Twój przewodnik po zdrowiu

Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
Rozpocznij
7 6 7 , 2 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stomatologia: Pytania do specjalistów

Co znaczy opuchlizna dziąsła i ropa wokół zęba?

Witam zepsuł mi się ząb po czym do połowy mi pęk czekam na wizytę u dentysty, A dzisiaj spochło mi dziąsło i mam rope wokoło zęba ;(
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy to mogło się przyczynić do wypadnięcia korony?

Witam. 3 miesiace temu mialam wykonane korony na calą gorną szczękę. Do dzis czulam nieprzyjemy zapach z koron. Podczas posiłku odpadla mi lewa korona czwórki, w srodku korony jest zacementowany kawalek zęba. Wiem ze zdarzają się takiw sytuacje... Witam. 3 miesiace temu mialam wykonane korony na calą gorną szczękę. Do dzis czulam nieprzyjemy zapach z koron. Podczas posiłku odpadla mi lewa korona czwórki, w srodku korony jest zacementowany kawalek zęba. Wiem ze zdarzają się takiw sytuacje ale... po wypadnieciu korony czuć było odrazajacy smród, na wierzchu korony odczepiłam tak jakby kawałek watki, dopiero pozniej widac bylo w koronie ułamany ząb. Wiem ze muszę odbyc wizytę, pytanie tylko co to był za kawałek watki i czy to on mogl przyczynic sie do wypadniecia korony.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

bolące i krwawiące dziąsła po wyrwaniu zęba

Witam. 7 dni temu miałem usuwana ósemkę. Po tych dniach nad każdym z zębów opuchly mi dziasla i dosyć obficie krwawią zwłaszcza kiedy śpię. Co może być tego przyczyną? Dodam że dziasla bolą i na jednym z nich na dolnej szczęście pojawił się skrzep.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy założenie korony jest błędem?

Dzień dobry. Kilka lat temu straciłam zęba- lewą jedynkę. Odkładałam na implant, jednak dentystka poleciła mi by zeszlifować drugą jedynkę i założyć koronę, która wypełni mi też ubytek. Jestem już po szlifowaniu i czekam na następną wizytę, ale... Dzień dobry. Kilka lat temu straciłam zęba- lewą jedynkę. Odkładałam na implant, jednak dentystka poleciła mi by zeszlifować drugą jedynkę i założyć koronę, która wypełni mi też ubytek. Jestem już po szlifowaniu i czekam na następną wizytę, ale martwię się że korona nie wytrzyma. Korona ma być oparta o siekacze, mimo to mam obawy że to nie wytrzyma. Czy założenie korony jest błędem?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Krwiak po pęknięciu przedniej ściany zatoki szczękowej

Pęknięcie przedniej ściany zatoki szczękowej z rozległym krwiakiem, Czemu opuchlizna zeszła ale krwiak w same zatoce został a minął ponad miesiąc a krwiak się nie zmniejsza po każdej nocy rośnie buzuje i przez resztę dnia lekko chodzi kolejnej nocy... Pęknięcie przedniej ściany zatoki szczękowej z rozległym krwiakiem, Czemu opuchlizna zeszła ale krwiak w same zatoce został a minął ponad miesiąc a krwiak się nie zmniejsza po każdej nocy rośnie buzuje i przez resztę dnia lekko chodzi kolejnej nocy znowu rośnie i tak od ponad miesiąca, pyzatym krwiak prawdopodobnie uciska mi na nerwy bo usta oraz zęby mam całe zdrętwiałe od 3 tygodni po zniknięciu opuchlizny nic się nie zmieniło, do jakich lekarzy mam się udać do chirurga szczękowego kardiologa, neurologa i laryngologa?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy jest możliwe założenie aparatu ortodontycznego?

Jeśli w większości zębów mam wypełnienie, a w conajmniej 5 wypełnienie to stanowi większość zęba to możliwe jest założenie aparatu ortodontycznego?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Co zrobić z tym bólem górnej siódemki?

Witam obecnie strasznie boli mnie prawa górna siódemka, byłam już prywatnie u stomatologa, niestety nie usunięto mi go ponieważ mam nadcisnuenue oraz V cukrzycę. Lekarz co jedynie trochę go o czyścił ponieważ zajechał mi w nerw ból nie do... Witam obecnie strasznie boli mnie prawa górna siódemka, byłam już prywatnie u stomatologa, niestety nie usunięto mi go ponieważ mam nadcisnuenue oraz V cukrzycę. Lekarz co jedynie trochę go o czyścił ponieważ zajechał mi w nerw ból nie do zniesienia, co mam robić? gdzie się zwrócić o pomoc, zaznaczę tez ze panicznie boję się stomatologa, proszę o pomoc
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. dent. Filip Fagiewicz
Lek. dent. Filip Fagiewicz
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Samodzielne wybielanie zębów - czy to bezpieczne?

Witam Mam pytanie widzę że na allegro są dostępne zestawy do wybielania zębów Żel do wybielania zębów Opalescence 4x16% Nakładki Czy jest to produkt który mogę użyć ma własną rękę i nie zrobie sobie krzywdy?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. dent. Filip Fagiewicz
Lek. dent. Filip Fagiewicz
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Co dalej robić z tą opuchlizną po kanałowym?

Wczoraj poszedłem z bólem do dentysty. Sam nie wiedziałem co mnie boli, który ząb czy działo w miejscu usowania zęba, być może coś tam zostało i się papra, Pani doktor ostuklala wszystkie możliwości i jeden ząb tj górna 4ka dawała... Wczoraj poszedłem z bólem do dentysty. Sam nie wiedziałem co mnie boli, który ząb czy działo w miejscu usowania zęba, być może coś tam zostało i się papra, Pani doktor ostuklala wszystkie możliwości i jeden ząb tj górna 4ka dawała oznaki bólu. Więc rozpoczęła leczenie kanałowe. Dziś rano wstałem z opuchnięta połowa twarzy aż po oko, więc wróciłem do pani doktor. Przepisała mi antybiotyk, opuchlizna nie zmiejsza się, ból w zębie i okolicach jego jest tępy, a gdy schylam się opuchlizna pulsuje i czuje jak by pływała. Co dalej robić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy usuwanie zębów w czasie lub przed miesiączką może mieć jakieś konsekwencje?

Witam . Kilkanaście godzien temu ok 10 usunęłam ósemkę . Bez problemo . Raczej już nie krwawię bo nie czuje krwi w buzi i dostałam okresu ! Czy mam się czegoś obawiać? Tyle się mówi żeby nie usuwać zębów w trakcie miesiączki albo przed .
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. dent. Filip Fagiewicz
Lek. dent. Filip Fagiewicz
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy mogę w ciąży leczyć zęba?

Dzień dobry jestem w 22 tygodniu ciąży czy mogę iść do dentysty na leczenie zęba
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. dent. Filip Fagiewicz
Lek. dent. Filip Fagiewicz
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy to może być coś groźnego?

witam, około 4 lata temu wyczułam sobie na dziąśle niewielki guzek, kuleczka ok 5 mm średnicy, znajduje się na wewnętrznej stronie dziąsła na samym dole, jak dotykam językiem czuje jakby była przytwierdzona do dziąsła, jak patrze w lusterku wygląda jakby... witam, około 4 lata temu wyczułam sobie na dziąśle niewielki guzek, kuleczka ok 5 mm średnicy, znajduje się na wewnętrznej stronie dziąsła na samym dole, jak dotykam językiem czuje jakby była przytwierdzona do dziąsła, jak patrze w lusterku wygląda jakby była pod językiem przy samym dziąśle, nie widać jej gołym okiem, bo błona śluzowa na niej ma taki sam kolor jak reszta, nie jest ona bardzo wypukła, ale wyczuwalna, wtedy 4 lata robiłam komplet badań, zdjęcie pantomograficzne, usg szyi, nic złego w tym nie wyszło, kilku stomatologów i chirurgów szczękowych oraz laryngolog i lekarz pierwszego kontaktu uspokajają, że to nic groźnego, bo wyniki na to nie wskazują, dodatkowo to nie rośnie, nie zmienia się, ale ja cały czas boję się, że to jest jakaś zmiana nowotworowa, lekarze mówią, że nie, ale tak naprawdę nie mówią, co to jest, jedna stomatolog stwierdziła, że to może być zwłóknienie, ale też nie wytłumaczyła, co to i co z tym zrobić, niby nie daje to żadnych objawów, ale ja czuje po tej stronie tak jakby ciągnięcie pod żuchwą, napięcie mięśni twarzy i szyi ( węzły nie powiększone), mam stwierdzoną dysfukcję stawu skroniowo - żuchwowego i stomatolog powiedziała, że te objawy to od tego, ale ja cały czas mam w głowie, że to na pewno przez ten guzek, dwa dni temu robiłam kontrolne zdjęcie pantomograficzne i też nic na nim nie widać, do tego morfologia, crp, ob idealne, proszę mi odpowiedzieć, czy powinnam się tym martwić, robić jakieś dodatkowe badania? Bardzo boję się raka, do tego stopnia, że ciągle o tym myślę, panikuję, nie mogę spać i martwię się (choruje również na nerwice, też od 4 lat), proszę nie odrzucać mojego pytania i udzielić mi jakiejś odpowiedzi, bo 5 milimetrowa kuleczka odbiera mi radość życia., a mam dwoje malutkich dzieci ( 6 lat i 8 miesięcy ) i chciałabym cieszyć się macierzyśtwem, a nie ciągle zastanawiać się, co to jest.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. dent. Filip Fagiewicz
Lek. dent. Filip Fagiewicz
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Co może znaczyć takie napuchnięte dziąsło przy siódemce?

Witam, we wtorek miałam usunietą dolną ósemke, rana zostala zaszyta. Wszystko bylo dobrze i w dzien zabiegu i wczoraj, jednak dzisiaj zauwazylam rane i napuchniete dziąsło przy siódemce pp tek stronie, po której byla wyrywana osemka. Samo miejsce po ósemce... Witam, we wtorek miałam usunietą dolną ósemke, rana zostala zaszyta. Wszystko bylo dobrze i w dzien zabiegu i wczoraj, jednak dzisiaj zauwazylam rane i napuchniete dziąsło przy siódemce pp tek stronie, po której byla wyrywana osemka. Samo miejsce po ósemce mnie nie boli, jednak ta rana obok siódemki bardzo. Czym to moze byc spowodowane? Rana jest koloru bordowego z bialym nalotem a dziąsło jest spuchniete.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

W jakim minimalnym odstępie czasu można poddawać się znieczuleniom ogólnym?

Witam, uprzejmie proszę o informację w jakim minimalnym odstępie czasu można poddawać się znieczuleniom ogólnym. Czeka mnie biopsja kanału szyjki macicy oraz gastroskopia, zarówno jedno jak i drugie badanie właśnie pod takim znieczuleniem. Chciałabym umówić termin gastroskopii w... Witam, uprzejmie proszę o informację w jakim minimalnym odstępie czasu można poddawać się znieczuleniom ogólnym. Czeka mnie biopsja kanału szyjki macicy oraz gastroskopia, zarówno jedno jak i drugie badanie właśnie pod takim znieczuleniem. Chciałabym umówić termin gastroskopii w odpowiednim odstępie czasu od biopsji. Mam 28 lat, ważę 66 kilogramów. Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy to oznaka suchego zębodołu?

W poniedziałek miałam usuwaną górną ósemkę. Jako, że po ekstrakcji poprzedniej zrobił się suchy zębodół, lekarz zszył ranę. Wszystko było dobrze, ból stopniowo malał, natomiast dzisiaj (czwartek) od rana bardzo mocno boli. Czy to oznaka suchego zębodołu mimo zszycia rany?... W poniedziałek miałam usuwaną górną ósemkę. Jako, że po ekstrakcji poprzedniej zrobił się suchy zębodół, lekarz zszył ranę. Wszystko było dobrze, ból stopniowo malał, natomiast dzisiaj (czwartek) od rana bardzo mocno boli. Czy to oznaka suchego zębodołu mimo zszycia rany? Dodam, że stosuje się do wszystkich zaleceń lekarza, jestem osobą niepalącą. Jaka może być przyczyna tak mocnego bólu? Czy to po prostu kryzys, który przejdzie?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy istnieje możliwość, że znieczulenie ponownie nie zadziała?

Witam, mam górną czwórkę do leczenia kanałowego. Bolał mnie, mam nabrzmialy i bolesny policzek. Byłam wczoraj u dentystki, pomimo dokładania znieczulenia ząb dalej reagował okropnym bólem. Więc tylko Oczyściła go z próchnicy i nałożyła lekarstwo żeby podtruło zęba... Witam, mam górną czwórkę do leczenia kanałowego. Bolał mnie, mam nabrzmialy i bolesny policzek. Byłam wczoraj u dentystki, pomimo dokładania znieczulenia ząb dalej reagował okropnym bólem. Więc tylko Oczyściła go z próchnicy i nałożyła lekarstwo żeby podtruło zęba, tak powiedziała. Dzisiaj ząb nie boli, policzek dalej bolesny. Czy skoro mam taki mocny stan zapalny to przy następnej wizycie za tydzień dalej znieczulenie nie zadziała?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Kiedy powinienem udać się na kolejną wizytę?

Witam , w sobote byłem u dentysty z bólem górnej ósemki.Miałem rope i stan zapalny ,dentysta usunął ropę i przepisał mi clindamycin i kazał zgłosić śię za 3 dni na usunięcie zęba.Moje pytanie jest takie czy moge udać się... Witam , w sobote byłem u dentysty z bólem górnej ósemki.Miałem rope i stan zapalny ,dentysta usunął ropę i przepisał mi clindamycin i kazał zgłosić śię za 3 dni na usunięcie zęba.Moje pytanie jest takie czy moge udać się do niego po tygodniu bo teraz nie bardzo mi pasuje j wizyta(sprawy rodzinne) i czy mam brać dalej ten antybiotyk przez ten czas ?dziękuję i pozdrawiam
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. dent. Filip Fagiewicz
Lek. dent. Filip Fagiewicz
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy retainer ma wpływ na wyniki badań?

Około pół roku temu miałam zdejmowany aparat ortodontyczny. W chwili obecnej na dolnym łuku zębowym posiadam retainer. Za miesiąc mam mieć robiony rezonans magnetyczny głowy angio, czy jest konieczność całkowitego ściągnięcia retainera? Czy retainer ma wpływ na wyniki badań?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. dent. Filip Fagiewicz
Lek. dent. Filip Fagiewicz
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Jak wygląda taka operacja?

witam, dziś moja Pani Stomatolog powiedziała mi ze mam bardzo duża zmiane a mianowicie zab 6l do wyrwania nad zebem jest torbiel jest to polaczone z zatoka i kazala mi zglosic się do lodzi na operacje proszę powiedzieć jak wygląda operacja czy to boli ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Ruszający się ząb przedtrzonowy - co to oznacza?

Witam! Mam problem z drugim dolnym zebem przedtrzonowym. Niedawno niestety zaczął lekko mi się kruszyć co zbagatelizowalem. Teraz zaczął się ruszać a w miejscu gdzie ząb łączy sięzębem czuć opuchliznę, ból jest dość mocny, ale nie nieznośny. Co to może być?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. dent. Filip Fagiewicz
Lek. dent. Filip Fagiewicz
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Patronaty