Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 7 , 2 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Laryngologia: Pytania do specjalistów

Co znaczą te problemy z głosem?

Mam problem i nie za bardzo o co chodzi i do jakiego lekarza mogłabym się z tym udać. Problem polega na tym, że nie potrafię utrzymać tonu głosu , zmienia się za każdym razem gdy rozmawiam z kimś , mam... Mam problem i nie za bardzo o co chodzi i do jakiego lekarza mogłabym się z tym udać. Problem polega na tym, że nie potrafię utrzymać tonu głosu , zmienia się za każdym razem gdy rozmawiam z kimś , mam dyskomfort przy mówieniu czuję, że mówię nie wyraźnie, cicho, nie potrafię krzyknąć bo czuję jak już wyżej wspomniałam dyskomfort. Robię niepełne wdechy co jest irytujące i uciążliwe, czasem uda mi się wziąć pełny głęboki oddech podczas ziewania, a tak czuję potrzebę ciągłego robinia tych wdechów, bo wtedy bym się lepiej poczuła. Czuję jakbym miała coś w gardle i mam poczucie, że jakbym wyjęła wszystko co tam jest to bym miała przestrzeń. Muszę wypluwać na siłę za pomocą kasłania, gęstą wydzielinę, przezroczystą a czasem lekko białą. Moja prawa dziura od nosa wydaje się lekko nieznacznie mieć mniej "przewiewu" niż lewa podczas oddychania. Wszystkie te objawy są mocno irytujące i wpływają na moje życie, ponieważ przez nie ograniczam kontakty i już prawie w ogóle nie wychodzę z domu. Mam 20 lat jestem kobietą i nie pale, w całym życiu wypaliłam z 13 papierosów. Byłam u 2 otolaryngologów i żaden nic nie stwierdził, jedynie dostałam skierowanie na usg tarczycy to wszystko. Chciałabym mówić normalnym kobiecym głosem, ale nie mogę, mam dużo śliny w buzi , od 11 lat choruję na cukrzycę typu 1 która jest wyrównana . Dodatkowo niedawno dowiedziałam się , że mam wadę zgryzu zgryz głęboki. Denerwuje mnie to, coraz bardziej, że nie potrafię mówić głosem , czuję wszystkie te rzeczy i problemy z oddychaniem co napisałam wyżej. Chciałabym to wyleczyć, ale nie mam pojęcia co to jest , do jakiego lekarza z tym iść, wpływa to bardzo na moje życie , również przez to , że gram na pianinie i chciałabym zacząć pracować głosem, ale nie potrafię utrzymać go , i po prostu zanika na wysokich dźwiękach, słychać go jakby z takim szumem i na tym się kończy. Dodam , że nie nie wpływa na to to , że boję się obcych ludzi, i mam obawę się odezwać. Bo gdybym potrafiła normalnie mówić , krzyczeć itd, to by mi się buzia nie zamykała. Bardzo proszę o poradę co zrobić gdzie się udać .
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy ta torbiel jest groźna?

Witam.Czy torbiel pajeczynowki przy przednio-przysrodkowej powierzchni prawego plata skroniowego wymiarow 48x25mm oraz prawy płat skroniowy hypoplastyczny jest do grozne i mozna jakos to wyleczyc.Wynik uzyskalem po badaniu zatok i zostalem skierowany na rezonans.Mam nastepujace objawy mialem je juz wczesniej nawet... Witam.Czy torbiel pajeczynowki przy przednio-przysrodkowej powierzchni prawego plata skroniowego wymiarow 48x25mm oraz prawy płat skroniowy hypoplastyczny jest do grozne i mozna jakos to wyleczyc.Wynik uzyskalem po badaniu zatok i zostalem skierowany na rezonans.Mam nastepujace objawy mialem je juz wczesniej nawet jak tego torbiela nie mialem,bole glowy np po wysilku ucisk w czole,fatalny nastroj,swiatlowstret,koncentracja gorsza pamiec 5 dni dochodzę do siebie po wysilku nawet bieganiu zaledwie 3 km i innych wysilkach.Jestem po operacji zatok ktore byly w fatalnym stanie juz ponad pol roku po operacji
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy mogę już bez problemu wrócić już do pracy?

Od poniedziałku przyjmuję antybiotyku Amoksiklav na anginę ropną(7 dniowa kuracja). Dziś poza bólem gardła i chrypka czuje się dobrze. Czy mogę wrócić do pracy? Dostałam zwolnienie od lekarze tylko na 3 dni.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co znaczy ten problem ze słuchem po oczyszczaniu ucha?

Witam, mialam ucho płukanie, celem usunięcia woskowiny. Zazwyczaj co pół roku tak mam. Niestety teraz nic nie słyszę, po ok godzinie pojawił się ból, nie jakiś mega mocny, ale przestałam słyszeć, lekarz przepisał mi po poradzie telefonicznej krople dicortineff, które zapuszczam, ucho nie boli, ale dalej nie słyszę
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski
Dotyczy: Laryngologia Ucho

Co może być przyczyną tego kataru u dziecka?

Dzień dobry, proszę o poradę w następującej sprawie. Dziecko 4 lata z wrześniem zaczęło uczęszczać do przedszkola. Mniej więcej około co dwa tygodnie pojawiała się infekcja tzn. Katar, który mniej więcej przechodził po tygodniu bez większych komplikacji, aż do... Dzień dobry, proszę o poradę w następującej sprawie. Dziecko 4 lata z wrześniem zaczęło uczęszczać do przedszkola. Mniej więcej około co dwa tygodnie pojawiała się infekcja tzn. Katar, który mniej więcej przechodził po tygodniu bez większych komplikacji, aż do grudnia. Po kolejnej tego typu infekcji pozostał tylny katar ( bez możliwości wydmuchania gęstej wydzieliny), a jeśli już cokolwiek córka wydmuchala był to katar przeźroczysty. W dzień zero problemu nos jest drożny może przez niego oddychac, rzadko słychać furczenie , główny problem pojawia się po zasnieciu - Dziecko chrapie, próbuje coś od czasu do czasu przełknąć i zgrzyta zębami, sen jest bardzo niespokojny. Nos wydaje się być przytkany. Od stycznia jesteśmy pod opieką laryngologa. Po badaniu endoskopem wiemy, że trzeci migdal jest niewiele powiększony, bylo sporo bardzo gęstej wydzieliny, kolor przybliżony do białego. Laryngolog poinformowała mnie również, że sluzowka jest podrazniona przekrwiona i obrzeknieta. Zaproponowane leczenie było następujące : 10 dni inhalacji mucosolvanem, 2* dziennie nasometin, inhalacja pulmicortem,następnie po 10 dniach raz dziennie nasometin. Poprawa była, aż do kolejnego kataru przyniesionego z przedszkola, gesty katar pozostał, więc wróciliśmy do lekarza, otrzymaliśmy zalecenia 10 dni : pecto drill dwa razy dziennie 2,5 ml, nebbud raz dziennie oraz Aerius na noc 2,5ml na 30 dni (ze względu na podejrzenie alergii wg laryngologa) oraz dwa razy dziennie nasometin do nosa na 10 dni i następne 10 dni raz. Niestety gesty katar w nocy wrócił wraz ze zgrzytaniem i niespokojnym snem oraz próba przełykania czegoś .Po Aerius nie widzę żadnej poprawy. W dzień w nosie jest po prostu sucho, brak jakiejkolwiek wydzieliny. Problematyczna jest noc. Mam wrażenie, że zaleczane są tylko objawy, a nie przyczyną nawracajacego kataru. Zdecydowałam się na wykonanie mieszanego panelu pediatrycznego z krwi oraz morfologii. W panelu pediatrycznym nie wyszla żadna alergia, natomiast w morfologii jedynym zaburzonym parametrem są eozynofile na poziomie 12% , przy normie 0-6. Temperatura w domu nie przekracza 20,5 stopnia w nocy jest chłodniej bo 19,2 stopnia, wilgotnosc waha się między 55-60%. Czekam na wynik wymazu z nosa. Czy przyczyną nawracajacego problemem mogą być pasożyty? Czy zdecydować się na testy skórne? Jaka jest Państwa opinia i ewentualny tryb postępowania? Z góry dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Jaka jest u mnie przyczyna tego szumu w uchu?

Witam, 2 miesiące temu uderzyłam się mocno w głowę, bez utraty przytomosci. Miałam robiona tomografie i rezonans po 2 tygodniach. Od tygodnia szumi mi w lewym uchu, czy rezonans mógł się pomylić i jednak mam jakiegoś krwiaka czy szum w uchu w ogóle nie jest powiązany?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co może znaczyć pulsowanie wprawym uchu?

Witam kobieta 33 lata,od tygodnia czuję pulsowanie w prawym uchu,trwa to parę sekund ale pojawia się co jakiś czas,czy może to być objaw góza mózgu lub tętniaka?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy jest możliwa korekta rozszczepu podniebienia?

Czy możliwa jest korekta rozszczepu podniebienia osoby dorosłej ( chodzi o wykonanie drugiej operacji w dorosłym wieku ponieważ miałam operacje jako dziecko gdzie pozostawiono mo niedomkniętą szparkę.) czy taka operacja może być refundowana przez NFZ. Z jakim lekarzem powinnam się skontaktować ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co oznacza taki opis RTG zatok przynosowych?

Odebrałem wyniki TK i co oznacza: 1 Symetryczne zwapnienie w jądrach podstawy śr do 8mm 2 Bogato rozbudowane zatoki przynosowe i upowietrzenie kości skroniowych. Jest czym się niepokoić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co robić z tym zatkanym nosem i uchem?

Dzień dobry, po przeziębieniu (zmoknięta i naziębiona głowa) oraz przejściu Covid (test na przeciwciała) mam zatkaną prawą część nosa i zatkane ucho. Lewa część nosa mam wrażenie jest nadmiernie otwarta. Nie mogę prawidłowo oddychać. Jestem na zwolnieniu lekarskim, w... Dzień dobry, po przeziębieniu (zmoknięta i naziębiona głowa) oraz przejściu Covid (test na przeciwciała) mam zatkaną prawą część nosa i zatkane ucho. Lewa część nosa mam wrażenie jest nadmiernie otwarta. Nie mogę prawidłowo oddychać. Jestem na zwolnieniu lekarskim, w domu temperatura ok. 18-19 stopni i wilgotność ok. 50%. Jednak to niewiele zmienia. Jeśli muszę pójść w miejsce np. przychodnia, gdzie ta temperatura jest wyższa otwory nosowe jakby się otwierały, a ciepłe powietrze uderza jakby bez żadnego zatrzymania w górną część nosa. Nie mogę tak dalej żyć. Trafiłam pod opiekę psychiatry i otrzymałam leki. Trwa to już trzy miesiące. Byłam u laryngologa, jeden zaleca steryd nasonex lub avamys i mówi, że to powikłanie po covid (wspomagająco neurovit), twierdzi, że lek antyhistaminowy zaszkodzi i czekać, może się naprawi. Inny lekarz przepisał lek antyhistaminowy. Błona śluzowa po zatkanej stronie jest pogrubiała, lekko skrzywiona przegroda (nie trzeba zabiegu, zdaniem lekarzy). Bardzo mi dokucza zatkany nos i ucho. Nie mam żadnej wydzieliny z nosa ani z ucha (uszy czyste), błony śluzowe nosa, gardła, buzia, usta przesuszone coraz bardziej. Wcześniej była wydzielina spływająca do gardła, teraz już tego nie ma, lub rzadko. Moje pytanie brzmi czy podjąć leczenie lekiem antyhistaminowym (claritina, clatra, rupurix-który najwłaściwszy), czy przyjmować steryd (nasonex , avamys-który lepiej). Zbliżają się ciepłe dni i to mnie przeraża. Wczoraj musiałam wyjść i to ciepłe powietrze spowodowało, że nie mogłam dać rady z nosem, az do tej chwili (zatkany, suchy, jakiś rozszerzony, gorący, świszczący-to oczywiście moje odczucia). Proszę o pomoc. Dziękuję za udzielenie porady.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Jak wyleczyć ten zatkany nos?

Dzień dobry, w grudniu 2020 przeszłam covid, byłam też dość mocno przeziębiona. Od tego czasu jedna strona nosa zatkana-prawa, a lewej nie mogę doleczyć, nos cały czas suchy, przy wdechu odczucie bólu, jakby w tej lewym otworze wdychane powietrze... Dzień dobry, w grudniu 2020 przeszłam covid, byłam też dość mocno przeziębiona. Od tego czasu jedna strona nosa zatkana-prawa, a lewej nie mogę doleczyć, nos cały czas suchy, przy wdechu odczucie bólu, jakby w tej lewym otworze wdychane powietrze nie miał żadnego oporu i trafia na piekąca ścianę, taki sam piekący ból jest wzdłuż całego nosa. Najprawdopodobniej w wyniku ciągłego dotykania i uciskania lewej strony nosa (aby na chwilę odetkać zatkaną dziurkę) zrobiły mi się i strupy. Jeden lekarz zalecił steryd do nosa, ale po trzykrotnym zastosowaniu miałam po nim duszności i źle się czułam. Inny lekarz laryngolog zalecił na strupy Nozoil i ładnie się ten nos wygoił. Jednak, w związku z tym, że nos jest cały czas bardzo suchy, tworzą się znowu małe ranki. Mam wrażenie, że śluzówka w nosie jest uszkodzona albo nie ma jej wcale. Występuje nadwrażliwość na zapachy i ciepłą temperaturę w pomieszczeniu. Lekarz zlecił wymaz nosa i z badania wyszło: staphylococcus aureus , wrażliwy na antybiotyk: kloksacylina oraz mupirocyna. Czy to zakażenie wymaga przeleczenia antybiotykiem. Jak poprawić nawilżenie nosa, żebym mogła oddychać. Długo to trwa i mój nos jest dość zmaltretowany i obolały. Dziękuje za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Do jakiego lekarza się wybrać z tym objawem?

Witam, na czubku mojego języka, po prawej stronie mam lekko widoczną plamę - jakgdyby przebarwienie jezyka, na ciemniejszy kolor. Nie ma w tym miejscu żadnych krost ani owrzodzeń. Znamię to pojawiło się ok. 6 msc temu. W raz z każdym... Witam, na czubku mojego języka, po prawej stronie mam lekko widoczną plamę - jakgdyby przebarwienie jezyka, na ciemniejszy kolor. Nie ma w tym miejscu żadnych krost ani owrzodzeń. Znamię to pojawiło się ok. 6 msc temu. W raz z każdym przeziębieniem lub nawet nie umyciu zębów, w tym miejscu czuje ból - wtedy zaczyna ono przypominać plamę jak na języku geograficznym lub pojawia się biała krostka. Taka zmiana pojawia się nawet raz w tygodniu i w ciągu dnia znika. Wówczas język boli. Do jakiego specjalisty powinienem się wybrać z tym objawem?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski
Dotyczy: Laryngologia Język

Co mogą sugerować te brodawki?

Witam prosze o odpowiedz mam proboem od roku z jezykiem sa na nim brodawki ktore wygladaja jak brodawki wirusa hpv ciagle peka mi jezyk ma kolor czerwono brunatny i jest dziwnie powiekszony jakby te brodawki go powiekszaly no sie zlewaja... Witam prosze o odpowiedz mam proboem od roku z jezykiem sa na nim brodawki ktore wygladaja jak brodawki wirusa hpv ciagle peka mi jezyk ma kolor czerwono brunatny i jest dziwnie powiekszony jakby te brodawki go powiekszaly no sie zlewaja ze soba . Mam rowniez powiekszony wezel od pol roku na lewym boku szyji . Bylam juz u 5 stomatologow i u 2 laryngologow oni twierdza ze to tak powinno byc . Ale ja nigdy nie mialam czegos takiego moj jezyl wyglada strasznie brzydko jest przez to znieksztalcony . Nie wiem juz co robi lekarze mowia ze to normalne . Rowniez mam dzyndzelki duze pod jezykiem . Prosze o odpwiedz co mam zrobic ???
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Co może sugerować moje pogorszenie słuchu?

Witam, Mam 30 lat i mam problem ze słuchem. Od paręnastu lat w uchu lewym mam przy około 4khz ubytek na poziomie około 50-60db oraz szum uszny. Nie udało się ustalić jego pochodzenia, jednakże zdaje się nie pogłębiać, więc fakt,... Witam, Mam 30 lat i mam problem ze słuchem. Od paręnastu lat w uchu lewym mam przy około 4khz ubytek na poziomie około 50-60db oraz szum uszny. Nie udało się ustalić jego pochodzenia, jednakże zdaje się nie pogłębiać, więc fakt, że tak mi pozostanie zaakceptowałem, ponieważ ucho prawe od zawsze było perfekcyjne. "Było" perfekcyjne, ponieważ od ponad półtora miesiąca co parę dni mam "atak" ubytku słuchu na niskich częstotliwościach (zdaje się na oko od 50 do około 200hz, przez co ciężko to wyłapać na audiogramie). Czas pogorszenia trwa z reguły 2-3 dni, po czym problem ustępuje i mam około 3-5 dni spokoju, po czym sytuacja się powtarza. Nie pracuję w głośnych warunkach, nie stwierdziłem też żadnych korelacji od czego to zależy. W 90% pogorszenie następuje w nocy lub nad ranem. Nie zauważyłem u siebie raczej zawrotów głowy, jedynie przytłumione dźwięki (nie słyszę silnika przejeżdżających aut, czy niskich basów), niekiedy pisk lub buczenie oraz czasami drobne ukłucia w "środku" ucha. Byłem podczas takiego ubytku u jednego z lekarzy, jednakże u niego wszystko wyszło prawidłowo, mimo, że tłumaczyłem, że słyszę go jedynie na jedno ucho (miał bardzo niski głos). Robił mi czyszczenie ucha, audiometrie wątpliwym sprzętem co sam przyznał oraz sprawdzał ciśnienie w uchu. Uznał, że wszystko jest ok, prócz krzywej przegrody nosa i przejdzie mi to w ciągu paru dni. Faktycznie minęło, na następny dzień, jednakże wielokrotnie problem się powtarzał od tego czasu. Minął ponad miesiąc i nadal jest jak było. Parę dni temu miałem wizytę w Kajetanach u audiologa, jednakże na moje nieszczęście akurat trafiłem w okienko, gdy słuch był idealny, więc nie stwierdzono nic. Miałem robione pełno badań, łącznie z rezonansem głowy z kontrastem (ten był robiony w grudniu 2020 chcąc ustalić przyczynę szumów, jednakże problem który opisuję zaczął się od końcówki stycznia 2021). Jedyne co wyszło to "nieznaczny zanik korowy móżdżku, w szczególności robaka", jednakże Pani doktor nawet się do tego nie odniosła, więc uznałem, że nie jest to powiązane. Dziś znów słuch mi się pogorszył i nie mam już pomysłu co robić. Nie jestem w stanie stwierdzić czy jest to problem przewodzeniowy czy odbiorczy. Jeśli byłby to przewodzeniowy to na pewno trochę by mi ulżyło, wszak nie chcę uszkodzonego ślimaka w drugim uchu. Dodam, że przy pomrukiwaniu, słyszę głośniej na lewe ucho, jednak gdy zrobię to samo z zatkanymi uszami to "wydaje mi się" że słyszę równo. Nie mam żadnych stwierdzonych chorób, poza zwyrodnieniem kręgosłupa w odcinku szyjnym (doppler tętnic szyjnych wykazał, że wszystko ok). Podczas "ataku" gdy wykonuję audiometrie na stronkach za pomocą studyjnych słuchawek, to przy 125 i 250hz ubytek wynosi odpowiednio 20-15db względem tego co mam gdy słyszę poprawnie, więc nie jest to jakas gigantyczna wartość, jednakże myślę że większy ubytek mam na niższych częstotliwościach. Takie jednak badania samoróbki nie są akceptowane przez lekarzy. Jaki jest powód tego, że większość badań audiometrycznych bada słuch od 125-250hz w górę, gdy osoba może mieć problem głównie poniżej tego progu. Jakieś rady lub pomysły co może być ze mną nie tak? Może powinienem poczekać aż problem sam minie, lub ustabilizuje się na tyle aby został wykazany w badaniu? Obawiam się jednak, że jeśli zostawię problem zbyt długo samemu sobie, wada stanie się trwała. Powoli się załamuję, ponieważ czuję się jak osoba niewidoma na jedno oko, która zaczęła niewyraźnie widzieć na drugie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Kiedy powinna nastąpić poprawa po antybiotyku?

Jestem w 21tc 2dn. Od 3,5 tyg walczę z zatokami, 2 dni temu byłam u laryngologa i otrzymałam antybiotyk amoksiklav, spray do nosa quixx grip-protect, nebu dose, rinopanteina. Stosuje wodę morską ringosol dla niemowląt ale nic mi nie pomaga.... Jestem w 21tc 2dn. Od 3,5 tyg walczę z zatokami, 2 dni temu byłam u laryngologa i otrzymałam antybiotyk amoksiklav, spray do nosa quixx grip-protect, nebu dose, rinopanteina. Stosuje wodę morską ringosol dla niemowląt ale nic mi nie pomaga. Mam bardzo obrzęknięta śluzówkę nosa i gardła, bardzo mi wysycha gardło brak prawie śliny.czasem uda mi się usunąć z nosa niewielką ilość gęstej żółtej wydzieliny. Czuję takie rozpieranie w nosie i zatokach, mam upośledzony troszkę węch przez to. Chciałam zapytać kiedy powinna nastąpić poprawa po antybiotyku? I czy mogę użyć chociaż na noc kropli do nosa obkurczających śluzówkę aby się wkoncu wyspać? Jaki to preparat mógłby być i jak go stosować?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy te dolegliwości po wycięciu migdałków są normalne?

Witam 3 tyg temu mialam wyciete migdalki podniebienne na wizycie kontrolnej lekarz powiedzial ze sa zagojone wiec dlaczego ciagle mnie boli i piecze zwlaszcza prawa strona .Dodam ze jem tylko kisiel i budyn bo jezeli zjem cos papkowatego to podrazniam... Witam 3 tyg temu mialam wyciete migdalki podniebienne na wizycie kontrolnej lekarz powiedzial ze sa zagojone wiec dlaczego ciagle mnie boli i piecze zwlaszcza prawa strona .Dodam ze jem tylko kisiel i budyn bo jezeli zjem cos papkowatego to podrazniam sobie i wtedy bol jest wiekszy Chcialabym zapytac czy przy polykaniu moze tez bolec mnie gardlo bo tez odnosze takie wrazenie jakbym miala tam papier scierny dziekuje
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Dlaczego mam język geograficzy mając 25 lat?

Wiatam ciagle mam problem z jezykiem geograficznym mam 24 lata i pojawil sie nagle od roku to mam . Robiono mi wymaz z jamy ustej i nic nie wykazalo . Czy mozliwe ze to od wirusa brodawczaka ? Bo pod... Wiatam ciagle mam problem z jezykiem geograficznym mam 24 lata i pojawil sie nagle od roku to mam . Robiono mi wymaz z jamy ustej i nic nie wykazalo . Czy mozliwe ze to od wirusa brodawczaka ? Bo pod jezykiem zauwazylam ze mam takie male dzyndzelki prosze o odpowiedz
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy mogę napić się wina przy kuracji tym lekiem?

Czy mogę się napić trochę wina jeśli jestem w trakcie kuracji lekiem jovesto. mam go zażywać przez miesiąc do końca opakowania. Dostałam ten lek od laryngologa na przewlekle zapalenie zatok. Jest przy 10 pastylce o zażyłam ją o 15 o chcialabym się wieczorem wypić koło 20 że dwie lampki.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Kiedy wróci mi węch po przebytym Covid?

Dzień dobry, mam 20 lat i pod koniec stycznia przechodziłam covid-19. Niestety od tego czasu mój zmysł węchu i smaku jest bardzo ograniczony (wielu smaków i zapachów w ogóle nie odczuwam, niektóre zapachy bardzo delikatnie) w dodatku od 2 dni... Dzień dobry, mam 20 lat i pod koniec stycznia przechodziłam covid-19. Niestety od tego czasu mój zmysł węchu i smaku jest bardzo ograniczony (wielu smaków i zapachów w ogóle nie odczuwam, niektóre zapachy bardzo delikatnie) w dodatku od 2 dni odczuwam dziwny mydlany posmak. Jaki może być powód? Czy można przyspieszyć proces powrotu zmysłów?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy to nie przeszkodzi w badaniu syna?

Witam. Syn 4,5 lat i powiększony 3 migdał w poniedziałek mamy kwalifikacje do zabiegu wycięcia w klinice koło 200 km od nas mam jednak pytanie ponieważ syn ogólnie ma ciągle przewlekly katar siedzacy w z tylu ale kilka dni temu... Witam. Syn 4,5 lat i powiększony 3 migdał w poniedziałek mamy kwalifikacje do zabiegu wycięcia w klinice koło 200 km od nas mam jednak pytanie ponieważ syn ogólnie ma ciągle przewlekly katar siedzacy w z tylu ale kilka dni temu ten katar zmienił barwę na zolty i doszła chrypka widocznie scieka mu to i drażni gardło poza tym dziecku nic nie dolega.. ale czy to nie przeszkodzi nam w badaniu do kwalifikacji? Nie chce zostać odesłana z niczym
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski
Patronaty