Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 8 , 8 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Układowe zapalenia naczyń: Pytania do specjalistów

Problem z pełnym wzwodem - czy terapia Renova pomoże?

Witam praktycznie od zawsze mam problem z pełnym wzwodem w wieku 17 lat miałem zabieg stulejki.Rzadko bądz wcale mam pełen wzwód,członek szybko robi się miękki i mam problemy z włożeniem go a jak już sie uda to szybko to... Witam praktycznie od zawsze mam problem z pełnym wzwodem w wieku 17 lat miałem zabieg stulejki.Rzadko bądz wcale mam pełen wzwód,członek szybko robi się miękki i mam problemy z włożeniem go a jak już sie uda to szybko to po x czasie robi się miękki.Bylem juz u urologa porobione mialem badania i wszystko ok,jest problem taki że wg lekarza krew nie dochodzi i przepisał mi spedre i cialis tabletki pomogly ale ja miałem wrażenie że ja czlonka nie czuje pomimo odbytego stosunku, zastanawiam sie nad metodą Renova.Ogolnie to mam problemy z naczyniami,krwionosnymi zimne dłonie,nogi wg Lekarza i badania to Vasculitis Reynold. Gdzie mam sie zgłosic by ktoś mi pomógł
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy możliwe, że choruję na wtórne układowe zapalenie naczyń?

Witam ,bardzo proszę o pomoc jakie badania zrobić? Od prawie dwóch lat choruje na oporne zapalenie wielomięśniowe.Oprócz tego mam takie dolegliwości jak: mrowienie w kończynach i ból prawej łydki ,tylko wtedy gdy siedzę lub stoję .Kiedy noge dam do góry... Witam ,bardzo proszę o pomoc jakie badania zrobić? Od prawie dwóch lat choruje na oporne zapalenie wielomięśniowe.Oprócz tego mam takie dolegliwości jak: mrowienie w kończynach i ból prawej łydki ,tylko wtedy gdy siedzę lub stoję .Kiedy noge dam do góry nie jest spuszczona jest lepiej .Czy to może być wtórne układowe zapalenie naczyń ? Czy pomocna byłaby kapilaroskopia w zdiagnozowaniu ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Skąd ta płaczliwość przy zespole Sjorgena?

Od dwoch lat jestem leczona na zespol sjorgena z ukladowym zapaleniem naczyn,Z regóły jestem spokojna kobieta nawet moge powiedziec ze wesola I szczesliwa, dzieci narazie nie moge miec ze wzgledu na leki ktore przyjmuje, czuje sie smutna zla kiedy tylko... Od dwoch lat jestem leczona na zespol sjorgena z ukladowym zapaleniem naczyn,Z regóły jestem spokojna kobieta nawet moge powiedziec ze wesola I szczesliwa, dzieci narazie nie moge miec ze wzgledu na leki ktore przyjmuje, czuje sie smutna zla kiedy tylko choroba daje mi sie we znaki.Do tego mam problem z placzem, placze na filmach,I gdy musze sie z Kims pozegnac np w pracy gdy odchodzi kolega z ktorym pracuje albo gdy mam wizyty u specjalisty I musze opowiadac o symptomach mojej choroby,pomozcie.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Agata Leśnicka
Lek. Agata Leśnicka
Mgr Irena Mielnik - Madej
Mgr Irena Mielnik - Madej

Małe ogniska uszkodzenia istoty białej, nie ulegające wzmocnieniu kontrastowemu

towarzyszą mi zawroty głowy i wrażenie że tracę równowagę BadanieMRIwykonane w sekwencjiSEiIR,obrazyT1iT2-zależne uwidoczniło w obu półkulach mózgu nieliczne,małe ogniska uszkodzenia istoty białej,nie ulegające wzmocnieniu kontrastowemu.Największa ze zmian ok.7mm widoczna jest w sąsiedztwie rogu tylnegoLKB.Wdiagnostyce różnicowej należy brać pod uwagę zmiany... towarzyszą mi zawroty głowy i wrażenie że tracę równowagę BadanieMRIwykonane w sekwencjiSEiIR,obrazyT1iT2-zależne uwidoczniło w obu półkulach mózgu nieliczne,małe ogniska uszkodzenia istoty białej,nie ulegające wzmocnieniu kontrastowemu.Największa ze zmian ok.7mm widoczna jest w sąsiedztwie rogu tylnegoLKB.Wdiagnostyce różnicowej należy brać pod uwagę zmiany poniedokrwienne(vasculitis?),pozapalne;zmiany demielizacyjne mniej prawdopodobne.Pozostałe struktury mózgu i móżdzku bez zmian ogniskowych
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Co może znaczyć ten opis?

Witam serdecznie czy ktoś może w prostych słowach powiedzieć co oznacza ten opis ? W obu nerkach, w kielichach wszystkich grup, złogi uwapnione do 3,5 mm średnicy: w prawej co najmniej 6 , w lewej co najmniej 8 złogów. Nie... Witam serdecznie czy ktoś może w prostych słowach powiedzieć co oznacza ten opis ? W obu nerkach, w kielichach wszystkich grup, złogi uwapnione do 3,5 mm średnicy: w prawej co najmniej 6 , w lewej co najmniej 8 złogów. Nie uwidoczniono złogów w obrębie moczowodów oraz pęcherza moczowego. Nerki położone typowo, prawidłowej wielkości, bez nieprawidłowych zmian. Obie nerki ulegają jednoczasowemu wzmocnieniu kontrastowemu. Układy kielichowo-miedniczkowe obustronnie nieposzerzone. Pęcherz moczowy słabo wypełniony. Zwraca uwagę obecność licznych, niepowiększonych węzłów chłonnych okołaoartalnych do 10 mm szerokości oraz podwyższona gęstość tkanki tłuszczowej tej okolicy- wskazane różnicowanie miedzy rozpoczynającą się chorobą Ormonda, zapalną naczyń lub procesem NLP. Wątroba niepowiększona, o prawidłowej gęstości, bez zmian ogniskowych. Drogi żółciowe wewnątrz- i zewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, nie zawiera uwapnionych złogów. Trzustka niepowiększona, bez zmian ogniskowych. Przewód Wirsunga nieposzerzony. Śledziona o prawidłowych wymiarach, w normie. Nadnercza o prawidłowej wielkości i morfologii, bez zmian ogniskowych. Aorta brzuszna drożna, nieposzerzona. Bez cech wodobrzusza. WNIOSEK: obustronna kamica nerkowa. Nietypowy obraz okolicy okołoaortalnej do dalszej diagnostyki. Wiem że śa kamienie ale martwi mnie dalsza cześć opisu , dodam ze w 2013 roku mialem usuwane kamienie poprzez nacięcie na plecach.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Wynik badania MR mózgu a diagnoza SM

Oto wynik MR "drobne nieliczne,niewzmacniające się po kontraście ogniska podwyższonego sygnału w sekw.T2-zal i FLAIR w istocie białej obu półkul mózgu-odpowiadają zmianom demielinizacyjnym zapalnym lub naczyniopochodnym.Nie można wykluczyć w przebiegu vasculitis.Ilość i wielkość zmian jest podobna do poprzedniegoMR "We wcześniejszym... Oto wynik MR "drobne nieliczne,niewzmacniające się po kontraście ogniska podwyższonego sygnału w sekw.T2-zal i FLAIR w istocie białej obu półkul mózgu-odpowiadają zmianom demielinizacyjnym zapalnym lub naczyniopochodnym.Nie można wykluczyć w przebiegu vasculitis.Ilość i wielkość zmian jest podobna do poprzedniegoMR "We wcześniejszym również miałam opisanyMR jako pięć zmian niereagujących na kontrast.Proszę o potwierdzenie na podstawie MR, czy diagnoza SM jest trafna i jednoznaczna?
odpowiada 2 ekspertów:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Anna Błażucka
Dr n. med. Anna Błażucka

Jaki lek na skurcze mięśni szkieletowych?

Jaki lek mozna wziasc zamiast Tetrazepamu (25 mg- 50 mg) na skurcze miesni szkieletowych, bo tetrazepam zostal wycofany z rynku. Bralam lek za potrzeba, kiedy nie moglam juz skurczu wytrzymac i 100 tabletek tetrazepamu starczalo mi na 1,5 roku. Mam... Jaki lek mozna wziasc zamiast Tetrazepamu (25 mg- 50 mg) na skurcze miesni szkieletowych, bo tetrazepam zostal wycofany z rynku. Bralam lek za potrzeba, kiedy nie moglam juz skurczu wytrzymac i 100 tabletek tetrazepamu starczalo mi na 1,5 roku. Mam zmiany degen. kreg., polimialgia reum. i vasculitis. Chodzi mi o to by lek dzialal na skurcz a nie na strachy. Filutripin zupelnie odpada, zle sie po nim czuje zawroty, jak pijana, a skurcz dalej jest. Czy faktycznie pozostaje tylko metokarbamol?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Łukasz Wroński
Lek. Łukasz Wroński

Czy wtórne zapalenie naczyń może być indukowane UV?

Czy wtorne zapalenie naczyń (w przebiegu ukladowej ch. Tkanki łącznej) może być indukowane uv?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Co oznaczają zmiany niespecyficzne, demielinizacyjne pozapalne?

Córka (15 lat) narzeka na codzienne bóle głowy, wczesniej epizody duszności- kardiolog stwierdził lekką arytmię i nerwicę. Po wykonaniu rezonansu głowy mamy opis: na pograniczu ciemieniowo-potylicznym nieliczne (6) ogniska niewykazujące wzmocnienia pokontrastowego , zmiany niespecyficzne, demielinizacyjne pozapalne, w... Córka (15 lat) narzeka na codzienne bóle głowy, wczesniej epizody duszności- kardiolog stwierdził lekką arytmię i nerwicę. Po wykonaniu rezonansu głowy mamy opis: na pograniczu ciemieniowo-potylicznym nieliczne (6) ogniska niewykazujące wzmocnienia pokontrastowego , zmiany niespecyficzne, demielinizacyjne pozapalne, w przebiegu chorób układowychtypu vasculitis?. w płacie czołowym podejrzenie drobnego naczyniaka żylnego lub asymetryczne naczynie żylne w granicach wariantu rozwojowego.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko
Dr n. med. Anna Błażucka
Dr n. med. Anna Błażucka

Diagnoza w kierunku Vasculitis

Lekarze maja trudnosci w rozpoznaniu czy mam vasculitis czy sm. Przeszlam wiele badan, pomaga kortyzon, objawy wiecej neurologiczne jak dretw. rak, mrowienie w nogach, spastycznosc miesni plecow, bole miesni, ich twardosc, bole glowy , podw. widzen, wczesniej problemy z oddawaniem... Lekarze maja trudnosci w rozpoznaniu czy mam vasculitis czy sm. Przeszlam wiele badan, pomaga kortyzon, objawy wiecej neurologiczne jak dretw. rak, mrowienie w nogach, spastycznosc miesni plecow, bole miesni, ich twardosc, bole glowy , podw. widzen, wczesniej problemy z oddawaniem moczu- neeurogenn itp. Czy wystepowanie przeciwcial we krwi jest konieczne by zdiagnozowac Vasculitis? Lub odwrotnie, czy w kazdym Vasculits powinny wystepowac ktores z przeciwcial we krwi? Bo u mnie ANCA sa negatywne.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko
Patronaty