Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 6 , 6 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zawroty głowy: Pytania do specjalistów

Jak mam rozumieć mój wynik rezonansu głowy?

Proszę o interpretację wyniku rezonansu głowy. Przeciągłe bóle głowy o różnym nasileniu od 3 miesięcy. ze skierowania: bóle i zawroty głowy, szumy w uszach Badanie wykonane aparatem MR Siemens Avanto1,5. W zakręcie skroniowym górnym prawej półkuli mózgu podkorowe ognisko... Proszę o interpretację wyniku rezonansu głowy. Przeciągłe bóle głowy o różnym nasileniu od 3 miesięcy. ze skierowania: bóle i zawroty głowy, szumy w uszach Badanie wykonane aparatem MR Siemens Avanto1,5. W zakręcie skroniowym górnym prawej półkuli mózgu podkorowe ognisko śr.ok2mm o podwyższonym sygnale w obrazach T2-zależnych, niskim sygnale w SWI, wysokim sygnale w mapie SWI. Poza tym prawidłowy obraz mózgowia. Od zawsze miewałam migreny a te ten ból wyjątkowo się przeciąga :( mam 37 lat. Dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy Memotropil to silny lek?

Witam mam pytanie neurolog przepisał mi memotropil 1200 mg 2 razy dziennie na zawroty głowy .Czy to jest silny lek.i po jakim czasie widać poprawę pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Problem z bólem głowy i zatkanym uchem u 30-latki

Witam mam 30 lat przez 2 dni strasznie bolała mnie głowa trzeciego dnia wstalam z zatkanym uchem nie odczuwałam w ogóle bólu 4 dnia ucho sie odetkalo lekko ale caly czas slysze szmery szumu ..jest to nie do zniesienia bylam... Witam mam 30 lat przez 2 dni strasznie bolała mnie głowa trzeciego dnia wstalam z zatkanym uchem nie odczuwałam w ogóle bólu 4 dnia ucho sie odetkalo lekko ale caly czas slysze szmery szumu ..jest to nie do zniesienia bylam u internisty na świątecznej pomocy bo u mojego lekarza nie bylo możliwości sie dostać przepisala mi zinnat 500 nie sprawdzila ucha tylko po wywiadzie przepisala 5 dnia zaczely sie straszne zawroty głowy i nudnosci ktore po jakims czasie ustaly .. ale na wieczor znowu ucho przytkane teraz 6 dnia otwierajac oczy musialam odczekac kilka chwil przed wstaniem bo na nowo strasznie mi sie kołowalo..zatkane ucho nie przeszlo uczucie jakbym cos w nim miala.. i ciagle te szmery.. co to moze byc i czy konsultowac to z innym lekarzem myslalam zeby zglosic sie na izbe przyjec bo do laryngologa bywaja terminy odlegle..
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Do jakiego lekarza powinnam pójść z moimi objawami?

Dzień dobry, Od kilku dni mam problemy zdrowotne - ciągły boł brzucha, zawroty głowy z uczuciem chęci wymiotowania(do czego jednak nie dochodzi) i przede wszystkim spuchnięte wnętrze pochwy. Do jakiego lekarza się zgłosić i jakie badania wykonać? Stosuję krążki antykoncepcyjne i wykonałam 2 testy ciążowe z wynikiem negatywnym.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Problem z nosem i przełykaniem śliny oraz bóle głowy

Witam od roku mam problem z nosem i przełykaniem śliny silne bóle głowy i zawroty niestety mieszkam w angli i trzeba długo czekać na spelcjaliste co to moze być ? Lekarz wykrył w Polsce ze są to małżowiny a co... Witam od roku mam problem z nosem i przełykaniem śliny silne bóle głowy i zawroty niestety mieszkam w angli i trzeba długo czekać na spelcjaliste co to moze być ? Lekarz wykrył w Polsce ze są to małżowiny a co mogą oznaczać zawroty głowy czy to ma coś z tym wspólnego ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co może powodować moją nerwicę?

Witam, Od listopada 2018r źle się czuję. Praktycznie nie ma dnia żeby było dobrze. Ale zacznę od początku. W połowie listopada wracając autobusem do domu źle się czułem-jakby gorączka i ból głowy, ogólne osłabienie jak 0rzy infekcji. W domu... Witam, Od listopada 2018r źle się czuję. Praktycznie nie ma dnia żeby było dobrze. Ale zacznę od początku. W połowie listopada wracając autobusem do domu źle się czułem-jakby gorączka i ból głowy, ogólne osłabienie jak 0rzy infekcji. W domu nie przeszło więc zmierzyłem ciśnienie (leczę się na nie, biorę nabiwolol w dawce 2,5mg rano i wieczorem)i wyszło 141/90 więc nieznacznie podwyższone. Zwykle utrzymywało się ono na świetnym poziomie 116-125/65-75. Przez kolejne dni czułem się okropnie, zaczęły się wymioty, biegunka. Pomyślałem, że to grypa żołądkowa. Brałem probiotyki i nic poza tym, uzupełniałem elektrolity. Przez kolejne dni czułem się okropnie, zaczęło mnie pobolewać w okolicy serca i z lewej strony klatki piersiowej. Pojechałem do szpitala i lekarz dał mi hydroksyzyne i nitrendypinę na ciśnienie bo z nerwów skoczyło do 173/103 puls 103. Wróciłem do domu i poszedłem spać, kolejne dni jak zwykle - źle. Jednego dnia było mi bardzo źle i bolało jakby serce - pojechałem do szpitala gdzie zrobiono ekg, że wszystko ok i to brak potasu i magnezu. Dostałem aspargin ale nic nie pomogło. Potem ze 2 razy byłem w szpitalu i odsyłali mnie z kwitkiem. Po miesiącu zaczęły się bóle podbrzusza i kołatania serca. Lekarz po kilku wizytach stwierdził refluks i wysłał mnie do gastrologa. Gastrolog dał mi controloc 20mg i nie pomógł on a wręcz źle się po nim czułem. Dostałem także Pramolan bo lekarka twierdziła, że to nerwica. Lekarz rodzinny też powiedział, że to nerwica i kazał brać ten pramolan. Brałem przez 3 tygodnie ale odstawiłem bo miałem po nim uniemożliwiające normalne życie zawroty głowy. Po miesiącu zaczęly się bóle prawego podbrzusza i jąder. Pojechałem prywatnie na usg moszny i usg brzucha - wszystko w jak najlepszym porządku, myślałem także, że to przepuklina ale okazało się, że nie. No i tak od listopada moim dolegliwościom nie ma końca. Od kilku tygodni mam bardzo twarde gałki oczne.Wydaje mi się, że gorzej widzę. Mam także nierówne źrenice (prawa nieco większa od drugiej ale tylko w świetle sztucznym) oraz ból z tyłu głowy. Nie wiem co mam z tym robić, czy nerwica naprawdę może dawać takie objawy?? Umówiłem się do okulisty, w planach chyba też neurolog. Już nie wiem po jakich lekarzach jeździc. Moje samopoczucie od listopada to istny koszmar, ie mogę normalnie żyć. Ciśnienie nie spada niżej niż 130/80 a zawsze było niższe po lekach. Nie wiem już co robić, skąd ta nerwica? Proszę pomóc mi ogarnąć to wszystko, jakie kroki dalej podjąć? Naczytałem się już o guzach mózgu (nierówne źrenice) jaskrze, boreliozie, stwardnieniu rozsianym... nie wiem co robić. Pomocy!
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Co oznaczają bóle i zawroty głowy u 19-latki?

Czy mocne zawroty glowy którym dodatkowo towarzyszy ból glowy z jednej strony mog! zwiastowac cos złego? Po lewej stronie z tyłu, w tym samym dokladnie miejscu, raz na jakiś czas (zaczela sie pare miesiecy temu,kiedys wystepowaly kilka razy w tyg,... Czy mocne zawroty glowy którym dodatkowo towarzyszy ból glowy z jednej strony mog! zwiastowac cos złego? Po lewej stronie z tyłu, w tym samym dokladnie miejscu, raz na jakiś czas (zaczela sie pare miesiecy temu,kiedys wystepowaly kilka razy w tyg, teraz ok.2 razy w miesiacu) boli mnie głowa. Dzis takiemu bolowi towarzyszyly zawroty glowy, ktore samoistnie przeszly po ok. 30.minutach. Calego incydentu nie poprzedzal wysilek fizyczny ani nic innego nietypowego w ciagu dnia. Taka sytuacja z bolem glowy i zawrotami zdarzyla mi sie wczesniej tylko raz, ok 2miesiace temu. Rezonans mialam wykonywany 7lat temu, a EEG rok temu. wszystkie badania ok. Czy takie objawy to powód do obaw czy raczej objawy pojawiaja sje zbyt rzadko aby zwiastowaly cos zlego?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Czy z takimi objawami powinnam niezwłocznie pójść po skierowanie do psychiatry?

Serdecznie witam! Mam bardzo poważny problem. Lekarze podejrzewają u mnie nerwicę, aczkolwiek nie jestem pewna na 100%, czy to faktycznie jest to schorzenie. Ostatnio trafiłam na sor. Miewałam objawy tj, kołatanie serca, wzrost ciśnienia, duszności, bóle w... Serdecznie witam! Mam bardzo poważny problem. Lekarze podejrzewają u mnie nerwicę, aczkolwiek nie jestem pewna na 100%, czy to faktycznie jest to schorzenie. Ostatnio trafiłam na sor. Miewałam objawy tj, kołatanie serca, wzrost ciśnienia, duszności, bóle w klatce piersiowej, zawroty głowy, wymioty... Miałam zrobione badania krwi które wyszły w porządku. Tarczyca, elektrolity, crp, ob, również ok. Zrobiono mi EKG 3 razy... po podaniu kroplówki z magnezem i potasem, objawy ustąpiły. Niestety co kilka razy w ciągu dnia objawy wracają... lekko nasilone... ciągle odczuwam nieuzasadniony lęk... Dostałam skierowanie do kardiologa, na założenie holtera, niestety wizyta dopiero na maj.... Błagam pomóżcie, co mam robić, do jakiego udać się lekarza? Niezwłocznie pójść po skierowanie do psychiatry?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Czy od tego schorzenia mogę mieć zawroty głowy?

Witam wyszło mi zniesienie lądowy szyjnek mostek c1 czy od tego mogę mieć te zawroty głowy i jak kręcę głową cały czas mi strzela w szyji
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy to wszystko mogło oznaczać poronienie?

Witam. Podejrzewam u siebie ciążę. Tzn kilka testów pokazało mi wynik pozytywny (blada kreska) a kilka negatywny (nawet cienia nie było). Po stosunku wieczorem 3 dni temu zaczęłam krwawić jasna krwią i skrzepy też były. Krwawienie do tej pory... Witam. Podejrzewam u siebie ciążę. Tzn kilka testów pokazało mi wynik pozytywny (blada kreska) a kilka negatywny (nawet cienia nie było). Po stosunku wieczorem 3 dni temu zaczęłam krwawić jasna krwią i skrzepy też były. Krwawienie do tej pory ale raczej bardzo delikatnie. Pomyslalam, że jeżeli to ciąża to już po, że już poroniłam. Ale wczoraj rano wstałam z okropnymi zawrotami głowy. Obserwuję również swoje piersi, są pełniejsze i pojawiło się więcej żyłek. Brodawki są jakby ciut ciemniejsze. Moje pytanie brzmi czy to mogło być poronienie? I czy po poronieniu mogą pokazywać się inne objawy ciążowe których wcześniej nie było ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy zastosować Hydroksyzynę?

Witam. Od jakiegoś czasu biorę porplanonol. Początkowo 40 (3*1),teraz 10 (3*1). Cału czas występują wybuchy ciepła,poty,zawroty głowy. Ciśnienie jest dobre,tętno ok.50-60. Lekarz przepisał mi w piątek hydroksyzynę,jednak nie wiem czy ją brać? Pomóżcie. Co powinnam zrobić ☹ nie mogę normalnie funkcjonować,boję się o siebie.
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Co oznaczają te zawroty głowy po usunięciu perlaka?

Witam przy usunieciu perlaka zostawiono chrząstke byla reoperacja i od tej pory codzienne silne zawroty glowy. Rezonans nic nie wykazuje. Od reoperacji minelo 6 miesiecy co o tym myśleć?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Cy te wyniki mają jakiś związek z moich pogorszonym samopoczuciem?

Witam ostatnio bardzo słabo się czuje, mam bóle i zawroty głowy, chyba bolą mnie również kości a przynajmniej tak odczuwam, często choruje choć wcześniej nie chorowałam prawie w ogóle, szybciej się męczę niż zwykle wizytę mam dopiero za dwa dni... Witam ostatnio bardzo słabo się czuje, mam bóle i zawroty głowy, chyba bolą mnie również kości a przynajmniej tak odczuwam, często choruje choć wcześniej nie chorowałam prawie w ogóle, szybciej się męczę niż zwykle wizytę mam dopiero za dwa dni a bardzo się martwię z wyników wyszło, że : LYM % 43,5 [20.0-40.0] MON% 9.9 [4.0-8.0] NEU% 45.20 [55.00-70.00] HGB 12,30 [12.00-16.00] Reszta wyników jest w normie proszę o pomoc
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Górkiewicz-Kot
Lek. Izabela Górkiewicz-Kot

Na co mogą wskazywać te wyniki przy moich dolegliwościach?

Witam do lekarza mam dopiero za dwa dni a strasznie sie denerwuje.Ostatnio czuję sie bardzo słabo, szybciej niż zwykle się mecze, mam zawroty głowy, schudlam a nie zmieniłam diety, myślałam że to wina wypadku samochodowego który miałam rok... Witam do lekarza mam dopiero za dwa dni a strasznie sie denerwuje.Ostatnio czuję sie bardzo słabo, szybciej niż zwykle się mecze, mam zawroty głowy, schudlam a nie zmieniłam diety, myślałam że to wina wypadku samochodowego który miałam rok temu jednak chciałam oddać krew ale wyniki wyszły nie za dobrze i nie mogłam powiedziano mi tylko żebym zgłosiła się z nimi do lekarza no ale na wizytę muszę czekać martwię się co może mi być poniżej daje wyniki : WBC 5.9 [4.0-10.0] LYM% 43.5 [20.0-40.0]* MON% 9.9 [4.0-8.0]* NEU% 45.20 [55.00-70.00]* BAS% 0.20 [0.00-2.00] EOS% 1.20 [1.00-5.00] HGB 12.30 [12.00-16.00] Nie mam siły wszystkich wpisywać ale reszta jest w normie niektóre minimalnie ale są
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Górkiewicz-Kot
Lek. Izabela Górkiewicz-Kot

Jak radzić sobie z poczuciem straty?

Witam. Mam 24 lata. Od pewnego czasu źle czuję się psychicznie, przeżyłam załamanie związane ze studiami, a rok temu zostawiła mnie ważna dla mnie osoba. Po tym wydarzeniu dostałam silnych objawów fizycznych takich jak bóle brzucha, zawroty glowy, obręcz... Witam. Mam 24 lata. Od pewnego czasu źle czuję się psychicznie, przeżyłam załamanie związane ze studiami, a rok temu zostawiła mnie ważna dla mnie osoba. Po tym wydarzeniu dostałam silnych objawów fizycznych takich jak bóle brzucha, zawroty glowy, obręcz w gardle, mrowienie i szczękościsk oraz bóle w okolicy serca. Doszło też do omdlenia, ataku paniki i pojawił się stan depresyjny, miałam myśli samobójcze i zero perspektyw na dalsze życie. Jedynym wyjście było dla mnie samobójstwo. Po tym czasie straciłam wszelkie uczucia, byłam jak zamrożona. Trafiłam na terapię ustawień systemowych. Bardzo przywiązałam się do osoby, która mnie prowadziła. Przez jakiś czas czułam poprawę. Ostatnio jednak poczułam, że chyba muszę iść dalej swoją drogą, jednakże myśl o zakończeniu terapii wywołała we mnie ogromne poczucie straty - czułam się dokładnie tak jak po utracie osoby sprzed roku. Dodatkowo niemalże cały czas mam myśli związane z przyszłością, które napawają mnie przerażeniem i wywołują objawy fizyczne, które co jakiś czas się powtarzają. Myślę też, że mam problem z nadmiernym przywiązaniem i nie umiem pogodzić się z rozstaniami. Męczy mnie też fobia społeczna w dużej mierze wynikająca z faktu, iż jestem osobą niesłyszącą. W domu istnieje również problem alkoholowy. Co robić w takiej sytuacji? Czuję, że znów nie daję rady ze sobą.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznaczają skoki ciśnienia w ciąży?

Jestem w 35 tygodniu ciąży. W piątek po południu wypiłam napój energetyczny . Wieczorem ciśnienie wzrosło mi do 166/72 i pojechałam do szpitala gdzie okazało się że mam tylko już tylko 130/75. Nigdy wcześniej nie zdążamy mi się skoki ciśnienia... Jestem w 35 tygodniu ciąży. W piątek po południu wypiłam napój energetyczny . Wieczorem ciśnienie wzrosło mi do 166/72 i pojechałam do szpitala gdzie okazało się że mam tylko już tylko 130/75. Nigdy wcześniej nie zdążamy mi się skoki ciśnienia powyżej 135. Od tamtej pory jednak cały czas boli mnie głowa i klatka piersiowa, zdaża się kilka razy dziennie że kręci mi się w głowie mimo że ciśnienie jest w normie. Do tego jestem bardzo osłabiona. Czy są to powikłania po wypiciu tego energetyka czy może być mi coś poważniejszego?
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Co znaczy ta krzywa cukrowa i insulinowa?

interpretacja wyników krzywej cukrowej i insulinowej Proszę o interpretację krzywej cukrowej i insulinowej po obciążeniu glukozą 75 g. Glukoza na czczo90 mg/dl Glukoza po 1 godz.94 mg/dl Glukoza po 2 godz. 97 mg/dl Insulina na czczo 6,66mU/L Insulina po 1... interpretacja wyników krzywej cukrowej i insulinowej Proszę o interpretację krzywej cukrowej i insulinowej po obciążeniu glukozą 75 g. Glukoza na czczo90 mg/dl Glukoza po 1 godz.94 mg/dl Glukoza po 2 godz. 97 mg/dl Insulina na czczo 6,66mU/L Insulina po 1 godz. 34,81 mU/L Insulina po 2 godz. 25,50 mU/L dziękuję za odpowiedź KOBIETA, 66 LAT ,w wyniku pobytu na SOR(zawroty głowy i nudności,( już minęły-robię badania)wyszła mi glukoza 200.Dlatego zrobiłam krzywą -czuję się dobrze
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Co może oznaczać stały pisk w lewym uchu?

Mam 33 lata od kilku lat słyszę że w lewym uchu mam wodę. Słyszę szum, przelewanie się wody w środku ucha podczas schylania się lub wysiłku czy napinania mięśni. Przy wysiłku i wstrząsach np. skakanie dochodzą zawroty głowy.... Mam 33 lata od kilku lat słyszę że w lewym uchu mam wodę. Słyszę szum, przelewanie się wody w środku ucha podczas schylania się lub wysiłku czy napinania mięśni. Przy wysiłku i wstrząsach np. skakanie dochodzą zawroty głowy. Byłem u laryngologów którzy po zaglądnięciu do ucha mówią ze nic tam nie ma bo błona bębenkowa nie jest odbarwiona. Tympanometria w normie. Audiogramy- niedosłuch lewostronny (słyszę ciągły pisk w lewym uchu) Miałem również robiony drenaż ucha ale nic to nie pomogło. Co to może być?
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Osłabienie, ból brzucha, wymiociny i inne niepokojące objawy

Witam! Od dwóch dni strasznie boli mnie brzuch, i klatka piersiowa, oraz głowa. Towarzyszą mi wymioty i rozwolnienie. Zaobserwowałam dziś u siebie żółtawe wymiociny, nie mają jakiegoś określonego smaku, mają konsystencję białka.. Jestem osłabiona, kręci mi się w głowie i... Witam! Od dwóch dni strasznie boli mnie brzuch, i klatka piersiowa, oraz głowa. Towarzyszą mi wymioty i rozwolnienie. Zaobserwowałam dziś u siebie żółtawe wymiociny, nie mają jakiegoś określonego smaku, mają konsystencję białka.. Jestem osłabiona, kręci mi się w głowie i nie mogę ustać dłużej niż 2 minuty ... Co może mi dolegać?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Górkiewicz-Kot
Lek. Izabela Górkiewicz-Kot

o czym mogą świadczyć podwyższone limfocyty i monocyty?

Witam, O czym mogą świadczyć podwyższone limfocyty 42,9 % (norma 20-40%) i monocyty 10,1% (2-10%) , neutrofile na granicy noromy 2,34 tys ( 2-7 tys) ? przy takich objawach jak uczucie ciągłego zmęczenia, bóle kości mięśni, bóle w plecach, zimne... Witam, O czym mogą świadczyć podwyższone limfocyty 42,9 % (norma 20-40%) i monocyty 10,1% (2-10%) , neutrofile na granicy noromy 2,34 tys ( 2-7 tys) ? przy takich objawach jak uczucie ciągłego zmęczenia, bóle kości mięśni, bóle w plecach, zimne dłonie i stopy, zawroty bóle głowy, słaba koncentracja, problemy ze skupieniem?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Patronaty