ciśnienie wynosi wtedy 145 na 99 .Zazwyczaj moje ciśnienie wynosi 115 na 70 nawet rano po przebudzeniu mam 110 na 70.Gdy ciśnienie wzrasta czuje niepokój dziwne... Witam mój problem polega na wieczornym wzroście ciśnienia które wzrasta w godzinach wieczornych moje ciśnienie wynosi wtedy 145 na 99 .Zazwyczaj moje ciśnienie wynosi 115 na 70 nawet rano po przebudzeniu mam 110 na 70.Gdy ciśnienie wzrasta czuje niepokój dziwne uczucie w żołądku drżenie mięśni czasami brak powietrza i ucisk w gardle.Jestem miesiąc po porodzie wszystkie wyniki mam w normie.Tetno podczas mierzenia cisnien przy kołataniu serca wynosi 96 wtedy gdy mam wzrost ciśnienia.Normalne ciśnienie i tętno wynosi różnie od 70 do 87.Dodam że EKG miałam robione dwa razy i wyszło prawidłowo .Troponina I h.s wynosi 1.6 (PG/ml).Saturacja przy ciśnieniu 145 na 99 wynosiła 100 .Czy jest możliwe żeby to był początek nadciśnienia bądź arytmii.
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Co robić z tym szybkim biciem serca u 30-latka?

Witam, w dzieciństwie przeżyłem dużo przemocy, przez co w dorosłym życiu nie radzę sobie w stresie wybucham płaczem, tylko co położę się spać to mam uczucie kołatania serca, czasami kucie serca, bądź migrena, gdy myję zęby potrafię nawet wymiotować,... Witam, w dzieciństwie przeżyłem dużo przemocy, przez co w dorosłym życiu nie radzę sobie w stresie wybucham płaczem, tylko co położę się spać to mam uczucie kołatania serca, czasami kucie serca, bądź migrena, gdy myję zęby potrafię nawet wymiotować, bóle brzucha. Przez te szybkie bicie serca czasami nie mogę spać dostałem od psychiatry Asertin który biorę od miesiąca, lecz cały czas gdy tylko położę się do łóżka to mój lęk wraca i serce zaczyna bić szybciej. Jak mam normalnie funkcjonować? Może trzeba zmienić leki na inne? Bądź terapia, najgorsze jest dla mnie że źle śpię.
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Czy te objawy mogą mieć związek z silną nerwicą?

Otóż cierpię na nerwice lękową i depresje od dziecka. Mam teraz 18 lat i jest to dla mnie napięty okres w zyciu. Udało mi się zaburzenia zaleczyć na jakiś czas jednakże w klasie maturalnej moje objawy powróciły z podwójną siłą.... Otóż cierpię na nerwice lękową i depresje od dziecka. Mam teraz 18 lat i jest to dla mnie napięty okres w zyciu. Udało mi się zaburzenia zaleczyć na jakiś czas jednakże w klasie maturalnej moje objawy powróciły z podwójną siłą. W ostatnim czasie robiłam i Ekg, morfologię, rtg klatki piersiowej i nic nie wyszło a nadal mam niepokój. Odczuwam kłucie w całym ciele najczęściej nad lewą piersią i w plecach na środku i w łopatkach, do tego dochodzą codziennie duszności( saturacje mam 99%), mrowieje mi kończyny, mam bezdechy np jak czuje ze zasypiam to nagle przebudzam się z mocnym biciem serca i ochotą zaczerpnięcia powietrza, to jest takie uczucie jakbym zapomniała jak się oddycha. Miałam jakieś 4 lata temu robione badania na astmę i tez mi nic nie wyszło. Ciagle mysle o oddychaniu i o tym jak mi się oddycha. Wmawiam sobie różne choroby, boje się ze dostanę zatoru płuc albo zakrzepicy. Czy te objawy mogą być od silnej nerwicy? Dodam, ze codziennie mam ataki paniki i codziennie jak mysle o oddychaniu dostaje hiperwentylacji
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Hanna Markiewicz
Mgr Hanna Markiewicz

Czy mam udać się do kardiologa w tej sytuacji?

Dzień dobry, od około 2 miesięcy mam problem z kołataniem serca. Często czuję uderzenia mojego serca zwłaszcza przed pójściem spać (często nawet przy dobrym tętnie ok 70bpm). Dodatkowo moje tętno przez sporą część dnia ma wartość ok 100bpm a czasami... Dzień dobry, od około 2 miesięcy mam problem z kołataniem serca. Często czuję uderzenia mojego serca zwłaszcza przed pójściem spać (często nawet przy dobrym tętnie ok 70bpm). Dodatkowo moje tętno przez sporą część dnia ma wartość ok 100bpm a czasami nawet 120bpm nawet bez żadnego wysiłku przez co czuję się zmęczony. Oprócz tego czasami mam takie krótkotrwałe, pojedyncze odczucia jakby "moje serce stawało" (jedyne do czego mogę to porównać to do odczucia wgniatania w fotel podczas startu samolotu) i pojedyncze uderzenia, gdzie mam wrażenie jakby serce miało mi do gardła wyskoczyć. Mam też bóle w klatce czasem za mostkiem (w tych samych momentach, kiedy czuję jakby mi serce wyskakiwało do gardła jak wyżej wspomniałem) ale częściej jednak jakieś kłucia w różnych miejscach klatki (częściej poniżej sutków albo po bokach niż typowo w okolicach mostka). Jeżeli chodzi o bóle to są one raczej łagodne i krótkotrwałe, tak samo czuję podczas dnia czasami delikatny dyskomfort (nie ból) w klatce (jakby mi ktoś położył materac na klatkę). Zgłosiłem się do lekarza POZ, wykonano EKG na którym lekarz nic nie znalazł (za wyjątkiem tętna 110bpm podczas EKG), ciśnienie 130/80 zmierzone podczas tego samego badania, morfologia w normie (jedynie Lymph% 42.90 gdzie wartość referencyjna to do 40), CRP w normie, TSH i elektrolity tak samo. Lekarz po badaniach stwierdził, że to prawdopodobnie nerwica i tak jak zdaję sobie sprawę, że to może być przyczyna (w ostatnim okresie walczę z zapaleniem prostaty i miałem z tego powodu dużo powodów do stresu) to jednak mam wątpliwości i zastanawiam się czy jednak nie zdecydować się na dodatkową prywatną wizytę u kardiologa. Czy w przypadku moich objawów wizyta u kardiologa byłaby wskazana? Mam skierowanie do poradni zdrowia psychicznego i czy idąc tam na wizytę lekarz będzie w stanie ocenić mój stan zdrowia i wydać skierowanie do kardiologa na NFZ?
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Co robić z tymi objawami nerwicy?

Witam, Od ponad roku choruje na nerwice lękową, do tej pory radziłam sobie bez leków ale od stycznia prócz kołatania serca doszły mi nowe objawy, drżenie serca i klatki piersiowej, problemy z usypianiem, uczucie lęku w ciągu dnia. Udałam się... Witam, Od ponad roku choruje na nerwice lękową, do tej pory radziłam sobie bez leków ale od stycznia prócz kołatania serca doszły mi nowe objawy, drżenie serca i klatki piersiowej, problemy z usypianiem, uczucie lęku w ciągu dnia. Udałam się do lekarza rodzinnego i dał mi dorywczo alprox 0,25 mg i skierowanie do psychiatry. Alprox brałam tylko dorywczo, w sytuacji kryzysowej jak już mi było bardzo ciężko bo wiem że uzaleznia. Dlatego nie chciałam brać leków na stałe bo były dni że sobie radzę i nie potrzebuje nic. Wczoraj byłam u psychiatry i poprosiłam o leki które mogę brać tylko doraźnie , w momencie silnego ataku. Pani doktor powiedziała że takich leków nie ma i tak się nie leczy i trzeba zażywacć leki dziennie przez dłuższy czas. Przepisał mi Mozarin i Trittico. Boje się brać przez dłuższy czas te leki, chce walczyć z nerwica sama, czy nie ma doraźnych leków ? Myślałam że są leki np nasenne , które wezmę tylko w ten wieczór , w którym jest już mi bardzo ciężko. Proszę o pomoc, czy tylko takie leki trzeba brać ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co zrobić z tym kołataniem serca?

Witam mam 18 lat i od wczoraj boli mnie serce mam kołatania. Nie wiem od czego tak jest . Mam wrażenie że zaraz zemdleje. Robi się słabo. Co robic ???
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Czy przyjmowanie tego leku jest konieczne?

Dzień dobry, przez zaburzenia lękowe miałam ciągle tętno powyżej 80, 90 i poszłam do kardiologa żeby sprawdzić czy z sercem wszystko w porządku. Wyszło wszytsko dobrze i lekarz zapisał mi pół blocardu dziennie. Biorę go i faktycznie nie czuję kołatania... Dzień dobry, przez zaburzenia lękowe miałam ciągle tętno powyżej 80, 90 i poszłam do kardiologa żeby sprawdzić czy z sercem wszystko w porządku. Wyszło wszytsko dobrze i lekarz zapisał mi pół blocardu dziennie. Biorę go i faktycznie nie czuję kołatania serca, jednak mam dopiero 19 lat i nie wiem czy jest sens brać taki lek. Tętno nie przekroczyło mi 100 a podobno dopiero wtedy jest niebezpieczne. Czy zalecane byłoby skonsultowanie się z jeszcze jednym kardiologiem, aby zapytać czy branie tego leku jest konieczne? Z góry dziękuję za odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co w takim razie powinienem robić, żeby te objawy wyciszyć?

Dzień dobry. Od kilku miesięcy zażywam lek o nazwie Zoloft. Mam nerwicę lękową. Nie ukrywam, że po braniu tego leku polepszyła mi jakość życia, zacząłem lepiej zasypiać, na nowo śmiać się i ogólnie lepiej się czuję, lecz od dłuższego czasu... Dzień dobry. Od kilku miesięcy zażywam lek o nazwie Zoloft. Mam nerwicę lękową. Nie ukrywam, że po braniu tego leku polepszyła mi jakość życia, zacząłem lepiej zasypiać, na nowo śmiać się i ogólnie lepiej się czuję, lecz od dłuższego czasu stan mojego serca jakby się pogorszył, tzn czuję kołatanie, lub jego przyspieszenie, bywa że jest mi słabo i mam zawroty oraz bóle głowy, szczególnie z tyłu oraz bóle rąk. Dopadają mnie również mini lęki i odczuwam stres, przynajmniej tak mi się wydaję. Przy tych objawach znów zaczynam wmawiać sobie choroby. Relaks na niewiele pomaga, nawet przy śmiechu, podczas leżenia, lub wstawania z łóżka, lub przebudzeniu się w nocy/rano dostaję nerwicy serca, bólu rąk, niekiedy zawrotów głowy, jest jakby coraz gorzej ze mną pod względem fizycznym, mimo, że zacząłem uprawiać sport i staram na nowo odnajdywać radość z życia. To wszystko dzieje się bez konkretnej przyczyny. Zacząłem psychoterapię, lecz dopiero jestem po kilku sesjach. Boję, że nigdy mnie to nie opuści, lub na coś zachoruję, a tego nie zniosę. Przeczytałem, że na stres i na wyciszenie pomaga Ashwaganda, lecz ponoć nie można łączyć jej z lekami antydepresyjnymi m.in. inhibitorami wychwytu zawrotnego serotoniny (np. Zoloft), czy to jest prawda, bo ponoć objawy lękowe mogą się nasilić?. Co w takim razie powinienem robić, żeby te dziwne objawy wyciszyć? Poprosić lekarza psychiatrę o zmianę leku, lub wspomagać się innymi specyfikami? Jedyne czego pragnę, to wrócić do normalności, nawet gdybym miał do końca życia zażywać antydepresanty.
odpowiada 1 ekspert:
Dr Mieczysław Bakun
Dr Mieczysław Bakun
Patronaty