Twój przewodnik po zdrowiu

Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
Rozpocznij
7 6 7 , 2 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Psychiatria: Pytania do specjalistów

Jak mam odstawić Xanax?

Witam Mam na imię Krzysiek. Mam pytanie odnośnie xanaxu sr 1mg. Doktor przepisał mi go z axyvenem 150mg. Minęły 3 tyg jak brałem xanax i kazał mi odstawiac po pół tabletki co 2 dni. Jak bnie biorę go w danym... Witam Mam na imię Krzysiek. Mam pytanie odnośnie xanaxu sr 1mg. Doktor przepisał mi go z axyvenem 150mg. Minęły 3 tyg jak brałem xanax i kazał mi odstawiac po pół tabletki co 2 dni. Jak bnie biorę go w danym dniu to czuję się pobudzony mam niepokój w sobie zapewne są to skutki odstawienne powiedzcie mi czy uda mi się go odstawić żeby go nie brać już??
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Dotyczy: Psychiatria

Jaka może być przyczyna tego bólu głowy po odstawieniu leków?

Witam, leczę się na depresję, przyjmowałem w sumie 21 leków. Podczas przyjmowania wenlafaksyny 150 mg z lamitrinem 2 x 100 mg i chlorprothixenem 100 mg zacząłem miewać bóle głowy - głównie nad lewą brwią, które występują codziennie od około... Witam, leczę się na depresję, przyjmowałem w sumie 21 leków. Podczas przyjmowania wenlafaksyny 150 mg z lamitrinem 2 x 100 mg i chlorprothixenem 100 mg zacząłem miewać bóle głowy - głównie nad lewą brwią, które występują codziennie od około południa przez 3 godziny. Mimo odstawienia, zmiany leków bóle nadal pozostały, nie działają leki takie jak apap. Jaka może być tego przyczyna i co z tym zrobić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy można łączyć takie leki?

Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć czy można łączyć ze sobą leki Miansec, Sulpiryd i Sertralinę? Z powodu bezsenności, braku apetytu, lęków i depresji trafiłam do lekarza psychiatry który przepisał mi Sulpiryd i Miansec, natomiast kilka dni później byłam na oddziale... Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć czy można łączyć ze sobą leki Miansec, Sulpiryd i Sertralinę? Z powodu bezsenności, braku apetytu, lęków i depresji trafiłam do lekarza psychiatry który przepisał mi Sulpiryd i Miansec, natomiast kilka dni później byłam na oddziale chorób wewnętrznych (m.in. ze względu na złe wyniki prób wątrobowych) poprosiłam tam również o konsultację psychiatryczną, tamtejszy lekarz przepisał mi Miansec i Sertralinę. Zaczęłam zażywać Sulpiryd i Miansec, czekałam przez dłuższy czas aż leki zaczną działać lecz poprawa nie przyszła..chciałabym dać szansę Sertralinie lecz jednocześnie nie chciałabym odstawiać Sulpirydu gdyż boję się znacznego pogorszenia.. Moje pytanie czy można ze sobą łączyć te trzy leki? Jeśli nie to jak odstawić Sulpiryd (jaki czas po odstawieniu działa) i kiedy zaczyna działać Sertralina? Z góry Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy mogę ten lek brać razem z innymi lekami?

Psychiatra przepisał mi lek Zoloft 1 tabletka rano i 1/3 trittico CR na noc. Wizytę miałam wczoraj, dzisiaj nie mogę się skontaktować z lekarzem, a mam ważne pytanie. Zapomniałam powiedzieć, że biorę lek na uszczelnienie żył Galvenox i teraz nie... Psychiatra przepisał mi lek Zoloft 1 tabletka rano i 1/3 trittico CR na noc. Wizytę miałam wczoraj, dzisiaj nie mogę się skontaktować z lekarzem, a mam ważne pytanie. Zapomniałam powiedzieć, że biorę lek na uszczelnienie żył Galvenox i teraz nie wiem czy mogę go brać razem z w/w lekami. W nocy mam również spadki tętna do 49-48.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Dotyczy: Psychiatria

Jak stosować lek Dulsevia?

Witam. Mam zdiagnozowane zaburzenia depresyjno lękowe psychiatra przepisala mi brac 1 tabletke dulsevia rano i 1 tabletkę cloranxen wieczorem pierwszy dzien wzielam wieczorem cloranxen i przespalam cala noc ale jak na drugi dzien wzielam rano dulsevie i cloranxen wieczorem to... Witam. Mam zdiagnozowane zaburzenia depresyjno lękowe psychiatra przepisala mi brac 1 tabletke dulsevia rano i 1 tabletkę cloranxen wieczorem pierwszy dzien wzielam wieczorem cloranxen i przespalam cala noc ale jak na drugi dzien wzielam rano dulsevie i cloranxen wieczorem to nie zmruzylam oka cala noc i nie wiem co mam robic czy dalej brac te leki czy odstawic niestety nie moge sie skontaktowac z lekarzem prowadzacym poniewaz jest na urlopie prosze pomóżcie co mam robić??
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak radzić sobie z atakiem depresji?

Witam. Od 9 lat lecze sie na depresje..... miewam nawroty co jakiś czas. Obecnie od 3 miesiecy mecze sie sama z soba w sensie wegetuje..... Mam dwojke dzieci, sama je wychowuje..... Obecnie nie wychodze wogole z domu nie moge patrzec... Witam. Od 9 lat lecze sie na depresje..... miewam nawroty co jakiś czas. Obecnie od 3 miesiecy mecze sie sama z soba w sensie wegetuje..... Mam dwojke dzieci, sama je wychowuje..... Obecnie nie wychodze wogole z domu nie moge patrzec na swoja twarz .... masakra tez unikam wychodzenia z domu ....wydaje mi sie ze wygladam jak potwór....duza glowa, nos..... odechciewa mi sie wszystkiego ..... Jak dzieci ida do szkoly ja ide do lozka spać..... dzieci wracaja ze szkoly to troche sie odmulam......Bralam wczesniej Citalopram 30mg potem 40 mg..... od 2 tyg biore Seronil 20 mg..... czuje sie brzydka beznadziejna ......nie mam sily na nic i czuje trn wieczny niepokój, serce jakby mialo mi zaraz wyskoczyć...... unikam ludzi......jak mam sobie pomóc?????

Jak długo trzeba czekać aż lek się przyjmie?

Dzien dobry mam 24 lekarz stwierdzic u mnie nerwice lekowa z zaburzeniami depersonalizacji biore od 2 miesiecy lek asentra 50mg czulem sie znaczeie lepiej I stany depersonalizacji sie pomiejszyly .od 10 dni zostala zwiekoszna dawka do 75 mg czuje sie... Dzien dobry mam 24 lekarz stwierdzic u mnie nerwice lekowa z zaburzeniami depersonalizacji biore od 2 miesiecy lek asentra 50mg czulem sie znaczeie lepiej I stany depersonalizacji sie pomiejszyly .od 10 dni zostala zwiekoszna dawka do 75 mg czuje sie po niej znacznie gorzej I stany depersonalizacji tez narastaja . Jak dlugo trzeba czekac az lek sie przyjmie I bedzie lepiej czy moze wieksza dawka zle na mnie dziala ?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Mgr Hanna Markiewicz
Mgr Hanna Markiewicz

Czy ten dziwny lęk to depresja?

Dzień dobry chciałem zapytać ponieważ czuję że depresja wraca przyjmuje leki takie jak anafranil 75 mg i sulpiryd 50 mg i 25 mg od kupna swojego auta strasznie się przejąłem tym że nie mam na jego remont i wgl czuję... Dzień dobry chciałem zapytać ponieważ czuję że depresja wraca przyjmuje leki takie jak anafranil 75 mg i sulpiryd 50 mg i 25 mg od kupna swojego auta strasznie się przejąłem tym że nie mam na jego remont i wgl czuję strach dziwne uczucie mam czuję się jak we śnie co to może byc? Czekam na odpowiedź pozdrawiam.
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Alicja Maria Jankowska
Mgr Alicja Maria Jankowska
Mgr Irena Mielnik - Madej
Mgr Irena Mielnik - Madej

Czy uczucie zmęczenia może być spowodowane zaburzeniami lękowymi?

Dzień dobry. Od 10 miesięcy zmagam się z bólami głowy wypierającymi i uczuciem promieniowania/ciśnienia na górne zęby. Dodam, że wtedy też wykryto u mnie przewlekłe zapalenie zatoki szczękowej, a 9 dni temu miałem operację FESS razem z korekcją... Dzień dobry. Od 10 miesięcy zmagam się z bólami głowy wypierającymi i uczuciem promieniowania/ciśnienia na górne zęby. Dodam, że wtedy też wykryto u mnie przewlekłe zapalenie zatoki szczękowej, a 9 dni temu miałem operację FESS razem z korekcją przegrody nosa i plastyką małżowin dolnych. Również, mniej więcej od 2 miesięcy, zmagam się z uczuciem zmęczenia głównie w kończynach, które w dużej mierze ustępuje w godzinach wieczornych a najsilniejsze jest rano jeszcze przed wstaniem z łóżka. Wyniki morfologii, potasu, sodu i glukozy są prawidłowe. Nie mam też problemów z utrzymaniem równowagi. Czasem pojawiają się problemy z koncentracją i uczucie napięcia/braku kontroli. Na te dolegliwości zacząłem znowu ( 2 dni temu i pod kontrolą psychiatry oczywiście) brać Zoloft i doraźnie klonazepam. Z kolei dolegliwości bólowe objawiające się wypierającym bólem głowy w większości ustały i mam wrażenie, że jest lepiej. Tym niemniej uczucie promieniowania/ucisku na górne zęby nadal się pojawia i trwa przez większość dnia. Raz na jakiś czas pojawia się też uczucie "strzelania", ale też rzadziej niż przed operacją. Przez cały ten okres wydawało mi się, że te bóle są związane z zapaleniem zatok. Teraz jednak zaczynam skłaniać się ku innej przyczynie. Zwłaszcza, że wydaje mi się, że żaden lek przeciwbólowy nigdy na te dolegliwości nie pomógł (co ciekawe pomogły bardziej leki doraźne uspokajające np. klonazepam). Dodam, że odbyłem w styczniu tego roku wizytę u chirurga stomatologa, który stwierdził, że ósemki górne rozwijają się prawidłowo. Wizytę kontrolną u laryngologa operatora mam za parę dni, a sam proces gojenia z tego co wiem trwa nawet miesiąc. Czy mam jeszcze czekać do momentu w którym śluzówka się zagoi i potem szukać kolejnej przyczyny? I czy uczucie zmęczenia może być spowodowane napięciem/zaburzeniami lękowymi, z którymi się zmagam?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Irena Mielnik - Madej
Mgr Irena Mielnik - Madej

Czy można łączyć Servenon i Afobam?

Witam, czy przy zażywaniu leku Servenon mogę bezpiecznie brać doraźnie Afobam w stanach ataków paniki?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Jak powinna być leczona osoba po próbie samobójczej?

Moja siostra trafiła na oddział psychiatryczny po próbie samobójczej. Miała być na obserwacji. Obecnie jest już tam 15 dzień, nie dostaje żadnych leków, chodzi tylko na terapię grupową. Lekarze olewają nas oraz ją. Co jakiś czas mówią i nam i... Moja siostra trafiła na oddział psychiatryczny po próbie samobójczej. Miała być na obserwacji. Obecnie jest już tam 15 dzień, nie dostaje żadnych leków, chodzi tylko na terapię grupową. Lekarze olewają nas oraz ją. Co jakiś czas mówią i nam i jej, że zostanie wypuszczona, po czym nagle zmieniają zdanie, mówiąc, że jest ona 'ciekawym przypadkiem', a my nie chcemy jej leczenia i wymuszamy na nich wypis. Otóż nie! Chcemy ją po prostu przenieść do prywatnego ośrodka, gdyż nie mamy zaufania do akurat tych lekarzy i terapeutów i uważamy, że jej leczenie jest nieskuteczne, a wręcz przeciwnie - przynosi odwrotne skutki. Byliśmy straszeni sądem, a rodzice odebraniem praw rodzicielskich, gdyż uniemożliwiamy jej leczenie. My po prostu chcemy zabrać ją z tego miejsca i skonsultować z innymi lekarzami oraz leczyć w prywatnym ośrodku. Co robić? Walczyć z nimi? Trzymają ją tam bezprawnie odmawiając nam zmiany lekarza i placówki leczenia
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Dotyczy: Psychiatria

Czy antydepresanty mogą zafałszować wynik testu ciążowego?

Dzień dobry. Czy antydepresanty tj efectin i velaxin mogą dać falszywie dodatni wynik testu ciazowego?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Gdzie leczyć mój stan po śmierci rodziców?

Po przedwczesnej śmierci rodziców nie jestem w stanie dalej funkcjonować w społeczeństwie jako samodzielna jednostka. Czy w Warszawie istnieją instytucje /szpitale, które mogłyby przyjąć mnie na pobyt stały? Leczenie farmakologiczne depresji nie przynosi rezultatów. (Nie posiadam też renty, jeżeli byłby to wymóg zamknięcia na stałe w ośrodku)
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Irena Mielnik - Madej
Mgr Irena Mielnik - Madej

Gdzie dostanę się do psychiatry bez skierowania?

Witam. Gdzie w Szczecinie dostanę się do lekarza psychiatry bez skierowania? Mam najprawdopodobniej napieciowe bóle głowy wywołane nerwicą (wykonane dotychczas badania wykluczyly inne przyczyny).
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Co mam zrobić, aby odzyskać sprawność po udarze?

Dzień dobry. Jestem po udarze niedowładzie czterokonczynnym. Mam problemy z zawrotami głowy, drętwieniem rąk , zapamiętywaniem na bieżąco oraz silna przeczulica. Byłam dzisiaj i neurologia Pani doktor która stwierdziła że to są moje lęki i powinnam się udać do... Dzień dobry. Jestem po udarze niedowładzie czterokonczynnym. Mam problemy z zawrotami głowy, drętwieniem rąk , zapamiętywaniem na bieżąco oraz silna przeczulica. Byłam dzisiaj i neurologia Pani doktor która stwierdziła że to są moje lęki i powinnam się udać do psychiatry. Oczywiście jestem też zapisana do psychiatry ale chciałabym się leczyć neurologicznie. Moje pytanie jest takie co mam robić żeby uzyskać poprawę i dalszą sprawność , bo pani doktor stwierdziła tak jak powiedziałam na początku że to są moje lęki. Proszę o podpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy te leki mogą wpływać na test ciążowy?

Dzień dobry. Od 3 miesięcy biorę leki na depresję efectin er 75 i velaxin er 37. 5. Czy te leki mogą dać falszywie dodatni wynik testu ciazowego? Dodam jeszcze że od 2 lat choruje na endometrioze. Zrobiłam 2 testy ciążowe i są dodatnie. Proszę o odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Czy mogę wziąć dodatkowo Hydroksyzynę?

Dzien dobry, Biore 2 razy dziennie Propranolol 10 mg. Czy wieczorem moge wziac dodatkowo Hydroxyzine? Nie moge spac w nocy. Dziekuje.  Pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski
Dotyczy: Psychiatria

Czy jest możliwe, że to jest nerwica?

Witam mam 22 lata 11 sierpnia zadrapała mnie wiewiórka poprostu wskoczyła na nogę 3 dni po tym zdarzeniu zacząłem się źle czuć , mam strach przed wscieklizna nudności źle samopoczucie i brak siły i bóle głowy nie czuję się sobą... Witam mam 22 lata 11 sierpnia zadrapała mnie wiewiórka poprostu wskoczyła na nogę 3 dni po tym zdarzeniu zacząłem się źle czuć , mam strach przed wscieklizna nudności źle samopoczucie i brak siły i bóle głowy nie czuję się sobą Mam podwyższona amylaze w moczu i krwi ale nic mnie nie boli w brzuchu lekarze mi mówią że nie ma opcji by doszło do zakażenia a ja się boje nadal czy to może być nerwica ? Depresja? Proszę o pomoc
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Jakie skutki ma chwilowe odstawienie leków SSRI?

Regularnie przyjmuję leki przeciwdepresyjne z grupy SSRI. Obecnie paroksetynę w dawce dwie tabletki. Wyjechałem poza miejsce zamieszkania na kilka dni i zapomniałem leków. Czy może stać mi się coś złego, jeśli nie będę przyjmował ich w ciągu 4-5 dni? Co powinienem zrobić, jeśli nie mam możliwości wcześniejszego powrotu?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy możliwe, aby to była nerwica?

Witam. Od pewnego czasu mam dolegliwości tj. Uczucie ciepła w stopie do tego lęki że coś mi się stanie, puls wysoki strasznie się denerwuje jak mnie coś zaboli, zaraz myślę, że coś mi jest wtedy cała drżę albo myślę ze... Witam. Od pewnego czasu mam dolegliwości tj. Uczucie ciepła w stopie do tego lęki że coś mi się stanie, puls wysoki strasznie się denerwuje jak mnie coś zaboli, zaraz myślę, że coś mi jest wtedy cała drżę albo myślę ze odlecę ale jeszcze nigdy nie zemdlałam. Czy to może być nerwica? Lekarz rodzinny przepisał mi magne b6 forte 2 razy dziennie i tabletki przeciw lękowe jedna na noc ale żadnych badań nie zlecił. Proszę o opinię KOBIETA, 27 LAT
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś
Patronaty