Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 6 , 5 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

CRP: Pytania do specjalistów

Jak leczyć zaburzenia lękowe u 18-latka?

Witam. Mam 18 lat. Od mniej więcej 2 lat zmagam się z zaburzeniami lękowymi. Natomiast od 2 miesięcy męczę się z hipochondrią, kancerofobią, cyberchondrią i depresją. Czy przy tych chorobach może wystąpić brak uczucia głodu? Szczerze mówiąc raz ten głód... Witam. Mam 18 lat. Od mniej więcej 2 lat zmagam się z zaburzeniami lękowymi. Natomiast od 2 miesięcy męczę się z hipochondrią, kancerofobią, cyberchondrią i depresją. Czy przy tych chorobach może wystąpić brak uczucia głodu? Szczerze mówiąc raz ten głód odczuwam a raz nie, różnie. Brak uczucia głodu towarzyszy mi jakoś od 1.5 miesiąca. Przez ten okres zdarzało się że głód odczuwałem, ale dosłownie za chwilę znikało. Również mam lekki strach przed zjedzeniem czegokolwiek.. Boję się że jak coś zjem to może się coś stać albo że zobaczę czarny stolec albo jakiś odbarwiony.. Niestety przez to ciągle kontroluje wygląd stolca.. Za każdym razem trochę się boję gdy idę do toalety bo nie wiem co będę mógł zobaczyć.. Jeżeli chodzi o leki, przyjmuję od 12 dni fluoksetynę 20mg 1x dziennie rano. Widzę lekką poprawę natomiast męczą mnie skutki uboczne, tj. Spadek wagi, brak apetytu, bóle głowy, bóle mięśni, ospałość, zmęczenie, bezsenność i brak chęci na nic. Ostatnio wyskoczyła mi dosyć duża afta w jamie ustnej i przez to powiększył mi się węzeł chłonny i trochę mnie boli przy dotyku. Zamiast myśleć że to tylko afta, oczywiście przypisuje sobie najgorsze choroby.. A u mnie problem z aftami trwa juz bardzo długo. Być może to wina stresu. Czy przy moich dolegliwościach mogą wystąpić nerwobóle? Czy to w brzuchu, klatce piersiowej, na mostku, pod mostkiem, na wysokości jelit. No ogólnie czy mogą one wystąpić? Muszę powiedzieć że 1.5 miesiąca temu robiłem badania krwi wraz z CRP, badanie kału oraz USG jamy brzusznej i żadne badanie nie wykryło żadnych nieprawidłowości. Wszystko było w normie, żaden wynik ani za wysoki ani za niski. Próby wątrobowe w normie, tarczyca w normie, wszystko w normie poza biliburiną, była troszkę zawyżona, ze względu na to, że przeżywałem wtedy na prawdę duży stres. Dowiedziałem się, że to nie jest nic strasznego i niektórzy tak po prostu mają, lekarz mi powiedział, że jest to zespół Gilberta. Chciałbym się również zapytać czy przy moich problemach psychicznych mógłbym stosować olejek CBD? Słyszałem że bardzo może pomóc. Podsumowując czuję się teraz trochę lepiej, zauważyłem, że ze skutków ubocznych męczy mnie tylko drżenie mięśni rąk jak np. Podeprę się, brak apetytu i problemy ze snem. Męczy mnie to zamartwianie się o swoje zdrowie aż tak bardzo.. Chciałbym w końcu mieć chociaż 1 dzień spokoju od tego.. Chciałbym po prostu się dowiedzieć czy te skutki uboczne to normalna sprawa i czy stosowanie oleju CBD mogło by mi pomóc.
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś
Mgr Irena Mielnik - Madej
Mgr Irena Mielnik - Madej

Dlaczego dziecko ma wysoką temperaturę?

Witam. Synek dostał temperaturę 38stopni w niedziele w poniedziałek było już ok. Następnie znowu temperatura 38 w czwartek później ok i znowu w poniedziałek. Od poniedziałku utrzymuje się dzisiaj już trzeci dzień 38 Ale dziecko jest pełne energii nie ma... Witam. Synek dostał temperaturę 38stopni w niedziele w poniedziałek było już ok. Następnie znowu temperatura 38 w czwartek później ok i znowu w poniedziałek. Od poniedziałku utrzymuje się dzisiaj już trzeci dzień 38 Ale dziecko jest pełne energii nie ma innych objawów do tego pediatra zleciła badania morfologia wyszła ok crp tylko 6 przy normie 5 i mocz też ok. Co jest mojemu synkowi ? Proszę o pomoc
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Dlaczego mam piekący ból ręki przy RZS?

Witam mam 51 lat od jakiegoś czasu lecze się na rzs wyniki mam w normie ob I crp jak nigdy zawsze były kilka razy przekroczone , biorę metypred 4 mg raz dziennie jedna tabletka (, metex 20 mg(zastrzyki) raz w... Witam mam 51 lat od jakiegoś czasu lecze się na rzs wyniki mam w normie ob I crp jak nigdy zawsze były kilka razy przekroczone , biorę metypred 4 mg raz dziennie jedna tabletka (, metex 20 mg(zastrzyki) raz w tygodniu , dodam jeszcze że próbowałam różne leki przeciwbólowe i nic nie pomaga .Wyniki tarczycy ( tsh , ft3,ft4,przeciw ciała anty-tpo) wszystko w normie , morfologia w normie , mocz w normie . Od ok 6 miesięcy temu zaczęły się bóle mięśni piekacy ból od wewnatrz dłoni i stóp do tego występuje ogólne zmęczenie i osłabienie, zaczęło mi to utrudniać codzienne czynności nawet trzymanie telefonu w ręce jest przeszkodą. Byłam na kolsuntacji u neurologa wykluczył choroby neurologiczne. Robiłam też badania na bolerioze wszystko w porządku. Mam umówiona wizytę u reumatologa jednak do poleconego mam ok 200 km w jakim kierunku zrobić badania ? Bardzo prosiła bym o porade I z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy wysokie CRP zagraża ciąży?

Witam. Jestem w 23 tygodniu ciąży. Mam crp wysoki 16,05. Lekarz mówił że przepisał dużo antybiotyków i nie może mi nic zaradzić. Jeszcze martwi mnie że dziecko ma wysokie tętno. Powyżej 160.. Wahają od 160 do 178 co to może... Witam. Jestem w 23 tygodniu ciąży. Mam crp wysoki 16,05. Lekarz mówił że przepisał dużo antybiotyków i nie może mi nic zaradzić. Jeszcze martwi mnie że dziecko ma wysokie tętno. Powyżej 160.. Wahają od 160 do 178 co to może oznaczać czy moja ciała jesy zagrożona?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co się dzieje z moim gardłem?

Od prawie 3 miesięcy próbuje dowiedzieć się co mi jest. Zaczęło się od zwykłego zapalenia gardła pod koniec lipca, dostałam antybiotyk, pomogło. Po 2 tygodniach od zakończenia antybiotyków znowu zachorowałam, również na zapalenie gardła, dostałam antybiotyk jednak on już... Od prawie 3 miesięcy próbuje dowiedzieć się co mi jest. Zaczęło się od zwykłego zapalenia gardła pod koniec lipca, dostałam antybiotyk, pomogło. Po 2 tygodniach od zakończenia antybiotyków znowu zachorowałam, również na zapalenie gardła, dostałam antybiotyk jednak on już nie do końca mi pomógł, przez co po 7 dniach znów poszłam do lekarza - zapisał leki na alergię I na kaszel, po 3 dniach było już wszystko okej, nic nie bolało. Minęły kolejne 4 dni, a gardło znowu zaczęło boleć. Kolejna wizyta u lekarza, 3 dniowy antybiotyk wizyta u laryngologa. W między czasie lewa strona gardła widocznie spuchła i pojawiła się ropa. Laryngolog po badaniu powiedział, że laryngologicznie wszystko jest w porządku i dostałam skierowanie w kierunku mononukleozy. Po wizycie u laryngologa (jakieś 5 dni pozniej) gardło znowu przestało boleć i opuchlizna powoli schodzila tak samo jak ropa. Po kolejnych 4 dniach ból na nowo wrócił, gardło spuchlo z lewej strony i na lewej ściance gardła trochę z tylu pojawiły mi się takie ale 2-3 bąble. Wizyta u lekarza chorób zakaźnych, dostałam skierowanie na pobranie krwi. W między czasie ból trochę zmalał a i opuchlizna znowu sie cofala. Wyniki przyszły, wszystko okazało się być w porządku, mononukleozy nie mam, jest tylko sporo podwyższona immunoglobulina (2500) i crp 10. Po tym wszystkim znowu wszystko mi wróciło, z tym że miałam tym razem fatalne samopoczucie i wieczny stan podgoraczkowy. Znów poszłam do lekarza, z wynikami i z wszystkim wróciłam do lekarza rodzinnego, tam dostałam diagnozę - angina. Dostałam antybiotyk na 10 dni, który mi pomógł, fakt faktem te "bąble" nie cofneły się tak do końca, ale nic mnie nie bolało a i po ropie nie bylo ani sladu. Skończyłam go brać tydzień temu, wszystko było w porządku i właśnie zauważyłam, że znowu wyszła ma ropa, nie ma jej za dużo ale jest, osadzona na "bąblach" które również się powiekszyly. Przez cały ten okres można powiedzieć że ból gardła odczuwam tylko po lewej stronie i tylko też po tej stronie puchnie mi ścianka gardła czy też pojawia się ropa i wspomniane wyżej bąble. Prawa strona gardła jest praktycznie nienaruszona.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co te wyniki mogą oznaczać?

Po wykonaniu badań morfologii ob i crp. Wyszło powiększone OB 19 mm/h (norma 12) oraz monocyty 10.5 (norma 10). Dodam ze mam 21 lat. Oraz robione było TSH 4,190 ( norma 4,200). Czuje się świetnie. Co te wyniki mogą oznaczać?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Do jakiego lekarza się udać przy takich objawach?

Dzień dobry. Jakiś czas temu zaczęło mnie boleć w klatce piersiowej, w okolicy mostka. Byłam u lekarza rodzinnego, dostałam skierowanie na morfologię i analizę moczu. Z morfologii ponad normę CRP g 10,3. Dostalam też skierowanie do kardiologia z racji szybkiego... Dzień dobry. Jakiś czas temu zaczęło mnie boleć w klatce piersiowej, w okolicy mostka. Byłam u lekarza rodzinnego, dostałam skierowanie na morfologię i analizę moczu. Z morfologii ponad normę CRP g 10,3. Dostalam też skierowanie do kardiologia z racji szybkiego bicia serca (ok. 110 uderzeń). Dostałam metocard, serce zwolniło (ok. 70-80 uderzeń), ale ból w klatce wciąż jest. Ponadto jest mi słabo, trochę kręci mi się w głowie. Przez ból i słabość mam złe samopoczucie. Nie mam pojęcia, co może mi dolegać i gdzie iść po poradę.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Dlaczego mam stany podgorączkowe?

w sierpniu moje crp wynosiło 106. w szpitalu dostałam dożylny antybiotyk po którym spadło do normy. 10 dni po wyjściu ze szpitala ponownie zrobiłam badanie wynik wskazywał 5.2 parę dni temu zauważyłam stany podgoraczkowye do 37.2. co się dzieje? :(
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Czy mam jakieś powody do niepokoju?

Witam odebrałam wyniki krwi i wyszło że ma monocyty 10,5 % ob 12 crp 2,3 czy mam obawy do niepokoju dziękuję za odpowiedz
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Gdzie szukać przyczyny tego bólu?

Dzień dobry , Od około 5mscy odczuwam silne bóle nóg i rak symetrycznie po obu stronach. Ból przypomina zakwasy mimo ze nie miałam żadnego wysiłku fizycznego. Kończyny drętwieją, czuje uczucie mrowienia i jakby szarpania po nerwach. Bolą kolana nadgarstku. Mam... Dzień dobry , Od około 5mscy odczuwam silne bóle nóg i rak symetrycznie po obu stronach. Ból przypomina zakwasy mimo ze nie miałam żadnego wysiłku fizycznego. Kończyny drętwieją, czuje uczucie mrowienia i jakby szarpania po nerwach. Bolą kolana nadgarstku. Mam uczucie jakby brakowało mi sił E nogach rękach. Badania crp, ob , morfologia, hormony tarczycy w normie. Konsultowałam się także reumatologiczne także bez uchwytnej na ten moment przyczyny. Magnez potas sód w normie. Badał mnie także neurolog , rm głowy bez zmian. Dodam ze mam łagodnego guza na tarczycy, przepukliny kręgosłupa piersiowego na poziomie th6-7 i th 7-8 . Robiłam także 2 lata temu test na bolerioze Western Blot- negatywny. Proszę o podpowiedz gdzie szukać przyczyn bólów gdyż nie mogę normalnie funkcjonować czy to może być z tarczycy, kręgosłupa?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy te leki mogą powodować zielony katar u dziecka?

Dzień dobry, syn w wieku 3lata i 4 miesiące , dwa tygodnie temu się przeziębił, gesty zielony katar plus kaszel i przez 6 nocy gorączkował(około 38.5). Co 2 dni byliśmy na osłuchaniu i lekarza, osłuchowo czysto, badanie crp wskazało poziom... Dzień dobry, syn w wieku 3lata i 4 miesiące , dwa tygodnie temu się przeziębił, gesty zielony katar plus kaszel i przez 6 nocy gorączkował(około 38.5). Co 2 dni byliśmy na osłuchaniu i lekarza, osłuchowo czysto, badanie crp wskazało poziom 1.8. Obecnie kaszel jest znacznie mniejszy ale martwi mnie zielono-żółty katar, ktory pojawia się tylko po nocy. Tak jakby syn musiał się pozbyć zalegającej wydzieliny, w ciagu dnia katar jest przezroczysty i nieuciazliwy (syn nos oczyszcza około 3 razy na dzien). Dostaliśmy od lekarza Nasometin i Jovesto, czy któryś z tych lekow może powodować ten zielony katar po nocy?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak radzić sobie z szczeliną odbytu?

Witam mam problem ze szczelina odbytu i mocno zaciśniętym zwieraczu. Dodatkowo mam biegunki i mocny ból. Badania z krwi są podniesione CRP 5,5 Ob 18! WBC 16,5 i inne tez podniesionee. Do jakiego lekarza się udać kolonoskopię mam dopiero za rok . Proszę mi doradzić
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Dlaczego odczuwam ucisk w odbycie?

Czym może być spowodowane wrażenie ucisku w okolicy odbytu? Mój problem zaczął się ok. Trzy miesiące temu. Zaczęłam odczuwać potrzebę wypróżniania się zaraz po posiłku. Były to luźne stolce 2-4 razy dziennie. Na początku miały zielony kolor. Dolegliwości zmniejszyły się... Czym może być spowodowane wrażenie ucisku w okolicy odbytu? Mój problem zaczął się ok. Trzy miesiące temu. Zaczęłam odczuwać potrzebę wypróżniania się zaraz po posiłku. Były to luźne stolce 2-4 razy dziennie. Na początku miały zielony kolor. Dolegliwości zmniejszyły się ok. 2 tygodnie temu, kiedy potrzebę chodzenia do toalety zaczęłam mieć rzadziej, a stolec zaczął wyglądać normalnie. Ok. Tydzień temu zauważyłam śluz w stolcu, który pojawiał się przez trzy dni. Równocześnie zaczęłam odczuwać ucisk w okolicy odbytu, uczucie rozpychania, które nasila się podczas siedzenia i leżenia. Nie boli, lecz przeszkadza. Morfologia, crp, ob w normie
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak poprawić jakość oddychania po zapaleniu płuc?

Kobieta wiek 80 . Przebyte zapalenie płuc. Uporczywy kaszel utrzymujący się parę miesięcy, zdjęcie rtg: w płucach czysto, objawy nieżytu oskrzeli, powiększone serce. Badania krwi w ciągu miesiąca wzrosło CRP do 35. Brak możliwości wizyty u pulmonologa, lekarz rodzinny... Kobieta wiek 80 . Przebyte zapalenie płuc. Uporczywy kaszel utrzymujący się parę miesięcy, zdjęcie rtg: w płucach czysto, objawy nieżytu oskrzeli, powiększone serce. Badania krwi w ciągu miesiąca wzrosło CRP do 35. Brak możliwości wizyty u pulmonologa, lekarz rodzinny przepisał Budesonid i czwarty antybiotyk Bioracef. Czy i do jakiego specjalisty powinna się udać? Czy można ulżyć (domowymi sposobami) jakieś inhalacje?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Dlaczego mam bóle pod żebrami mając 29 lat?

Witam od 2 lat mam bóle w prawym boku pod zebrami tak jak by to były mięśnie a nie mięśnie jak coś robię i zapomnę o tym to nie boli wyniki krwi moczu ok gastro też nie dawno robiłam tomografia... Witam od 2 lat mam bóle w prawym boku pod zebrami tak jak by to były mięśnie a nie mięśnie jak coś robię i zapomnę o tym to nie boli wyniki krwi moczu ok gastro też nie dawno robiłam tomografia komputer też ok i inne badanie z krwi takie jak ob alt ast crp krew utajona kreatynina ferytyna ft3 ft4 tsh żelazo lipaza magnez witamina b12 usg jamy brzusznej 5 razy ggtp też ok potas sód też ok helicobacter pylori brałam antybiotyk bo był dodatni cytologia też ok wszystkie wyniki są dobre to co to może być lekarz ogólny mówi żebym poszła do psychiatry ale te bóle dokuczaja tam musi coś byc
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy powinien syna zbadać lekarz?

Witam syn 10 lat z zaburzonym czuciem od pasa w dół porusza się na wózku inwalidzkim z zastawka komorowo-otrzewna. W czwartek po wizycie u dr podejrzenie wirusa w jelitach lub zapalenie wyrostka. Objawy ból brzucha gorączką 38 mdłości sporadyczne wymioty... Witam syn 10 lat z zaburzonym czuciem od pasa w dół porusza się na wózku inwalidzkim z zastawka komorowo-otrzewna. W czwartek po wizycie u dr podejrzenie wirusa w jelitach lub zapalenie wyrostka. Objawy ból brzucha gorączką 38 mdłości sporadyczne wymioty. Po badaniach krwi crp 29 ob 25 leukocyty w normie mocz w normie zastosowano antybiotyk wieczorem nawrót gorączki i mocniejsze bóle brzucha na ip wykonano usg które wykazało że wszystko jest w normie więc po zleceniu lekarza kontynuacja antybiotyku z dalszym podejrzeniem wirusa w jelitach. Dziś 3 dzień antybiotyku gorączką dalej się utrzymuje ból brzucha rzadziej i mniejszy gorączką rośnie i spada Max do 38 ból głowy nudności zatkany nos katar i suchy kaszel W dzień. Czy powinien syna zbadać lekarz ? Może zmienić antybiotyk? Czy możemy poczekać do poniedziałku spokojnie? Dziękuję za pomoc
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy mogę mieć zapalenie cewki moczowej?

Od ponad miesiaca zmagam sie z objawiami zapalenia cewki moczowej I pecherza ktore nasilaja sie okolo raz na tydzien mimo leczenia, posiewy moczu nie wykazuja bakterii, zaczelo sie od pieczenia w cewce moczowej, nastepnie bol pecherza czestomocz I krew w... Od ponad miesiaca zmagam sie z objawiami zapalenia cewki moczowej I pecherza ktore nasilaja sie okolo raz na tydzien mimo leczenia, posiewy moczu nie wykazuja bakterii, zaczelo sie od pieczenia w cewce moczowej, nastepnie bol pecherza czestomocz I krew w moczu, wzialem furagine, krwiomocz ustapi, zostalo lekkie pieczenie I swedzenie w cewce moczowej, rowniez po zakonczeniu leczenia, wyniki badan krew I mocz w normie, tydzien po zakonczeniu znow krew w moczu, bol I czestomocz, po 3h przeszlo, dwa DNI pozniej podwyzszona temperatura, w badaniach podwyzszone leukocyty w krwi I moczu oraz CRP, wzialem zinnat, temperatura w normie juz po jednej tabletce, jednak lekkie objawy pozostaly, pieczenie I swedzenie w cewce, pobolewanie w pecherzu, leczenie zakonczone 3 tyg temu, a lekkie objawy Nadal wystepuje I co okolo tydzien nasilenie, silne pieczenie bol I czestomocz ale juz bez krwi, objawy zmniejszaja sie samoistnie lub pod wplywem picia duzych ilosci wody, w posiewach nic nie ma USG w normie o co wiec moze chodzic? Jak odroznic bakterie od piasku w moczu?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Jak mogę ocenić te wyniki badania krwi?

Prosze o ocena wyników badan krwi . Białko ostrej fazy - CRP 1,79mg/l Cholesterol całkowity 205mg/l Cholesterol HDL 67,7 mg/l nie-hdl 136,9mg/l Cholesterol LDL(met.bezpos) 134mg/l Dziękuję Prosze o ocena wyników badan krwi . Białko ostrej fazy - CRP 1,79mg/l Cholesterol całkowity 205mg/l Cholesterol HDL 67,7 mg/l nie-hdl 136,9mg/l Cholesterol LDL(met.bezpos) 134mg/l Dziękuję
odpowiada 2 ekspertów:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Czy wyniki badań wskazują na chłoniaka?

Witam. Miałam usunięty prawy wezel chlonny. Oto wyniki histopatoligoczny węzła chłonnego. W badanym materiale węzły chłonne z cechami zachowanej budowy grudkowej. W strefie korowej i prsykorowej widoczne rozsiane komórki o morfologii immunoblastow oraz komórki podobne do komórki Reed - stwrnberga... Witam. Miałam usunięty prawy wezel chlonny. Oto wyniki histopatoligoczny węzła chłonnego. W badanym materiale węzły chłonne z cechami zachowanej budowy grudkowej. W strefie korowej i prsykorowej widoczne rozsiane komórki o morfologii immunoblastow oraz komórki podobne do komórki Reed - stwrnberga z cechami ekspresji CD30, CD15, OCT-2,BOB2,oraz PAX5. Ponadto w niektórych komórkach widoczna ekspresja antygenu CD30. Obraz morfologiczny bardzo niejednorodny. W diagnostyce nalezy wziąść pod uwagę infekcje wirusem EBV (konieczna diagnostyka w kierunku mononukleozy) ale też nie można wykluczyć chloniaka hodgkina, postać bogada w lomfocyty, CD30, CD3( ),. W limfocytach TiB. OCT-2,BOB1, CD15, CD30, PAX5( ) w immunoblastach i komórkach Rs-like. Czy to oznacza że mam chloniaka?!!! ????????Dodam że węzeł chlonny został usuniwth że względu na to że od ponad pół roku miałam powoekssone, raz były mniejsze, postem sie powiekszaly, potem zmniejszaly i tak w kółko. Morfologia, ldh obc, crp w porządku. Czy to na prawdę wskazuje na chloniaka? Proszę o odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Na co może wskazywać takie CRP?

Mam crp 6.0 mg/dl co to oznacza
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Patronaty