Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 8 , 7 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kaszel: Pytania do specjalistów

Co robić z tym kaszlem po zapaleniu dróg oddechowych?

Dzień dobry. Około miesiąc temu miałam zapalenie krtani, przeszło to w zapalenie oskrzeli, które dość długo się utrzymywalo, pozniej znowu weszło w zapalenie krtani. Przez cały ten czas (lekko ponad miesiąc) mam duszący mokry kaszel. Biorę już trzeci antybiotyk... Dzień dobry. Około miesiąc temu miałam zapalenie krtani, przeszło to w zapalenie oskrzeli, które dość długo się utrzymywalo, pozniej znowu weszło w zapalenie krtani. Przez cały ten czas (lekko ponad miesiąc) mam duszący mokry kaszel. Biorę już trzeci antybiotyk. Lekarz zlecił rtg płuc. Opis brzmi: dodatkowy płat żyły nieparzystejmpola płucne o wzmożonym rysunku podscieliskowym. Zagęszczenie wiązki oslrzelowo - naczyniowej do płata Dolnego płuca prawego. Serce wielkością w normie. Łuk aorty wydłużony. Wnęki naczyniowe. Kąty p-z wolne. Czy powinnam się martwić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Dlaczego mam te uciski po jednej stronie gardła?

Dzień dobry. Od lat mam taki problem ze nagle łapie mnie ucisk po jednej stronie gardla następnie przechodzi stopniowo na pół twarzy po tej samej stronie co gardło najczęściej jest to prawa strona potem zaczyna drapać w gardle kaszle lecą... Dzień dobry. Od lat mam taki problem ze nagle łapie mnie ucisk po jednej stronie gardla następnie przechodzi stopniowo na pół twarzy po tej samej stronie co gardło najczęściej jest to prawa strona potem zaczyna drapać w gardle kaszle lecą mi łzy też tylko w tym oku co ucisk i leci mi wodnisty katar takze tylko z tej strony co ucisk. Wcześniej zdazalo się to rzadko w ostatnim czasie coraz częściej nie wiem nawet u jakiego lekarza szukać pomocy. Dodam jeszcze że od kilku miesięcy biorę leki na depresję i nerwicy która mam prawdopodobnie od wielu lat. Proszę o odpowiedź czy przyczyną jest nerwica czy coś innego i gdzie mogę zgłosić się z tym problemem
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Z czego może wynikać kłucie w klatce piersiowej i ból łopatki?

Dzień dobry, ostatnio przeszłam zapalenie krtani -.chrypa, silny kaszel wieczorem i nad ranem. Teraz dolegliwości są mniejsze, kaszel mniejszy. Jednak od 6 dni kłuje mnie prawa strona klatki piersiowej, kiedy robię głęboki wdech lub kaszle. Od 4 dni boli mnie... Dzień dobry, ostatnio przeszłam zapalenie krtani -.chrypa, silny kaszel wieczorem i nad ranem. Teraz dolegliwości są mniejsze, kaszel mniejszy. Jednak od 6 dni kłuje mnie prawa strona klatki piersiowej, kiedy robię głęboki wdech lub kaszle. Od 4 dni boli mnie także prawa łopatka kiedy leżę na plecach. Ból jest ostry, kłujący. Co to może być? Osłuchowo było czysto ..
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy będę mieć problemy z płucami w przyszłości?

Dzień dobry. Wczoraj zarywałem tapetę z włókna szklanego. Podczas zrywania w powietrzu było widać unoszące się opiłki. W pomieszczeniu pracowałem około 3 godzin bez maski. Pytanie czy po takiej jednorazowej ekspozycji mogę spodziewać się problemów z płucami w przyszłości. Dodam, ze dzień po dostałem lekki kaszel.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam ten przewlekły kaszel?

Mam przewlekły kaszel. RTG i osłuchowo czysto. Morfologia, crp, ob, mocz też ok. W którym kierunku iść? Czy gdyby to był krztusiec wyszłoby to w morfologii która zrobiłam? A Chlamydia pneumoniae czy Mycoplasma pneumoniae? Dziękuję za odpowiedź, zrezygnowana i zmęczona pacjentka :(
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Co oznacza wynik RTG klatki piersiowej u 57-latki?

Moja mama lat 57 otrzymala taki wynik RTG klatki piersiowej. Mama ma przewlekly kaszel - wczesniej utozsamiany z astma. Ostatnio pojawily sie bole w klatce piersiowej. Co to moze oznaczac? Owalne zacienienie rzutujace sie na lewy zarys serca... Moja mama lat 57 otrzymala taki wynik RTG klatki piersiowej. Mama ma przewlekly kaszel - wczesniej utozsamiany z astma. Ostatnio pojawily sie bole w klatce piersiowej. Co to moze oznaczac? Owalne zacienienie rzutujace sie na lewy zarys serca pod dolnym biegunem lewej wneki - brak poprzednich badan do porównania-zaleca sie wykonanie TK klatki piersiowej w celu poszerznia diagnostyki. Pozostaly mia?sz plueny prawidlowo powietrzny. Wielkosc serca w normie. Bez zastoju w krazeniu malym. Bez plynu w jamach oplucnowych. Objety badaniem uklad kostny bez zmian.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Jakie są przyczyny tego bólu głowy?

4 dni temu byłam u lekarza rodzinnego z powodu podwyższonego ciśnienia które mierzyłam przez 5 dni . Ciśnienie wahało się w granicach 120/70 a 150/95 - przeważnie miałam 135/85. Lekarz kazał mi wybrać czy chce od razu przechodzić na leczenie... 4 dni temu byłam u lekarza rodzinnego z powodu podwyższonego ciśnienia które mierzyłam przez 5 dni . Ciśnienie wahało się w granicach 120/70 a 150/95 - przeważnie miałam 135/85. Lekarz kazał mi wybrać czy chce od razu przechodzić na leczenie farmakologiczne czy postaram się sama je obniżyć. W ostateczności przepisał mi tabletki, tego samego dnia robiłam EKG które wyszło prawidłowo. Na drugi dzień miałam zacząć leczenie ale ciśnienie mi spadło ból głowy minął. I tak przez dwa dni wgl mnie nie bolała. Ciśnienie między 110/65 a 130/80 , puls też spadł do 70 . Średnia wartość ciśnienia od tego czasu wynosi 124/75 . Ale powrócił ból głowy. Wcześniej bolała mnie po lewej stronie z boku i czoło. Teraz natomiast tylko między skronią a uchem. Ból nie jest cały czas ale jest tępy czasami pulsujący i kłujący . Boli również przy kaszlu. Od końca 2018 choruje na niedoczynność tarczycy -unormowana(letrox 75 ) i od 2020 podwyższone stężenie glukozy we krwi , również nie mam przekroczonych wartości metformax 500 1 tabl. Do zrobienia mam jeszcze USG brzucha oraz podstawowe wyniki krwi. Nic innego mi nie dolega, żadnych wymiotów, nudności, problemów z chodzeniem. Od czego może boleć głowa? Czy to jest normalnie? Jak sobie z tym poradzić?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Co zrobić, aby te dolegliwości ustały?

Dzień dobry 5 dni temu miałam usuwanego zęba mądrości. Wczoraj okazało sie na wizycie ze niestety nie wytworzył sie skrzep i mam suchy zębodół. Doktor przeczyścił to miejsce i dał do środka pomiędzy szwy jakiś antybiotyk Nipass jeżeli się nie... Dzień dobry 5 dni temu miałam usuwanego zęba mądrości. Wczoraj okazało sie na wizycie ze niestety nie wytworzył sie skrzep i mam suchy zębodół. Doktor przeczyścił to miejsce i dał do środka pomiędzy szwy jakiś antybiotyk Nipass jeżeli się nie mylę. Ból ustał jednak od wczoraj mam suchy kaszel, drapie mnie w gardle i mam katar. Zaznaczam ze mam antybiotyk który biorę regularnie. Czy coś można zrobić żeby to ustało?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Co oznaczają skurcze w przełyku?

Witam od wiosny mam krew w ustach najczęściej zaraz po przebudzeniu jak leze albo tule co wstanę czuje posmak krwi gdy wypluwam sline jest ona koloru żółtego tak jak by krew zmieniła jej oolor właśnie na zolty. Coraz częściej ta... Witam od wiosny mam krew w ustach najczęściej zaraz po przebudzeniu jak leze albo tule co wstanę czuje posmak krwi gdy wypluwam sline jest ona koloru żółtego tak jak by krew zmieniła jej oolor właśnie na zolty. Coraz częściej ta krew pojawią się w ciągu dnia.Mialam robione rtg pluc wyszło ok, rezonas zatok wyszło lekkie powiększenie malzowin nosowych pozatym ok, nie mam kaszlu ani wymiotow. Poprostu nagle czuje posmak krwi i wypluwam ta zolta sline. Z kad może to krwawienie pochodzic?. Dodam że codziennie czuje gole w gardle w trakcie przelykania sliny coś w rodzaju skurczu w przelyku przy przełykaniu.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Dlaczego miewam te osłabienia przy nadciśnieniu?

Dzień dobry, mam 33 lata od około 4 lat biorę leki na nadciśnienie (inhibace 1mg, aspargin, asmag b6) najwyższe miałem na poziomie - 150-160/ 80-90 przy lekach 130-145/80-90. Od ostatniego czasu zauważyłem, że robi mi się słabo szczególnie w kościele,... Dzień dobry, mam 33 lata od około 4 lat biorę leki na nadciśnienie (inhibace 1mg, aspargin, asmag b6) najwyższe miałem na poziomie - 150-160/ 80-90 przy lekach 130-145/80-90. Od ostatniego czasu zauważyłem, że robi mi się słabo szczególnie w kościele, sklepie (mało co w domu praktycznie w ogóle -to jest dziwne) osłabienie chwilowe typu: nie czuje gruntu pod nogami, za raz się przewrócę, czuje się jak bym za chwilę miał zemdleć...- wtedy bije się z myślami czy wyjść czy dam radę do końca. Niestety ostatnio musiałem wyjść bo nie wiedziałem jak się to skończy podczas mszy. Dodam, że nie jest mi wtedy duszno. Mam zrobione badania gazometrii - zalecone mam zrobienie tomografii płuc u pulmonologa (ostatnio miałem kaszel 3mc, ale mi przeszedł stosuje ostatnio salmex oraz ventolin). Robiłem 2 lata temu ekg serca,echo serca i holter 1 dniowy- kariolog nic nie zdiagnozował, za wyjątkiem powiększonego ciśnienia). Widziałem podobny temat w linku poniżej: https://www.znanylekarz.pl/pytania-odpowiedzi/mam-20-lat-od-dawna-mialam-taka-przypadlosc-ze-jak-dluzej-stalam-robilo-mi-sie-slabo-teraz-te-ob Serdecznie dziękuje za wskazówki - POMOC! Na podstawie jakich badań mogę postawić diagnozę i jak wyleczyć w/w problem?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy mogę lecieć samolotem przy żółtej wydzielinie z dróg oddechowych?

Witam, We wtorek mam zaplanowany lot samolotem ale dziś zaczęłam czuć ból w prawym płucu przy głębszym oddechu i ból w trakcie kaszlu w obu płucach ( dwa dni wcześniej gorączka 39 która ustąpiła) czy ból w klatce piersiowej i żółtawa wydzielina jest przeciwwskazaniem do lotu ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogę podać synowi ten lek na kaszel?

Mój syn 1,5 roku ma zapalenie krtani z początkami zapalenia oskrzeli. Otrzymał na początku zalecenie na inhalacje berodual i nebbud po 2 dniach bez zmian włączony antybiotyk Zinnat. Moje pytanie czy przy antybiotyku zinnat mogę podawać syrop pecto drill na kaszel?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogę stosować syrop na kaszel i Duomox?

Lekarz przypisał mi na anginę duomox 1g 2 razy dziennie. Niestety pojawił się dość uporczywy kaszel, czy w tym przypadku mogę zażywać dodatkowo jakiś syrop na kaszel?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Dotyczy: Angina Kaszel Interna

Czy można stosować Furagin przy antybiotyku?

Witam. Od wczoraj biorę antybiotyk Unidox Solutab na zapalenie oskrzeli. Miałam gorączkę i się odwodnilam przez to bardzo mało piłam wody. I dziś wychodzą tego skutki że nie umiem się wysikać i boli mnie przy próbie oddania moczu. Zawsze... Witam. Od wczoraj biorę antybiotyk Unidox Solutab na zapalenie oskrzeli. Miałam gorączkę i się odwodnilam przez to bardzo mało piłam wody. I dziś wychodzą tego skutki że nie umiem się wysikać i boli mnie przy próbie oddania moczu. Zawsze w takich sytuacjach brałam furagine, niestety teraz nie wiem czy mogę ją zażyć stosując ten antybiotyk oraz Erdomed na kaszel ??
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza to brązowe plamienie?

Witam, przyjmuje tabletki REGEVIDON. Pierwsza tabletke z nowego opakowania przyjęłam 19.10, w dniu 31.10 zaczęłam krwawić na zmianę z brązowa wydzielina. Zaznaczę jeszcze, żeby od dnia 22.10 bylam przeziębiona, przez około 5 dni przyjmowałam pyralgine, leki na katar i kaszel.... Witam, przyjmuje tabletki REGEVIDON. Pierwsza tabletke z nowego opakowania przyjęłam 19.10, w dniu 31.10 zaczęłam krwawić na zmianę z brązowa wydzielina. Zaznaczę jeszcze, żeby od dnia 22.10 bylam przeziębiona, przez około 5 dni przyjmowałam pyralgine, leki na katar i kaszel. W tym czasie do współżycia nie doszło. REGEVIDON przyjmuje od 20 lat, właściwie z jedną przerwa 3 miesieczna. Czy jest to powod do zmartwienia?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam ten problem z kaszlem?

Witam. Pojawił się u mnie problem z porannym kaszlem.kaszel występuje tylko rano i pojawił się mniej więcej w czasie kiedy zamieszkałam w domu z chłopakiem. Dodam ze w domu mieszkają też jego rodzice, on i jego rodzice palą papierosy w... Witam. Pojawił się u mnie problem z porannym kaszlem.kaszel występuje tylko rano i pojawił się mniej więcej w czasie kiedy zamieszkałam w domu z chłopakiem. Dodam ze w domu mieszkają też jego rodzice, on i jego rodzice palą papierosy w domu, często jest widoczna "mgla" z dymu papierosowego. Ja nie palę i nigdy nie paliłam. Czy problem z kaszlem który się pojawił w chwili gdy zamieszkałam z nimi może być właśnie przez dym papierosowy? I czy można to w jakiś sposób sprawdzić czy to faktycznie jest przyczyną problemu z kaszlem?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Dotyczy: Kaszel Pulmonologia

Czy przy tych dolegliwościach powinienem skorzystać z porady lekarza?

Witam od 4 niepełnych dni przechodzę covid , chciałbym spytać czy to normalne by przy saturacji 95-100 , odczuwać duszności albo taki dyskomfort ? Lub jest to wyczerpanie gorączka która w pierwszych dniach była 37,2 następnego już 38,5 do 39,5... Witam od 4 niepełnych dni przechodzę covid , chciałbym spytać czy to normalne by przy saturacji 95-100 , odczuwać duszności albo taki dyskomfort ? Lub jest to wyczerpanie gorączka która w pierwszych dniach była 37,2 następnego już 38,5 do 39,5 , dziś czwarty dzień spróbowałem odstawić leki na gorączkę czułem się lepiej temperatura 37,5 ale wieczorem znów 38,5 leki zazyte , biorę drugą partię broncho vaxom 6z10 tabletka , dodatkowo kaszel suchy niedokuczluwy, był mokry przez chwilę odkrztuszona gęsta żółta flegma , i znów kaszel suchy rzadki niedokuczluwy , jeśli pojawią się mokry to rzadko np 3 kaszlniecia na 10 kaszle rzadko i wtedy już odkrztuszam biała przezroczysta flegmę o ile w ogóle coś się odkrztusi , czy powinienem skorzystać z teleporady czy to nic poważnego ? I nadal zbijać gorączkę i czekać ?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Z kim skonsultować uczucie zatkanego ucha?

Witam, Internista zdiagnozował u mnie anginę bakteryjną, czyli zaczerwienione gardło, spływanie wydzieliny z nosa w gardle, ból gardła, suchy kaszel, gorączka 38 stopni i uczucie zatkanego prawego ucha. Ból gardła minął, gorączka również i gardło nie jest zaczerwienione,... Witam, Internista zdiagnozował u mnie anginę bakteryjną, czyli zaczerwienione gardło, spływanie wydzieliny z nosa w gardle, ból gardła, suchy kaszel, gorączka 38 stopni i uczucie zatkanego prawego ucha. Ból gardła minął, gorączka również i gardło nie jest zaczerwienione, ale mimo stosowania antybiotyku Augumentin 875mg 125mg co 12h jedna tabletka, to z uchem nie ma dalej poprawy. Wciąż mam uczucie zatkanego ucha i uczucie dzwonienia? Szumu w prawym uchu, oraz pogorszony słuch. Antybiotyk Augumentin i krople do nosa Pronasal 2x1 kończę za 2 dni i powinienem zgłosić się do laryngologa, czy wrócić do internisty, czyli lekarza prowadzącego? Co do ucha to nie zauważyłem żadnej ropy, wydzieliny itp uczucia.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Dlaczego dziecko ciągle chrząka?

Witam. Syn lat 7. Od ponad roku chrząka i kaszle czasami nie jest w sranie powiedzieć zdania bez odrzakiwania. Często mu się odbija (nie tylko po jedzeniu ) i miewa czkawki po pare razy dziennie które mogą trwać nawet godzinę.... Witam. Syn lat 7. Od ponad roku chrząka i kaszle czasami nie jest w sranie powiedzieć zdania bez odrzakiwania. Często mu się odbija (nie tylko po jedzeniu ) i miewa czkawki po pare razy dziennie które mogą trwać nawet godzinę. Był już na paru antybiotykach, inchalatorach na astmę, 3 miesiące na lekach na refluks i antyhistaminach. Juz nie wiem do kogo się udać i ewentualnie jakie badania wykonać . Wykluczono celiake, miał rentgen który nic nie wykazał. Z góry dziękuje za poświęcony czas
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Jaka jest przyczyna podwyższenia poziomu eozynofili?

Dzień dobry. Wykonywałam morfologię u córki w wieku 7 lat. Córka w początkowej infekcji - katar i kaszel bez gorączki od paru dni. W morfologii eozynocyty wyszły dużo większe niż w zakresie. Czy może to być spowodowane infekcją? Dodam, że... Dzień dobry. Wykonywałam morfologię u córki w wieku 7 lat. Córka w początkowej infekcji - katar i kaszel bez gorączki od paru dni. W morfologii eozynocyty wyszły dużo większe niż w zakresie. Czy może to być spowodowane infekcją? Dodam, że jesteśmy też w trakcie sprawdzania alergii (częste infekcje górnych dróg oddechowych). Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty