Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 6 , 6 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interna: Pytania do specjalistów

Czy ten ból wynika z przepukliny?

Witam od 3 tygodni odczuwam ból w prawej pachwinie , prawym jądrze oraz w podbrzuszu . Po wizycie u lekarza rodzinnego zostałem skierowany do chirurga z podejrzeniem przepukliny pochwinowej . Chirurg wykluczył przepuklinę i skierował do urologa . Urolog po... Witam od 3 tygodni odczuwam ból w prawej pachwinie , prawym jądrze oraz w podbrzuszu . Po wizycie u lekarza rodzinnego zostałem skierowany do chirurga z podejrzeniem przepukliny pochwinowej . Chirurg wykluczył przepuklinę i skierował do urologa . Urolog po wykonaniu usg wykluczył również problem urologiczny . Nadmienię ze odczuwam również ból w kręgosłupie w odcinku ledzwiowym oraz prawym udzie . Co to może być? Co mam dalej robić? Ból nie jest ciągły i nie nasila się podczas wysiłku , ale np podczas siedzenia czy stania . Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Dlaczego odczuwam ten ucisk w szyi?

Od 2 tygodni mam ucisk na bokach szyi, cokolwiek robię czy śpię cały czas ten ucisk jest. Mam problemy z zębami które lecze, byłam u laryngologa który stwierdził że w gardle nie widzi nic niepokojącego prócz tego, że jest lekko... Od 2 tygodni mam ucisk na bokach szyi, cokolwiek robię czy śpię cały czas ten ucisk jest. Mam problemy z zębami które lecze, byłam u laryngologa który stwierdził że w gardle nie widzi nic niepokojącego prócz tego, że jest lekko zaczerwienione. Często mam kołatania serca, mało pije, mam zimne ręce, nogi, bóle w nadgarstkach bądź klatce piersiowej. Czym to może być spowodowane? Ucisk na szyje mnie martwi, że w końcu się udusze a mieszkam sama z synem. Jakie badania bym mogła wykonać aby pozbyć się ucisku. USG szyi?
odpowiada 2 ekspertów:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co mogą oznaczać takie problemy u 23-latka?

Dzień dobry mam 23 lata. Mam problem. Od jakiegoś czasu mam zatkane ucho i boli mnie gardło po tej samej stronie po lewej. Najgorsze jest to że na górze nosa mam takiego guzika albo guza. Jest przezroczysty ale jest go... Dzień dobry mam 23 lata. Mam problem. Od jakiegoś czasu mam zatkane ucho i boli mnie gardło po tej samej stronie po lewej. Najgorsze jest to że na górze nosa mam takiego guzika albo guza. Jest przezroczysty ale jest go czuć przy dotyku po tej samej stronie co wszystko. Jest od wewnątrz. Boli mnie również nad okiem przy dotyku koło bossa z lewej strony. Mam pytanie czy to może. Być coś poważnego ? Albo nie coś z zatokami ? Proszę o pomoc i odpowiedź. Dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy dziecko może mieć takie objawy dojrzewania?

Witam, córka 11 lat, miesiąc temu zaczęła miesiączkować. Ostatnio wyczułam u Niej bardzo cuchnący pot. Nie pojawił się po wysiłku. Po szkole zasnęła pod kocem, na krótki rękaw, przy otwartym oknie. Córka jest aktywna fizycznie, ale nigdy tak nie pachniała.... Witam, córka 11 lat, miesiąc temu zaczęła miesiączkować. Ostatnio wyczułam u Niej bardzo cuchnący pot. Nie pojawił się po wysiłku. Po szkole zasnęła pod kocem, na krótki rękaw, przy otwartym oknie. Córka jest aktywna fizycznie, ale nigdy tak nie pachniała. W ciągu 2 lat przybrała na wadze, jest blada na twarzy, ale wokół oczu jakby żółta. Co do diety, kocha warzywa, owoce i zupy, oczywiście czasem wjeżdża jakiś fast food. Apetyt ma niepohamowany.Czy to hormony czy może coś z tarczycą? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy opuchlizna po podaniu leku zniknie?

Po blokadzie nerwu trójdzielnego pozostały mi zgrubienia wyczuwalne pod skórą w okolicach noca, ale również jestem lekko opuchnęta. Gdy dotykam tych miejsc to czuję ból.Dokładnie w tym miejscu miałam wstrzykiwany steryd. Minęły już 3 tygodnie. Czy to zejdzie?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak leczyć tak nietypową chorobę?

Przypadek na miarę doktora House. Przeszedlem przez 10 lekarzy, 10 profesorów ordynatorów setki badan już. Leki, lekarze na 23 000 zł w rok. Streszczę krótko, bo opis zająłby kilka A4. Rok temu niewinnie gardło bolało, zwykły Duomox i przechodziło po... Przypadek na miarę doktora House. Przeszedlem przez 10 lekarzy, 10 profesorów ordynatorów setki badan już. Leki, lekarze na 23 000 zł w rok. Streszczę krótko, bo opis zająłby kilka A4. Rok temu niewinnie gardło bolało, zwykły Duomox i przechodziło po tyg, chodziłem do pracy, nagle silny ból między łopatkami, zastrzyki, następnie zarażenie korona, ból gardła wrócił, 2 antybiotyki i nic. Okazało się że doszła kandydoza gardła i krtani. Szpital krótki pobyt,Doxycyklina. Ból wrócił, migdałki lekko powiększone z czopami, objaw nietypowy - silne dreszcze bez żadnej gorączki, ból przy połykaniu lub dmuchaniu wędrujący od żuchwy do jabłka Adama, uczucie duszenia jakby ktoś łapał za gardło, przechodzi po lekach przeciwzapalnych, osłabienie silne. Zgaga wyleczona pod kontrolą, MR wykazał pogrubienie pierścienia Waldeyera, gastroskopia i kolonoskopa ok, krew ok, Ana 1,2,3,4 ok, inne rzadkie choroby brak. TK niedrożna zatoka klinowa, krzywa przegroda. Naprawiona przegroda nosowa w szpitalu Ziemi Lubelskiej. I do sedna - badania wymazy z gardła i migdałów: 1. Staphylococcus aureus 2. Klebsiella Pneumoniae Wrażliwe na szczęście nie wytwarzająca karbapenemazy. WZIĘTE 6 ANTYBIOTYKÓW Z ANTYBIOGRAMU, TABLETKI I DOŻYLNIE BEŻ ŻADNEGO SKUTKU. Lekarze bezradni nie wiedzą ocb nawet znani profesorowie. Gardło czerwone a łuki podniedne czerwone jak krew na dużym obszarze. Z pomocą przyszli mikrobiolodzy, zrobiona burza mózgów po koleżeńsku w laboratorium. Konkluzja - prawdobodobny brak skutku na antybiotyki wynika z miejsca bakteri i braku możliwości penetracji. M.in. może nawet jakieś zwapnienie okolic piercienia, czopy i inne twory. Zalecają wyczyszczenie zatok, wycięcie migdałków, a zwłaszcza krypt migdalków ponieważ tam może być coś jeszcze brzydkiego beztlenowego. Następnie zalecają 2-3 tygodnie antybiotyków rodziny cefalosporyn, nawet cefepim jeżeli chcieć już strzelać z grubego kalibru. Czyżby mikrobiolodzy mieli więcej racji niż znani/nieznani lekarze na Lubelszczyźnie?? Przebyta została też Yersinioza dekadę temu z powikłaniami przez co mam efekty po niej do dziś typu skórnego, więc mam szczęście do rzadkich chorob. Jeżeli ktokolwiek pomoże i mnie wyleczy bardzo się odwidzięczę wiadomo.
odpowiada 1 ekspert:
dr n. med Monika Łukaszewicz
dr n. med Monika Łukaszewicz

Czy płyn antybakteryjny ma wpływ na zdrowie?

Dużo podróżuje i również dużo czasu spędzam ze zwierzętami i w miejscach publicznych, gdzie łatwo można się zarazic np przeziębieniem czy zarazkami. W związku z tym od pandemii ciągle mam w torebce plyn antybakteryjny i zawsze po klamkach itp go... Dużo podróżuje i również dużo czasu spędzam ze zwierzętami i w miejscach publicznych, gdzie łatwo można się zarazic np przeziębieniem czy zarazkami. W związku z tym od pandemii ciągle mam w torebce plyn antybakteryjny i zawsze po klamkach itp go używam. Kiedy oprę się głową o zagłówek czy coś, co wydaje mi się że może być brudne, pryskam też włosy. Czy może coś mi grozić w związku z używaniem płynów codziennie? Czy mogą wniknąć w krew albo w głowę przez włosy?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z tym wynikiem analizy moczu u 41-latka?

Witam, po mikcji odczuwam pieczenie pęcherza, pojawił się też tępy ból w środku pleców. Wyniki badania ogólnego moczu: azotyny-wykryto, bakterie-1361, pasma śluzu-160, pozostałe w normie. Co mogą oznaczać wyniki? Wizytę u lekarza mam za tydzień.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Dotyczy: Interna

Czy to może oznaczać problemy z nerwami?

W piątek nosiłem zakupy w reklamówce i była dość ciężka, a że miałem to tylko w jednej dłoni, a dokładniej w kilku palcach to po czasie palce mi zdrętwiały. Po paru minutach wróciło prawie do normy, poza jednym opuszkiem palca... W piątek nosiłem zakupy w reklamówce i była dość ciężka, a że miałem to tylko w jednej dłoni, a dokładniej w kilku palcach to po czasie palce mi zdrętwiały. Po paru minutach wróciło prawie do normy, poza jednym opuszkiem palca do dnia dzisiejszego mam słabe czucie ( słabe czucie tylko w końcówce opuszka) a reszta jest w normie. Czy to długo się utrzymuje, czy raczej coś poważniejszego z nerwami ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Z czego może wynikać to zakażenie?

Miesiąc temu trafiłam do szpitala z bólem brzucha. Badania wykazały,że mam torbiel krwotoczna na jajniku,zapalenie przydatków oraz zakażenie chlamydia. Od dwóch lat mam stałego partnera seksualnego. Oboje mieliśmy kontakt seksualny z ludźmi którzy mogli być zakażeni. Jednak kontakt ten był... Miesiąc temu trafiłam do szpitala z bólem brzucha. Badania wykazały,że mam torbiel krwotoczna na jajniku,zapalenie przydatków oraz zakażenie chlamydia. Od dwóch lat mam stałego partnera seksualnego. Oboje mieliśmy kontakt seksualny z ludźmi którzy mogli być zakażeni. Jednak kontakt ten był ponad 2 lata temu. Mój obecny partner nie ma żadnych objawów. Czy możliwe jest to,że zakażenie odezwało się u mnie po ponad dwóch latach? Wcześniej nie występowały żadne objawy.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka

Co oznacza ten guzek okolicy kości ogonowej?

Dzień dobry, miesiąc temu podróżowałem autobusem, około 19 godzin. Podróż była strasznie nie komfortowa, cały czas odczuwałem ból w okolicy pośladków i kości ogonowej. Przez następne 2 tygodnie odczuwałem mrowienie w tej okolicy. Jakiś tydzień temu zauważyłem że w okolicy... Dzień dobry, miesiąc temu podróżowałem autobusem, około 19 godzin. Podróż była strasznie nie komfortowa, cały czas odczuwałem ból w okolicy pośladków i kości ogonowej. Przez następne 2 tygodnie odczuwałem mrowienie w tej okolicy. Jakiś tydzień temu zauważyłem że w okolicy kości ogonowej, pod skórą, pojawił się mały guzek - około 5 mm średnicy. Próbowałem go masować, wydawało mi się przez chwilę że jest coraz mniejszy jednak dzisiaj zauważyłem że znowu jest większy. Czy to coś groźnego? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy taki poziom witaminy D niesie za sobą jakieś niebezpieczeństwo dla zdrowia?

Wysoki poziom witaminy D Przez jakiś czas przyjmowałem większe dawki witaminy D. Badania krwi wykazały wysoki, podobno toksyczny poziom tej witaminy w organizmie (140ng/ml). Czy niesie to za sobą jakieś niebezpieczeństwo dla zdrowia? Poziom ten spadnie samoistnie po zaprzestaniu suplementacji... Wysoki poziom witaminy D Przez jakiś czas przyjmowałem większe dawki witaminy D. Badania krwi wykazały wysoki, podobno toksyczny poziom tej witaminy w organizmie (140ng/ml). Czy niesie to za sobą jakieś niebezpieczeństwo dla zdrowia? Poziom ten spadnie samoistnie po zaprzestaniu suplementacji czy potrzebne są jakieś leki? Oczywiście zaprzestałem już suplementacji. Dodam też, że poziom wapnia we krwi jest w normie.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Na jakie badania najlepiej się zgłosić?

Cześć, mam 25 lat i od paru lat mam problem z wypróżnianiem się do końca jednak zawsze ten problem jakoś bagatelizowałem. Za to od około roku w porach nocnych przed pójściem spać mam problem z zbyt częstym oddawaniem moczu raz... Cześć, mam 25 lat i od paru lat mam problem z wypróżnianiem się do końca jednak zawsze ten problem jakoś bagatelizowałem. Za to od około roku w porach nocnych przed pójściem spać mam problem z zbyt częstym oddawaniem moczu raz pójdę dwa razy w ciągu pół godziny raz nawet trzy cztery razy w ciągu 40 minut tak jak to miewam ostatnio dodam że za to w nocy rzadko kiedy się budzę aby pójść do ubikacji a w dzień korzystam z niej normalnie jak zdrowy człowiek raz na 3-4 godziny, dodatkowo od ponad tygodnia zaczął boleć mnie dół pleców z początku myślałem że to lędźwia jednak po wykonaniu niektórych ćwiczeń nie czułem żadnego dyskomfortu a ćwiczenia mogłem wykonywać swobodnie więc po krótkiej analizie przeczytałem że to może być złośliwy nowotwór prostaty. Dodam jeszcze że w pracy normalnie dźwigam paczki i co chwilę się schylam aby umieścić je na paletę jednak nie czuję żadnego bólu a jedynie w nocy przed pójściem spać gdy leżę lub jak siedzę np. na krześle. Stąd moje pytanie czy to możliwe żebym w tak młodym wieku miał już nowotwór prostaty skoro na internecie piszę że rzadko zdarza się mężczyzną przed 40 rokiem życia aal częściej tym starszym. Prosiłbym Państwa o informacje na jakie badania najlepiej się zgłosić i czy to rzeczywiście musi być nowotwór a nie po prostu jakaś inna choroba. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Czy powinnam udać się z tymi problemami do psychiatry?

Witam, od tygodnia walcze z ogromnym bólem głowy. Najgorzej jest rano, dochodzą do tego mdłości. Ból umiejscowiony jest z przodu, najbardziej intensywny jest w pozycji stojącej lub siedzącej, jedyna ulga to pozycja leżąca, ale wiadomo, nie da się w ten... Witam, od tygodnia walcze z ogromnym bólem głowy. Najgorzej jest rano, dochodzą do tego mdłości. Ból umiejscowiony jest z przodu, najbardziej intensywny jest w pozycji stojącej lub siedzącej, jedyna ulga to pozycja leżąca, ale wiadomo, nie da się w ten sposób funkcjonować. Internista odesłał mnie z kwitkiem. Dodam, że od dwóch miesięcy przyjmuje preato 100 oraz symfaxin er 75 na depresje. Miałam wrażenie, że skutki oboczne działania tych leków mam już za sobą i jestem zadowolona z ich działania, pomijając ten tydzień bólu. Czy kolejny kierunek to psychiatra, który przepisał te leki czy jednak neurolog, bo leki na depresje mogą nie mieć związku z bólem
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Dlaczego miewam te objawy?

Chciałbym opowiedzieć o dniu, kiedy wszystko się zaczęło. Pewnego dnia nagle poczułem silny ból brzucha, dyskomfort w okolicy prawej dolnej strony brzucha, zawroty głowy, osłabienie i bardzo przyspieszoną pracę serca, którą wyraźnie odczuwałem. Od tego momentu zaczęły się moje problemy.... Chciałbym opowiedzieć o dniu, kiedy wszystko się zaczęło. Pewnego dnia nagle poczułem silny ból brzucha, dyskomfort w okolicy prawej dolnej strony brzucha, zawroty głowy, osłabienie i bardzo przyspieszoną pracę serca, którą wyraźnie odczuwałem. Od tego momentu zaczęły się moje problemy. Przez około dwa miesiące miałem widzenie jak przez mgłę, które ostatecznie ustąpiło, ale od tamtej pory czuję ciągłe pulsowanie w ciele – szczególnie widoczne jest na brzuchu, szyi i klatce piersiowej. Od tamtej sytuacji mam górne ciśnienie podwyższone, dolne w normie a puls koło 100 gdy mierze w domu lub u lekarza. Mimo że wyniki badań, które do tej pory wykonywałem (morfologia, TSH, USG brzucha, 2 razy ekg z czym kardiolog powiedział że serce zdrowie i objawy kłuć w klatce piersiowej lub w innych częściach ciała są objawami somatycznymi. Biorę propranolol, tętno się uspokaja lecz widoczne tętnienie dalej widoczne. Te objawy mnie bardzo niepokoją i nie wiem, co może być ich przyczyną. Zauważyłem też, że od tamtego czasu rozwinęła się u mnie hipochondria, ponieważ ciągle analizuję objawy i sprawdzam informacje w internecie, co jeszcze bardziej mnie przytłacza. Czy te objawy mogą być związane z jakimś konkretnym problemem zdrowotnym, czy raczej wynikają z napięcia psychicznego lub stresu? Dodam, że od zawsze byłem aspołeczny, żyłem bardziej w nocy oraz dużo rzeczy trzymałem w sobie i mogę ująć to jakbym miał coś w stylu depresji lecz jej nie miałem ale tak się zachowywałem. Przed tą sytuacją zaczęło się od bardzo mocnego lęku przed wychodzeniem do ludzi spowodowana przez sytuację kiedy miałem nóż lekko wbity w szyję. Jeszcze później doszły jakieś sytuacje kiedy zaczęło być mi słabo z powodu np dotknięcia ruszającej się główki do usuwania rdzy, miałem rękawiczkę więc nic by mi sie nie stało a moja głowa od razu myślała że nie mam palca, chodzi mi o wyolbrzymianie sytuacji przez moją głowę. Miesiące przed tym kiedy pojawił się dzień w którym zaczęło mi się wszystko dziać, miałem od czasu do czasu nagle uczucie mdłości, było mi słabo oraz uczucie gorąca w brzuchu, trwały one koło 10 minut i później było okej. Od sytuacji z nożem minęły 2 lata, a od dnia od kiedy się zaczęły pulsacje tętno itp pół roku.
odpowiada 1 ekspert:
dr n. med Monika Łukaszewicz
dr n. med Monika Łukaszewicz

Jak mam rozumieć takie wyniki badania TSH?

Witam, proszę o interpretację wyników TSH ft3 i ft4 TSH 4220 Ft3 3,25 Ft4 0,96 Lekarz zalecił tylko obserwację, a mnie niepokoją. Wszystkie kobiety z strony mamy włącznie z nią chorowały na tarczycę.
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Na co wskazuje tak powiększony brzuch?

Ostatnio mam strasznie napuchnięty brzuch i nie nie jestem w ciąży. Brałam leki na wzdęcia jednak one nie pomogły. Czasami boli mnie w okolicy pępka zarówno z lewej jak i z prawej strony. Na dodatek pojawiła się choroba lokomocyjna której... Ostatnio mam strasznie napuchnięty brzuch i nie nie jestem w ciąży. Brałam leki na wzdęcia jednak one nie pomogły. Czasami boli mnie w okolicy pępka zarówno z lewej jak i z prawej strony. Na dodatek pojawiła się choroba lokomocyjna której nigdy nie miałam . Brzuch jest napuchnięty już od linii płuc i wygląda na ciążowy . Liczę na jakąś pomoc ! ( Bthcg wyniosła 1.20)
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Gdzie szukać pomocy w związku z tymi bólami w okolicy mostka?

Witam, Od mniej więcej pół roku zmagam się z rwącymi/piekącymi bólami w okolicy mostka, czasami ból promieniuje powyżej mostka. Zdarza się pojawiać między łopatkami. Ból nasila się w pozycji siedzącej lub po długim spacerze. Ulgę przynosi często leżenie na brzuchu.... Witam, Od mniej więcej pół roku zmagam się z rwącymi/piekącymi bólami w okolicy mostka, czasami ból promieniuje powyżej mostka. Zdarza się pojawiać między łopatkami. Ból nasila się w pozycji siedzącej lub po długim spacerze. Ulgę przynosi często leżenie na brzuchu. Prześwietlenie klatki-wyniki w porządku. Na rezonansie kręgosłupa nie widać żadnych zmian. Pół roku rehabilitacji, fizjoterapii a nawet blokada na kręgosłup i nadal zmagam się z bólami. Jeśli chodzi o inne dolegliwości, sporadycznie mdłości ale nic poza tym. Nie wiem już gdzie jeszcze mogłabym szukać pomocy?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Witold Miecznikowski
Lek. Witold Miecznikowski

Jak mam rozumieć ten opis USG?

Witam , bardzo prosze o konsultacje usg. Watroba o obrazie stluszczenia 2/3 stopnia,w prawym placie widoczna poszerzona do ok 2 cm przetoka pomiedzy prawa galezia zyly wrotnej a prawa zyla watrobowa. zyla wrotna nieposzerzona o przeplywie dowatrobowym. Drogi zolciowe nieposzerzone.Pecherzyk... Witam , bardzo prosze o konsultacje usg. Watroba o obrazie stluszczenia 2/3 stopnia,w prawym placie widoczna poszerzona do ok 2 cm przetoka pomiedzy prawa galezia zyly wrotnej a prawa zyla watrobowa. zyla wrotna nieposzerzona o przeplywie dowatrobowym. Drogi zolciowe nieposzerzone.Pecherzyk zolciowy o niepogrubionej scianie , bez konkrementow. Trzustka w obrebie glowy i trzonuechogenicznie w normie, bez poszerzeniaprzewodu trzustkowego, ogon trzustki przesloniety przez gazy. Obie nerki o prawidlowej echogenicznosci, bez poszerzenia ukm-wych. Sledziona w granicach normy. pecherz moczowy slabo wypelniony bez zlogow. Aorta brzuszna nieposzerzona. Wolnego plynu nie stwierdzam, perystaltyka w normie.
odpowiada 1 ekspert:
dr n. med Monika Łukaszewicz
dr n. med Monika Łukaszewicz

Jaką ilość białka i suplementów mogę przyjmować?

Ostatnie badanie krwi wykazało u mnie obniżoną kreatyninę 0,52 mg/dl (0,70 — 1,20 zakres prawidłowy) i mocznik 12,0 mg/dl (16,6 — 48,5), a także ciężki niedobór witaminy D3: 7,01 ng/ml. Fosforany: 2,4 mg/dl (2,7 — 4,5) oraz graniczny Wapń: 2,21... Ostatnie badanie krwi wykazało u mnie obniżoną kreatyninę 0,52 mg/dl (0,70 — 1,20 zakres prawidłowy) i mocznik 12,0 mg/dl (16,6 — 48,5), a także ciężki niedobór witaminy D3: 7,01 ng/ml. Fosforany: 2,4 mg/dl (2,7 — 4,5) oraz graniczny Wapń: 2,21 mmol/l (2,2 — 2,55). Reszta wyników (cholesterol, nerki, wątroba i morfologia) w normie. Jestem osobą otyłą która odchudza się na własną rękę i do tej pory zrzuciłem ponad 50 kg. Jem dużo warzyw, owoców i ogólnie nie głoduję, ale spożywam mało mięsa i nabiału. Jajek nie jem w ogóle. Moje pytanie jest następujące: ile białka powinienem jeść dziennie i w jakiej ilości brać suplement witaminy D w celu wyrównania tych braków. Obecnie ciągle ważę 106 kg.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Magdalena Łącka
Mgr Magdalena Łącka
Patronaty