Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 6 , 9 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Drętwienia i mrowienia: Pytania do specjalistów

Co mogę zrobić z moim bólem kolan?

Witam serdecznie. Od długiego czasu nam problem z kolanami. Chodzenie po schodach to jeden wielki chrupot. Gdy siedzę i chce wyprostować nogi jest to samo. Zginął, prostuje i chrupot. A teraz problem nasilił się w lewym kolanie. Ból nie... Witam serdecznie. Od długiego czasu nam problem z kolanami. Chodzenie po schodach to jeden wielki chrupot. Gdy siedzę i chce wyprostować nogi jest to samo. Zginął, prostuje i chrupot. A teraz problem nasilił się w lewym kolanie. Ból nie ustępuje mimo maści. Doszło do tego że nie mogę spać z podkulonymi nogami. Lewa musi być wyprostowaną bo ból mnie budzi, a noga drętwieje. Nadmienie że u mnie w rodzinie występuje reumatoidalne zapalenie stawów, chorowała babcia - zwyrodnienie stawów i kręgosłupa. U babci kręgosłup z czasem zlał się w kabłąk. Siostra ma problemy ze stawami, u drugiej siostry zbiera się płyn w kolanach. A co ja mogę zrobić ze swoimi kolanami??
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy może być to inna choroba niż stwardnienie rozsiane?

Witam, Mężczyzna , z którym jestem od ok.3 lat ma problem z czuciem w kończynach; dłonie i nogi. Opisuje On to jakby brodzil w piasku;mrowienie, dretwienie. Lekarze do końca nie wiedzą co mu dolega. Dłuższy czas temu był leczony dożylnie... Witam, Mężczyzna , z którym jestem od ok.3 lat ma problem z czuciem w kończynach; dłonie i nogi. Opisuje On to jakby brodzil w piasku;mrowienie, dretwienie. Lekarze do końca nie wiedzą co mu dolega. Dłuższy czas temu był leczony dożylnie przez 3 dni lekiem Solu-Medrol na chorobę SM. Wtedy delikatnie to pomogło. W tym tygodniu zakończył 5cio dniową kuracje tym samym lekiem i czuje się On gorzej i "czucie" w kończynach się nie zmieniło. Po 3 dniach zaczął szwankowac Mu wzrok;widzi na odległość 1m, reszta jest rozmazana. Pytania: Czy może być to inna choroba niż stwardnienie rozsiane? Czy są jeszcze jakieś innowacyjne leki? Ile utrzymuje się Solu-Medrol w organizmie (w razie gdyby chciało się zrobić jakieś badania ) ? I najważniejsze, czy mogą w/w objawy być rezultatem boleriozy wykrytej pare lat temu I kiedy po podaniu Solu-Medrolu można wykonać badania na bolerioze? Bardzo proszę o pomoc. 
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Suchy kaszel i uczucie dławienia u 25-letniego mężczyzny

Od jakiegoś czasu męczy mnie suchy kaszel i uczucie dławienia, uczucie gorąca i mocniejsze bicie serca, czy nagłe ataki stresu. Kiedy kładę się spać mam zawroty głowy i czuję się jakbym miał stracić przytomność, (może to ze stresu?) . Czasem... Od jakiegoś czasu męczy mnie suchy kaszel i uczucie dławienia, uczucie gorąca i mocniejsze bicie serca, czy nagłe ataki stresu. Kiedy kładę się spać mam zawroty głowy i czuję się jakbym miał stracić przytomność, (może to ze stresu?) . Czasem czuje mrowienie lewej strony głowy i lewej ręki. Ostatnio też szybciej się męczę. Po siłowni długi czas miałem przyspieszone bicie serce i nie mogłem przez to zasnąć. Bałem się że to coś z sercem ale EKG i badanie krwi nic nie wykazało. Co może być przyczyną? Mam 25 lat, mężczyzna.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co może znaczyć mrowienie z tyłu głowy, kołatanie serca oraz ból lewej ręki?

Witam, od jakiegoś miesiąca mam mrowienie w okolicy lewej z tyłu czaszki, gdy to następuje zaczynam czuć się słabo jak bym miała upaść i mam tak jakby kołatanie w sercu wraz z bólem lewej ręki. Dopuki mi to nie przejdzie to niemogee nic zrobić czy to coś poważnego ?
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Czy nadwrażliwość na niektóre substancje chemiczne może dawać takie objawy?

Czy od nadwrazliwosc na substancje chemiczne typu perfumy,farby i kontakt z nimi moze powodowac dretwienie twarzy i klucie w glowie i drtwienie skory glowy
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Mroczki przed oczami i drętwienie rąk - co to może oznaczać?

Witam co jakiś czas dopadają mnie dziwne dolegliwości: zaczyna się od pojawienia się mroczków przed oczami później drętwieje mi lewa ręka A czasami obie A towarzyszy temu ból z tyłu głowy. Co może być przyczyną takich objawów? Jestem osobą młoda nie pije alkoholu i nie palę papierosów.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Co może oznaczać ostry ból po zabiegu cieśni nadgarstka?

Jestem ponad 2 miesiące po zabiegu cieśni nadgarstka endoskopowo drętwienie ręki minęło a ja odczuwam ostry piekący ból wokół rany promieniujący do nadgarstka co robic
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy te dolegliwości są skutkiem ubocznym mojej choroby?

Witam, od 9 lutego choruje na mononukleozę. Aktualnie objawy powoli ustępują ale pojawiło się mrowienie ciał po przebudzeniu ręce są zdrętwiełe i jest uczucie biegajacych mrówek na skórze są czerwone zagniecenia. A w ciągu dnia mrowienie ciała w różnych miejscach,... Witam, od 9 lutego choruje na mononukleozę. Aktualnie objawy powoli ustępują ale pojawiło się mrowienie ciał po przebudzeniu ręce są zdrętwiełe i jest uczucie biegajacych mrówek na skórze są czerwone zagniecenia. A w ciągu dnia mrowienie ciała w różnych miejscach, a także ucisk w nadgarskach. Bardzo proszę o pomoc czy to przez chorobę czy to jest skutek uboczny tej choroby a jak tak to czy się to jakoś leczy. Proszę o informację.
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Co oznaczają moje szumy uszne, zawroty głowy oraz drętwienie kończyn?

Od dwóch miesięcy mam lekki szum w lewym uchu przy wykonywaniu czynności codziennych czy będąc w pracy nie słyszę go tylko gdy jest cichsze otoczenie lub kładę się spać . Równiez mam dziwne uczucie czasem w głowie jak by lekkie... Od dwóch miesięcy mam lekki szum w lewym uchu przy wykonywaniu czynności codziennych czy będąc w pracy nie słyszę go tylko gdy jest cichsze otoczenie lub kładę się spać . Równiez mam dziwne uczucie czasem w głowie jak by lekkie zawroty utrzymujące się przez dłuższy okres. Dodatkowo drętwieje mi prawa ręka trochę boli i czasami noga . Przed tymi objawami miałem zapalenie górnych dróg oddechowych czy to możliwe ,że są to powikłania po przebytej chorobie i co w tym wypadku mam zrobić.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Jak odczytać prawidłowo ten wynik tk głowy?

witam poraz kolejny, cd moich meczarni ze tak powiem,mialem robione badania na kile,wynik ujemny,na rzezaczke tez niemam,przy najblizszej okazji ponowie oba badania,badanie na hiv tez robilem ,wynik badania:niereaktywny,dzisiaj mialem robiona gastroskopie,rozpoznanie w badaniu jest takie wg wydruku:K21.9 zarzucanie zoladkowo-przelykowe... witam poraz kolejny, cd moich meczarni ze tak powiem,mialem robione badania na kile,wynik ujemny,na rzezaczke tez niemam,przy najblizszej okazji ponowie oba badania,badanie na hiv tez robilem ,wynik badania:niereaktywny,dzisiaj mialem robiona gastroskopie,rozpoznanie w badaniu jest takie wg wydruku:K21.9 zarzucanie zoladkowo-przelykowe bez zapalenia przelyku, K44.9przepuklina przeponowa bez niedroznosci lub zgorzeli,dzis odebralem tez wynik tk glowy,wg wydruku: w badaniu zwraca uwage poszerzona przestrzen plynowa przymozgowa polozona do przodu od podstawnej czesci plata skroniowego lewej polkuli mozgu.zmiana o wymiarach 27x17mm i drobne zmiany sluzowkowe czesci komorek sitowych (teraz chociaz wiem dlaczego mi caly czas piszczy czy dzwoni w lewym uchu juz od 2lat) reszta opisu badania ok,prosze o wyjasnienie tych badan w jak najprostrzy sposob... jedna rzecz ktota przykula moja uwage jest taka ,ze byc moze dziwnie to zabrzmi ale kupilem mocniejsze papierosy,wypalilem moze pol paki i w pracy przy uniesionych obydwu rekach na wysokosc glowy pod obciazeniem ok /-30kg w momencie zcierply mi obie rece a wlasciwie ramiona (rece i ramiona ulozyly mi sie na wysokosci gliwy w krztalt przewroconej litery E) poczulem tak jak by na calej lini ramion cierplo mi wszystko,druga rzecz to bardzo silny bol prawej lydki tak jak by mi ktos przestrzelil w tym miejscu na wylot,taki bol jak by mialy mi miesnie zlamac piszczel i momentami w obydwu nogach od piszczeli w dol jak by mialy zaraz poprostu przestac dzialac(dziwne mrowienie i dretwienie) i spokoj, czyzby cisza przed burza? niewiem czy juz pisalem i czy to mozliwe ze oderwal mi sie lub cos skads i wedruje po moim ciele i przez to czuje bol w roznych miejscach? bol bardzo podobny do tego co czuje na wysokosci serca tylko po prawej stronie,jezeli pijawia mi sie jeszcze jakies dziwne objawy to je opisze a tymczasem dziekuje serdecznie za czytanie i kazda odpowiedz na moje."dolegliwosci" tak sobie mysle moze wezwe egzorcyste i wygoni to wszystko... hehe
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Drętwienie lewej dłoni oraz obrzęk lewego nadgarstka po przebytym zawale - co to może być?

Witam, tata lat 64 drętwienie lewej dłoni, głównie w nocy oraz obrzęk lewego nadgarstka, ból nasila się z każdym dniem. Tata jest 3 miesiące po zawale i wszczepionych stentach, kardiolog stwierdził bez badań, ze to nie problem kardiologiczny i trzeba udać się do neurologa, co może być przyczyną tych objawów?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Jak zinterpretować mój opis badania mr?

Witam! Od pewnego czasu dokucza mi częsty ból głowy, towarzyszy mu drętwienie głowy i rąk, ból oka i częste duże wylewy podspojówkowe również problem z utrzymaniem równowagi i utrzymaniem głowy . Miałam wykonane badanie MR, bardzo proszę o interpretację... Witam! Od pewnego czasu dokucza mi częsty ból głowy, towarzyszy mu drętwienie głowy i rąk, ból oka i częste duże wylewy podspojówkowe również problem z utrzymaniem równowagi i utrzymaniem głowy . Miałam wykonane badanie MR, bardzo proszę o interpretację mojego wyniku, ponieważ konsultację u lekarza mam dopiero w kwietniu a chciałabym wcześniej wiedzieć czy to coś poważnego, co mnie czeka. DANE KLINICZNE: Dyskopatia szyjna. TECHNIKA BADANIA: Badanie MR odcinka szyjnego kręgosłupa wykonano w sekwencjach FRFSE, FSE, w obrazach T1, T2-zależnych, w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych. OPIS: Zniesiona fizjologiczna lordoza odcinka szyjnego kręgosłupa. Dehydratacja wszystkich krążków międzykręgowych odcinka szyjnego kręgosłupa z obniżeniem wysokości krążków międzykręgowych C3/C4, C4/C5 i C5/C6. Redukcja przedniej rezerwy płynowej kanału kręgowego na poziomie od C3 do C6. Na poziomie C3/C4 tylna szerokopodstawna wypuklina krążka międzykręgowego, modelująca przednią powierzchnię worka oponowego. Na poziomie C4/C5 niewielkie tylne uwypuklenie krążka międzykręgowego, modeluje nieznacznie brzuszną powierzchnię worka oponowego. Na poziomie C5/C6 tylna centralna i szerokopodstawna przepuklina krążka międzykręgowego, modeluje przednią powierzchnię worka oponowego. Na poziomie C6/C7 niewielkie tylne uwypuklenie krążka międzykręgowego, modelujące nieznacznie brzuszną powierzchnię worka oponowego. Na pozostałych poziomach nie stwierdza się zmian dyskopatycznych. Trzony kręgów prawidłowej wysokości. Osteofity z krawędzi tylnych trzonów kręgów pogłębiają zmiany dyskopatyczne na poziomach przepuklin. Rdzeń kręgowy o prawidłowym sygnale. Przysadka mózgowa osadzona w dnie siodła tureckiego grubości maksymalnie 2mm - obraz częściowo pustego siodła. Poza tym pogranicze czaszkowo-szyjne w normie. W części przedniej trzonu kręgu Th1 widoczny obszar o podwyższonym sygnale w obrazach T2-zależnych i sekwencji STIR średnicy 10mm - najprawdopodobniej naczyniak. Sygnał szpiku pozostałych trzonów kręgów jest prawidłowy. WNIOSKI: Dyskopatia wielopoziomowa - jak w opisie. �
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Czy mogłem przedawkować witaminę b6?

Czy moglem przedawkować witaminę b6?Brałem neurovit 1tabl dziennie przez 6tyg do tego Zsstrzyki Miligamma do tego sam dokupilem Magne b6 brałem 3tabl dziennie.Pojawiło się mrowienie w stopach i łydkach..
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Czy USG czaszki w moim przypadku ma sens?

Witam. Byłam dzisiaj u lekarza rodzinnego z guzkiem który mam na prawie stronie potylicy. Jak go dotykam,zaczyna boleć mnie głowa,mam wrażenie uciekania, odrętwienia. Pani dr zasugerowała że to moze być kostniak. Ale nie dała skierowania do żadnego specjalisty, jedynie co... Witam. Byłam dzisiaj u lekarza rodzinnego z guzkiem który mam na prawie stronie potylicy. Jak go dotykam,zaczyna boleć mnie głowa,mam wrażenie uciekania, odrętwienia. Pani dr zasugerowała że to moze być kostniak. Ale nie dała skierowania do żadnego specjalisty, jedynie co kazała zrobić to USG czaszki. Czy to ma sens ? Czy faktycznie lepiej od razu pójść do neurochirurga?
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Drętwienie palców i wypadanie przedmiotów z ręki po operacji kręgosłupa szyjnego

Jestem po operacji kręgosłupa szyjnego stwierdzono u mnie Mielopatia szyjna po operacji drętwieją mi palce u prawej ręce budzę się z bóle ponadto wypadają mi przedmioty z ręki i mam problemy z pisaniem to normalne?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy powinienem udać się do neurologa?

Dzień dobry, Od dawien dawna mam pisk w uszach, przyzwyczaiłem się do tego. Jestem dość nerwowy i głośno swojego czasu słuchałem muzyki na słuchawkach, więc zawsze tłumaczyłem sobie ten problem przez pryzmat tego. Od jakiegoś czasu choruje też na... Dzień dobry, Od dawien dawna mam pisk w uszach, przyzwyczaiłem się do tego. Jestem dość nerwowy i głośno swojego czasu słuchałem muzyki na słuchawkach, więc zawsze tłumaczyłem sobie ten problem przez pryzmat tego. Od jakiegoś czasu choruje też na przewlekłe zapalenie zatok. A do tych problemów ostatnio dołączyła nabrzmiała jedna powieka oka. Okulista niczego nie znalazł, cały czas mam tę samą drobną wadę 0.25 (prócz delikatnie wyższe ciśnienie w oku lewym 21.6, ale sprawę kazał tylko kontrolować w kierunku jaskry w ew. przyszłości), laryngolog stwierdził, że możliwe jest, że to powikłanie od zatok. Oko nie rośnie, raczej nie boli (prócz paru wyimków w postaci ukuć etc). Trochę boli mnie szyja, mrowienie w policzkach. Głowa raczej nie, jak już to czasem ucisk w skroniach i dolnej szczęce, ale nic uciążliwego. Udać się do neurologa? Mogę sobie to somatyzować?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Powikłania po niewielkim upadku dwa lata temu

Dwa lata temu miałam mały upadek. Nie zwróciłam nawet na to uwagi. Po miesiącu nie mogłam wytrzymać z bólu (cała łopatka, bark, ręka). Ortopeda stwierdził skręcenie barku. Potem neuropatie nerwu nadłopatkowego a potem zapalenie mięśni. Wszystko to na przestrzeni... Dwa lata temu miałam mały upadek. Nie zwróciłam nawet na to uwagi. Po miesiącu nie mogłam wytrzymać z bólu (cała łopatka, bark, ręka). Ortopeda stwierdził skręcenie barku. Potem neuropatie nerwu nadłopatkowego a potem zapalenie mięśni. Wszystko to na przestrzeni roku (badania RTG, USG, RM, leki, zastrzyki kolagenowe, zabiegi, prądy, masaże). Sama już nie wiem która diagnoza czy wszystkie. Miałam zmienić pracę by nie przeciążać barku, tak zrobiłam. Niestety nic na dłuższą mete nie pomogło. Pracuje z biurze. Sporadycznie zdażają mi się większe wysiłki. Są to różne rodzaje bólu: czasem jakby mi mięśnie drętwiały łącznie z dłonią, czasem jakby mi bark płonął a czasem jak by mi miały "żyłki" się porozrywać w obszarze bark-łopatka. Zdaża się to bez powodu jak i od wysiłku narasta. Ostatnie badanie barku: "podwyższenie sygnału w obrębie przyczepu SST, obraz może odpowiadać tendinopatii. Ślady płynu w sąsiedztwie obrąbka stawowego w obwodzie górnym oraz w topografii więzadła kruczo-ramiennego. W obrębie głowy kości ramiennej na tylnej powierzchni widoczna jest zmiana o charakterze torbieli kostnej o średnicy ok. 6 mm do różnicowania z nadżerką kostną. Pozostałe struktury bez odchyleń. " CO MOGĘ Z TYM DALEJ ZROBIĆ? INNY ORTOPEDA/BADANIA? CZY MUSZĘ NAUCZYĆ SIĘ Z TYM ŻYĆ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy takie drętwienia ciała mogą być groźne w ciąży?

Jestem we wczesnej ciąży (7 tydzień). Często zdarza mi się drętwieć w nocy, miałam do tego tendencję jeszcze przed zajściem w ciążę. Dzisiaj obudziłam się z całkiem odrętwiałą lewą stroną ciała, czy mogło to zaszkodzić dziecku? Strasznie boję się, że... Jestem we wczesnej ciąży (7 tydzień). Często zdarza mi się drętwieć w nocy, miałam do tego tendencję jeszcze przed zajściem w ciążę. Dzisiaj obudziłam się z całkiem odrętwiałą lewą stroną ciała, czy mogło to zaszkodzić dziecku? Strasznie boję się, że przez taką drobnostkę jego serce może przestać bić. Oczywiście staram się zapobiegać takim sytuacjom, ale czasem we śnie przekręcam się na bok, nawet nie zdając sobię z tego sprawy...
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Mrowienie stóp i palców a ryzyko stwardnienia rozsianego

Mrowieja mi obie stopy oraz palce u lewej ręki, nie są to silne mrowienia aczkolwiek uciążliwe, znagam się także z częstymi bólami głowy, w rezonansie uwidoczniono pojedyncze ogniska hiperintensywne o średnicy 2 mm w istocie białej, które nie ulegają... Mrowieja mi obie stopy oraz palce u lewej ręki, nie są to silne mrowienia aczkolwiek uciążliwe, znagam się także z częstymi bólami głowy, w rezonansie uwidoczniono pojedyncze ogniska hiperintensywne o średnicy 2 mm w istocie białej, które nie ulegają wzmocnieniu kontrastowemu i mogą być naczyniowe albo demielinizacyjne. Lekarz neurolog twierdzi że nie jest to stwardnienie rozsiane, jeśli nie to co innego?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy w moim przypadku jest możliwość poddania się operacji bariatrycznej?

Witam. Mam 37 lat i jestem po usunięciu raka tarczycy(w wyniku histopatologicznym rąk brodawkowaty, operacja odbyła się 08.01.19r). Ważę około 120kg przy wzroście 169/170 cm. Czy w moim przypadku jest możliwość poddania się operacji bariatrycznej? Mam małe 11miesieczne dziecko... Witam. Mam 37 lat i jestem po usunięciu raka tarczycy(w wyniku histopatologicznym rąk brodawkowaty, operacja odbyła się 08.01.19r). Ważę około 120kg przy wzroście 169/170 cm. Czy w moim przypadku jest możliwość poddania się operacji bariatrycznej? Mam małe 11miesieczne dziecko i mam problem by się nią zajmować. Kręgosłup i kolana odmawiają posłuszeństwa. Dretwieja mi nogi i ręką lewa. Spacer 5 że łzami w oczach bo wózka pchać nie moge. Czy jest jakaś szansa na lepsze życie? Dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Patronaty