Twój przewodnik po zdrowiu

Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
Rozpocznij
7 6 7 , 2 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stomatologia: Pytania do specjalistów

Czy istnieje możliwość usunięcia trzech zębów pod narkozą jednego dnia?

Istnieje możliwość usunięcia 3 zębów pod narkoza, jednego dnia? Jakie to będą koszta?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy to rak przełyku?

15 cm od linii zębów 3 ogniska hetetoropii żołądkowej,w dolnej części blizny po nadzerkach i granulowany sluzówka wpust. Linia Z niewidoczna prawidłowa. Błona śluzowa żołądka nieco przekrwiony. Test urrazowy ujemny. Reszta w porządku. Wskazane rtg przełyku z kontrastem. Czy to rak???? Bardzo się boję, proszę o odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Jach
Dr n. med. Krzysztof Jach

Czy ta niechęć do jedzenia to nerwica?

Witam mam 19 lat Od tygodnia zauważyłam , że denerwuje mnie jedzenie w senie że chce mi się jesc a jezeli spojrzę na jedzenie to odstawiam to i mówię ze to nie dobre od w czoraj praktycznie nic nie jadłam... Witam mam 19 lat Od tygodnia zauważyłam , że denerwuje mnie jedzenie w senie że chce mi się jesc a jezeli spojrzę na jedzenie to odstawiam to i mówię ze to nie dobre od w czoraj praktycznie nic nie jadłam tylko obiad zawyczaj jem i to tyle przez cały dzien a jesli . Ostatnio mi przeszkadzają otwarte okna i drzwi chodze co chwile zamykam zauwazylam także jeśli serwetka jest posciągana to poprawiam na prost nie pasuje mi talerz bo od razu się denerwuje i odkładam jedzenie zastanawiam sie czasem czy jeść czy nie jesć ostatnio prawie maja problem rodzice mowię im to po co mnie rodziłas jezeli robie ci problem czy to mozę byc nerwica?. Chodze na praktyki na praktykach boje się jeden pani i unikam jej zeby nie byc kolok jej albo jak jej nie ma to jem jeżeli jest ona nie dotkne jedzenia
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Katarzyna Kulczycka
Mgr Katarzyna Kulczycka

Czy suchy zębodół został zaleczony?

Witam w zeszłym tygodniu miałam usuwana dolna 7 zabieg był skomplikowany bo dr musiał usunąć kawałek dziasla i kości po kilku dniach okazało się że jest suchy zębodół zostały mi zaaplikowany jakiś koreczki do zębodołu po kilku dniach znów powrócił... Witam w zeszłym tygodniu miałam usuwana dolna 7 zabieg był skomplikowany bo dr musiał usunąć kawałek dziasla i kości po kilku dniach okazało się że jest suchy zębodół zostały mi zaaplikowany jakiś koreczki do zębodołu po kilku dniach znów powrócił ból udałam się do innego dentysty ten powiedział że jeszcze nie widział tak zmasakrowanej rany usunol kość która wystawała pobrał krew i zaaplikował do rany moja surowicę i zaszył ranę czy to już koniec mojej męczarni czy jeszcze coś może się wydarzyć?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy mogę zrobić coś z tym szczekościskiem?

Witam od 23 lipca jestem na antybiotyku. Miałam nacięty ropień w okolicy górnej prawej 8, ale opuchlizna minimalnie zeszła. Powstał lekki szczękościsk, czy można coś z tym zrobić?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co może być powodem odkręcającej się śruby na implancie?

Witam. Co może być powodem wiecznie odkręcającej się śruby gojącej na implancie? Jestem przed zabiegiem wkręcenia łącznika, ale do tego czasu śruba gojąca średnio co kilka dni odkręca się i wychodzi sama. Lekarz mówi, że do czasu założenia łącznika... Witam. Co może być powodem wiecznie odkręcającej się śruby gojącej na implancie? Jestem przed zabiegiem wkręcenia łącznika, ale do tego czasu śruba gojąca średnio co kilka dni odkręca się i wychodzi sama. Lekarz mówi, że do czasu założenia łącznika i pobrania wycisków dobrze by było gdyby śruba tam była wkręcona. Już raz lekarz musiał od nowa przewiercić się do implantu bo zarósł on kością. Podobno moje warunki są bardzo dobre, tylko przeszkadza nadprodukcja kości, bo implant szybko zarasta i zabieg ze śrubą gojącą trzeba ciągle powtarzać od nowa.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy tak powinno wyglądać gojenie się rany po usunięciu zęba?

Witam, Nie dawno miałam usuwanego zęba po raz pierwszy raz w życiu. Nie dostałam prawie żadnych instrukcji od pani doktor. Dlatego też chciałabym upewnić się ze rana goi się prawidłowo gdyż jest weekend więc nie ma opcji za bardzo na... Witam, Nie dawno miałam usuwanego zęba po raz pierwszy raz w życiu. Nie dostałam prawie żadnych instrukcji od pani doktor. Dlatego też chciałabym upewnić się ze rana goi się prawidłowo gdyż jest weekend więc nie ma opcji za bardzo na wizytę kontrolną. Otóż ból ustępuje ale całe miejsce ma dziwny kolor, najpierw naturalnie skrzyp krwi który zamienił się w żółto szaro brzydki nalot i delikatnie wystawal A teraz ten jakby nalot/substancja też znika i znów mam jakby czarno-krwista żelkowata o wiele mniejsza maź w miejscu ekstrakcji. Tak jak mówię nie odczuwam jakiś nadzwyczajnych bóli, wręcz przeciwnie. Gorączki również nie mam. Więc czy Tak to powinno wyglądać?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy powinnam pozbyć się migdałków?

Problem nieświeżego oddechu- wyciąć migdałki? Witam, kilka lat temu zachorowałam na anginę. Mniej więcej od tego czasu pojawia mi się detryt w kryptach migdałków podniebiennych, który ma bardzo przykry zapach. Posiadam dziury w migdałkach, z których praktycznie każdego dnia... Problem nieświeżego oddechu- wyciąć migdałki? Witam, kilka lat temu zachorowałam na anginę. Mniej więcej od tego czasu pojawia mi się detryt w kryptach migdałków podniebiennych, który ma bardzo przykry zapach. Posiadam dziury w migdałkach, z których praktycznie każdego dnia muszę te białe grudki wyciskać lub przynajmniej sprawdzać ich stan. W dzieciństwie często chorowałam, zażywałam antybiotyki. Obecnie (mam 24 lata) rzadko choruję. Na jakiekolwiek grypy itp. zapadam średnio raz lub dwa razy do roku i nie są to raczej anginy. Miałam robiony wymaz migdałków- wyniki ok. Wszelkie płukanki do gardła itp. nie pomagają. Jeden z laryngologów stwierdził w badaniu przerost migdałków podniebiennych z poszerzeniem krypt głównie w górnych biegunach migdałków i zakwalifikowano mnie do zabiegu kryptolizy. Po zamknięciu krypt migdałków podniebiennych metodą ablacji śródtkankowej w znieczuleniu miejscowym efektów praktycznie nie było. Może trochę mniejsze grudki wychodzą i lekko zmniejszyły się dziury w jednym migdałku. Dodam że przy wyciskaniu grudek często dochodzi do chwilowego krwawienia z migdałków. Podejrzewam że przykry zapach w głównej mierze pochodzi stamtąd, aczkolwiek nie mam pewności i są dni że jest w miarę ok. z moim zapachem. Tak mi się wydaje przynajmniej. Natomiast po przebudzeniu się mam jeszcze intensywniejszy zapach, biały nalot na języku. Dbam o higienę jamy ustnej, używam nici, regularnie chodzę do dentysty itp. Jednak posiadam do dziś mniejsze bądź większe problemy z jelitami. Leczyłam się w kierunku SIBO. Podejrzewam również nietolerancję laktozy u siebie. Rozważam wykonanie zabiegu całkowitego usunięcia migdałków (choć się go bardzo boję-skutków również), by pozbyć się problemu, aczkolwiek czy to konieczne i pomocne w tym przypadku? Czy może istnieją mniej inwazyjne, lecz skuteczne metody? Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy to możliwe, że rtg nie pokazuje stanu zapalnego?

Witam , jestem po resekcji wierzchołka korzenia górnej jedynki. Zabieg miał miejsce 9 miesięcy temu. Na dziasle nadal utrzymuje się " kuleczka"-przetoka. Na rtg zęba wszystko jest dobrze. Doktor mówi, że to się samo wsiaknie, ale ja już... Witam , jestem po resekcji wierzchołka korzenia górnej jedynki. Zabieg miał miejsce 9 miesięcy temu. Na dziasle nadal utrzymuje się " kuleczka"-przetoka. Na rtg zęba wszystko jest dobrze. Doktor mówi, że to się samo wsiaknie, ale ja już tracę nadzieję. Czy to możliwe, że rtg nic nie pokazuje a jednak toczy się tam stan zapalny? Ząb nie boli , ale pod nosem czuję lekkie zgrubienie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy mogę zarazić się wirusem HIV?

Witam, jestem asystentka w gabinecie stomatologicznym. Ostatnio po zabiegu usuwania zęba przez lekarza dentystę zauważyłam na twarzy małe krople krwi. Czy możliwe jest zakażenie wirusem HIV, HCV? Np. Jeśli krew dostała się do oka, nosa lub ust?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy mogę przyjąć Orgametril wcześniej?

Dzien dobry 2 miesiac biore Orgametril od 16dnia cyklu do 26 z powodu miesniakow silnych miesiaczek natomiast 21sierpnia wylatuje do Turcji i 21wlasnie mam dostac miesiaczke czy moge przyjac orgametril wczesniej zeby wczesniej dostac miesiaczke. Wystepuje ona u mnie po 3dniach od zakonczenia Organetrilu
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Tomasz Basta
Dr n. med. Tomasz Basta

Jak pozbyć się ucisku głowy?

Witam id 10 dni mam ucisk gliwy glownie miedzy czescia czolowa a piootyliczna. Stres nasila uścisk. Sam ucisk jest po prostu uporczywy nie ciezki. Zadnych innych objawow nie mam. Co robić zeby przestało juz tak sciskac?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Marcin Dolecki
Lek. dent. Marcin Dolecki

Dlaczego ząb leczony kanałowo pulsuje?

Boli mnie ząb leczony kanałowo. Wczoraj minął tydzień od leczenia kanałowo 6-tki dolnej po lewej stronie. Po jednym dniu ząb był wrażliwy na dotyk. Wcale mnie to nie dziwiło. Natomiast po kolejnym dniu ząb zacząć coraz bardziej bolec, a po... Boli mnie ząb leczony kanałowo. Wczoraj minął tydzień od leczenia kanałowo 6-tki dolnej po lewej stronie. Po jednym dniu ząb był wrażliwy na dotyk. Wcale mnie to nie dziwiło. Natomiast po kolejnym dniu ząb zacząć coraz bardziej bolec, a po kolejnym zaczął pulsować przy zmianie ciśnienia, przewiewie itd. Czasem nawet bez żadnej ingerencji. Zgłosiłam się do dentystki. Wykonała ona zdjęcie RTG, cztery kanały wypełnione. Zapisała mi Dalacin C i kazała mi brać przeciwbólowe do tego. Powiem, że po przeciwbólowych ząb się wyciszał, myślałam już, że ząb przestaje bolec. Jednak czułam pulsowanie, a wieczorami trochę czułam ból promieniujący na cała lewa stronę. Pojechałam ponownie, dentystka mi przypilnowała ząb, ponieważ wypełnienie było wysokie. Kontynuuje antybiotyk, ale bez przeciwbólowych dalej ząb pulsuje i promieniuje. O co tu chodzi? W środę szykuje mi się wyjazd. Nie chcę się martwić, wolałabym ten ząb otworzyć na ten czas... pomocy
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy konieczne jest w tym wypadku usunięcie zębów?

Czy przed zrobiniem wycisku do aparatu ortodontycznego konieczne jest usunięcie wskazanych przez ortodontę zębów? Czy można zrobić wycisk i ewentualnie potem usuwać zęby?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Marcin Dolecki
Lek. dent. Marcin Dolecki

Z czego może wynikać mój ból zęba?

Co może być przyczyną takiego bólu zęba? Witam, rok temu miałam leczoną dolną szóstkę, było to leczenie zachowawcze. Ząb po wizycie bolał przez prawie miesiąc, reagował na zimno oraz pojawiał się przeszywajacy ból przy gryzieniu, szczególnie twardszych rzeczy. Za kilka... Co może być przyczyną takiego bólu zęba? Witam, rok temu miałam leczoną dolną szóstkę, było to leczenie zachowawcze. Ząb po wizycie bolał przez prawie miesiąc, reagował na zimno oraz pojawiał się przeszywajacy ból przy gryzieniu, szczególnie twardszych rzeczy. Za kilka miesięcy poszłam do stomatologa zapytać co z tym zębem, niby wszystko dobrze, posmarowano mi czymś po tym zębie i odesłano do domu, ząb nie bolał przez jakiś czas. Niestety ból pojawia się sporadycznie, jest pulsacyjny ale przemijajacy, boli od kwasnych i slodkich rzeczy, pasty na wrażliwe zeby nie pomagaja, tydzień temu znowu byłam u dentysty, obejrzal i uznał, że zab jest w porzadku i on nic nie moze z nim zrobic. Z czego wynika ten ból?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy powinnam zrobić nową szynę?

Pytanie o szyne relaksacyjna na bruksizm. Wykonano dla mnie taka szyne w gabinecie z odlewu. Niestety mocno sciska mi zeby i po calej nocy w niej czuje że zeby sa przekrzywione. Pani stomatolog twierdzi, ze sie do trgo przyzwyczaje... Pytanie o szyne relaksacyjna na bruksizm. Wykonano dla mnie taka szyne w gabinecie z odlewu. Niestety mocno sciska mi zeby i po calej nocy w niej czuje że zeby sa przekrzywione. Pani stomatolog twierdzi, ze sie do trgo przyzwyczaje i ze to jest normalne, ze mi sie tylko wydaje ze zeby mi sie krzywia. Ja jednak mam wrazenie ze to nie jest zbyt dobry objaw. Czy moge prosić o druga opinię? Czy w takiej sytuacji powinno sie zrobic nowa płytke, albo ja w jakis sposb powiększyć, poluzowac? Dziekuje z góry za odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Marcin Dolecki
Lek. dent. Marcin Dolecki

Dlaczego proteza nie trzyma się dziąsła?

Od trzech tygodni mam protezę nylonową. Po dwóch tygodniach zaczął się ruszać jeden ząb. Oddałam protezę do dentysty żeby naprawić. Następnego dnia dostałam zwrot protezy tylko że teraz całkiem spada A przed oddaniem do dentysty proteza trzymała się bardzo... Od trzech tygodni mam protezę nylonową. Po dwóch tygodniach zaczął się ruszać jeden ząb. Oddałam protezę do dentysty żeby naprawić. Następnego dnia dostałam zwrot protezy tylko że teraz całkiem spada A przed oddaniem do dentysty proteza trzymała się bardzo dobrze. Czy jest to możliwe gdy protetyk włożył protezę do pieca żeby skleić ząb to proteza się poszerzyła i dlatego jest teraz za luźne? Czy mogę domagać się o zrobienie nowej protezy gdyż ta nie trzyma się nawet na kleju?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy przy zapaleniu nerwu trójdzielnego mam być na L4?

Czy przy zapaleniu nerwu trójdzielnego powinno przebywać się na L4 bo jestem już miesiąc na zwolnieniu i nie ma poprawy w leczeniu
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Marcin Dolecki
Lek. dent. Marcin Dolecki

Czy mogę zastosować sachol u synka?

Moj synek 4 latka ma ropke w 3 miejscach u gory kolo zabkow i ma goraczke 38 stopni czy moge zastosowac sachol?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Nikodem Borecki
Lek. dent. Nikodem Borecki

Czy krwawienie dziąseł podczas szczotkowania to coś poważnego?

Witam. Proszę o interwencję. Mam cukier 104 Monocyty 15,5 W moczu urobilinogen Krwawia mi dziąsła podczas szczotkowania Czy to cos powaznego.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Nikodem Borecki
Lek. dent. Nikodem Borecki
Patronaty